Top nhà hàng cơm niêu Gia Nghĩa Đắk Nông ngon nhất

Rate this post

Tenxhere orizi Gia Nghia në Dak Nong – Për secilin prej nesh, orizi është një kuintesencë e njohur e kuzhinës, e lidhur me kulturën e të ngrënit të çdo familjeje vietnameze. Kur bëhet fjalë për kuzhinën vietnameze, është e vështirë për këdo që të harrojë shijen elegante dhe të ëmbël të pjatës së famshme të orizit të quajtur Com Nieu – një metodë e sofistikuar e gatimit të orizit që kërkon përpikëri nga përzgjedhja e përbërësve deri tek përgatitja e orizit. në kokrra orizi të shijshme dhe të rrumbullakëta. Ketu poshte, diachiamthuc.vn do t’ju dërgojë restorantet më të mira me oriz Gia Nghia Dak Nong

Tenxhere orizi Gia Nghia në Dak Nong

Tenxhere orizi Gia Nghia në Dak Nong

Rreth restorantit të tenxhereve me oriz Gia Nghia në Dak Nong

Tenxhere orizi Gia Nghia në Dak Nong Kjo është një pjatë shumë e veçantë që mund ta shijoni këtë të veçantë vetëm kur vini në Malësinë Qendrore. Me aromë aromatike, shije të shijshme sidomos nga lloji i orizit deri tek mënyra e gatimit. Premton t’ju befasojë me këtë shije.

Rreth restorantit të tenxhereve me oriz Gia Nghia në Dak Nong

Rreth restorantit të tenxhereve me oriz Gia Nghia në Dak Nong

Vendndodhja: Qyteti Gia Nghia, provinca Dak Nong. Ndodhet në jug të provincës Dak Nong, në kryqëzimin e autostradave kombëtare 14 dhe 28.
Gjellë: Orizi në tenxhere është një specialitet që duhet ta provoni kur të vini në Gia Nghia. Përveç pjatës fshatar me tenxhere me oriz, restorantet e tenxhereve me oriz këtu shërbejnë gjithashtu shumë specialitete të tjera të shijshme Dak Nong.
Shërbimi: Shërbejeni shpejt, ushqimi është ende i nxehtë. Stafi i shërbimit është i përkushtuar, profesional, entuziast dhe i shpejtë në veprim.
Çmimi: Çmimet variojnë nga 40,000 deri në 400,000 VND në varësi të vendndodhjes dhe stilit të restorantit.
Hapësirë: Shumica e restoranteve me tas orizi kanë një hapësirë ​​të gjerë dhe të ajrosur që është e përshtatshme për klientët me pakicë ose grupe të mëdha të ftuarish.

SHIH GJITHASHTU: Rishikimi i 10 ushqimeve të famshme të malësive qendrore me shije të fortë mali

Top restorantet më të mira me oriz Gia Nghia në Dak Nong

A e dini listën e 11 restoranteve të shijshme me oriz Gia Nghia në Dak Nong? Nëse jo, tani le t’ju prezantojë diachiamthuc.vn!

Top restorantet më të mira me oriz Gia Nghia në Dak Nong

Top restorantet më të mira me oriz Gia Nghia në Dak Nong

Restorant Tuan Nghia

 • Adresa: Rruga Ly Tu Trong 40, Nghia Thanh Ward, Gia Nghia, Dak Nong
 • Orari i hapjes: 09:30 – 22:00
 • Gama e çmimeve: 80,000 VND – 400,000 VND
 • Numri i telefonit: 0966844779
 • Fanpage:/nhahangcomnieuviewhotuannghia
 • Vlerësimi: 5/5

Restoranti me një veçori unike në kuzhinën Com Nieu është përdorimi i furrave tradicionale me qymyr për përpunimin dhe prezantimin e produkteve. Ky është restoranti i parë i tenxheres së orizit në qytetin Gia Nghia, kështu që përsa i përket shijes, kopra është vendi me shijen më standarde të tenxheres së orizit, me kokrra të zgjedhura orizi që janë të buta dhe aromatike dhe tenxherja prej dheu e përdorur nga restoranti dhe trajtim i rreptë. , higjienike.

Restorant Tuan Nghia

Restorant Tuan Nghia

Që atëherë, duke u dhënë klientëve pjata të shijshme, standarde të Malësisë Qendrore, përbërës të tillë si mish derri, viçi, pule, ushqime deti, perime… importohen krejtësisht të freskëta. Hapësira e restorantit është e dekoruar bukur me tavolina dhe karrige prej bambuje, druri, kashte etj., duke sjellë një ndjenjë afërsie dhe rehatie për darkuesit.

Tham Khảo Thêm:  Cách in và lắp một trang excel lớn trên một trang

Restoranti i orizit Tan Tan Gia Nghia

 • Adresa: 43 Ly Thuong Kiet, Gia Nghia, Dak Nong Gia Nghia, Dak Nong
 • Orari i hapjes: 09:00 – 21:00
 • Gama e çmimeve: 100,000 VND – 600,000 VND
 • Numri i telefonit: 0912399494
 • Fanpage: Po përditësohet
 • Vlerësimi: 4.8 / 5
Restoranti i orizit Tan Tan Gia Nghia

Restoranti i orizit Tan Tan Gia Nghia

Restoranti i Orizit Tan Tan Gia Nghia është një restorant fshatar i banorëve indigjenë të Malësisë Qendrore, me aromën e pjatave të ngjizura me identitetin rajonal, shija e pasur dhe e shijshme e pjatave këtu është gjithmonë një tërheqje për klientët. si banorë vendas. Dyqani ka një hapësirë ​​relativisht të vogël, por ndodhet në një vend të bukur, në qendër të qytetit. Menuja është mjaft e larmishme nga gatimet vegjetariane, pjatat e shijshme, tenxherja e nxehtë, gatimet e pjekura në skarë apo supë, çmimi shoqërohet gjithmonë me cilësinë e shërbimit.

Oriz i thyer

 • Adresa: 17 Le Thanh Tong, Nghia Trung Ward, Gia Nghia, Dak Nong
 • Orari i hapjes: 06:30 – 14:00
 • Gama e çmimeve: 30,000 VND – 200,000 VND
 • Numri i telefonit: 0935822735
 • Fanpage: /thao.comtam.9
 • Vlerësimi: 4.5 / 5

Com Tam Thao është një restorant popullor, kështu që për sa i përket hapësirës ose vendndodhjes, është relativisht inferior në krahasim me restorantet e kuzhinës në Gia Nghia. Megjithatë, restoranti shërben vetëm oriz, kështu që cilësia e orizit të restorantit është relativisht e mirë, kokrrat e orizit janë të buta, të ëmbla dhe eterike.

Oriz i thyer

Oriz i thyer

Pjatat e orizit të restorantit përfshijnë brinjë të pjekura në skarë, rrotulla, omëletë (zorrët e pjeshkës), salcice, perime dhe buzë. Çdo porcion orizi është relativisht i madh në krahasim me një shërbim normal, pjatat janë të përgatitura në mënyrë të pasur, plot shije dhe të njohura. Krahasuar me cilësinë e produkteve të sjella, dyqani ka një çmim relativisht të arsyeshëm, më të lirë se tregu

Restorant Dien Trang Mai Hoa 2

 • Adresa: Nr. 68- Rruga Dien Bien Phu- Nghia Trung Gia Nghia Ward, Dak Nong
 • Orari i hapjes: Hapur gjatë gjithë ditës. Vetëm të dielën e hapur nga ora 08:00 – 21:00
 • Gama e çmimeve: 100,000 VND – 500,000 VND
 • Numri i telefonit: 0965275572
 • Fanpage: dientranghoamai2.business.site
 • Vlerësimi: 4.5/5

Restoranti Dien Trang Mai Hoa 2 ka qenë një vend ndalues ​​i njohur për darkuesit kur vijnë në qytetin Gia Nghia. Me një menu të larmishme të produkteve vendase me më shumë se 100 pjata brenda dhe jashtë vendit, orizi i restorantit konsiderohet të ketë një shije shumë të ngjashme me tenxheren tradicionale të orizit, me një ekip kuzhinierësh dhe profesionistësh me shumë përvojë.

Restorant Dien Trang Mai Hoa 2

Restorant Dien Trang Mai Hoa 2

Restoranti eshte i dizenjuar me hapesire te bollshme, te ajrosur, arkitekture moderne, parking te sigurt. Përveç kësaj, sa më shumë që restoranti përgatit zona të veçanta ngrënieje për çdo klient, stafi i shërbimit është recepsionisti privat i cili gjithmonë ndjek nga afër për të përmbushur të gjitha nevojat e klientit.

Oriz pule Hiep Hoan

 • Adresa: 52 Hiep Hoan, Grupi 4, Ton Duc Thang, Nghia Thanh Ward, Gia Nghia, Dak Nong
 • Orari i hapjes: Hapur gjatë gjithë ditës
 • Gama e çmimeve: 30,000 VND – 65,000 VND
 • Numri i telefonit: 0375012041
 • Fanpage:/comga52hiephoan/
 • Vlerësimi: 4.5 / 5
Tham Khảo Thêm:  Sửa lỗi ChatGPT không hoạt động, không mở được và các vấn đề khác

Orizi i pulës Hiep Hoan karakterizohet nga aroma e orizit të pulës Hoi An, me pulë të shijshme të grirë, mish të fortë, të butë dhe të ëmbël, jo të yndyrshëm, ngjyra e pulës është e verdhë e ndezur. Orizi gatuhet me lëng pule, pra është shumë i yndyrshëm, kokrrat e orizit janë të buta, të lëmuara dhe jo të skuqura. Përveç orizit tipik të pulës, restoranti përgatit edhe sallatë pule të ëmbël dhe të thartë, e cila është krokante dhe me shije. Hapësira është e ajrosur dhe e gjerë.

Oriz pule Hiep Hoan

Oriz pule Hiep Hoan

Shërbimi i stafit është i mirë, tavolinat dhe karriget janë të rregullta dhe të pastra. Menuja ka një shumëllojshmëri të gjerë pjatash, çmimet janë relativisht të mira, stafi dhe pronarët janë entuziastë, pjatat janë plot shije, gjithashtu ia vlen të provoni nëse shkoni me familjen tuaj për ushqime familjare. Orizi është i butë, me kokrra, jo i butë.

LEXO MË SHUMË: Restorantet kryesore Gia Nghia Dak Nong me ushqime të mahnitshme

Restorant me oriz Ma Gia Nghia Son Ma Gia Nghia

 • Adresa: Nr. 4, Rruga 3/2, Nghia Tan Ward, Gia Nghia, Dak Nong
 • Orari i hapjes: 08:00 – 21:00
 • Gama e çmimeve: 100,000 VND – 500,000 VND
 • Numri i telefonit: 09055386666
 • Fanpage:/dak-nong/nha-hang-tiec-cuoi-com-nieu-son-ma
 • Vlerësimi: 4.5/5

Son Ma Gia Nghia Rice Bowl Restaurant me një shumëllojshmëri gatimesh nga Veriu në Jug mund të përmendet si Oriz, tenxhere e nxehtë, prodhime deti të freskëta, karkaleca, gaforre, peshk, kërmilli, mish i egër, det … çdo pjatë përfundon e pastër, eterike. dhe shije të freskët në kuzhinë nga lëndët e para deri te prezantimi.

Restorant me oriz Ma Gia Nghia Son Ma Gia Nghia

Restorant me oriz Ma Gia Nghia Son Ma Gia Nghia

Hapësira e restorantit është në stilin e Malësisë Qendrore me imazhin e një kasolle mbi këmbë në liqen me një shkallë prej afro 2500 vendesh. Ky është vendi ideal për turistët dhe vendasit që të vijnë, të shijojnë ushqime të shijshme, të zhyten në natyrë, të peshkojnë dhe të pushojnë me familjen dhe të dashurit.

Ushqimi i ushtarëve Gia Nghia

 • Adresa: Dak Nia, Gia Nghia, Dak Nong
 • Orari i hapjes: 09:00 – 21:00
 • Gama e çmimeve: 50,000 VND – 300,000 VND
 • Numri i telefonit: 02613603456
 • Fanpage: Po përditësohet
 • Vlerësimi: 4.2 / 5
Ushqimi i ushtarëve Gia Nghia

Ushqimi i ushtarëve Gia Nghia

Ky është një restorant popullor, me gatime të pastra vietnameze dhe shumë të njohur për shumicën e vietnamezëve në përgjithësi si dhe për njerëzit e malësive qendrore në veçanti, të cilat mund të përmenden si pjata speciale si orizi. tenxhere, pulë kodre, e egër derri, perimet e vendit, etj. Gatimet janë mjaft standarde, të pasura dhe të shijshme. Ena e orizit e restorantit gatuhet dhe përshtatet me temperaturë, sasinë e ujit, kohës etj. në mënyrë relativisht të përpiktë, duke u dhënë klientëve kokrra orizi të buta, të lëmuara, të lulëzuara, të mbushura me ëmbëlsi.

Binh Nga oriz i thyer

 • Adresa: Grupi 2, rruga Chu Van An. Nghia Thanh Ward. Qyteti: Gia Nghia. Dak Nong Gia Nghia, Dak Nong
 • Orari i hapjes: 10:00 – 20:00
 • Gama e çmimeve: 30,000 VND – 300,000 VND
 • Numri i telefonit: 093 392 68 28
 • Fanpage: comtambinhnga.vn
 • Vlerësimi: 3.8 / 5
Binh Nga oriz i thyer

Binh Nga oriz i thyer

Orizi i thyer Binh Nga shërben kryesisht për dërgesë me vete, duke synuar klientët që janë punonjës zyre. Prandaj, restoranti i kushton vëmendje të madhe cilësisë së paketimit të produktit, duke siguruar që ushqimi të jetë gjithmonë i nxehtë dhe i shijshëm kur të arrijë tek klientët. Pjesët e tenxheres së orizit të restorantit janë relativisht të mbushura, duke siguruar ushqim nga mishi, orizi, perimet e tharta, supa ose salca shoqëruese. Përveç specialitetit të restorantit, restoranti ka edhe gatime të tjera rajonale si supë me petë viçi Hue, bun cha, Hanoi pho, .. për t’i shërbyer të gjithë klientëve.

Tham Khảo Thêm:  Cách thiết lập kiểm soát của phụ huynh trên Google Home

Oriz pule Loc Phat

 • Adresa: Nghia Tan Ward, Gia Nghia, Dak Nong
 • Orari i hapjes: 08:00 – 21:00
 • Gama e çmimeve: 30,000 VND – 65,000 VND
 • Numri i telefonit: 0977718247
 • Fanpage: Po përditësohet
 • Vlerësimi: 3.5 / 5

Ky është një nga restorantet fshatar të orizit, por shumë i mbushur me njerëz. Dyqani mbart shpirtin fshatar të njerëzve të Malësisë Qendrore. Ushqimi i restorantit fokusohet kryesisht tek orizi i pulës, me 3 lloje kryesore: oriz pule të zier, oriz pule të skuqur me salcë peshku dhe oriz pule të grirë.

Oriz pule Loc Phat

Oriz pule Loc Phat

Çdo lloj përpunohet në mënyra të ndryshme, duke siguruar erëza krokante, të shijshme, të zhytura në mënyrë të barabartë, dyqani vjen gjithashtu me lëng pule të ëmbël dhe të yndyrshme. Recetat e salcave janë të kalitura dhe të përpunuara në mënyrë trashegimtare, me të gjitha llojet e shijeve nga të tharta, pikante, të kripura, të ëmbla, .. Me çmim të lirë por me cilësi të mirë, ky është restoranti që ha çdo vendas.nuk duhet humbur

Ngoc Thuy Rajs

 • Adresa: XMH4+VWG, Nghia Phu Ward, Gia Nghia, Dak Nong
 • Orari i hapjes: 09:00 – 15:00
 • Gama e çmimeve: 30,000 VND – 70,000 VND
 • Numri i telefonit: Po përditësohet
 • Fanpage: Po përditësohet
 • Vlerësimi: 3/5

Oriz tenxherja Ngoc Thuy është zgjedhja e parë në ushqimet popullore të vendasve të Malësisë Qendrore, sepse është sa e fortë dhe e mbushur, e shoqëruar me perime të skuqura me brinjë të skuqura ëmbël dhe të thartë dhe supë kobia kosi e thartë, me të skuqur. peshk basa… i shijshëm, shumë i mirë për t’u ngrënë.

Ngoc Thuy Rajs

Ngoc Thuy Rajs

Çmimi i orizit është i mesëm, me shumë gatime shoqëruese si peshk i zier, pulë i zier, mish i zier, .. pjata të skuqura, turshi, perime dhe supa. Për shkak të shumëllojshmërisë në menu dhe numrit të madh të klientëve, çdo herë që vini në restorant ju duhen rreth 15 minuta për të pritur pjatën tuaj, por mos u shqetësoni sepse cilësia e produktit ia vlen jashtëzakonisht të prisni. .

Oriz ngjitës

 • Adresa: 79 Chu Van An, Nghia Thanh Ward, Gia Dinh, Dak Nong, Vietnam
 • Orari i hapjes: 09:00 – 15:00
 • Gama e çmimeve: 30,000 VND – 70,000 VND
 • Numri i telefonit: 0967733547
 • Fanpage: Po përditësohet
 • Vlerësimi: 3.5 / 5

Dyqani i orizit Thanh Dang me një shije karakteristike është i prirur drejt ëmbëlsirave. Restoranti është i pastër, komod, stafi është entuziast dhe miqësor. Një pjesë e orizit për darkë do të përfshijë: 1 pjatë të shijshme, 1 pjatë të skuqur, 1 perime të përziera me supë. Mund të përmenden disa pjata tipike të restorantit si orizi i kofshës së pulës së skuqur me salcë peshku, proshutë e skuqur krokante, ..

Oriz ngjitës

Oriz ngjitës

Menuja ndryshohet çdo ditë për të shmangur mërzinë për darkuesit. Kështu që ju mund të vini këtu për të ngrënë çdo ditë dhe të mos mërziteni. Com Thanh Dang është një nga restorantet Tenxhere orizi Gia Nghia në Dak Nong që duhet ta provoni patjetër.

Epilogu

Me ndarjen dhe mësimin rreth 11 restoranteve më të mira Tenxhere orizi Gia Nghia në Dak Nong Shpresoj që të gjeni një restorant që është i shijshëm dhe i kënaqshëm për ju. Ju lutemi shijoni bukurinë e pjatave në Gia Nghia këtu. Dhe mos harroni të ndiqni më shumë diachiamthuc.vn për të përditësuar shumë vende të shijshme të ngrënies në Gia Nghia

Pyetje të lidhura

Adresat e tenxheres së shijshme të orizit Gia Nghia?

Restoranti Son Ma Gia Nghia Rice Noodle Restaurant, Ngoc Thuy Rice, Thanh Dang Rice, Hiep Hoan Chicken Rice, etj. janë adresa të shijshme të restoranteve me oriz që duhet t’i provoni patjetër.

A është i shtrenjtë çmimi i ushqimit këtu?

Çmimi i ushqimit këtu është në përputhje me cilësinë e ushqimit si dhe me standardin e jetesës së njerëzve këtu.

Cili është ndryshimi midis tenxheres së orizit Gia Nghia Dak Nong dhe orizit normal?

Orizi në tenxhere është zakonisht më i thatë se orizi i gatuar në lloje të tjera tenxhere. Dallimi është se është i thatë, por ende ruan aromën dhe ëmbëlsinë e kokrrës së orizit. Tenxherja me oriz hahet me pjata fshatare si peshk i zier, supë me gaforre


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Top nhà hàng cơm niêu Gia Nghĩa Đắk Nông ngon nhất . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách thiết lập kiểm soát của phụ huynh trên Google Home

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *