Top #8 quán kem Hà Nội giúp bạn xua tan cái nóng mùa hè!!

Rate this post

Akullore Hanoi – Akullorja është një meze e lehtë, një ëmbëlsirë kombëtare e shumë njerëzve, e përshtatshme për shumë mosha nga të rriturit dhe veçanërisht fëmijët. Kur është vapë, nuk ka asgjë më të mirë se të hani akullore, duke larguar nxehtësinë. Dhe jo vetëm kaq, kur moti bëhet i ftohtë, akullorja befas shijon më mirë.

Akullore Hanoi

Akullore Hanoi

Aktualisht janë të hapura shumë dyqane akulloresh, me dekor shumë të zbukuruar për të tërhequr të rinjtë si dhe me akullore jashtëzakonisht të shijshme. Në vijim Diachiamthuc.vn Do t’ju prezantoj me dyqanet e shijshme të akulloreve në Hanoi që duhet t’i përjetoni patjetër kur të vini këtu.

Dyqanet kryesore të akulloreve në Hanoi për ditët e nxehta të verës

Moti i verës ju bën të nxehtë, si ta largoni vapën? Vizitoni dyqanet tani Akullore Hanoi Kjo pjatë e shijshme do t’ju ndihmojë të përballeni me të nxehtin.

Dyqanet kryesore të akulloreve në Hanoi

Dyqanet kryesore të akulloreve në Hanoi

Vendndodhja: Hanoi
Lloji i kremit: Hanoi ka shumë dyqane akulloresh me shumë lloje të ndryshme akulloresh, duke përfshirë akullore, akullore, krem ​​gjalpi, akullore me qumësht arra, akullore frutash…
Çmimi: Çmimi i akullores në restorantet në Hanoi mund të ndryshojë, shumica e tyre janë të përshtatshme për buxhetin
Stili dhe hapësira e restorantit: Hapësira vintage, të tjera kanë hapësirë ​​moderne, apo edhe hapësirë ​​të jashtme…
Vlerësoni: Cilësia dhe shija e akullores në dyqan janë të shijshme

SUGJERON: Mësoni për Hanoi O mai me adresën më prestigjioze dhe cilësore të blerjes

Goofoo Gelato

Ky është një restorant me vlerësime jashtëzakonisht të larta në rrjetet sociale, mund të shkoni në kërkimin në google për emrin e restorantit dhe do të shihni kërkime dhe komente jashtëzakonisht të mira për restorantin. Nëse keni mundësi të vini në kryeqytet, ju lutemi vizitoni për ta përjetuar atë.

Goofoo Gelato

Goofoo Gelato

Me një dekor jashtëzakonisht tërheqës, besimtarëve të selfie-ve dhe check-in-it është e vështirë t’u rezistosh. Ky është gjithashtu një nga dyqanet e shijshme të akulloreve në Hanoi që pëlqehet në të gjitha faqet e rrjeteve sociale, me shije të ndryshme akulloresh, cilësia e të cilave nuk mund të kalojë dhe madje edhe klientët e vështirë nuk mund ta mbajnë atë.

 • Adresa: Nr. 219 Ha Dan Street, Dong Da District, Hanoi
 • Numri i telefonit: 0356 036 037
 • Orari i hapjes: 09:00 – 23:00
 • Faqja e internetit:
 • Çmimi referencë: 25 000 VND – 50 000 VND
 • Vlerësimi: 4/5

Dyqan akulloresh Fanny

Ky është një vend shumë i njohur për studentët dhe punonjësit e zyrës. Menuja është jashtëzakonisht e larmishme dhe bie në sy, ka shumë zgjedhje për ju dhe mund të zgjidhni lirisht shijen tuaj të preferuar të akullores. Akullore me ëmbëlsi natyrale, pa erë të fortë kimike, jashtëzakonisht aromatik. Dhe të mos qenit i ngrirë bën që këdo që vjen këtu të dashurohet edhe me akulloren e dyqanit.

Dyqan akulloresh Fanny

Dyqan akulloresh Fanny

Rishikimi i Fanny

Akullorja Fanny u themelua nga Z. Jean – Marc Bruno. Personi është jashtëzakonisht profesionist dhe i trajnuar mirë nga shkollat ​​e famshme franceze të trajnimit për akullore dhe torta dhe emri i markës është një dyqan klasik akulloresh franceze. Dekoruar në një stil klasik të kombinuar me një stil modern shumë tërheqës dhe tërheqës.

Rishikimi i Fanny

Rishikimi i Fanny

Përveç dashurisë për akulloren këtu, të rinjtë e duan edhe këtë hapësirë. Checkin live virtual jashtëzakonisht i mrekullueshëm. Menu me më shumë se 30 shije të ndryshme akulloresh, e larmishme për klientët që mund të zgjedhin lirisht. Dhe nëse keni mundësinë të shkelni në Hanoi, duhet të vini patjetër këtu për ta përjetuar atë.

 • Adresa: Nr. 2 ndodhet në Hang Bai, Trang Tien, Hoang Kiem, Hanoi
 • Numri i telefonit: 0888 259 369
 • Orari i hapjes: 09:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 25,000 VND – 95,000 VND
 • Vlerësimi: 4.1/5

Akullore Trang Tien

Ky është një emër shumë i njohur dhe gjithashtu një emër i famshëm tradicional për një kohë të gjatë në Hanoi. Akullorja Trang Tien ka shumë lloje si akullore me kuti, akullore me filxhan, akullore me akullore… Kombinimi i shumë llojeve të shijeve dhe ngjyrave të spikatura, sidomos aroma e ëmbël është e dukshme. Kombinimi i shijeve tipike tradicionale si nuggets, bishtaja, kokosi, kakao e pastër… Krijon një shije shumë unike, të ëmbël, të yndyrshme në shumë shije të ndryshme.

Akullore Trang Tien

Akullore Trang Tien

Duhet ta provoni këtë krem ​​përpara se të provoni kremra të tjerë. Dhe kjo është edhe arsyeja që ky dyqan akulloresh është gjithmonë i mbushur me njerëz. Përveç kësaj, çmimi i përballueshëm është gjithashtu një nga arsyet pse akullorja Trang Tien preferohet mbi të gjitha. Vetëm nga 12,000 VND – 15,000 VND, keni një akullore për të shijuar

 • Adresa: 35 Trang Tien Street, Hoan Kiem District, Hanoi
 • Numri i telefonit: 0986 257 979
 • Orari i hapjes: 09:00 – 20:00
 • Çmimi referencë: 8000 VND – 15000 VND
 • Vlerësimi: 4.2/5

Dyqan akulloresh Con Dao Coconut Dat

Ky është një dyqan akulloresh që i bën njerëzit të impresionuar nga dizajni i tij. Me një sipërfaqe relativisht të madhe, krijon një hapësirë ​​komode dhe është e dekoruar me minimalizëm por jashtëzakonisht modern. Lokalet janë të rregulluara jashtëzakonisht të arsyeshme dhe të pastra dhe të rregullta. Këto janë gjithashtu pikat e preferuara të restorantit.

Dyqan akulloresh Con Dao Coconut Dat

Dyqan akulloresh Con Dao Coconut Dat

Me një menu të larmishme akulloreje që vizitorët mund të zgjedhin lirisht. Dhe ju lutemi të jeni të sigurt për shijen e akullores këtu, të gjitha këto trajtohen nga staf shumë i trajnuar, i cili është jashtëzakonisht profesional dhe garanton sigurinë dhe higjienën e ushqimit. Është mirë kur është vapë të jesh në gjendje të shijosh akullore të ftohtë dhe të bisedosh me miqtë dhe të afërmit, apo jo?

 • Adresa: 42C Ly Thuong Kiet, Hoan Kiem, Hanoi
 • Numri i telefonit: 0908 628 866
 • Orari i hapjes: gjatë gjithë ditës
 • Çmimi referencë: 55.000 VND – 60.000 VND
 • Vlerësimi: 4.1/5

SUGJERON: Top #20 ushqimet e famshme të Hanoi janë KAI!

La Milana

Ky është një dyqan akulloresh mjaft i famshëm në Hanoi, një vend ideal për çiftet që duan të zgjedhin një vend të qetë për një takim. Hapësira është jashtëzakonisht luksoze dhe private me një menu të pasur dhe të larmishme akulloreje nga e cila mund të zgjidhni. Dhe cilësia nuk është tavolina, akullore e shijshme. Dhe jo shumë e ëmbël, e butë dhe yndyrore por jo e yndyrshme.

La Milana

La Milana

Nëse shkoni në një grup të madh, duhet të zgjidhni hotpotin e akullores që të mund të shijoni të gjitha shijet e akullores në dyqan. Kjo është arsyeja pse ky dyqan akulloresh vlerësohet shumë në faqet e rrjeteve sociale. Dhe akullorja e dyqanit gjithashtu mund të pushtojë ngrënësit e zgjedhur

 • Adresa: 150 B Bui Thi Xuan, Hai Ba Trung District, Hanoi
 • Numri i telefonit: 02436866789
 • Faqja e internetit:
 • Orari i hapjes: 07:00 – 22:30
 • Çmimi referencë: 55.000 VND – 200.000 VND
 • Vlerësimi: 4.6/5
Tham Khảo Thêm:  Cách khắc phục nếu điện thoại của bạn không sạc

Akullore Swensen

Swensen’s Ice Cream është një markë e famshme që lindi në San Francisko në vitin 1948 dhe u lançua në Vietnam në vitin 2010. Swensen’s Ice Cream është babai i markës Earle Swensen dhe ka më shumë se 300 dyqane në mbarë botën. Me gatime unike me akullore që emocionojnë jashtëzakonisht të rinjtë.

Akullore Swensen

Akullore Swensen

Menu e larmishme me deri në 50 shije të ndryshme akulloresh për të zgjedhur nga të ftuarit. Përveç kësaj, hapësira është jashtëzakonisht luksoze dhe komode falë sistemit të ndriçimit Tiffany. Dhe dyqani ka një ekip të stafit të cilët janë të trajnuar profesionalisht dhe kanë 10 vjet përvojë në këtë profesion. Padyshim që do të sjellë një përvojë të kënaqur për klientët kur të vijnë këtu.

 • Adresa: Lot T151 – 2 në katin e parë të Aeon Mall Long Bien 27 Co Linh, Hanoi
 • Numri i telefonit: 024 6666 6688
 • Orari i hapjes: 07:00 – 22:30
 • Çmimi referencë: Akullore: 39000 VND/tabletë. Akullore në kuti për në shtëpi: 160,000 VND/kuti. Mbushjet: 10,000 VND/lloj.
 • Vlerësimi: 4.1/5

LEXO MË SHUMË: THYES TOP #20 Restoranti i mëngjesit në Hanoi tingëllon si mall

Kafe dhe Çaj Gjiri

Dyqani është ndërtuar në vitin 2013 në një rrugë të vogël shumë të qetë. Deri në vitin 2018 është riparuar dhe riparuar dhe tani ka më shumë ambiente të hapura me hapësirë ​​të brendshme dhe të jashtme në varësi të nevojave të vizitorëve.

Kafe dhe Çaj Gjiri

Kafe dhe Çaj Gjiri

Zbuloni kafen dhe çajin e Gjirit

Menuja është jashtëzakonisht e larmishme dhe kur të vini këtu, duhet patjetër të provoni më të shiturin e dyqanit, akulloren me çokollatë. Me shijen e kremit me yndyrë të kombinuar me çokollatë, është jashtëzakonisht i shijshëm. Dhe kjo është gjithashtu një pjatë e preferuar e shumë darkave. Akullorja është e larmishme, jashtëzakonisht aromatik dhe jo e ngrirë, me një shije të lehtë yndyrore që nuk shkakton të përziera. Dhe një porcion i madh akulloreje mund të ushqejë 2 deri në 4 persona sipas dëshirës së tyre.

Zbuloni kafen dhe çajin e Gjirit

Zbuloni kafen dhe çajin e Gjirit

Me një staf profesionistësh me përvojë, shumë të trajnuar. Ne premtojmë t’u sjellim miqve tanë një përvojë të mrekullueshme. Përveç kësaj, do të sjellë sofistikim dhe dashuri për darkuesit që nga hera e parë që ata vijnë në restorant.

 • Adresa: 48 Nguyen Binh Khiem, Le Dai Hanh, Hai Ba Trung, Hanoi
 • Numri i telefonit: 0368 520 427
 • Orari i hapjes: 07:00 – 22:30
 • Çmimi referencë: 30 000 VND
 • Vlerësimi: 4.1/5

SUGJERON: FURNIZIM TË PLOTË me 20 dyqanet më të shijshme të drekës në Hanoi FALAS!

Akullore kokosi 72 My Dinh

Akullorja e kokosit 72 My Dinh me një dekor shumë të lezetshëm dhe të lezetshëm, është një kombinim harmonik i ngjyrave rozë, blu, të bardhë… Me një menu të larmishme akulloresh, lloje të shumta si akullore mikse, akullore me 4 lugë, e bërë vetë. akullore, akullore e zgjedhur, miks frutash te fresketa,… Me akulloren me cilesore pa konservues. Akullorja e kokosit 72 My Dinh gjithashtu u jep klientëve përvojën më të mirë.

Akullore kokosi 72 My Dinh

Akullore kokosi 72 My Dinh

Megjithatë, çmimi i restorantit është mjaft i lartë dhe përveç kësaj, stafi i restorantit do të trajnohet më së shumti për të sjellë cilësi dhe kënaqësi për darkuesit.

 • Adresa: 72 My Dinh, Nam Tu Liem, Hanoi
 • Numri i telefonit: 0969 222 091
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:30
 • Çmimi referencë: 20 000 VND
 • Vlerësimi: 4.1/5

LEXO MË SHUMË: Top 15 restorantet më cilësore dhe të lira në Hanoi me shuplakë sot

2 krem

Ky është gjithashtu një nga dyqanet Akullore Hanoi Duhet ta përjetoni kur të vini në kryeqytet. Kremi 2 konsiderohet një vend për të tërhequr të rinjtë për shkak të aromës së shijshme të akullores dhe hapësirës jashtëzakonisht të freskët dhe komode. Kupat e mëdha dhe të pasura të akullores do të tërheqin mysafirët edhe ata shumë të përpiktë.

2 krem

2 krem

Përveç kësaj, dyqani kombinon edhe shije tipike tradicionale si nuggets, bishtaja, kokosi, … duke krijuar një aromë unike që është jashtëzakonisht aromatike dhe e yndyrshme. 2 kremi është gjithashtu një dyqan i vjetër në Hanoi, kështu që nuk ka më asnjë dyshim për cilësinë e dyqanit, dhe sot e kësaj dite, dyqani tërheq ende shumë klientë për të përjetuar.

 • Adresa: 81 Trinh Cong Son, Nhat Tay, Tay Ho, Hanoi
 • Numri i telefonit: 0976 892 286
 • Orari i hapjes: 09:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 25,000 VND – 95,000 VND
 • Vlerësimi: 4.8/5
Tham Khảo Thêm:  Top #20 Resort Hồ Tràm

Bingsu

Ky do të jetë një vend jashtëzakonisht interesant, duke premtuar se do t’ju sjellë bingsu autentike koreane dhe madje do të shesë Adela të prodhuar nga ekspertë koreanë. Bingsu do t’ju sjellë shije të shijshme dhe të shëndetshme akulloresh, përbërës të pastër dhe të zgjedhur me kujdes, ndaj nëse keni mundësi, ejani dhe përjetoni.

Bingsu

Bingsu

LEXO MË SHUMË: MËSONI rreth tortës së orizit Hanoi – një dhuratë e famshme në kryeqytet

Çfarë ka në Bingsu?

Staf jashtëzakonisht profesional, shërbim i shpejtë për të sjellë kënaqësi tek klientët. Dhe dyqani ka gjithashtu një anije, kështu që duke u ulur në shtëpi mund të shijoni edhe pjata jashtëzakonisht të lezetshme bingsu. Restoranti është i dekoruar mjaft thjeshtë, hapësira është e bollshme, karriget prej xhami janë të rehatshme dhe pamja është jashtëzakonisht e lezetshme. Kupat e akullores janë të zbukuruara me shurup akulloreje dhe një çokollatë në formën e logos së dyqanit. Dhe akulli i rruar është bërë më i thjeshtë se dyqanet e tjera, kështu që ngjyra është e lehtë, jo e lëmuar, por cilësia është ende shumë e mirë.

Çfarë ka në Bingsu

Çfarë ka në Bingsu

 • Adresa: SH0104 Park 1 Times City, 458 Minh Khai, Hai Ba Trung, Hanoi
 • Numri i telefonit: 0368 022 923
 • Orari i hapjes: 06:30 – 22:30
 • Çmimi referencë: 30 000 VND
 • Vlerësimi: 4.4/5

Epilogu

Këtu janë 10 restorantet më të mira Akullore Hanoi që Diachiamthuc.vn ka përzgjedhur dhe dërguar tek ju. Nëse keni mundësi të vini në kryeqytet, duhet ta provoni patjetër, nuk ka asgjë më të mirë në verën e nxehtë, veçse të shijoni akulloren e freskët. Përveç kësaj, ne mbështetemi edhe në shumë kritere të reja për të qenë në gjendje të zgjedhim 10 dyqanet më të shijshme të akulloreve këtu, nga shija, hapësira, si dhe shërbimi, të gjitha janë shumë të vëmendshme dhe padyshim që do të sjellin kënaqësi për ju. Shpresojmë që me ndarjen e mësipërme, do të gjeni një adresë të shijshme akulloreje kur të vini në Hanoi.

Pyetje në lidhje me dyqanin e akullores Hanoi

Cilat lloje akulloresh janë kaq të shijshme Diachiamthuc.vn?

Sugjerime për ju: Akullore kokosi, akullore me fasule jeshile, akullore me shije nuggets, akullore me kakao, akullore me çokollatë, akull të rruar Bingsu etj.

Sa kalori ka akullorja?

Ju lutemi informoni të gjithë, mesatarisht 1 filxhan akullore mund të sigurojë nga 200-300 kalori!

Në cilën orë të ditës duhet të hani akullore?

Akullorja është një meze e lehtë që është shumë e përshtatshme për të larguar vapën, mund ta hani në mesditë, pasdite ose në mbrëmje.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Top #8 quán kem Hà Nội giúp bạn xua tan cái nóng mùa hè!! . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Hướng dẫn lên tăng cấp lên Level nhanh chóng

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *