TOP 8+ quán bánh ướt lòng gà Đà Lạt ĂN ngon BAO GHIỀN!

Rate this post

Tortë e lagur me zemër pule Da Lat do të jetë një zgjedhje ideale për ata që duan të përjetojnë kuzhinën unike të tokës së mjegullt të Da Lat. Në të gjithë rrugët e Da Lat, kudo mund të shihni dyqane që shesin ëmbëlsira të lagura me zemra pule. Në motin e ftohtë të Da Lat, nuk ka asgjë më të mirë sesa të shijoni një pjatë me ëmbëlsira të nxehta të lagura me salcë të ëmbël dhe të thartë.

Tortë e lagur me zemër pule Da Lat

Tortë e lagur me zemër pule Da Lat

Nëse po pyesni se ku mund ta hani tortën e lagur me zemër të pulës Da Lat për shije të shijshme dhe standarde? Ju lutemi lexoni këtë artikull të Diachiamthuc.vn ne.

Dyqanet kryesore me zemra pule të lagura në Da Lat

Çfarë ka më mirë se të kesh mundësinë të vizitosh vendin e mjegullt të Da Lat për turizëm. Sidomos sepse Da Lat jo vetëm që ka një klimë të lezetshme, peizazhe poetike dhe njerëz të butë. Dhe Da Lat është gjithashtu i famshëm për ushqim i shijshëm në Dalat karakteristike, në harmoni me shijen e shumë njerëzve nga shumë rajone të ndryshme. Ndër shijet që vizitorët nuk mund të anashkalojnë kur vijnë në këtë qytet me mijëra lule. Ndoshta pjata e tortës së lagur me zemër të pulës është më e përmendura. Nëse keni mundësinë të vizitoni qytetin me mjegull, mos humbisni ëmbëlsirat e shkëlqyera të shijshme me zemër pule që Diachiamthuc.vn prezanton më poshtë.

Dalat Chicken Heart Wet Cake Shop

Dalat Chicken Heart Wet Cake Shop

Vendndodhja: Da Lat
Cilësia: Dyqanet e ëmbëlsirave me zorrë të pulës Dalat kanë cilësi të mirë, ushqim të shijshëm dhe sigurojnë sigurinë dhe higjienën e ushqimit
Çmimi: Gama e gjerë e çmimeve, e përshtatshme për buxhetin, cilësinë e ushqimit
Shërbejeni: Shërbimi i mirë, i shpejtë dhe i vëmendshëm siguron një ndjenjë rehatie dhe kënaqësie gjatë përdorimit të shërbimit të dyqanit
Menu: Përveç tortës me zemër të pulës, dyqani ka gjithashtu një menu të larmishme ushqimesh të tjera….

KUJDES: Duke zbuluar listën e restorantit të shijshëm të pulës së pjekur në skarë me oriz Dalat Lam Lam

1. Tortë e lagur me zemër pule Thao

Dyqani i ëmbëlsirave me zorrë pule të Thao-s është shumë i shijshëm dhe i famshëm në qytetin Da Lat, i cili frekuentohet nga shumë të ftuar vendas. Dyqani shitet me cmime te volitshme, nje tas i plote me kek te lagur me zorre pule perfshin: kek te holle dhe te bute te lagur, pule te grire me sallate, zorre pule, te verdhe veze te yndyrshme, qepe te ëmbla dhe te tharta krokante te kombinuara me qepe te skuqura Eshte njekohesisht krokante dhe e shijshme…dhe së fundi, një salcë e pasur e ëmbël dhe e thartë për të krijuar një tas të veçantë me kek të lagësht që është super i shijshëm! Salca e zhytjes këtu vlerësohet 9/10 nga konsumatorët.

Tortë e lagur me zemrën e pulës së Thaos

Tortë e lagur me zemrën e pulës së Thaos

Dyqani shet edhe qull pule, sallate me pule, roll pule, kos djathi, flan… cdo gjelle eshte e shijshme. Hapësira është e bollshme, mund të strehojë deri në 90 të ftuar, dekor i pastër, i këndshëm me pamje të hapur drejt natyrës, dyqani është mjaft i mbushur me njerëz në mëngjes kështu që duhet të shkoni herët!.

Tortë e lagur me zemër pule Thao Da Lat

Tortë e lagur me zemër pule Thao Da Lat

Dyqani i ka të gjitha elementet: ushqim të shijshëm, çmim të përballueshëm, hapësirë ​​të bukur, pronar entuziast dhe i vëmendshëm është padyshim një vend që nuk duhet humbur kur dëshironi të shijoni kek të shijshëm.pulë në qytetin e Da Lat.

dyqan ëmbëlsirash të lagura me zemra pule

dyqan ëmbëlsirash të lagura me zemra pule

 • Adresa: Nr. 09, Dong Tam, Ward 4, Da Lat City, Lam Dong Province
 • Numri i telefonit: 0373 007 139
 • Çmimi referencë: 25000 VND/personi
 • Orari i hapjes: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

2. Tortë e lagur me zemra pule në restorantin Long

Torta e lagur me zemra pule në restorantin Long është i famshëm për dashurinë e shumë turistëve, kjo është gjithashtu një adresë e zorrëve të shumë vendasve. Një porcion me kek të lagur plot me perime, zorrë pule, sallatë të shtrydhur me vezë të reja dhe pulë shumë të shijshme. Pula jonë është e butë, e ëmbël, jo e yndyrshme si pula industriale.

Long Restaurant Da Lat

Long Restaurant Da Lat

Hapësira nuk është shumë e madhe, por e pastër, e mjaftueshme për të akomoduar vetëm rreth 30 persona. Nëse vini në majë, dyqani është mjaft i mbushur me njerëz, do të duhet të prisni. Në mënyrë që të mos prisni gjatë, organizoni të shkoni herët për të marrë një vend. Në këmbim, dyqani ka një vend parkimi mjaft të gjerë dhe mbahet plotësisht i lirë. Jashtë Tortë e lagur me zemra pule Da LatRestoranti ka edhe gatime me pule si sallate me pule, pule te skuqur, qull pule, kos, flan, … qe ushqimoret nuk duhet te humbasin.

Quan Long - Tortë e lagur me zemër pule

Quan Long – Tortë e lagur me zemër pule

 • Adresa: Alley 202 Phan Dinh Phung, qyteti Da Lat, Lam Dong love
 • Çmimi referencë: 25,000 VND / shërbim
 • Orari i hapjes: 06:30 – 18:00
 • Numri i telefonit: 0382529116
 • Vlerësimi: 4/5

LEXO MË SHUMË: Adresa e 10 dyqaneve të petëve ‘të shijshme dhe të nxehta’ në Da Lat

3. Tortë e lagur me zemër pule Heirloom Da Lat – Restorant Trang

Familja ime ka shitur ëmbëlsira të lagura për tre breza, është e drejtë, ky është një dyqan ëmbëlsirash të lagura prej kohësh, i vendosur në rrugën e famshme të kuzhinës Tang Bat Ho në qytetin Da Lat. Quan Trang është vetëm disa qindra metra nga qendra e qytetit, shumë i përshtatshëm për turistët për të lëvizur. Përbërësit për tortën e përzemërt të pulës zgjidhen gjithmonë me kujdes nga restoranti. Zakonisht, pula zgjidhet si një pulë kopshti, gjë që siguron që ajo të jetë sa e shijshme dhe e pastër. Merrni zemrën pas përpunimit të pastër dhe marinojini me qepë dhe hudhër për të hequr plotësisht erën e peshkut.

Restorant Dalat

Restorant Dalat

Torta e lagur është bërë nga orizi i thjeshtë i përzier me pak miell tapioke dhe tapiokë për të krijuar aromë dhe fleksibilitet. Përpikëria në procesin e përgatitjes së ëmbëlsirave është ndryshimi i dyqanit në krahasim me vendet e tjera. Duart fleksibël lyen çdo shtresë, çdo shtresë në mënyrë që sipërfaqja e tortës të mos jetë e trashë dhe e hollë.

Quan Trang - Tortë e lagur me zemër pule Heirloom Da Lat

Quan Trang – Tortë e lagur me zemër pule Heirloom Da Lat

Një shërbim i plotë i tortës së lagur në restorantin Trang është vetëm rreth 30,000 VND, pak më i lartë se dyqanet e tjera. Megjithatë, një pjesë është mjaft e mbushur, me shumë ëmbëlsira, shumë mish pule, plot ushqime por gjithsesi afër qendrës së qytetit.

 • Adresa: 15F Tang Bat Ho, qyteti Da Lat, provinca Lam Dong
 • Çmimi referencë: 30,000 VND / shërbim
 • Orari i hapjes: 08:30 – 20:00
 • Numri i telefonit: 02633825043
 • Vlerësimi: 3.8/5

4. Dyqani Theosophical

Shto një adresë Tortë e lagur me zorrë pule Da Lat Që ju të shijoni shijen e tortës më autentike të pulës Da Lat, është restoranti Thong Thien Hoc. Dyqani ka një emër të tillë thjesht sepse ndodhet në kryqëzimin e Thong Thien Hoc dhe Bui Thi Xuan. Ky vend është gjithashtu i mbushur me vendas dhe turistë për t’u shijuar.

Dyqani Teozofik

Dyqani Teozofik

Zakonisht dyqane të tjera u shërbejnë turistëve, por Thong Thien Hoc është destinacioni i shumë vendasve. Kjo ndodh sepse restoranti ka një çmim “të butë”, por megjithatë i ka të gjithë përbërësit e një tasi me kek të lagur me zorrë pule me zorrë pule të freskëta, pulë të grirë me shumë kikirikë dhe barishte… I jep më shumë shije tortës. Kjo është një adresë që ia vlen të shijoni kur vini në Da Lat që nuk duhet ta humbisni.

Dyqani Teozofik Dalat

Dyqani Teozofik Dalat

 • Adresa: Kryqëzimi i Thong Thien Hoc dhe Bui Thi Xuan, qyteti Da Lat, provinca Lam Dong
 • Çmimi referencë: 25,000 VND / shërbim
 • Orari i hapjes: 08:30 – 20:00
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

5. Torte e lagur me zorre pule ne marketin e nates Da Lat

Në mbrëmje duke ecur në tregun e natës Da Lat dhe duke u ndjerë i uritur, mund të shkoni në dyqanet me zemra pule të lagura që mund të gjenden kudo në trotuar në ambientet e tregut. Torta e lagur në tregun e natës Da Lat është e hapur deri vonë, herët në mëngjes, kështu që është shumë e preferuar nga njerëzit që hanë shpesh natën. Torta e lagur në treg është gjithmonë e tymosur, e nxehtë, mishi i pulës është i freskët dhe i ëmbël, pula e grirë është e butë dhe e përtypur, vetëm duke pritur që ju të porosisni dhe të “shpëritni”.

Tregu i natës Dalat

Tregu i natës Dalat

Përveç kësaj, shumë dyqane ofrojnë gjithashtu çaj të nxehtë falas për darkuesit për të ngrohur stomakun e tyre, jashtëzakonisht i përshtatshëm për mot të ftohtë si në Da Lat. Për shkak se është një restorant në trotuar, vendet nuk janë shumë të bollshme, por në këmbim është shumë i pastër dhe cilësia e ushqimit nuk është për t’u diskutuar. Mos harroni të vizitoni tregun e natës Da Lat për ta përjetuar atë.

Market Da Lat night - Tortë e lagur me zemra pule

Market Da Lat night – Tortë e lagur me zemra pule

 • Adresa: Da Lat City Night Market
 • Çmimi referencë: 25,000 VND / shërbim
 • Orari i hapjes: 08:30 – 20:00
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

KUJDES: T’ju tregoj Top 10 baret në Da Lat me miqtë

6. Hang shop

Hang Quan ndodhet pikërisht në rrugën kryesore, kështu që është e lehtë për t’u gjetur dhe ka një vend parkimi të gjerë në trotuar. Edhe pse hapësira është paksa e vogël, por ky vend është shumë i pëlqyer nga shumë turistë për shkak të çmimit relativisht të lirë, të shijshmes dhe cilësisë së garantuar të ushqimit. Pjata e tortës së lagur është plot me goo, e cila është pulë e grirë, zorrët e pulës, mëlçia, zemra e freskët … dyqani ofron gjithashtu një filxhan çaj të nxehtë xhenxhefili falas për të gjithë vizitorët.

Hang dyqan

Hang dyqan

Përveç tortës së lagur, dyqani ka edhe brumë të skuqur, Xap Xuong dhe banh beo… Sidomos salca e zhytjes hyjnore, e ngrënë së bashku është shumë e kënaqshme, jo shumë e ëmbël apo shumë e kripur.

Hang Restaurant Da Lat

Hang Restaurant Da Lat

 • Adresa: 68 Phan Dinh Phung, qyteti Da Lat, provinca Lam Dong
 • Çmimi referencë: 20,000 VND / shërbim
 • Orari i hapjes: 08:30 – 20:00
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5
Tham Khảo Thêm:  Top 15 quán Buffet Hà Nội giá rẻ siêu chất lượng BẠN NÊN BIẾT

7. Tortë me zemër pule Da Lat në restorantin Bao Han

Dyqani Bao Han është gjithashtu një nga vendet që shet ëmbëlsira të lagura me çmime të përballueshme, duke i bërë të zellshëm shumë ushqimorë të Da Lat. Me një hapësirë ​​që është gjithmonë shumë e pastër, komode dhe miqësore me studentët. Tavolinat dhe karriget e rregullta prej druri pastrohen me kujdes, duke krijuar një hapësirë ​​të rehatshme për ju për të shijuar ushqimin tuaj. Dyqani ndodhet në qendër të qytetit, vetëm rreth 1 km nga sheshi Lam Vien, i lehtë për t’u gjetur.

Restorant Bao Han Da Lat

Restorant Bao Han Da Lat

Një pikë e vogël minus është se pjesa e tortës së lagur me zorrën e pulës nuk është shumë si vendet e tjera. Por në këmbim, shija e shijshme dhe e ëmbël këtu do t’ju bëjë të qani dhe të porosisni menjëherë një filxhan tjetër.

Restorant Bao Han

Restorant Bao Han

 • Adresa: 51 Yersin, qyteti Da Lat, provinca Lam Dong.
 • Çmimi referencë: 20,000 VND / shërbim
 • Orari i hapjes: 08:30 – 20:00
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.1/5

LEXO MË SHUMË: Top 10 dyqanet më të shijshme dhe të paharrueshme të petëve të viçit Dalat

8. Dyqan çipash

Dyqani i Chip Chip është vetëm rreth 400 m nga tregu Da Lat, i vendosur pranë restorantit Trang në rrugën Tang Bat Ho, mjaft i përshtatshëm për tu vizituar nga turistët. Dyqani është zakonisht shumë i mbushur me njerëz, veçanërisht në sezonin turistik, kështu që duhet të shikoni kohën e mbërritjes në mënyrë që të mos prisni gjatë. Hapësira e restorantit është e pastër dhe e rregullt dhe stafi entuziast i shërbimit është një plus i madh për restorantin.

Dyqan çipash

Dyqan çipash

Në Chip Chip, ekzistojnë dy lloje kryesore të tortës së lagësht: ëmbëlsira e lagur me pulë të copëtuar dhe ëmbëlsira e lagur me zemrën e pulës. Zemrat e pulave zgjidhen me kujdes, të kalitura me erëza të pasura. Edhe salca e zhytjes përzihet mirë, duke e bërë gjellën më të shijshme dhe më të pasur. Përveç kësaj, dyqani shërben edhe qull pule dhe sallatë pule me çmime jashtëzakonisht “studente”.

Chip Chip Shop Dalat

Chip Chip Shop Dalat

 • Adresa: 28 Tang Bat Ho, Ward 1, Da Lat City, Lam Dong Province
 • Çmimi referencë: 27000 VND/copë
 • Orari i hapjes: 06:00 – 22:00
 • Numri i telefonit: 0901206229
 • Vlerësimi: 3/5

Epilogu

Përfundova së lexuari artikullin për dyqanet Tortë e lagur me zemra pule Da Lat që Diachiamthuc.vn e prezantuar më lart, vizitorët duhet të kenë adresa cilësore në xhep, apo jo? Shpresojmë që të kaloni momentet më të mira të “ngrënjes” së kuzhinës Da Lat me miqtë dhe të afërmit tuaj.

Pyetje të lidhura

Pse duhet të shijoni tortën e lagur me zorrën e pulës kur vini në Da Lat?

Torta e lagur me zorrë pule Da Lat është një pjatë popullore, e lehtë për t’u ngrënë dhe jo e shijshme. Kombinimi i kekut të lagësht, zorrës së pulës dhe salcës së zhytjes do të krijojë një shije të përsosur që është e vështirë t’i rezistosh. Çfarë keni frikë të mos provoni?

A është e shtrenjtë torta e përzemërt e pulës Da Lat, Diachiamthuc.vn?

Për shkak se kjo është një pjatë popullore, çmimi konsiderohet i përballueshëm dhe i përballueshëm. Mesatarisht nga 20,000 VND në 30,000 VND për vakt.

A janë të vështira për t’u gjetur këto adresa?

Për lehtësinë tuaj, artikullit i kemi bashkangjitur adresën e detajuar. Mund të përdorni Google Maps për të gjetur rrugën ose për të pyetur njerëzit këtu.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết TOP 8+ quán bánh ướt lòng gà Đà Lạt ĂN ngon BAO GHIỀN! . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách theo dõi các bài tập và hoạt động trên Apple Watch

Related Posts

Bỏ túi top 11 quán nhậu quận 10 chill chill, menu mồi bén

Pub i rrethit 10 – Pas një dite të lodhshme pune ose një fundjave, dëshironi të rrini me miqtë, por nuk e dini se cilat pijetore janë…

Top 10 quán lẩu bò quận 10 ngon chuẩn vị, vừa túi tiền

Lẩu Bò Quận 10 – Các bạn lẩu bò thân mến! Hôm nay, Diachiamthuc.vn Mình viết bài này để tổng hợp thông tin về những quán lẩu…

Top 20 quán ăn tối quận 10 ngon, hấp dẫn nhất bạn cần lưu lại

Quán ăn tối quận 10 – Nếu vô tình bị cuốn hút với nếp sống Sài Thành và lạc hồn vào thiên đường ẩm thực món ngon Quận…

Điểm danh top 20 Nhà hàng quận 10 menu đa dạng, view thoáng

Nhà hàng quận 10 – Hình như ở quận 10 có rất nhiều nhà hàng ngon, nổi tiếng khiến các bạn khó có thể đưa ra quyết…

Top 19 quán ăn trưa Quận 10 ngon, hấp dẫn, đông khách nhất

Quán ăn trưa quận 10 – Nếu vô tình lạc vào con đường ẩm thực tại Quận 10 ở Sài gòn và đang băn khoăn không biết…

Top những nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông với món ăn cực đỉnh

Nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông – Nếu bạn đang đau đầu khi phải tìm địa điểm tổ chức tiệc liên hoan, sinh nhật hay tiệc cưới…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *