TOP 7+ quán Cà phê view rừng thông Đà Lạt đẹp, thư giãn nhất

Rate this post

Pamje kafeje pylli me pisha Dalat Da Lat është një destinacion shumë i njohur turistik në vendin tonë. Çdo vit, ky vend tërheq një numër të madh turistësh. Da Lat favorizohet nga natyra me ajër të freskët, të freskët dhe të butë gjatë gjithë vitit. Përveç kësaj, ky vend ka edhe pamje të panumërta të bukura, duke tërhequr turistët. Duke iu referuar Da Lat, është e pamundur të mos përmendim kafenetë e dekoruara bukur, mbresëlënëse dhe të spikatura.

Kafe pylli me pisha Da Lat

Kafe pylli me pisha Da Lat

Në këtë postim Diachiamthuc.vn do t’ju prezantojë me kafenetë më mbresëlënëse të pyjeve me pisha në Da Lat, të cilat definitivisht nuk mund t’i injoroni. Le ta ndjekim artikullin së bashku!

Kafenetë më të mira me pamje nga pylli me pisha në Da Lat duhet të vizitoni

Diachiamthuc.vn dëshiron t’ju prezantojë dyqanet Kafe Dalat Pamja më e bukur e pyllit me pisha. Me stile të ndryshme që ju të zgjidhni më të përshtatshmet. Për të marrë një vend takimi dhe relaksi të përshtatshëm për qëllimet tuaja!

Kafenetë kryesore të pyjeve me pisha në Da Lat që duhet të vizitoni

Kafenetë kryesore të pyjeve me pisha në Da Lat që duhet të vizitoni

Vendndodhja: Da Lat
Çmimi: Në varësi të restorantit, mesatarja është rreth 50,000 VND
Orë pune: Rreth orës 7:00 – 22:00
Hapësirë: Hapësirë ​​e bollshme, pamje e bukur, ajër i pastër, shumë kënde check-in
Vlerësoni: I përshtatshëm për të gjitha moshat, pije të shijshme, hapësirë ​​të bukur….

HINT: 19 vendet më të bukura të regjistrimit në Da Lat “heartbreak”

Kafe e bukur me pamje nga pylli me pisha – Kafe Binh Minh Oi

 • Adresa: 89 Hoang Hoa Tham, Ward 10, Da Lat
 • Orari i hapjes: 5:00 – 33:00
 • Çmimi referencë: 40 000 VND – 70 000 VND
 • Numri i telefonit: 0925903634
 • Faqe fansash:
 • Vlerësimi: 4.6/5

Kohët e fundit, Da Lat ka mbirë shumë kafene, me shumë stile dhe dizajne të ndryshme. Nëse i doni kafenetë e stilit klasik, duke sjellë bukurinë e Da Lat-it të vjetër me një pamje unike dhe spektakolare të pyllit me pisha, atëherë Dawn Coffee Shop do të jetë një ide e shkëlqyer për ju.

Kafene me pamje nga pylli me pisha në Da Lat

Kafene me pamje nga pylli me pisha në Da Lat

Dyqani ndodhet pranë një pylli të madh, që nga larg duket si një shtëpi prej druri e banorëve vendas. I vetmi ndryshim është se dyqani është i dekoruar shumë bukur, i sistemuar në shumë zona të ndryshme që klientët të kenë shumë mundësi. Por shumica e qosheve kanë një pamje drejt pyllit të madh me pisha. Gjetja arbitrare e një ndenjëseje, pirja e një filxhani kafeje të nxehtë, shikimi i peizazhit të mrekullueshëm natyror para syve do të jetë padyshim një përvojë interesante për ju.

Kafene Binh Minh Oi me pamje nga pylli me pisha

Kafene Binh Minh Oi me pamje nga pylli me pisha

Për shkak se ka një pamje mjaft të hapur, Minh Oi Coffee Shop është gjithashtu një vend i përshtatshëm për vizitorët për të pushtuar skenën e lindjes së diellit, për të gjuajtur retë. Eksperienca të disponueshme vetëm në Dawn Coffee Shop që nuk mund t’i injoroni. Për të qenë në gjendje të kapni këto momente të veçanta, ejani herët për të rregulluar vendndodhjen dhe kamerën. Dyqani është i hapur nga ora 5 e mëngjesit, jo vetëm kaq, por këtu shërben edhe ushqim për darkat. Këto janë dy pjatat e famshme në Da Lat, Da Lat can cake dhe buka shumai. Nëse keni mundësi, duhet t’i provoni këto pjata, sepse janë vërtet të shijshme.

Kafene me pamje nga pylli me pisha Binh Minh Oi

Kafene me pamje nga pylli me pisha Binh Minh Oi

Kafene Stream House

Suoi House është një kafene e famshme që pëlqehet nga shumë turistë. Kjo kafene ndodhet në mes të pyllit në Da Lat. Prandaj, nga shumë njerëz është emërtuar si kafeneja e përroit në pyll. Rruga që të çon në këtë kafene është mjaft e mundimshme dhe e vështirë për t’u ecur. Por në kthim, vizitorët do të kenë përvoja të mrekullueshme dhe të paharrueshme kur vijnë këtu. Për shkak se ndodhet thellë në përrua, ka një hapësirë ​​të qetë dhe ajër të pastër. Dhe vizitorët do të zhyten në natyrë.

Kafene Stream House

Kafene Stream House

Shtegu i vogël që të çon në dyqan kalon nëpër pyll, duke kaluar urën e pasigurt prej druri që kalon përroin e vogël. Tani mund të shihni pemë të gjelbra kudo që shikoni. Ju mund të zgjidhni zonën e brendshme ose të jashtme në varësi të preferencës tuaj. Stafi i restorantit vlerësohet nga klientët si mjaft entuziast, i vëmendshëm dhe i përkushtuar. Shërbejini gjithmonë vizitorëve për të kënaqur të gjithë mysafirët edhe më kërkuesit.

Check in House by the Stream

Check in House by the Stream

 • Adresa: Truc Lam Yen Tu, Ward 3, Da Lat City
 • Numri i telefonit: 038 813 4712
 • Facebook: Kafene BY THE BROK
 • Çmimi referencë: 35.000 VND – 55.000 VND
 • Orari i hapjes: 07:00 – 18:30
 • Vlerësimi: 4.2/5

LEXO MË SHUMË: Admironi 15 kafene për të parë lindjen e bukur të Da Lat

Duong – Kafe pylli me pisha Da Lat

Kjo është një kafene që është hapur prej kohësh. Dhe mori dashurinë e shumë vizitorëve nga vendasit tek turistët. Kjo kafene ka një stil të errët, të trishtuar si qielli i Da Lat në ditët me shi.

Duong - Kafe pylli me pisha Da Lat

Duong – Kafe pylli me pisha Da Lat

Kafeja Duong ndodhet në mes të pyllit, e rrethuar nga pisha të mëdha, që mbulojnë dyqanin. Krijo një skenë poetike, afër natyrës dhe jashtëzakonisht të qetë dhe komode. Kur vijnë në Duong, vizitorët do të jenë si duke u kthyer në kohët e vjetra, pa internet, pa wifi, thjesht duke pushuar. Shijoni pijet e shijshme, të freskëta dhe relaksuese, shijoni atmosferën e freskët dhe të këndshme këtu.

Quan Duong

Quan Duong

 • Adresa: Rruga Pham Ngoc Thach 152, Ward 6, Da Lat City
 • Numri i telefonit: 078 491 2310
 • Facebook: Quan Duong
 • Orari i hapjes: 08:00 – 20:00
 • Çmimi referencë: 40 000 VND
 • Vlerësimi: 4.8/5

Oh Thong

Kjo është një kafene mjaft e famshme që pëlqehet nga shumë turistë. Kjo kafene është e dekoruar dhe e ndërtuar tërësisht nga pisha. Krijoni një hapësirë ​​të ngushtë, komode dhe familjare. Dyqani ka dy kate me pamje panoramike te kodrave te gjelberuara me pisha, prane natyres. Kjo është një kafene që është gjithmonë e mbushur me njerëz. Tërheq si vendasit ashtu edhe turistët. Përveç kafesë, ky vend ka edhe dhoma për qira gjatë natës nëse vizitorët duhet të pushojnë këtu.

Oh Thong

Oh Thong

Rruga që të çon në dyqan është gjithashtu mjaft e thjeshtë dhe e lehtë për t’u gjetur. Mund të ndiqni udhëzimet e Google Maps ose të pyesni drejtpërdrejt vendasit. Për të ardhur sa më shpejt të jetë e mundur ose ndiqni udhëzimet e mëposhtme të Diachiamthuc.vn. Shkoni direkt në stacionin e autobusëve Phuong Trang, më pas shikoni përballë për të parë kafenenë Bui Van Ngo. Duke kaluar rrugën do të shihni një shteg të vogël pranë kësaj kafeneje, vazhdoni të ndiqni rrugën pranë kafenesë. Kur të shihni kthesën, shikoni në të djathtë, ka një rrugë tjetër pranë bujtinës Khanh Ha. Ndiqni atë rrugë dhe shkoni teposhtë në kafene Thong!

Kafene me tanga

Kafene me tanga

 • Adresa: Rruga 31 3/4, Ward 3, Da Lat City, Lam Dong
 • Numri i telefonit: 085 750 6538
 • Facebook: Thong Oi
 • Orari i hapjes: 07:00 – 18:00
 • Çmimi referencë: 40 000 VND – 50 000 VND
 • Vlerësimi: 4.3/5

SUGJERON: Top #27 kafene me pamje te bukur ne Da Lat per shoqaten MJEKESORE

Chenh DaLat – Kafeja e pyllit me pisha Da Lat

Kjo është një nga kafenetë mjaft larg qendrës së qytetit. Por është shumë popullor me turistët në Da Lat. Kjo kafene është projektuar tërësisht prej druri me dhoma që përfshijnë: një katin përdhes, një kat i ndërmjetëm dhe një çati. Nëse vizitorët qëndrojnë nga çatia e restorantit, ata do të shohin lehtësisht peizazhin e qytetit Da Lat pikërisht nga lart.

Dallimi DaLat

Dallimi DaLat

Ky është një vend ndalimi i preferuar për shumë turistë. Sepse dyqani është i dekoruar me shumë kënde të bukura dhe mbresëlënëse të jetesës virtuale. Qoftë ulur në bar apo në çati, do të keni foto shumë të ftohta. Kjo kafene ka një hapësirë ​​të brendshme dhe një hapësirë ​​në çati. Ulja në ambiente të mbyllura do të jetë një hapësirë ​​më komode dhe mund të dëgjoni muzikë melodioze. Nëse uleni në tarracë, do të zhyteni në peizazhin e gjelbër dhe të gjerë natyror të maleve dhe pyjeve.

Dyqani DaLat's Delight

Dyqani DaLat’s Delight

 • Adresa: Ward 11, Da Lat City, Lam Dong
 • Numri i telefonit: 0966 974 014
 • Facebook: Chenh Dalat
 • Çmimi referencë: 40 000 VND – 70 000 VND
 • Orari i hapjes: 07:00 – 22:00
 • Vlerësimi: 4.7/5

LEXO MË SHUMË: Rishikimi i kafenesë Mo To bag – Një cep i vogël i qetë në zemër të Da Lat

Kafene Forest

Kafeja në pyll e dinte se ku ishte kur u dëgjua. E vendosur në një pyll të hapur jo shumë të mbushur me pemë, duke u dhënë vizitorëve një hapësirë ​​të freskët, pamje jashtëzakonisht poetike. Nga restoranti, do të shihni kodra pishash dhe liqene të qarta blu. Një veçori që të rinjtë e duan këtë vend është se ka një portë pasqyre të vendosur në mes të livadhit në mënyrë që ata të mund të hyjnë si në perëndim.

Kafene Forest

Kafe Pylli

Dyqani ka një dizajn shumë të ngushtë, miqësor me dekorim kryesisht druri dhe rustik. Ejani këtu për të shijuar një filxhan kafe, një filxhan çaj të nxehtë me momente të rehatshme relaksi, duke lënë të gjitha problemet në jetë.

Kafe në pyll

Kafe në pyll

 • Adresa: Mimosa, Ward 10, Da Lat City
 • Numri i telefonit: 033 334 5957
 • Facebook: Forest Coffee Shop
 • Çmimi referencë: 30 000 VND – 60 000 VND
 • Orari i hapjes: 06:30 – 18:30
 • Vlerësimi: 4.4/5
Tham Khảo Thêm:  Cách khắc phục - Không thể theo dõi mọi người trên Instagram

Kafene Cheo Veooo

Cheo Veooo është një kafene me një pamje të bukur e vendosur në një kodër të lartë. Kur të vini këtu, do të keni mundësinë të admironi qytetin Da Lat dhe një pjesë të rrethit Duc Trong pikërisht nga lart. Pasdite, kur qëndrojnë në kafene, vizitorët do të mund të shikojnë perëndimin e bukur, romantik dhe poetik këtu.

Kafene Cheo Veooo

Kafene Cheo Veooo

Dyqani është projektuar kryesisht nga druri për të sjellë një hapësirë ​​të ngushtë, komode dhe miqësore. I rrethuar nga pemë të gjelbra, atmosfera këtu është e freskët, komode dhe jashtëzakonisht e këndshme. Falë posedimit të një lokacioni shumë të bukur me shumë kënde të jetesës virtuale, ky vend u bë shpejt një vend i preferuar për shumë të rinj. Kjo do të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që pëlqejnë një hapësirë ​​të qetë, paqësore, larg ngutjes dhe nxitimit të qytetit.

Kafene Cheo Veooo

Kafene Cheo Veooo

 • Adresa: 116 Hung Vuong Street, Ward 11, Da Lat
 • Numri i telefonit: 0938 622 234
 • Facebook: Kafene Cheo veooo
 • Çmimi referencë: 20,000 VND – 40,000 VND VND
 • Orari i hapjes: 08:00 – 19:00
 • Vlerësimi: 4.4/5

In The Forest – Kafe pylli me pisha Dalat

Në pyll ndodhet në një vend të shkretë në pyll të thellë. Kjo kafene ndodhet në mes të pyllit, e rrethuar nga shpatet e kodrave, pyjet e gjelbra dhe të gjera me pisha. Duke parë nga lart, vizitorët do të ndihen si një shtëpi e vjetër në mes të një peizazhi të madh dhe të gjerë natyror në mes të pllajës.

Në pyll

Në pyll

Përshtypja e parë e vizitorëve kur vijnë këtu është se rruga që të çon në dyqan është mjaft zigzage dhe e vështirë për t’u shkuar, duhet një shofer i vështirë për të shkuar në këtë rrugë. Hapësira e restorantit është projektuar si brenda ashtu edhe jashtë. Këtu ka shumë miniatura virtuale të jetesës, jashtë ka karrige të dekoruara mrekullisht për të bërë foto, pranë është një pishinë e vogël, poshtë është një luginë. Duke qëndruar këtu, do të keni foto super të gazuara.

Në Pyllin Da Lat

Në Pyllin Da Lat

 • Adresa: Në pyll, Rruga Khe Sanh 86/7, Ward 10, Da Lat
 • Numri i telefonit: 0877 919 180
 • Facebook: Në pyll
 • Çmimi referencë: 40 000 VND
 • Orari i hapjes: 08:00 – 21:00
 • Vlerësimi: 4.5/5

Epilogu

Në këtë artikull, Diachiamthuc.vn ju ka prezantuar restorantet më të mira Kafe pylli me pisha Dalat Ka një pamje të bukur që nuk mund ta humbisni. Shpresojmë, informacioni i mësipërm do t’ju ndihmojë të zgjidhni një kafene të përshtatshme. Për të shijuar gota të shijshme me ujë dhe për t’u çlodhur në hapësirën më të qetë dhe komode. Ju uroj një udhëtim të mbarë dhe shumë kujtime të bukura.

Pyetje të lidhura

A janë të përballueshme kafenetë me pamje nga pylli me pisha në Da Lat?

Sugjerime për ju dyqane të bukura: Thong Oi, Chenh DaLat, Cheo Veooo Cafe, In The Forest,…

A ka kafeneja në artikull një adresë të lehtë për t’u gjetur Diachiamthuc.vn?

Kafenetë me pamje nga pylli me pisha në artikull janë të gjitha shumë të famshme dhe të njohura, kështu që vendndodhja e dyqaneve është gjithashtu e lehtë për t’u gjetur dhe për t’u zhvendosur tek ju!

Cilat kafene të pyllit me pisha Dalat janë të hapura nga mëngjesi në mbrëmje?

Referencat: Kafe në pyll, Pisha, Duong, Në pyll,…


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết TOP 7+ quán Cà phê view rừng thông Đà Lạt đẹp, thư giãn nhất . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách sao lưu thiết bị iPhone hoặc Android của bạn với Google One

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *