TOP #20 Nhà hàng Quận 4 (TP. HCM) rất thích hợp để HẸN HÒ

Rate this post

Restorantet e rrethit 4 – Ku doni të shkoni në Saigon? Ky qytet dinamik do t’ju çojë në grupin shumëngjyrësh të ngjyrave të ndryshme në çdo rreth. Distrikti 1 është gjithmonë i zhurmshëm dhe i zhurmshëm, me gaz, luksoz dhe i zënë. Rrethi Binh Thanh është pak i vjetër me rrugica me popullsi të dendur. Por ka edhe pjata shumë të thjeshta me njerëz tipikë të Saigonit.

Restorantet e rrethit 4

Restorantet e rrethit 4

Sa i përket District 5, District 11 është një rrugë kineze që është gjithashtu shumë delikate, ngjyrat të japin një ndjesi të ftohtit sidomos në mbrëmje. Por për të ngrënë dhe pirë gjithçka, më e shijshmja, më e ngarkuara, më e larmishme duhet përmendur qoshet e rrugëve në Distriktin 4. Le të ndjekim Diachiamthuc.vn për të zbuluar restorantet e famshme në Distriktin 4!

20 restorantet më të mira në Distriktin 4 – TP. HCM e famshme e shijshme

Jeta është një udhëtim, çdo udhëtim që ju i bëni paketat dhe shkoni, dëshironi që ato të jenë të plota dhe përvoja është e mrekullueshme. Përvoja e ngrënies me ushqime lokale është një pjesë e domosdoshme e çdo udhëtimi. Duke ardhur në Saigon, do të endeni gjithë ditën pa ngrënë të gjitha pjatat tërheqëse dhe të veçanta. Pra, ndryshoni fokusin tuaj për të ngrënë në një pikë të përshtatshme. Kjo ju kursen kohë udhëtimi dhe mund të mësoni më shumë, të kuptoni çdo vend ku shkoni, apo jo?

Restorantet më të bukura në Distriktin 4

Restorantet më të bukura në Distriktin 4

>>> RUAN TANI: Restoranti më i lartë numër 17 në Distriktin 4 (HCMC) DUHET TË DIHET E SHËMSHME!

Restorant Huong Cau 2

 • Adresa: 290, Ben Van Don, Ward 2, District 4, Ho Chi Minh City.

Nëse keni ndërmend të zbuloni gatime që kombinojnë kuzhinën vietnameze dhe kuzhinën kineze, ky është kombinimi perfekt për ju. Një kombinim jashtëzakonisht i larmishëm dhe i pasur. Aty do të gjeni një Spring rolls aromatike me tenxhere të nxehtë me një gotë birrë të ftohtë, asgjë nuk është më e mrekullueshme!

Restorant Huong Cau 2

Restorant Huong Cau 2

Restorant Huong Lua 3

 • Adresa: 196 Street 48, Ward 3, District 4, Ho Chi Minh City.

Nëse dëshironi të gjeni shijen e detit përmes pjatave me molusqe, goca deti dhe midhje, ky është restoranti juaj. Çdo pjatë ka një shije të paharrueshme për ju. Cila është tenxherja e nxehtë tajlandeze, e cila është koka e salmonit të skuqur me salcë peshku, më pas fiston të pjekur, kokrra gjaku me hudhër. Unë thjesht dua të jargëzoj.

 Restorant Huong Lua 3

Restorant Huong Lua 3

Ushqim deti Samyan Thai

 • Adresa: 163, Ben Van Don, Ward 6, District 4, Ho Chi Minh City.

Nëse jeni adhurues i kuzhinës tajlandeze dhe dëshironi të gjeni vendin e duhur për të ngrënë ushqim tajlandez, atëherë ndaluni tek ky ushqim deti Samyan Thai. Mund të ndryshoni shijen e tenxheres së nxehtë dhe të mësoni më shumë veçori unike të ushqimeve të detit nga ky vend. Premton se do t’ju bëjë të kënaqur.

Ushqim deti Samyan Thai

Ushqim deti Samyan Thai

Varka e restorantit Ben Nghe

 • Adresa: Nr. 5, Nguyen Tat Thanh, District 4, Ho Chi Minh City.
Tham Khảo Thêm:  Cách sửa mã lỗi Disney Plus 11, 22, 28, 35 hoặc 36

Ushqimi dhe të qenit luksoz në të njëjtën kohë është një zgjedhje perfekte për ju, apo jo? Një tren ngrënieje është i rregulluar mjeshtërisht, i pastër dhe i sjellshëm që ju të keni një përvojë të këndshme ngrënieje. Pjatat që duhet të provoni këtu janë goca deti të pjekura në skarë me djathë, bojë kallamari me salcë portokalli.

Varka e restorantit Ben Nghe

Varka e restorantit Ben Nghe

Restorant Hëna e Mjaltit

 • Adresa: Kati 2, Ndërtesa Hoang Dieu, Lagjja 6, Distrikti 4, Qyteti Ho Chi Minh.

Kur dëgjon emrin e restorantit, ndjen dashurinë e të dashuruarve, apo jo? Prova është se çiftet zgjedhin gjithmonë një restorant si një vend për të mbajtur një dasmë ose një takim të të afërmve nga të dyja palët. Me një hapësirë ​​të bollshme dhe të ajrosur, ushqim të shijshëm me çmime të arsyeshme. Kështu që ky vend merr shumë vlerësime pozitive nga klientët.

Restorant Hëna e Mjaltit

Restorant Hëna e Mjaltit

Restorant Vegjetarian Au Lac

 • Adresa: 60 Tan Vinh, Ward 6, District 4, Ho Chi Minh City.

Cilësia e jetës po përmirësohet gjithnjë e më shumë, kërkesa e njerëzve për ushqim vegjetarian po bëhet gjithashtu gradualisht popullore. Kjo i ka bërë restorantet vegjetariane të njohura dhe tërheq shumë vizitorë. Këtu do të keni duart e kuzhinierëve profesionistë me përvojë shumëvjeçare në përgatitjen e pjatave vegjetariane nga perime dhe rrënjë të freskëta. Jo vetëm e shijshme, por gjithashtu ruan shijen e freskët dhe dekorimin që bie në sy.

Restorant Vegjetarian Au Lac

Restorant Vegjetarian Au Lac

Restorant Phuc Tam

 • Adresa: 12 Lot C1, ndërtesa e apartamenteve Tan Vinh, Lagjja 6, Distrikti 4, Qyteti Ho Chi Minh.

Renditur në krye Restoranti i rrethit 4 Jashtëzakonisht popullor, Phuc Tam Restaurant ju garanton se nuk do të zhgënjeheni. Pjatat e shijshme pëlqehen nga të gjithë darkuesit sa herë që vizitoni restorantin që duhet të provoni. Këto janë petë të skuqura krokante, hotpot me gjethe Giang, vermiçeli Thai, oriz Tam, etj. Janë të gjitha shumë të shijshme!

Restorant Phuc Tam

Restorant Phuc Tam

Restorant Indochina Queen

 • Adresa: Nr. 5 Nguyen Tat Thanh, Ward 12, District 4, Ho Chi Minh City.

Gjatë rrugës me restorantin luksoz Ben Nghe, do t’ju bëjë shumë përshtypje kur të takoni këtë konkurrent shumë të frikshëm. Restoranti ofron gjithmonë ushqime të klasit të lartë me pjata që sjellin shumë eksperienca interesante, klas dhe të paharrueshme.

Restorant Indochina Queen

Restorant Indochina Queen

Restorant Burger!

 • Adresa: 1B CC H1, Hoang Dieu, District 4, Ho Chi Minh City.

Restoranti ka një stil të ri dhe dinamik që ia vlen të vizitohet për ju. Një restorant i ushqimit të shpejtë që ofron një shumëllojshmëri të gjerë sanduiçesh. Por Hamburgeri është pjata kryesore me shumë përzierje të ndryshme. Nëse jeni duke kërkuar për një vakt të shpejtë, atëherë nxitoni dhe shkoni në Burger.

Restorant Burger

Restorant Burger

Dyqan petë koreane

 • Adresa: 339 Hoang Dieu, District 4, Ho Chi Minh City.

Ngrënia e petë pikante ndoshta nuk është shumë e çuditshme për shumë njerëz? Në të kaluarën, ju dëgjonit 7 nivele petë dhe më pas konkurronit për të parë se kush mund të hajë nivelin më të lartë. Nëse e keni akoma atë hobi ose jeni të apasionuar pas pjatave pikante, kjo është zgjedhja për ju! Petë në dyqan me salcë të trashë, pastë të kuqe, petë të shijshme përtypëse do t’ju japin një përvojë të paharrueshme!

Dyqan petë koreane

Dyqan petë koreane

Dasma dhe Konventa Riverside Palace

 • Adresa: 360D Ben Van Don, District 4, Ho Chi Minh City.
Tham Khảo Thêm:  Công nghệ có thể giúp (và làm hại) giấc ngủ của bạn như thế nào

A keni provuar ndonjëherë të hani në një restorant që ka një dhomë private? Pastaj futuni shpejt këtu! Restorantet janë shpesh vendi i zgjedhur për çiftet në rastet e tyre të veçanta ose ditët e lumtura. Prandaj, pjatat këtu janë të rregulluara me mjaft mjeshtëri, me përpikëri dhe jashtëzakonisht tërheqëse. Çdo konfigurim për çdo aplikacion është jashtëzakonisht madhështor dhe madhështor.

Dasma dhe Konventa Riverside Palace

Dasma dhe Konventa Riverside Palace

Restorant Deti i Kujtesës

 • Adresa: Nr. 5 Nguyen Tat Thanh, Ward 12, District 4, Ho Chi Minh City.

Një vështrim është për të parë vendndodhjen kryesore të Bien Me kur ndodhet në konvergjencën e restoranteve më të mira në Distriktin 4. Kështu që ju vetëm duhet të vini këtu dhe ta shijoni atë. Me hapësirë ​​të jashtëzakonshme dizajni, luksoze, e bollshme dhe komode. Lokali është shumë i përshtatshëm për të organizuar festa për t’u argëtuar me të gjithë, për të bërë takime ekipore. Ushqimi në restorant është plot me pjata të shijshme dhe klas me një kombinim të pjatave vietnameze dhe kineze.

Restorant Deti i Kujtesës

Restorant Deti i Kujtesës

Ullinj të kuq

 • Adresa: 116A, Ward 12, District 4, Ho Chi Minh City

Jeni në kërkim të një restoranti që jo vetëm të jetë i shijshëm, por edhe të ketë një hapësirë ​​vezulluese për ta bërë vaktin më të mrekullueshëm. Atëherë Red Oli është zgjedhja që nuk duhet humbur. Sepse dyqani ka një stil dekorimi vintage që është poetik, i ajrosur dhe i butë. Ushqimi në restorant është evropian me përpunim të përpiktë, dekorim delikat, ndaj sjell gjithmonë shije shumë tërheqëse.

Ullinj të kuq

Ullinj të kuq

>>> LEXO MË SHUMË: Shikoni 17 pjatat më të shijshme në District 4 (HCMC)

Han Duong Quan

 • Adresa: 229 Khanh Hoi, Ward 6, District 4, Ho Chi Minh City.

Vlerësimi më i lartë në restorantet kryesore me 5 yje në Distriktin 4. Han Duong Quan ka rrëmbyer zemrat e klientëve. Krahas servirjes së shijshme, pjatat ekzotike të paraqitura në mënyrë të bukur. Dyqani ka edhe ushqime shpirtërore për ju. Është muzika live melodioze që të bën të ndihesh i humbur në botën e aristokratëve të vjetër europianë.

Han Duong Quan

Han Duong Quan

Dim Tu Tac

 • Adresa: Nr. 5 Nguyen Tat Thanh, Ward 12, District 4, Ho Chi Minh City.

Restoranti i specializuar në kuzhinën kineze është këtu për ju. Shija e kuzhinës këtu është gjithashtu jashtëzakonisht e larmishme dhe e pasur me pjata që duhet të provoni. Për shembull, këmbët e pulës të ziera me salcë soje, petë kimsa, bukë me mish të ftohtë. Jo vetëm ushqim i shijshëm, por edhe darkuesit shijojnë prezantimin thelbësor dhe të bukur të pjatës. Ju gjithashtu mund të jetoni lirshëm virtual nëse jeni të apasionuar pas fotografisë së ushqimit!

Dim Tu Tac

Dim Tu Tac

Znj. Co Loc Coc

 • Adresa: 222 Khanh Hoi, Ward 6, District 4, Ho Chi Minh City.

Me një hapësirë ​​të freskët dhe rinore, restoranti tërheq gjithmonë një numër të madh të darkuesve për të ngrënë çdo ditë. Ushqimet e detit këtu zgjidhen me shumë kujdes, të vendosura në tasat e detit të përhapura në të gjithë vendin. Të gjitha janë të freskëta kur mbërrijnë në dyqan, duke ruajtur ëmbëlsinë e tyre të shijshme. Kërmijtë janë pjata firmato e restorantit, ndaj mos e humbisni këtë pjatë me salcën e saj të shijshme dhe të parezistueshme!

Znj. Co Loc Coc

Znj. Co Loc Coc

Bufe BBQ në Bangkok

 • Adresa: 360B Ben Van Don, Ward 10, District 4, Ho Chi Minh City.
Tham Khảo Thêm:  Sửa mã lỗi Netflix VPN M7111-1331-5059 hoặc M7111-5059

Duke folur për bufenë, është e pamundur të mos përmendim këtë restorant në Bangkok. Ky është vendi për gustatorët me pasion për ushqimin tajlandez. Duke ardhur këtu, do të përjetoni pjata të pjekura në skarë të servirura në një stil tipik bufeje tajlandeze. Do të jetë kënaqësi nëse vini këtu me miqtë tuaj të ngushtë dhe keni kujtime të paharrueshme.

Bufe BBQ në Bangkok

Bufe BBQ në Bangkok

Restoranti i Elisa-s

 • Adresa: Nr. 5 Nguyen Tat Thanh, Ward 12, District 4, Ho Chi Minh City.

Duke dëgjuar emrin e restorantit do të imagjinoni se është Restoranti i rrethit 4 Stili perëndimor apo jo? Por jo vetëm kaq, restoranti është i specializuar edhe në ofrimin e pjatave nga shumë vende të ndryshme të botës. Në matje, të përmendim të tilla si: Vietnami, Japonia, Kina, … Kështu që sapo të vini këtu vështirë se do të harroni shijen e atyre pjatave!

Restoranti i Elisa-s

Restoranti i Elisa-s

Uçi Sushi

 • Adresa: Rruga 14 Nr. 45, Lagjja 6, Distrikti 4, Qyteti Ho Chi Minh.

Vetëm emri evokon origjinën e pjatave që restoranti do t’u shërbejë darkuesve! Pra, nëse doni të gjeni një restorant të specializuar japonez, mos e humbisni Uchisushi. Do të keni një vakt të mrekullueshëm me të dashurit tuaj të ngrohtë dhe të plotë!

Uçi Sushi

Uçi Sushi

Shije orizi 5

 • Adresa: 26 Street 48, Ward 5, District 4, Ho Chi Minh City.

Duke sjellë gatime jashtëzakonisht tërheqëse dhe unike, restoranti tërheq gjithmonë një numër të madh klientësh vendas dhe të huaj. Një tjetër pikë plus për restorantin është se ai ka një mjedis natyror jashtëzakonisht interesant. I kombinuar me gatime si peshkaqen, karkalec tigër, peshk djalli, etj. Në përgjithësi është i shijshëm dhe nuk mund të fajësohet.

Shije orizi 5

Shije orizi 5

Epilogu

Sapo kaluam listën me 20 Restoranti i rrethit 4 nuk mund të humbasë. Shpresojmë që top 20 restorantet e mësipërme t’ju kënaqin, në mënyrë që të keni një udhëtim të përsosur me të dashurit tuaj. Shpresojmë që kjo listë t’ju japë sugjerime në mënyrë që të zgjidhni lehtësisht restorantet e duhura. Lëreni udhëtimin tuaj në Distriktin 4 të jetë i bukur, domethënës dhe i paharrueshëm sa herë që flisni për ushqimin këtu!

Pyetje të shpeshta në lidhje me Restorantet në Distriktin 4 – TP. Qyteti Ho Chi Minh:

Cilat restorante vegjetariane në Distriktin 4 nuk duhen humbur, Diachiamthuc.vn?

Nëse jeni vegjetarian, mund të vizitoni restorantin vegjetarian Au Lac për të shijuar pjata vegjetariane super të shijshme këtu!

Cilat restorante në Distriktin 4 shërbejnë kuzhinë të huaj?

Ushqim deti Samyan Thai, Restorant Indochina Queen, Burger Oh!, dyqan Korean petë, Ulli i Kuq, Dim Tu Tac, Uchi Sushi,…

Cilat restorante në Distriktin 4 hanë ushqime të shijshme deti?

Mos humbisni pjatat e shijshme të detit në Samyan Thai Seafood, Ba Co Loc Coc,…


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết TOP #20 Nhà hàng Quận 4 (TP. HCM) rất thích hợp để HẸN HÒ . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  9 mẹo để lưu trữ và theo dõi dữ liệu y tế trên iPhone của bạn

Related Posts

Bỏ túi top 11 quán nhậu quận 10 chill chill, menu mồi bén

Pub i rrethit 10 – Pas një dite të lodhshme pune ose një fundjave, dëshironi të rrini me miqtë, por nuk e dini se cilat pijetore janë…

Top 10 quán lẩu bò quận 10 ngon chuẩn vị, vừa túi tiền

Lẩu Bò Quận 10 – Các bạn lẩu bò thân mến! Hôm nay, Diachiamthuc.vn Mình viết bài này để tổng hợp thông tin về những quán lẩu…

Top 20 quán ăn tối quận 10 ngon, hấp dẫn nhất bạn cần lưu lại

Quán ăn tối quận 10 – Nếu vô tình bị cuốn hút với nếp sống Sài Thành và lạc hồn vào thiên đường ẩm thực món ngon Quận…

Điểm danh top 20 Nhà hàng quận 10 menu đa dạng, view thoáng

Nhà hàng quận 10 – Hình như ở quận 10 có rất nhiều nhà hàng ngon, nổi tiếng khiến các bạn khó có thể đưa ra quyết…

Top 19 quán ăn trưa Quận 10 ngon, hấp dẫn, đông khách nhất

Quán ăn trưa quận 10 – Nếu vô tình lạc vào con đường ẩm thực tại Quận 10 ở Sài gòn và đang băn khoăn không biết…

Top những nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông với món ăn cực đỉnh

Nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông – Nếu bạn đang đau đầu khi phải tìm địa điểm tổ chức tiệc liên hoan, sinh nhật hay tiệc cưới…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *