Top 15+ quán lẩu Phan Thiết ngon nổi tiếng, giá cả hợp lý

Rate this post

Restorant Phan Thiet me tenxhere të nxehtë Phan Thiet njihet si një qytet bregdetar me plazhe të gjelbra dhe duna të mëdha rëre. Por turistët vijnë në Phan Thiet jo vetëm për shkak të peizazhit të bukur, por edhe për të shijuar ushqimin këtu. Përveç pjatave të njohura me ushqim deti dhe skarë, tenxherja e nxehtë është një zgjedhje shumë e përshtatshme për vaktet familjare dhe daljet e miqve.

Restorant Phan Thiet me tenxhere të nxehtë

Restorant Phan Thiet me tenxhere të nxehtë

Nëse vini në Phan Thiet, jeni të lodhur nga ushqimet e detit të pjekur në skarë që shiten në plazh. Pastaj mund së bashku Diachiamthuc.vn Vizitoni 15 nga restorantet më të famshme të tenxheres së nxehtë këtu.

Restorantet më të mira në Phan Thiet janë të vështira për t’u rezistuar

Nëse jetoni këtu ose jeni një turist që viziton dhe kërkon një adresë Restorant Phan Thiet me tenxhere të nxehtë atëherë mos e humbisni artikullin e mëposhtëm.

Restorantet më të mira në Phan Thiet janë të vështira për t'u rezistuar

Restorantet më të mira në Phan Thiet janë të vështira për t’u rezistuar

Vendndodhja: Phan Thiet
Çmimi: Restorantet hotpot në Phan Thiet kanë çmime të ndryshme, vizitorët mund të gjejnë restorante të përballueshme hotpot me çmime të përballueshme
Cilësia e ushqimit: Restoranti i nxehtë ka ushqim të shijshëm, duke garantuar higjienën dhe sigurinë e ushqimit
Hapësirë: Shumë restorante në Phan Thiet janë të dekoruara bukur dhe kanë një hapësirë ​​të freskët, duke i ndihmuar vizitorët të ndihen më të relaksuar kur shijojnë ushqimin.
Vlerësoni: Cilësia e shërbimit dhe ushqimit në restorantin e nxehtësisë vlerësohet shumë

KUJDES: TOP 40 HOTELET E LIRË NË PHAN THIET MOI NE, PAMJE TË BUKUR, Afër detit

Ngoc Lan restorant me tenxhere të nxehtë peshku

Duke shkuar në restorantin Ngoc Lan, ju duhet të porosisni menjëherë një tenxhere të nxehtë me hotpot peshku cobia. Fetat e peshkut të freskët, pjata me perime të papërpunuara janë paraqitur bukur në mënyrë që ne nuk kemi ngrënë ende ndjejmë shijshmërinë e kësaj tenxhere të nxehtë. Por më e veçanta është ende salca e pasur me tenxhere të nxehtë me një filxhan salcë me shije të fortë Phan Thiet. Me vetëm 50-400 mijë, ju mund të shijoni një tenxhere të shijshme dhe të shijshme me familjen dhe miqtë tuaj.

Ngoc Lan restorant me tenxhere të nxehtë peshku

Ngoc Lan restorant me tenxhere të nxehtë peshku

 • Adresa: 11A Phan Dinh Phung, Duc Nghia, Phan Thiet City, Binh Thuan.
 • Orari i hapjes: 11:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 50.000 VND – 220.000 VND
 • Numri i telefonit: 0933942155
 • Vlerësimi: 4.3/5

Hotpot e peshkut May Hue

Vlerësohet si restoranti më cilësor, por më i lirë në Phan Thiet. Duke ardhur në May Hue, vizitorët do të jenë në gjendje të zgjedhin manualisht peshkun e freskët që restoranti ta përpunojë. Mishi i peshkut këtu nuk ka të bëjë me shijshmërinë dhe është veçanërisht i kalitur mirë nga May Hue. Me një çmim super të lirë prej vetëm 40 – 300 mijë për një tenxhere me tenxhere me peshk të freskët, pse të mos ndaleni tek May Hue Fish Hotpot apo jo?

Hotpot e peshkut May Hue

Hotpot e peshkut May Hue

 • Adresa: 20 Phan Dinh Phung, Duc Nghia, Phan Thiet City
 • Orari i hapjes: 11:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 25.000 VND – 150.000 VND
 • Numri i telefonit: 0913681112
 • Vlerësimi: 4.1/5

Restorant ushqim deti Xuan Vang

E vendosur pikërisht në argjinaturën e lumit Ca Ty, një atraksion kryesor turistik kur vjen në Mui Ne, përveç kësaj, ushqimet e detit Xuan Vang kanë gjithashtu një hapësirë ​​të gjerë që mund të strehojë më shumë se 300 të ftuar në të njëjtën kohë, kështu që Xuan Vang është shumë i popullarizuar. Shumë turistë zgjedhin si destinacion për të shijuar specialitetet e qytetit bregdetar.

Restorant ushqim deti Xuan Vang

Restorant ushqim deti Xuan Vang

Restoranti ka nje menu tejet te larmishme nga ushqimet e detit te pjekura ne skare me tenxhere te nxehta deri te gatimet e skuqura dhe te avulluara, ushqime te fresketa te sjella direkt nga plazhi Mui Ne, por me e rendesishmja, cmimi ketu eshte shume i volitshem.vetem nga 70-200k, i pershtatshem per te gjithe per te vizituar.

Restoranti ka një menu shumë të larmishme.jpg

Restoranti ka një menu shumë të larmishme.jpg

 • Adresa: Rruga Pham Van Dong (argjinatura ngjitur me urën)
 • Orari i hapjes: 10:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 70.000 VND – 200.000 VND / pjatë
 • Numri i telefonit: 0942469787
 • Vlerësimi: 3.5/5

Mui Ne Dew Pearl

Restoranti ndodhet pikërisht pranë detit dhe në rrugën kryesore turistike të qytetit Phan Thiet, kështu që hapësira këtu është shumë e lezetshme dhe shumë e përshtatshme për ata që duan të bëjnë check-in jetesën virtuale. Menuja këtu është jashtëzakonisht e pasur me shumë pjata të çuditshme që nuk i ka në asnjë vend tjetër, veçanërisht ju do të mund të zgjidhni drejtpërdrejt ushqimet e detit në rezervuarin e ujit të restorantit. Nuk ka asgjë më të mirë se të hani ushqim deti të freskët duke shijuar pamjen e detit.

Mui Ne Dew Pearl

Mui Ne Dew Pearl

 • Adresa: 124A Nguyen Dinh Chieu, Quarter 1, Phan Thiet City
 • Orari i hapjes: 8:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 600 000 VND – 1 500 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.4/5

Restorant Bi Bo Mui Ne

Restoranti Bi Bo konsiderohet nga shumë darkues si një restorant i shijshëm dhe i përballueshëm në argjinaturën Mui Ne. Menuja ka shumë pjata për të zgjedhur, shërbimi është entuziast dhe i shpejtë, kështu që pëlqehet nga shumë turistë si në Vietnam ashtu edhe jashtë saj.

Restorant Bi Bo Mui Ne

Restorant Bi Bo Mui Ne

 • Adresa: 191 Nguyen Dinh Chieu, Ham Tien Ward, Phan Thiet City, Binh Thuan
 • Orari i hapjes: 10:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 15000 VND – 150000 VND
 • Numri i telefonit: 0948644433
 • Vlerësimi: 3.7/5

LEXO MË SHUMË: Top #15 restorantet e shijshme të ushqimeve të detit në Phan Thiet – të lira për të ngrënë ushqim deti të shijshëm!

Mui Ne Deli Restorant ushqim deti

Nëse dëshironi të gjeni një vend ku të dy mund të shijoni ushqime të shijshme dhe të keni një pamje luksoze të check-in-it, vizitoni menjëherë Mui Ne Deli. Restoranti mund të strehojë më shumë se 400 darkues në të njëjtën kohë, megjithëse numri i vizitorëve është shumë i madh, cilësia e shërbimit këtu i bën vizitorët gjithmonë të kënaqur. Në veçanti, pjatat këtu konsiderohen të jenë jashtëzakonisht të pasura dhe të guximshme me kuzhinë të veçantë.

Mui Ne Deli Restorant ushqim deti

Mui Ne Deli Restorant ushqim deti

 • Adresa: 360 Nguyen Thong, Quarter 1, Phan Thiet City, Binh Thuan
 • Orari i hapjes: 09:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 50 000 VND – 1 000 000 VND
 • Numri i telefonit: 0918118317
 • Vlerësimi: 4.3/5

Restorant shtëpiak në Vietnam

Vietnam Home Restaurant është një nga adresat më të vjetra prestigjioze të kuzhinës. Por kur turistët vijnë në Mui Ne, do të dëgjojnë që vendasit ta përmendin shpesh. Ushqimi këtu është jashtëzakonisht i larmishëm nga pjatat vietnameze në ato evropiane. Ka edhe pije të përgatitura me mjeshtëri nga baristë profesionistë, por çmimi është jashtëzakonisht i përballueshëm nga vetëm 20 mijë.

Restorant shtëpiak në Vietnam

Restorant shtëpiak në Vietnam

 • Adresa: 125A Nguyen Dinh Chieu, Ham Tien, Mui Ne
 • Orari i hapjes: 7:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 100 000 VND – 500 000 VND
 • Numri i telefonit: 0918803659
 • Vlerësimi: 3.8/5
Tham Khảo Thêm:  Cách sắp xếp dữ liệu trong Google Trang tính

Restorant vietnamez

Një restorant kopshti në zemër të qytetit bregdetar, dyqani ka gjithashtu një zonë lojrash falas për fëmijët, në mënyrë që prindërit të mund të shijojnë ushqimet me qetësi. Më të famshmet këtu janë pjatat nga gaforrja Ca Mau dhe shumë pjata me stilin e fshatit vietnamez. Hapësira e ajrosur dhe ushqimi i pasur i marinuar janë faktorët që ndihmojnë Dat Viet të njihet nga shumë turistë.

Restorant vietnamez

Restorant vietnamez

 • Adresa: 32/12 Nguyen Thong, Phu Hai, Phan Thiet, Binh Thuan
 • Orari i hapjes: 10:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 30 000 VND – 200 000 VND
 • Numri i telefonit: 0916974314
 • Vlerësimi: 4/5

Specialiteti më i mirë i detit Phan Thiet – Hot tenxhere

Hot tenxhere është një pjatë e vjetër e tokës së Binh Thuan që ekziston pasi turizmi nuk është zhvilluar ende. Dekorimi dhe përbërësit e gjellës e kanë origjinën nga filozofia e pesë elementeve të yin dhe yang: druri metalik, uji, zjarri, dheu. Peshkatarët shpesh e vendosin atë që kapin nga deti në një kovë hekuri, më pas derdhin ujë dhe e gatuajnë në një tenxhere të nxehtë. Tani kjo pjatë është vënë në menu nga shumë restorante lokale si një pjatë tipike e Phan Thiet.

Phan Thiet tenxhere e nxehtë

Phan Thiet tenxhere e nxehtë

LEXO MË SHUMË: 24 restorantet më të mira në Binh Thuan Phan Thiet Mui Ne ushqime deti të shijshme

Soc Nau tenxhere e nxehtë

Kjo është një adresë e njohur e restorantit Phan Thiet të turistëve kur vizitojnë Phan Thiet. Restoranti është i dizajnuar në mënyrë elegante. Hapësirë ​​komode e përshtatshme për festa familjare. Pjata me tenxhere të nxehtë këtu paraqitet shumë tërheqëse. Me përbërës të përmbajtur në një këllëf lule bananeje të kuqe. Salca e shijshme e tenxheres së nxehtë është e përshtatshme për shijet e shumicës së klientëve.

Soc Nau tenxhere e nxehtë

Soc Nau tenxhere e nxehtë

 • Adresa: Nr. 5, Nguyen Dinh Chieu, reparti Ham Tien, Phan Thiet, Binh Thuan
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 30.000 VND – 150.000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Deti Bistro Hot Pot

Një restorant i shijshëm me tenxhere të shijshme që nuk duhet humbur është Seahorse Bistro. Restoranti ka një menu jashtëzakonisht të pasur me shumë pjata të bëra nga ushqime të freskëta deti, veçanërisht me të gjitha pjatat nga stili vietnamez në stilin evropian. Hapësira e restorantit është projektuar jashtëzakonisht luksoze dhe ka një pamje shumë poetike për vizitorët që duan të bëjnë check in.

Deti Bistro Hot Pot

Deti Bistro Hot Pot

 • Adresa: Km 11 Nguyen Dinh Chieu, Ham Tien, Phan Thiet, Binh Thuan
 • Orari i hapjes: 09:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 530 000 VND/ 3-4 persona
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.2/5

SUGJERON: Ndaluni dhe shijoni 10 dyqane të shijshme me petë Phan Thiet

Përveç ushqimeve të detit, Phan Thiet është i famshëm edhe për pjatat e tjera të tenxhereve të nxehta

Tenxhere e nxehtë me mish viçi Thao Nguyen

Nëse jeni të mërzitur me ushqimet e detit, duhet të provoni këtë restorant të famshëm në Phan Thiet. Me një shije tipike tenxhere dhe çmime shumë të arsyeshme, restoranti Thao Nguyen vizitohet gjithmonë rregullisht nga turistët.

Tenxhere e nxehtë me mish viçi Thao Nguyen

Tenxhere e nxehtë me mish viçi Thao Nguyen

 • Adresa: Bulevardi, D. Le Duan, Phu Trinh, Phan Thiet, Binh Thuan
 • Orari i hapjes: 11:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 300 000 VND
 • Numri i telefonit: 0908673512
 • Vlerësimi: 4/5
Tham Khảo Thêm:  Cách tạo PivotTable trong Excel 2016 theo cách thủ công

Hotpot me tre bark viçi

Një tjetër restorant i nxehtë i viçit që nuk duhet humbur është Ba Bel Beef Hotpot. Mishi i viçit importohet i freskët çdo ditë, kështu që freskia nuk është asgjë për të diskutuar. Menuja është jashtëzakonisht e pasur me gatime si mish viçi i pjekur në skarë, rrotulla viçi me djathë, … dhe më e veçanta është ende tenxherja e nxehtë e viçit. Çfarë prisni pa e vizituar këtë vend për të shijuar.

Hotpot me tre bark viçi

Hotpot me tre bark viçi

 • Adresa: Cao Thang, Phu Thuy, Phan Thiet, Binh Thuan
 • Orari i hapjes: 11:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 70 000 VND – 110 000 VND
 • Numri i telefonit: 0908703192
 • Vlerësimi: 3.7/5

Son Quynh dhi e nxehtë tenxhere

Nëse jeni adhurues i madh i tenxheres së dhisë, patjetër që nuk duhet ta humbisni këtë restorant. Restoranti është i famshëm për salcën e tij të pasur me tenxhere të nxehtë dhe ka një shije të veçantë të ndryshme nga restorantet e tjera të nxehtësisë së dhive. Me çmime të përballueshme, menyja është shumë e larmishme nga pjatat e pjekura në skarë, të skuqura dhe të nxehta, të përshtatshme për vizitorë të të gjitha moshave.

Son Quynh dhi e nxehtë tenxhere

Son Quynh dhi e nxehtë tenxhere

 • Adresa: 260 Nguyen Dinh Chieu, Ham Tien, Phan Thiet, Binh Thuan
 • Orari i hapjes: 11:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 100 000 VND – 300 000 VND
 • Numri i telefonit: 02523847924
 • Vlerësimi: 3.7/5

Hotpot i dhisë Hien 1

Restoranti i famshëm i dhisë në Phan Thiet është këtu, për të shijuar tenxheren e restorantit duhet të rezervoni një tavolinë paraprakisht ose të prisni pak. Duke parë numrin e të ftuarve, mund të dihet edhe shija e pjatave të restorantit, mishi i freskët i dhisë i marinuar me një recetë të veçantë është sekreti për të tërhequr një numër të madh vizitorësh.

Hotpot i dhisë Hien 1

Hotpot i dhisë Hien 1

 • Adresa: 10 Nguyen Tat Thanh, Binh Hung, Phan Thiet, Binh Thuan
 • Orari i hapjes: 10:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 25.000 VND – 150.000 VND
 • Numri i telefonit: 02523823099
 • Vlerësimi: 3.6/5

LEXO MË SHUMË: Eksploroni tregun Phan Thiet dhe shijoni specialitetet dhe kulturën e tij

Një tenxhere e nxehtë me gaforre fushore Khang

Restoranti i fundit hotpot që unë shqyrtoj është gjithashtu ai me hotpotin më të veçantë të gaforreve të bakrit në listë. Hapësira e restorantit është gjithmonë e rregulluar jashtëzakonisht e rregullt dhe e pastër, stafi është entuziast edhe pse ka shumë klientë që hyjnë e dalin. Gaforrja e nxehtë përgatitet në mënyrë të shijshme me shumë pjata anësore, përveç kësaj, menuja ka edhe shumë pjata të tjera të veçanta nga prodhimet e detit. Çmimi varion vetëm nga 40-300 mijë, shumë i lirë për një tenxhere të nxehtë që është edhe plot dhe e shijshme, apo jo?

Një tenxhere e nxehtë me gaforre fushore Khang

Një tenxhere e nxehtë me gaforre fushore Khang

 • Adresa: 18 Ton Duc Thang, Hung Long, Phan Thiet, Binh Thuan
 • Orari i hapjes: 11:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 50 000 VND – 200 000 VND
 • Numri i telefonit: 0938781404
 • Vlerësimi: 4.5/5

Epilogu

Më lart është 15 Restorant Phan Thiet me tenxhere të nxehtë më të njohurit. Nëse keni mundësinë të vini në Phan Thiet, ejani dhe shijoni tenxheren e nxehtë në një nga këto restorante.

Pyetje të lidhura

Phan Thiet Sa restorante të nxehtë ka Diachiamthuc?

Ka qindra restorante në Phan Thiet. Por restorantet hotpot në artikull janë restorante të famshme që duhet të provoni.

A duhet të hani tenxhere të nxehtë Phan Thiet kur udhëtoni?

Të ulesh pranë një tenxhere të nxehtë me miqtë do të jetë një kujtim i paharrueshëm. Sidomos në këtë qytet bregdetar. Atëherë duhet patjetër të shijoni tenxheren e nxehtë këtu

Restorantet me tenxhere të nxehtë Phan Thiet nuk duhen humbur kur vijnë këtu?

Restoranti i ushqimeve të detit Xuan Vang, Ngoc Suong Mui Ne, tenxhere e nxehtë e peshkut May Hue, tenxhere e nxehtë me mish viçi Thao Nguyen,…


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 15+ quán lẩu Phan Thiết ngon nổi tiếng, giá cả hợp lý . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Bị từ chối quyền truy cập vào trình quản lý tác vụ, không thể kết thúc quá trình [SOLOVED]

Related Posts

Bỏ túi top 11 quán nhậu quận 10 chill chill, menu mồi bén

Pub i rrethit 10 – Pas një dite të lodhshme pune ose një fundjave, dëshironi të rrini me miqtë, por nuk e dini se cilat pijetore janë…

Top 10 quán lẩu bò quận 10 ngon chuẩn vị, vừa túi tiền

Lẩu Bò Quận 10 – Các bạn lẩu bò thân mến! Hôm nay, Diachiamthuc.vn Mình viết bài này để tổng hợp thông tin về những quán lẩu…

Top 20 quán ăn tối quận 10 ngon, hấp dẫn nhất bạn cần lưu lại

Quán ăn tối quận 10 – Nếu vô tình bị cuốn hút với nếp sống Sài Thành và lạc hồn vào thiên đường ẩm thực món ngon Quận…

Điểm danh top 20 Nhà hàng quận 10 menu đa dạng, view thoáng

Nhà hàng quận 10 – Hình như ở quận 10 có rất nhiều nhà hàng ngon, nổi tiếng khiến các bạn khó có thể đưa ra quyết…

Top 19 quán ăn trưa Quận 10 ngon, hấp dẫn, đông khách nhất

Quán ăn trưa quận 10 – Nếu vô tình lạc vào con đường ẩm thực tại Quận 10 ở Sài gòn và đang băn khoăn không biết…

Top những nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông với món ăn cực đỉnh

Nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông – Nếu bạn đang đau đầu khi phải tìm địa điểm tổ chức tiệc liên hoan, sinh nhật hay tiệc cưới…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *