Top 15 quán bánh căn Vũng Tàu ngon nức tiếng cho giới sành ăn

Rate this post

Mund të gatuaj Vung Tau Vung Tau është një destinacion i famshëm turistik në vendin tonë që pëlqehet nga shumë njerëz. Ky vend është i famshëm për shumë atraksione turistike të bukura dhe tërheqëse. Përveç kësaj, Vung Tau është i njohur edhe për shumë specialitete të shijshme dhe tërheqëse. Një nga pjatat më të njohura në Vung Tau është torta Vung Tau.

Mund të gatuaj Vung Tau

Mund të gatuaj Vung Tau

Në këtë postim Diachiamthuc.vn do t’ju prezantojë dyqanet më të mira të ëmbëlsirave – Delikatesa Vung Tau, e famshme që jo të gjithë e dinë. Le ta ndjekim!

Rreth tortës Vung Tau mund

Banh Can Vung Tau është ndoshta një pjatë që është shumë e njohur për shumë darkues. Banh Can ka një aromë të shijshme, të lehtë për t’u ngrënë me një shumëllojshmëri mbushjesh. Prandaj, ajo është e dashur nga shumë klientë. Banh Can është një pjatë e njerëzve etnikë në kohët e lashta, e njohur në Ninh Thuan, Binh Thuan. Më vonë kjo pjatë u bë e njohur në shumë krahina. Ashtu si Da Lat, Vung Tau dhe më shumë njerëz e duan atë. Banh Can Vung Tau shpesh ngatërrohet me banh khot. Sepse forma është mjaft e ngjashme, por mënyra e përgatitjes së këtyre dy ëmbëlsirave është krejtësisht e ndryshme.

Rreth tortës Vung Tau mund

Rreth tortës Vung Tau mund

LEXO MË SHUMË: #15 Snacks Vung Tau që janë edhe të shijshme edhe të lira me një adresë për ju

Pikat kryesore të tortës Vung Tau

Banh Can formohet në një kallëp keku pa përdorur yndyrë. Ose thjesht përdorni pak derisa banh khot është ngjitur në kallëp të tortës me yndyrë të përmbytur. Mjaft i veçantë është edhe kallëpi i kekut që përdoret për të bërë kanaçe banh, kallëpi është i rrumbullakët, me shumë vrima të rrumbullakëta me madhësi rreth 5cm.

Pikat kryesore të tortës Vung Tau

Pikat kryesore të tortës Vung Tau

Banh Can Vung Tau është bërë nga miell orizi i pjekur me butësi të moderuar. Shërbyer me një salcë zhytjeje të përgatitur posaçërisht, disa perime janë të mrekullueshme. Banh zakonisht mund të ketë një madhësi më të vogël se banh khot, kështu që kur ha banh can, do të numërohet në çifte, jo tek

Salcë zhytjeje hyjnore e ngrënë me tortë Vung Tau

Banh Canh mund të përdoret me një shumëllojshmëri salcash zhytjeje për të ngrënë. Si salca e ëmbël dhe e thartë me hudhër dhe djegës, salca e pasur e peshkut të zier ose salca e peshkut e kalitur me një aromë të veçantë. Zakonisht, në salcë do të ketë më shumë yndyrë qepë dhe shumai për të rritur shijen tërheqëse dhe të shijshme të gjellës.

Salcë zhytjeje hyjnore e ngrënë me tortë Vung Tau

Salcë zhytjeje hyjnore e ngrënë me tortë Vung Tau

SUGJERON: Sallatë peshku me kajsi Vung Tau dhe 10 vende të shijshme për të ngrënë, me shije fshatare

Lloje të ndryshme mbushje për ëmbëlsira

Zakonisht një kanaçe tradicionale banh do të ketë mbushje me mish të grirë. Mbushni me vezë të rrahura ose vezë të ziera. Në Vung Tau, banh kanaçe ka një shumëllojshmëri më të gjerë mbushjesh nga mishi, vezët dhe ushqimet e detit. Për t’u dhënë klientëve më shumë zgjedhje. Një gjë edhe më e veçantë është se kur ha banh kanaçe në Vung Tau, do të hahet me mango të thartë, kastravec, të mbështjellë me fije. Por jo me perime të papërpunuara si banh khot.

Lloje të ndryshme mbushje për ëmbëlsira

Lloje të ndryshme mbushje për ëmbëlsira

Ku të shijoni kanaçe të shijshme Vung Tau banh?

Më poshtë do të gjeni informacionin e dyqaneve të ëmbëlsirave Vung Tau me reputacion, cilësor dhe të shijshëm. Të cilën Diachiamthuc.vn dëshiron t’ua prezantojë lexuesve. Le ta ndjekim!

Ku të shijoni tortën e shijshme Vung Tau

Ku të shijoni tortën e shijshme Vung Tau

Ba Ba Vung Tau mund dyqan ëmbëlsirash

Ky është një nga dyqanet e famshme të konservave në Vung Tau që është e dashur nga shumë njerëz. Banh Can këtu ka një shije origjinale, të guximshme të popullit qendror. Prandaj, gjithmonë tërheq një numër të madh klientësh për t’i vizituar çdo ditë.

Ba Ba Vung Tau mund dyqan ëmbëlsirash

Ba Ba Vung Tau mund dyqan ëmbëlsirash

Një nga arsyet pse restoranti bëhet kaq tërheqës dhe popullor. Sepse kur vijnë këtu, klientët do të mund të zgjedhin nga një shumëllojshmëri e llojeve të kanaçeve për ëmbëlsira. Të gjitha kanë një shije të pasur dhe të shijshme, të ngrënë me një filxhan salcë zhytjeje, pak yndyrë qepë e yndyrshme do të jetë jashtëzakonisht e mrekullueshme. Për më tepër, këtu shiten edhe shumë specialitete të tjera Phan Rang që klientët të kenë më shumë zgjedhje.

 • Adresa: Rruga 314 30/4, Rach Dua Ward, Vung Tau City, Ba Ria – Vung Tau
 • Orari i hapjes: 15:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 5000 VND – 40000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Mund dyqan ëmbëlsirash Vung Tau Co Bay

Torta me kanaçe me gji është një nga dyqanet e shijshme të konservave në Vung Tau që pëlqehet nga shumë njerëz. Këtu shet një shumëllojshmëri të ëmbëlsirave. Ashtu si banh kanaçe tradicionale, keku me kallamar, supë me karkaleca, supë me mish të grirë etj.

Mund dyqan ëmbëlsirash Vung Tau Co Bay

Dyqan ëmbëlsirash nga gjiri

Shpirti i banh can këtu është një tas me salcë të pasur, të shijshme dhe tërheqëse. E bën ushqimin e shijshëm edhe më të mirë. Përveç banh can, këtu shiten edhe petulla të shijshme dhe tërheqëse vietnameze qendrore që nuk mund t’i injoroni.

 • Adresa: 2B Luong Van Can, Ward 2, Vung Tau City, Ba Ria – Vung Tau
 • Orari i hapjes: 6:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 60 000 VND
 • Numri i telefonit: 0358240797
 • Vlerësimi: 4.3/5

SUGJERON: 14+ restorantet më të shijshme “varësuese” me oriz Vung Tau për turistët

Dyqan ëmbëlsirash baleti

Kjo ëmbëltore ka 3 vite që është hapur dhe aktualisht ka një numër të madh klientësh. Banh Can këtu është bërë nga mielli me mbushje të ndryshme. Për t’u dhënë klientëve më shumë zgjedhje.

Cake mund dyqan Vung Tau Balet

Dyqan ëmbëlsirash baleti

Këtu mund të përmendim disa nga mbushjet e shijshme dhe tërheqëse si: mish, karkaleca deti, fruta deti etj. Të gjitha llojet e mbushjeve kanë një shije unike dhe të shijshme. Dhe merrni reagime të mira për cilësinë dhe shijen. Klientët që vijnë këtu me siguri do të ndihen të kënaqur dhe të dashur.

 • Adresa: 55 Ba Huyen Thanh Quan, Ward 4, Vung Tau City.
 • Orari i hapjes: 14:00 – 20:00
 • Çmimi referencë: 40 000 VND – 60 000 VND
 • Numri i telefonit: 0909768687
 • Faqe fansash:
 • Vlerësimi: 4.1/5

Mund dyqan ëmbëlsirash në rajonin qendror

Gjellë Tortë me kanaçe Vung Tau Këtu piqet deri në skarë, kështu që ka një butësi dhe përtypje të moderuar. Banh Can ka shumë lloje të ndryshme mbushjesh nga klientët që mund të zgjedhin si: mish, karkaleca deti, ushqim deti, …. Banh Can ka një kore të artë, krokante të shërbyer me një salcë zhytjeje të përgatitur nga restoranti. e mrekullueshme.

Mund dyqan ëmbëlsirash Vung Tau Central

Mund dyqan ëmbëlsirash në rajonin qendror

Stafi i shërbimit në restorant është i dashur nga klientët për entuziazmin, shpejtësinë dhe vëmendjen e tyre. Shërbejini gjithmonë klientët shpejt kur klientët vijnë në dyqan. Edhe pse restoranti është shumë i mbushur me njerëz, kur të mbërrini, nuk prisni shumë, ushqimi tashmë është jashtë.

 • Adresa: 8 Nam Ky Khoi Nghia, Ward 3, Vung Tau City, Ba Ria – Vung Tau
 • Orari i hapjes: 7:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 20000 VND – 40000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Dyqan ëmbëlsirash me bambu bambu

Përveç banh kanaçes së famshme, banh khot është gjithashtu një pjatë e preferuar e shumë njerëzve në Vung Tau. Kjo është pjata që i bën emrin kuzhinës Vung Tau. Banh Khot Luong Van Can Vung Tau është një vend i njohur. Me vendasit këtu dhe gjithashtu me turistët.

Dyqan ëmbëlsirash me bambu bambu

Dyqan ëmbëlsirash me bambu bambu

Banh khot këtu do të skuqet me një guaskë të jashtme krokante. Mbushja brenda ruan ende butësinë, ëmbëlsinë dhe atraktivitetin e saj. Shërbyer me salcë peshku të ëmbël dhe të thartë të përgatitur nga restoranti dhe disa perime të gjalla është një gjë e mrekullueshme. Në veçanti, ky restorant shërben vetëm banh khot me pastë karkalecash. Pra, nëse jeni adhurues i ushqimeve të detit, patjetër që nuk mund ta humbisni këtë vend.

 • Adresa: 8B Luong Van Can, Ward 2, Vung Tau City
 • Orari i hapjes: 8:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 150000 VND – 40000 VND
 • Numri i telefonit: 02543526356
 • Vlerësimi: 4.3/5

Cay Bang Banh Xeo restorant Vung Tau

Këtu, përveç tortës tipike, është banh xeo me shije të shijshme dhe tërheqëse. Pastaj shes edhe banh can. Ky restorant ekziston prej më shumë se 10 vitesh, ndaj sa herë përmendet emri duket se e dinë të gjithë.

Pancakes Banh Xeo

Pancakes Banh Xeo

Torta me kanaçe përpunohet me butësinë e kores. Përbërësit për mbushje janë të kufizuar, përbërësit më të freskët. Pancakes në dyqan janë të verdhë shafran i Indisë, krokante dhe mjaft të mëdha. Të ftuarit mund ta hanë atë me perime të papërpunuara dhe ta zhytin me një salcë zhytjeje. Të jesh i përgatitur është e mahnitshme. Nëse keni kohë, duhet të vini këtu dhe të shijoni një herë këto pjata të shijshme.

 • Adresa: 6A Nam Ky Khoi Nghia, Front Beach, Vung Tau City
 • Orari i hapjes: 17:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 30 000 VND – 60 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 5/5

SUGJERON: Dyqani i famshëm i ëmbëlsirave Vung Tau për gustatorët

Restorant Western Banh Xeo

Ky është gjithashtu një dyqan banh xeo i shijshëm dhe tërheqës i stilit perëndimor për ata që janë ndjekës të petullave perëndimore. Petullat këtu kanë një shije unike sepse ka më shumë bishtaja në mbushje, duke përdorur më pak yndyrë, kështu që nuk shkakton të përziera.

Restorant Western Banh Xeo

Restorant Western Banh Xeo

Kur hanë, vizitorët do të ndjejnë menjëherë shijen yndyrore, aromatike të bishtajave, freskinë e mishit dhe ushqimeve të detit në mbushjen me ngjyrë të verdhë që bie në sy. Shërbyer me perime të gjalla, salcë e pasur zhytjeje përgatitet nga restoranti.

 • Adresa: 124A Ly Tu Trong, Vung Tau City
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 30 000 VND
 • Orë pune: 30,000 – 50,000 VND VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.1/5
Tham Khảo Thêm:  Top #20 món ngon Quận 6 (TP. HCM) ăn là ghiền ngay!

Tortë origjinale Khot me qumësht gjiri

Banh Khot Goc Vu Sua është një nga restorantet më të vjetra në qytetin Vung Tau. Këtu ka banh khot të skuqur nga zonjat në një kallëp të rrumbullakët të mbushur me vaj të artë të ylbertë, i cili bie në sy dhe tërheqës. Brenda ka pak qumësht kokosi të yndyrshëm, një karkalec të madh e të freskët.

Tortë origjinale Khot me qumësht gjiri

Tortë origjinale Khot me qumësht gjiri

Një pjatë banh khot para se t’ua jepni klientëve për ta shijuar, do të spërkatet me pak pluhur karkalecash të kuqe, pak qepë jeshile për ta bërë gjellën më tërheqëse dhe më tërheqëse. Shërbyer me një pjatë me banh khot të nxehtë dhe të shijshëm është një pjatë me perime të freskëta të papërpunuara, një tas me salcë peshku të ëmbël dhe pikante të holluar me pak papaja të grirë.

 • Adresa: 14 Nguyen Truong To, Ward 12, Vung Tau City, Ba Ria – Vung Tau Province
 • Orari i hapjes: 7:00 – 15:30
 • Çmimi referencë: nga 30,000 VND – 70,000 VND / pjatë
 • Numri i telefonit: 02543523465
 • Vlerësimi: 3/5

LEXO MË SHUMË: Top 20 restorantet më tërheqëse dhe cilësore Vung Tau me bufe

Disa “këshilla” për darkuesit kur hanë tortë Vung Tau

Vizitorët duhet të zgjedhin një restorant me reputacion dhe cilësi për të shijuar ëmbëlsirat më të shijshme dhe cilësore.

Përgatitni stomakun e uritur dhe ftoni të dashurit dhe miqtë tuaj të shijojnë ditën Tortë me kanaçe Vung Tau.

Disa

Disa “këshilla” për darkuesit kur hanë banh can

Kur hani, duhet ta zhysni kanaçen në një tas me salcë të pasur dhe ta servirni me mango të thartë, fruta yjesh dhe kastravec të grirë për përzierjen dhe shpërthimin më të mirë të shijes.

Ju duhet të shijoni të gjitha llojet e ndryshme të mbushjeve të ëmbëlsirave për të diversifikuar shijen tuaj.

Ju duhet të porosisni dy lloje salcë zhytjeje në të njëjtën kohë, domethënë salcë peshku e ëmbël dhe pikante dhe salcë peshku i zier, për të shijuar dhe ndjerë shijen e mrekullueshme të secilës salcë në restorant.

Epilogu

Në këtë artikull, Diachiamthuc.vn ju ka prezantuar informacionin më të detajuar dhe specifik në lidhje me vendet e shitjes së mallrave. Tortë me kanaçe Vung Tau e shijshme, tërheqëse. Shpresojmë, informacioni i mësipërm do t’ju ndihmojë të gjeni një vend që i përshtatet shijes tuaj. Ju uroj ju dhe të dashurit tuaj një udhëtim plot gëzim dhe shumë kujtime të bukura në qytetin Vung Tau.

Pyetje të lidhura

Cilin vakt të ditës duhet të shijoni banh can?

Ky kek është shumë i shijshëm, mund ta hani sa herë të doni. Por ka një shënim të vogël që nëse hani vonë, mos hani shumë

Ku mund të jetë Vung Tau kaq e shijshme?

Restorant Ba Ba Vung Tau Banh Can, Vung Tau Baleti Banh Can, Bamboo Bamboo Cake Shop, Cay Bang Vung Tau Banh Xeo Shop, Western Banh Xeo Restaurant etj.

Sa kushton një copë tortë?

Detajet e çmimeve të çdo restoranti mund t’i shihni në artikull.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 15 quán bánh căn Vũng Tàu ngon nức tiếng cho giới sành ăn . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Khắc phục Google Pay bị từ chối, thanh toán bằng thẻ đang hoạt động/được chấp nhận

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *