Top #13 nhà hàng gỏi cá mai Nha Trang ngon nổi tiếng gần xa

Rate this post

Sallatë peshku me kajsi Nha Trang – Nëse keni shkelur në Nha Trang, me siguri do të dëgjoni emrin “sallatë peshku” – një specialitet i Nha Trang. Si një ushqimor që pëlqen të eksplorojë shijet e shumë lokaliteteve, duhet ta provoni patjetër këtë sallatë peshku me kajsi.

Sallatë peshku me kajsi Nha Trang

Sallatë peshku me kajsi Nha Trang

Këtu janë 13 restorantet më të mira të sallatës me kajsi në Nha Trang Diachiamthuc.vn do të doja t’ju rekomandoja.

Restorantet më të shijshme të sallatës së peshkut me kajsi Nha Trang

Një specialitet i plazhit Nha Trang do t’i bëjë vizitorët të impresionohen dhe të ndihen jashtëzakonisht të emocionuar kur shijojnë. Bashkohuni me ne për të mësuar më shumë rreth kësaj pjate të shijshme. Si dhe adresën për të ngrënë Sallatë peshku me kajsi Nha Trang e shijshme offline.

Restorantet më të shijshme të sallatës së peshkut me kajsi Nha Trang

Restorantet më të shijshme të sallatës së peshkut me kajsi Nha Trang

Vendndodhja: Nha Trang
Cilësia: Restorantet kanë cilësi të mirë ushqimore, përpunim të pastër dhe higjienik
Çmimi: Çmimet e restoranteve të sallatës me kajsi Nha Trang janë të arsyeshme
Gjellë: Pjatat e tjera përveç sallatës me kajsi, si pjatat e tjera me ushqim deti, ofrojnë më shumë zgjedhje
Stili i shërbimit: Stafi është miqësor, entuziast dhe profesional, shërbim i mirë

LEXO MË SHUMË: Hidhini një sy salloneve të akullores Nha Trang #17 më të shijshme, të lira dhe më të bukura

Restorant Fish Reef

 • Vlerësimi: 4.0/5 (Dernerët e vlerësojnë atë në Google)
 • Adresa: Rruga Trinh Phong Nr. 98 – Tan Lap Ward – Qyteti Nha Trang – Khanh Hoa
 • Numri i telefonit: 090 559 5632
 • Orari i hapjes: 09:00 – 22:00
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 15000 VND – 150000 VND

Emri i parë që Diachiamthuc.vn dëshiron të ndajë me ju është restoranti Ca Ran. Dyqani ka një hapësirë ​​mjaft të bollshme dhe një menu të larmishme që klientët të zgjedhin lirshëm pjatat e duhura sipas dëshirës së tyre, për të mos përmendur pjatën e shijshme që tërheq darkuesit e restorantit është sallata e peshkut me kajsi – këtu. Është një pjatë që duhet ta provoni kur duke vizituar restorantin.

Restorant Fish Reef

Restorant Fish Reef

Restorant Bonsai

 • Vlerësimi: 4.3/5 (Dernerët e vlerësojnë atë në Google)
 • Adresa: Nr. 105/5 Rruga Nguyen Thi Minh Khai – Loc Tho – Qyteti Nha Trang – Khanh Hoa
 • Numri i telefonit: 098 907 95 47
 • Orari i hapjes: 09:00 – 22:00
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 30.000 VND – 150.000 VND

Duke pasur një vlerësim mjaft të lartë në krye të restoranteve të sallatës së peshkut me kajsi në Nha Trang, restoranti Cay Canh është vlerësuar për sallatën e shijshme – të ëmbël – të peshkut të freskët. Përveç kësaj, salca ekskluzive e restorantit ka një shije shumë unike që shumë pak restorante e kanë. Nëse po kërkoni një restorant me sallatë peshku me kajsi, restoranti Cay Canh është një sugjerim fantastik për ju.

Restorant Bonsai

Restorant Bonsai

Restorant Fshati i Peshkut

 • Vlerësimi: 4.0/5 (Dernerët e vlerësojnë atë në Google)
 • Adresa: Vinh Luong – Nha Trang – Khanh Hoa
 • Numri i telefonit: 090 653 7707
 • Orari i hapjes: 10:30 – 22:00
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 50.000 VND – 500.000 VND

Restoranti Lang Ca është një nga restorantet e specializuar në servirjen e pjatave të freskëta të detit në Nha Trang, sallata e peshkut është një pjatë e përgatitur shumë shijshme dhe shijon mirë për shumicën e darkuesve, kështu që është bërë një best seller i dyqanit. Sallata e peshkut me kajsi përgatitet me një shumëllojshmëri perimesh të papërpunuara, të zhytura në një salcë zhytjeje shumë tërheqëse. Përveç kësaj, restoranti ka gjithashtu një menu të larmishme të pjatave me ushqim deti për të zgjedhur nga klientët.

Restorant Fshati i Peshkut

Restorant Fshati i Peshkut

Restorant Foleja Khanh Hoa Salanganes

 • Vlerësimi: 3.9/5 (Dernerët e vlerësojnë atë në Google)
 • Adresa: Rruga Pham Van Dong – Vinh Tho Ward – Qyteti Nha Trang – Khanh Hoa
 • Numri i telefonit: 0258 3544 239
 • Orari i hapjes: 06:00 – 22:00
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 200 000 VND – 550 000 VND

Emri Khanh Hoa Salanganes’Nest është i dashur nga shumë turistë, si dhe vendasit për shkak të aromës së paharrueshme të sallatës së peshkut me kajsi. Peshku i freskët është i kalitur për shije, së bashku me cilësinë e shkëlqyer të shërbimit të restorantit ka ndihmuar restorantin të fitojë besimin e darkuesve dhe është vlerësuar shumë.

Restorant Khanh Hoa Salanganes'Foleja

Restorant Khanh Hoa Salanganes’Foleja

LEXO MË SHUMË: Top 10 e shijshme e pastë karkalecash Nha Trang që duhet të provojë dyqani me petë

Restorant Ha Ra

 • Vlerësimi: 3.7/5 (Dernerët e vlerësojnë atë në Google)
 • Adresa: Kreu i urës Ha Ra – Rruga Nr. 188 2/4 – Van Thanh Ward – Nha Trang
 • Numri i telefonit: 0352 891 912
 • Orari i hapjes: 16:00 – 23:00
 • Dorëzimi: Po
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 70 000 VND

Duke folur për vendin me sallatë të shijshme të freskët me kajsi, është e pamundur të mos përmendim restorantin Ha Ra, i cili ka shumë vite që funksionon dhe është restoranti i markës së sallatës së peshkut me kajsi në Nha Trang. Restoranti është mjaft i famshëm dhe ka shumë mysafirë që kthehen për ta mbështetur për shkak të shijes së ëmbël të peshkut të kombinuar me një filxhan salcë pikante dhe të thartë për të krijuar një pjatë të paharrueshme.

Restorant Ha Ra

Restorant Ha Ra

Peshk i pjekur në skarë nga znj. Uyen Nha Trang

 • Vlerësimi: 3.8/5 (Dernerët e vlerësojnë atë në Google)
 • Adresa: Hon Chong – Vinh Hai Ward – Nha Trang City
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Orari i hapjes: 17:00 – 23:00
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 000 VND – 80 000 VND

Emri tjetër në listën e restoranteve të shijshme të sallatës së peshkut në Nha Trang është peshku i pjekur në skarë Co Uyen. Dyqani jo vetëm që shërben sallatë të shijshme peshku me kajsi, por mund të porosisni edhe peshk të pjekur në skarë kur të vini këtu. Menuja e restorantit është gjithashtu mjaft e larmishme, me ushqime të tjera me ushqim deti si: goca deti, karkaleca deti, kallamar, … dhe restoranti vlerësohet dhe pëlqehet shumë nga klientët sepse shumica e pjatave në restorant janë të freskëta.

Peshk i pjekur në skarë nga znj. Uyen Nha Trang

Peshk i pjekur në skarë nga znj. Uyen Nha Trang

LEXO MË SHUMË: LISTA Top Top Top Nha Trang darker që duhet të dini

Linh Fish Chess 2 Nha Trang

 • Vlerësimi: 3.8/5 (Dernerët e vlerësojnë atë në Google)
 • Adresa: Rruga Pasteur Nr. 14 – Xuong Huan – Qyteti Nha Trang – Khanh Hoa
 • Numri i telefonit: 0258 3822 533
 • Orari i hapjes: 09:00 – 22:30
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 50 000 VND – 200 000 VND
Tham Khảo Thêm:  Cách xóa từ xa trò chơi PS5 khỏi điện thoại Android / iOS

Linh Ca Keo është një restorant që patjetër nuk duhet ta humbisni kur të vini në Nha Trang. Përveç sallatës tërheqëse dhe të shijshme të peshkut me kajsi, restoranti është gjithashtu i famshëm për hotpot-in e tij të veçantë të peshkut goby. Ena e nxehtë përpunohet me një shije të fortë të thartë dhe pikante që pak restorante e kanë, e servirur me perime të gjalla për ta bërë më të plotë shijen e tenxheres së nxehtë. E veçanta e kësaj pjate është sepse mishi i ëmbël i peshkut është shumë i shijshëm që duhet ta provoni një herë.

Linh Fish Chess 2 Nha Trang

Linh Fish Chess 2 Nha Trang

>>> KUJDES: Çfarë është kaq e nxehtë për zbulimin e Vinwonders Nha Trang?

Restorant Ura e Gjelbër

 • Vlerësimi: 3.9/5 (Dernerët e vlerësojnë atë në Google)
 • Adresa: Vinh Thach – Nha Trang – Khanh Hoa
 • Numri i telefonit: 0353 333 279
 • Orari i hapjes: 09:00 – 22:00
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 100000 VND – 200000 VND

Gatishmëria Sallatë peshku me kajsi Nha Trang pastaj duhet përmendur restorantin Cau Be Xanh. Sallatat janë të kalitura sipas shijes, peshku është i freskët, krokant dhe i ëmbël. Diners do të ulen pranë lumit të ftohtë duke shijuar sallatë të shijshme peshku, kjo do të jetë një përvojë e paharrueshme kur darkuesit vijnë në Cau Be Xanh. Çmimi i restorantit është gjithashtu shumë i volitshëm, i përshtatshëm për shumë klientë.

Restorant Ura e Gjelbër

Restorant Ura e Gjelbër

LEXO MË SHUMË: 16 restorantet më të mira të ushqimit të detit Nha Trang për adhuruesit e ushqimeve të detit

Restorant Long Vu

 • Vlerësimi: 4.1/5 (Dernerët e vlerësojnë atë në Google)
 • Adresa: Thap Ba – Vinh Tho – Qyteti Nha Trang – Khanh Hoa
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Orari i hapjes: gjatë gjithë ditës
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 110 000 VND

Nëse vini në Nha Trang, duhet të ndaleni në restorantin Long Vu për të shijuar sallatën e famshme të peshkut me kajsi këtu. Dyqani ndodhet në rrugën Thap Ba dhe tërheq shumë mysafirë çdo ditë sepse është një restorant i njohur, por restoranti ka një staf mjaft entuziast, i cili do t’ju sjellë një eksperiencë të paharrueshme. Përveç kësaj, dyqani ka edhe pjata të tjera të freskëta të detit me një shumëllojshmëri metodash përpunimi që mund të porosisni më shumë

Restorant Long Vu

Restorant Long Vu

Dyqan Co Hong

 • Vlerësimi: 3.8/5 (Dernerët e vlerësojnë atë në Google)
 • Adresa: Rruga Ho Tung Mau – Vinh Tho Ward – Qyteti Nha Trang
 • Numri i telefonit: 0352 388 314
 • Orari i hapjes: përditësohet
 • Dorëzimi: Nr
 • Çmimi referencë: 7000 VND – 79000 VND

Një tjetër vend që ka një pjatë të veçantë të Nha Trang – sallatë peshku me kajsi që nuk mund ta humbisni është restoranti Co Hong. Një pjesë karakteristike e kësaj pjate është salca e zhytjes, duke ditur këtë, restoranti Co Hong ka përgatitur një salcë tipike zhytjeje të restorantit që, kur hahet në kombinim me peshk të freskët e të ëmbël, me disa perime të gjalla, do të krijojë një shije unike. krijoni një shije që mahnit mijëra njerëz.

Dyqan Co Hong

Dyqan Co Hong

LEXO MË SHUMË: Filloni një ditë të re me 22 restorantet më të mira të mëngjesit Nha Trang që vështirë të humbasësh

Restorant Lan Chi

 • Vlerësimi: 3.9/5 (Dernerët e vlerësojnë atë në Google)
 • Adresa: Rruga Thap Ba 04 – Vinh Tho Ward – Phan Thiet City – Khanh Hoa
 • Numri i telefonit: 0327 920 212
 • Orari i hapjes: gjatë gjithë ditës
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 50 000 VND – 200 000 VND

Restoranti Lan Chi është gjithashtu një adresë me sallatë të shijshme peshku me kajsi që duhet ta provoni. Sallata e peshkut me kajsi është shumë unike dhe mund ta ndjeni lehtësisht. Ëmbëlsia natyrale e peshkut e përzier me perime të gjalla dhe pak djegës do të sjellë një pjatë të çuditshme dhe të shijshme.

Restorant Lan Chi

Restorant Lan Chi

Sallatë e shijshme peshku me kumbulla Nha Trang

 • Adresa: Alley 86 Lac Long Quan – Nha Trang City – Khanh Hoa
 • Numri i telefonit: 090 515 6819
 • Orari i hapjes: Gjatë gjithë ditës
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 40 000 VND – 100 000 VND
Tham Khảo Thêm:  Danh sách đọc không đồng bộ hóa giữa iPhone, iPad và Mac? Sửa lỗi

I famshëm për sallatat e freskëta, i apasionuar pas shijes së detit, restoranti i shijshëm i sallatës së peshkut me kajsi vizitohet nga shumë darkues. Jo vetëm duke përpunuar peshk të freskët me çmim të arsyeshëm, por restoranti gjithashtu shënon pikë me darkuesit për shkak të cilësisë së shërbimit jashtëzakonisht të shpejtë dhe entuziast.

Sallatë e shijshme peshku me kumbulla Nha Trang

Sallatë e shijshme peshku me kumbulla Nha Trang

LEXO MË SHUMË: Mos humbisni 19 restorantet më të shijshme të Nha Trang pa modifikuar

Restorant Bo Ke

 • Vlerësimi: 3.8/5 (Dernerët e vlerësojnë atë në Google)
 • Adresa: Rruga Cu Huan Nr. 52 – Vinh Tho – Qyteti Nha Trang – Khanh Hoa
 • Numri i telefonit: 0258 3706 611
 • Orari i hapjes: 09:00 – 23:00
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 30.000 VND – 165.000 VND

Mbiemri në listën e dyqaneve të sallatës së peshkut me kajsi në shtëpinë e Trang është restoranti Bo Ke. Sallata e peshkut këtu është e kalitur për shije, peshku ruan freskinë e tij në mënyrë që kur ta hani të mos hasni copa peshku të shkrirë. Hapësira e restorantit është gjithashtu mjaft e gjerë, familjet ose grupet e miqve mund të vijnë të gjithë në restorant për të shijuar pjata të shijshme.

Restorant Bo Ke

Restorant Bo Ke

Si të bëni salcë të shijshme sallatë peshku me kajsi në Nha Trang

Mund të thuhet se shpirti i sallatës së peshkut me kajsi qëndron në salcën e zhytjes. Për të bërë salcën e zhytjes ju nevojiten 30gr tamarind të pjekur, 30ml ujë të vluar; më pas merrni lëngun e marinës duke i shtuar ujë të vluar nënës dhe duke përdorur një lugë për të marrë të gjithë shijen e thartë, më pas përdorni një sitë për të ndarë lëngun e marinës dhe mbetjet.

Receta për salcën e zhytjes është si më poshtë:

Hapi 1: Shtoni gjysmë lugë çaji djegës të grirë, gjysmë lugë çaji hudhër të grirë, 1 lugë gjelle salcë peshku, 1 lugë kikirikë të grirë imët, 1 lugë sheqer, 1/4 lugë çaji MSG dhe lëng tamarindi. Në varësi të shijes së çdo shtëpie, ndryshoni dozën e erëzave.

Salcë për zhytjen e sallatës së peshkut me kajsi

Salcë për zhytjen e sallatës së peshkut me kajsi

Hapi 2: Përzieni salcën e zhytjes për ta shërbyer me sallatën e peshkut me kajsi Nha Trang.

Epilogu

Do të ishte një gabim i madh të vini në Nha Trang pa shijuar specialitetin e sallatës së peshkut me kajsi, e cila pëlqehet nga shumë njerëz. Kombinimi unik i copave të peshkut të freskët të mbështjellë me perime të papërpunuara dhe të zhytura në një salcë të veçantë zhytjeje do të krijojë një shije të paharrueshme. Me ndarjen e mësipërme, Diachiamthuc.vn shpreson se do të zgjidhni lehtësisht një vend me pjata të shijshme Sallatë peshku me kajsi Nha Trang i përshtatshëm për të ardhur këtu. Faleminderit që ndiqni artikullin.

Pyetje të lidhura

Çfarë është kaq e veçantë për sallatën e peshkut Mai Nha Trang, Diachiamthuc.vn?

Për të marrë një sallatë të shijshme peshku me kajsi, gjëja e parë që duhet përmendur është procesi i zgjedhjes së përbërësve dhe përpunimit. Përbërësi kryesor është peshku kajsi që duhet zgjedhur me kujdes, peshku duhet të jetë i freskët dhe i sapo kapur; Përbërësit që duhen përgatitur më pas janë: xhenxhefili, qepa dhe barishtet,…
Peshku rikthehet për t’u pastruar dhe hequr kockat, kjo pjesë duhet të jetë e përpiktë dhe e saktë. Në mënyrë që sallata e peshkut me kajsi të jetë plot shije, peshku pasi të jetë bërë do të jetë me ngjyrë të bardhë, pa luspa dhe patjetër pa erë peshku.

Me çfarë specialiteti shërbehet sallata e peshkut Nha Trang mai?

Sallata e peshkut me kajsi do të jetë më e shijshme kur hahet me letër orizi, të mbështjellë me perime të papërpunuara, fruta të thartë yll, marule, kastravec, banane, barishte dhe një pjesë e domosdoshme për t’u ngrënë me sallatën e peshkut me kajsi është salca e zhytjes.

A është e shtrenjtë kjo pjatë në restorante?

Për të shijuar këtë pjatë, duhet të shpenzoni vetëm rreth 30000 VND që të mund ta provoni!


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Top #13 nhà hàng gỏi cá mai Nha Trang ngon nổi tiếng gần xa . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Danh sách đọc không đồng bộ hóa giữa iPhone, iPad và Mac? Sửa lỗi

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *