Top #13 món lẩu Sapa ngon không cưỡng nổi cho ngày giá buốt

Rate this post

Sapa Hot Pot – Sapa konsiderohet si një nga vendet më të ftohta në Vietnam dhe shpesh bie borë. Sapa nuk është i famshëm vetëm për motin, peizazhet e bukura dhe njerëzit, por edhe për kuzhinën e saj të pasur. Prandaj ky është një destinacion turistik që pëlqehet nga shumë të rinj.

Sapa Hot Pot

Sapa Hot Pot

Le të Diachiamthuc.vn Kaloni nëpër këtë artikull për të zgjedhur një vend për të ngrënë Delikatesa sapa tenxhere e mirë e nxehtë!

Restorantet më të mira të cilësisë së 13-të të Sapa-s që duhet të provoni

Ejani në Sapa, mos harroni të shijoni ushqimin Sapa e nxehtë tenxhere e shijshme, e shijshme. Nëse po pyesni se ku të hani, ju lutemi referojuni restoranteve më poshtë!

Restorant cilësor Sapa në tenxhere të nxehtë

Restorant cilësor Sapa në tenxhere të nxehtë

Vendndodhja: Sapa, Lao Cai
Lloji i tenxheres së nxehtë: Ka shumë lloje të ndryshme të tenxhereve të nxehta si tenxherja tajlandeze, tenxherja e pulës, tenxherja me mish viçi, tenxherja e nxehtë e peshkut, etj. që i përshtaten preferencave dhe shijeve tuaja.
Cilësia: Cilësia e përbërësve është e garantuar të jetë e freskët, e sigurt dhe higjienike
Çmimi: Dyqanet kanë një gamë të gjerë çmimesh, të përshtatshme për buxhetin
Hapësirë: Hapësira shpesh investohet dhe dekorohet mjaft bukur, komode, në përputhje me preferencat. Shërbimi i restorantit është miqësor, entuziast..

KUJDES: #20 specialitete unike Sapa, çuditërisht të shijshme, duhet të provoni

Restorant dhe Bar Skyview

 • Adresa: 27 Dong Loi, Sapa (kati i 7-të i hotelit Chau Long)
 • Orari i hapjes: 07:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 30 000 VND – 500 000 VND
 • Numri i telefonit: 0813241768
 • Vlerësimi: 4.6/5

Restoranti dhe Bari Skyview ka një hapësirë ​​të dizajnuar me stil. Të dyja komode dhe sjellin diçka romantike të Evropës. Është mirë të shijoni tenxheren e nxehtë të salmonit. Shijoni muzikën melodioze duke shijuar pamjen panoramike të qytetit Sapa jashtë.

Restorant dhe Bar Skyview

Restorant dhe Bar Skyview

Ena e nxehtë e salmonit këtu vlerësohet si më e mira. Përveç hotpotit të peshkut, restoranti ka edhe shumë pjata të tjera të shijshme si mish derri i pjekur, Thang Co, Sapa Spring rolls, zierje pule me kërpudha shiitake etj. Të gjithë përbërësit në restorant janë të përzgjedhur me kujdes, duke siguruar cilësi por plot shije. erë.

LEXO MË SHUMË: 10 restorantet më të mira Sapa me ushqim cilësor që duhet t’i vizitoni një herë

Restorant Hai Lam

 • Adresa: 72 Luong Dinh Cua, Sapa
 • Numri i telefonit: 0934 246 696/ 0901 576 888
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:30
 • Çmimi referencë: 30 000 VND – 300 000 VND
 • Vlerësimi: 4/5

Vlerësohet shumë nga shumë darkues dhe një nga restorantet më të mira në Sapa. Restoranti me tenxhere të nxehtë ka ushqime të pasura, mish dhe perime për t’i ngrënë. Pa pasur nevojë të telefononi shumë herë si dyqanet e tjera.

Restorant Hai Lam

Restorant Hai Lam

Setet e tenxhereve të nxehta janë të shijshme, tërheqëse dhe bien shumë në sy. Me burimin e lëndëve të para për të siguruar recetën e freskët, të pastër dhe më tipike. Përveç kësaj, nga pronari, stafi deri te rojtari i sigurisë janë shumë entuziastë dhe miqësorë.

Tham Khảo Thêm:  Top 22 Nhà hàng quận Hoàn Kiếm ngon nổi tiếng nhất khu vực

Restorant O Quy Ho

 • Adresa: 08 Thach Son, Sapa
 • Numri i telefonit: 02143 866 866 & 0888 029 119
 • Orari i hapjes: 09:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 100 000 VND – 1 000 000 VND
 • Vlerësimi: 4.3/5

Restoranti O Quy Ho të bën përshtypjen kur hyn në restorant është fasada dhe hapësira është luksoze, e gjerë, e sjellshme dhe shumë komode. Çdo pjatë në restorant ka stilin e saj të veçantë kinez. Por përpunimi është i përshtatshëm për shijen vietnameze. Kjo është një adresë e shkëlqyer nëse doni të ndryshoni shijen e vakteve për të gjithë familjen.

Restorant O Quy Ho

Restorant O Quy Ho

Duke ardhur në restorantin O Quy Ho, nuk mund të injorohen pjatat me tenxhere të nxehtë. Të tilla si tenxhere e nxehtë Xich Quach, tenxhere e nxehtë Sichuan, tenxhere e nxehtë dashurie, tenxhere e nxehtë pule me djegës të rrezikshëm, … Përveç kësaj, menyja e restorantit ka shumë pjata tërheqëse si Dim Sum të ëmbla dhe të freskëta, brinjë të ziera me avull, lëkurë rosë të mbështjellë. në letër orizi. , rosë e Pekinit, rosë e skuqur me petë, kocka rosë të pjekur me kripë, gaforre e skuqur me vermiçel në enë balte, abalone, fiston, oriz i skuqur me vezë, rosë e skuqur me petë, petë kimsa,… shumë e shijshme.

KUJDES: 7 vende për të shijuar tortën me gështenjë Sapa – një specialitet i veriperëndimit

Restorant Gia Ban

 • Adresa: 421 Dien Bien Phu, Sapa
 • Numri i telefonit: 0934 881 900 & 0911 568 228
 • Orari i hapjes: 08:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 100 000 VND – 500 000 VND
 • Vlerësimi: 4/5

Restoranti ndodhet mu ne qender, keshtu qe gjendet kollaj, hapesira eshte mjaft e bollshme, parkimi eshte komod. Sidomos në atë që restoranti rrit perimet e veta për të bërë manekine dhe perime për të ngrënë tenxhere të nxehtë. Çmimi në restorantin Gia Ban është paksa i lartë. Por në këmbim do të shijoni tenxheren e shijshme të nxehtë dhe do të siguroni higjienën dhe sigurinë e ushqimit.

Restorant Gia Ban

Restorant Gia Ban

E famshme në restorant është tenxherja australiane e viçit me lëng mishi të pasur të zier, shumë e shijshme dhe e ëmbël. Përveç kësaj, produktet e pjekura janë të kalitura për shije, të pjekura në skarë për t’u ngrënë të buta dhe aromatike. Djathë viçi dhe rrotullat me kërpudha janë gjithashtu pjata të shijshme në restorant.

LEXO MË SHUMË: Mish bualli i kuzhinës Sapa + 10 adresa identiteti të malësisë

Restorant Viet Deli – Sapa Hot Pot

 • 01 Le Van Tam, qyteti SaPa, SaPa
 • 06 Thu Dau Mot, qyteti SaPa, SaPa
 • Numri i telefonit: 021 4628 1188/ 0862 109 168/ 021 4627 8866
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 50.000 VND – 250.000 VND
 • Vlerësimi: 4.5/5
Restorant Viet Deli - Sapa Hot Pot

Restorant Viet Deli – Sapa Hot Pot

Si një restorant i njohur hotpot, restoranti Viet Deli është mjaft i thjeshtë, megjithëse hapësira është paksa e vogël, por ka mjaft vende për të mos qenë të nxehtë dhe sekret. Me vetëm 50,000 VND ju keni një tenxhere të nxehtë për një person për të ngrënë plot me tenxhere të shijshme të nxehtë, të lehtë për t’u ngrënë, zhytje të plotë. Ushqim i shijshëm dhe çmime të përballueshme, ndaj restoranti është mjaft i mbushur me njerëz, ndaj duhet të vini herët për ta shijuar ushqimin në maksimum.

Restorant Truc May

 • Adresa: 03 Luong Dinh Cua, Sapa
 • Numri i telefonit: 0988 854 855
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:30
 • Çmimi referencë: 100 000 VND – 600 000 VND
 • Vlerësimi: 4.2/5
Tham Khảo Thêm:  Cách gỡ cài đặt hoàn toàn Trình quản lý ứng dụng Adobe

Restoranti Truc May Sapa është projektuar me stil të pastër arkitekturor vietnamez, i mbushur me identitet kombëtar, vendndodhja është vetëm 300 m nga stacioni i autobusit, 600 m nga Kisha Sapa, kështu që është shumë i përshtatshëm për të udhëtuar. Restoranti ka cilësi të mirë shërbimi, ushqim të shijshëm, vendndodhje të përshtatshme … mori shumë vlerësime me 5 yje nga vizitorët.

Restorant Truc May

Restorant Truc May

Derri i pjekur me shërbim të plotë, Pula e pjekur në skarë me oriz oktapod të kryqëzuar, Kali i pjekur në skarë me gur përroi, Bualli i zhytur në tufa etj. janë pjatat më të spikatura të restorantit. Mos e humbisni tenxheren e famshme të blirit/salmonit kur të vini në dyqan.

Thang Co Një Restorant Quynh

 • Adresa: Thach Son 15, Sapa
 • Numri i telefonit: 021 4387 1555
 • Orari i hapjes: 09:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 100.000 VND – 330.000 VND
 • Vlerësimi: 4.2/5

Duke qenë në këtë profesion për më shumë se 10 vjet, restoranti Thang Co A Quynh lë një përshtypje te darkuesit si një hapësirë ​​jashtëzakonisht e gjerë dhe luksoze, duke përfshirë një shtëpi me top për të luajtur fëmijët. Ushqimi në restorant është i larmishëm, me rreth 20 pjata të ndryshme, të porositura nga e njëjta pjatë, me çmim 70,000 VND/pjatë.

Thang Co Një Restorant Quynh

Thang Co Një Restorant Quynh

Pjatat janë shumë të mbushura, erëzat janë të kalitura mirë dhe të pasura, shija është e shijshme. Ushqimi është i shijshëm, stafi është i sjellshëm, i vëmendshëm, miqësor dhe gjithashtu shërben për të pjekur ushqime në tryezë për mysafirët, kështu që tërheq shumë të ftuar. Nëse vizitoni Sapa, duhet të rezervoni paraprakisht një tavolinë në restorant për të pasur hapësirë.

LEXO MË SHUMË: Vuong kërkoi tenxheren e nxehtë të salmonit Sapa dhe 8 vende për të shijuar bao të shijshme

Restorant Lien Ton – Sapa Hot Pot

 • Adresa: 61-63 Xuan Vien, Sa Pa Town, Lao Cai
 • Orari i hapjes: 09:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 30 000 VND – 300 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 3/5
Restorant Lien Ton

Restorant Lien Ton

Restoranti Lien Ton është më i famshëm për tenxheren e shijshme të salmonit. Restoranti ndodhet në qendër të qytetit Sapa, ka një hapësirë ​​të madhe dhe komode, ndaj tërheq shumë mysafirë. Përveç pjatës së shijshme me tenxhere të nxehtë, Restoranti Lien Ton ka edhe shumë specialitete të tjera të maleve veriperëndimore.

Hotpot Center

 • Adresa: 552 Dien Bien Phu, Sapa
 • Numri i telefonit: 0844552 552
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 150.000 VND – 450.000 VND
 • Vlerësimi: 3.8/5
Hotpot Center

Hotpot Center

Hotpot Center ka një emër të çuditshëm, i cili i bën shumë njerëz kurioz për ta vizituar. Dyqani ndodhet pikërisht në rrugë, kështu që është e lehtë për t’u gjetur, pamje e bukur, por dyqani është mjaft i vogël, kështu që zakonisht qëndron në trotuar. Sidomos, pjata me tenxhere të nxehtë në Hotpot Center ka një lëng mishi mjaft të shijshëm, një ekuilibër të ëmbël dhe të thartë, mesatarisht pikante, si shije tajlandeze dhe e përshtatshme për vietnamezët me më shumë se 20 erëza: viçi amerikan, karkaleca, gaforre bar, kallamar, vezë. , molusqe…

Restoranti Co Luan

 • Adresa: 17 Soi Tien, Sapa Town, Lao Cai
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 100.000 VND – 275.000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5
Restoranti Co Luan

Restoranti Co Luan

Duke ardhur në Sapa për të udhëtuar dhe shijuar ushqimin, është e pamundur të mos përmendim restorantin Co Luan. I famshëm për një kohë të gjatë ka një supë të pasur me tenxhere të nxehtë, të zhytur në zarzavate mustardë dhe të përzier së bashku për të krijuar një tenxhere. Sapa e nxehtë tenxhere jashtëzakonisht tërheqëse.

Një restorant Phu

 • Adresa: 15 Fan Si Pang, Sapa
 • Numri i telefonit: 0868 159 900
 • Orari i hapjes: 09:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 150 000 VND – 300 000 VND
 • Vlerësimi: 4.6/5
Një restorant Phu

Një restorant Phu

Një restorant Phu Sa Pa duket mjaft mbresëlënës nga jashtë, brenda, restoranti është më i vogël. Kur të vini këtu, mos humbisni dy pjatat më të famshme dhe më të shijshme të nxehtësisë: tenxherja e nxehtë tajlandeze dhe tenxherja e nxehtë e viçit Hue. Përbërësit janë të freskët dhe të kompletuar, çmimi është i moderuar, stafi është shumë entuziast, pamja është shumë e bukur. Në mot të ftohtë, nuk ka asgjë më të mirë se sa të pini një tenxhere të nxehtë me miqtë në restorantin A Phu.

Frog Hot Pot Restaurant 68 – Sapa Hot Pot

 • Adresa: 74 Ngu Chi Son, Sapa
 • Numri i telefonit: 096 398 6800 & 097 429 4924
 • Orari i hapjes: gjatë gjithë ditës
 • Çmimi referencë: 250,000 VND – 300,000 VND
 • Vlerësimi: 4.2/5
Restorant Frog Hot Pot 68

Restorant Frog Hot Pot 68

Frog Hotpot Restaurant 68 ka një hapësirë ​​luksoze, të bollshme dhe të ajrosur, të gjitha pjatat këtu përgatiten në mënyrë të pastër dhe higjienike. Pjatat e bretkosave janë të gjitha shije vietnameze të përshtatshme për shijen e shumë darkave. Sidomos, pjatat në restorant janë me çmime të arsyeshme dhe të renditura qartë, në përputhje me thjeshtësinë e shumicës së popullit vietnamez. Ky është padyshim një destinacion ideal për shumë turistë nëse vijnë në Sapa.

LEXO MË SHUMË: Mbledhja e 10 restoranteve të shijshme Barbecue Sapa!

Restorant Sang Meo

 • Adresa: Fansipan 29, Sapa
 • Numri i telefonit: 0886 861 221 & 0369 366 801
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 150 000 VND – 300 000 VND
 • Vlerësimi: 4.4/5
Restorant Sang Meo

Restorant Sang Meo

Menuja e restorantit Sang Meo është e larmishme dhe e pasur me shumë specialitete të famshme të maleve veriperëndimore në përgjithësi dhe të Sapës në veçanti. Për të përmendur të tilla si: Sallatë me salmon, Ban mish derri, Pulë të pjekur në skarë me piper jeshil dhe veçanërisht pa përmendur Hotpot Sturgeon. Cilësi e mirë e shërbimit, ushqim i shijshëm, çmime të përballueshme, kështu që restoranti tërheq shumë vlerësime pozitive nga mysafirët.

Epilogu

Shkoni në Sapa për të parë borën që bie, mblidhuni rreth tenxhere me miqtë Sapa e nxehtë tenxhere E nxehtë dhe e nxehtë, është e mrekullueshme. Nëpërmjet përmbledhjes së mësipërme, nëse shkoni tani në Sapa, me siguri nuk do të pyesni më ku të hani tenxhere të nxehtë?

Pyetje të shpeshta në lidhje me tenxheren e nxehtë Sapa

Kanë një hapësirë ​​të bukur restorantet sapa hot pot?

Qendra Hotpot, Restorant dhe Bar Skyview, Restorant O Quy Ho, Restorant Gia Ban, Restorant Viet Deli, Restorant Thang Co A Quynh, …

A janë të përballueshme restorantet e Sapa-s?

Ju lutemi rekomandoni restorantet e mëposhtme: A Phu Restaurant, Frog Hot Pot Restaurant 68, Sang Meo Restaurant, …

Restorantet sapa hot pot kanë menu të ndryshme?

Restorant Sang Meo, restorant Hai Lam, Restorant dhe Bar Skyview, restorant O Quy Ho,…


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Top #13 món lẩu Sapa ngon không cưỡng nổi cho ngày giá buốt . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Giải thích về dịch vụ đăng ký phần cứng iPhone của Apple

Related Posts

Bỏ túi top 11 quán nhậu quận 10 chill chill, menu mồi bén

Pub i rrethit 10 – Pas një dite të lodhshme pune ose një fundjave, dëshironi të rrini me miqtë, por nuk e dini se cilat pijetore janë…

Top 10 quán lẩu bò quận 10 ngon chuẩn vị, vừa túi tiền

Lẩu Bò Quận 10 – Các bạn lẩu bò thân mến! Hôm nay, Diachiamthuc.vn Mình viết bài này để tổng hợp thông tin về những quán lẩu…

Top 20 quán ăn tối quận 10 ngon, hấp dẫn nhất bạn cần lưu lại

Quán ăn tối quận 10 – Nếu vô tình bị cuốn hút với nếp sống Sài Thành và lạc hồn vào thiên đường ẩm thực món ngon Quận…

Điểm danh top 20 Nhà hàng quận 10 menu đa dạng, view thoáng

Nhà hàng quận 10 – Hình như ở quận 10 có rất nhiều nhà hàng ngon, nổi tiếng khiến các bạn khó có thể đưa ra quyết…

Top 19 quán ăn trưa Quận 10 ngon, hấp dẫn, đông khách nhất

Quán ăn trưa quận 10 – Nếu vô tình lạc vào con đường ẩm thực tại Quận 10 ở Sài gòn và đang băn khoăn không biết…

Top những nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông với món ăn cực đỉnh

Nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông – Nếu bạn đang đau đầu khi phải tìm địa điểm tổ chức tiệc liên hoan, sinh nhật hay tiệc cưới…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *