Top 10 quán nướng view đồi thông Đà Lạt cực ngon, cực chill

Rate this post

Restorant i pjekur në skarë me pamje nga kodra me pisha në Dalat – Me motin e ftohtë dhe mjegullën e dendur të Da Lat, nuk ka asgjë më të mirë se të ulesh e të shijosh Barbecue dhe të bisedosh me miqtë dhe të afërmit!

Restorant i pjekur në skarë me pamje nga kodra me pisha në Da Lat

Restorant i pjekur në skarë me pamje nga kodra me pisha në Dalat

Sot, Diachiamthuc.vn Do t’ju prezantoj me restorante shumë të mira me pamje nga kodra e pishës në Da Lat.

Restorantet kryesore të barbekju me pamje nga kodra me pisha në Da Lat duhet të përjetojnë një herë

Këtu është një listë e restoranteve më të mira të Barbecue me pamje nga kodra e pishave në Da Lat që ia vlen të përjetohen jashtëzakonisht ushqim i shijshëm në Dalat që Diachiamthuc.vn përmbledh dhe dëshiron t’ju dërgojë për referencë. Tani le të shkojmë të eksplorojmë.

Restorantet kryesore të barbekju me pamje nga kodra me pisha në Da Lat duhet të përjetojnë një herë

Restorantet kryesore të barbekju me pamje nga kodra me pisha në Da Lat duhet të përjetojnë një herë

Vendndodhja: Dyqanet e Barbecue me pamje nga kodra me pisha në Da Lat zakonisht ndodhen në zona periferike, të vendosura në kodra të larta, me një pamje të gjerë.
Orë pune: Koha e hapjes së dyqaneve të Barbecue me pamje nga kodra e pishave në Da Lat është zakonisht nga ora 10:00 deri në 22:00
Çmimi: Duke filluar nga rreth 150,000 VND – 500,000 VND / porcion në varësi të llojit të pjatës dhe vendndodhjes
Gjellë: Dyqanet e skarës me pamje nga kodra e pishave në Da Lat shpesh specializohen në mishrat e pjekur në skarë si viçi, derri, pula, peshku… shoqëruar me perime, kërpudha, petë me karkaleca, letër orizi…
Hapësirë: Hapësira e dyqaneve është shumë e veçantë, me stilin e arkitekturës së kopshtit, peizazhin e bukur natyror me një kopsht të madh, plot pemë dhe lule, duke krijuar një ndjenjë rehati dhe relaksi.

KUJDES: 26 restorantet më të famshme të shijshme Dalat që duhet të provoni

DYQAN BUKE

Vendi ynë i parë është Pamje e pjekur në skarë e kodrës së pishës në Da Lat Çu. Dyqani ka nje ambjent teper te bollshem 2 kate, kati I eshte i hapur, kati 2 eshte ambjent i mbyllur i pershtatshem per te gjithe darkat. Stafi i shërbimit të restorantit është jashtëzakonisht i ëmbël, entuziast dhe i vëmendshëm. Menuja e restorantit është jashtëzakonisht e larmishme me pjata nga të cilat mund të zgjidhni.

Restorant Chu i pjekur në skarë

Restorant Chu i pjekur në skarë

 • Adresa: Plot B1_ 18 KQH GOLF VALLEY, Ward 2, Da Lat City, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 17:00 – 23:30
 • Çmimi referencë: 000 VND – 80 000 VND
 • Numri i telefonit: 091 201 68 92
 • Vlerësimi: 3.7/5
Tham Khảo Thêm:  Danh sách các chợ gần đây nhất theo từng quận ở Sài Gòn (TP. HCM)

DYQAN REZERVIMI TREGTAR

Dyqani i Barbecue Thuong Thuong ka një pamje të kodrave me pisha të alternuara midis shtëpive jashtëzakonisht të bukura, dyqani gjithashtu ka një hapësirë ​​​​kopshti dhe një hapësirë ​​​​të brendshme ku mund të zgjidhni. Dyqani Thuong Thuong Barbecue ka një shumëllojshmëri të gjerë të pjatave të pjekura në skarë, nga mishi deri te ushqimet e detit, etj. Veçanërisht, dyqani ka salcë me piper jeshil jashtëzakonisht të shijshëm.

Dyqan Thuong Thuong Grill

Dyqan Thuong Thuong Grill

 • Adresa: Alley 1 Dang Thai Than, Ward 3, Da Lat City, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 16:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 50,000 VND
 • Numri i telefonit: 091 500 18 45
 • Vlerësimi: 4.2/5

DYQAN REZERVIMI SUNNY

Vërtetë me emrin e restorantit, restoranti ka një pamje jashtëzakonisht të bukur dhe perëndimin e diellit nga maja e kodrës. Pjatat e restorantit janë tejet të larmishme si: bërxolla qengji të pjekur në skarë, pulë e pjekur në skarë, viçi i madh i pjekur në skarë, mish i madh i pjekur në skarë, kofshët e qengjit të pjekura në skarë, ushqime deti,… Restoranti shërben edhe për ju hotpot si: salmon. me salcë peshku,…

Grill Da Lat Sunset

Grill Da Lat Sunset

 • Adresa: Porta e Burgut Da Chien Hill, Hung Vuong, Ward 11, Da Lat
 • Orari i hapjes: 16:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 60,000 VND
 • Numri i telefonit: 0383 877 895
 • Vlerësimi: 3.9/5

LEXO MË SHUMË: TOP 23 ushqime të shijshme, të lira dhe cilësore Da Lat që duhet të provoni

PARKIM NË PYLL

Barbecue në pyll është jashtëzakonisht popullor me të rinjtë kohët e fundit. Sepse ky restorant barbekju me pamje nga kodra pishe në Da Lat ka një hapësirë ​​afër natyrës dhe pamja me pamje nga kodra e pishës është jashtëzakonisht e bukur. Me një pamje të bukur, është i domosdoshëm për gatime të shijshme të pjekura në skarë si: tre rrotulla viçi me shparg, mish viçi, kombinim pule të pjekur në skarë, brinjë derri, kallamar, karkaleca, krahë pule, goca deti, …

Barbecue në pyll

Barbecue në pyll

 • Adresa: 118 Hung Vuong, Ward 11, Da Lat City
 • Orari i hapjes: 16:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 99,000 VND – 320,000 VND
 • Numri i telefonit: 097 801 77 06
 • Vlerësimi: 3.7/5

PJEKER KOFORT

Dyqani ndodhet në një kodër me një hapësirë ​​të ajrosur, të madhe, të dekoruar bukur me tavolina e karrige të bukura prej druri dhe një pamje jashtëzakonisht të mirë. Stafi i restorantit është jashtëzakonisht i ëmbël, entuziast dhe i vëmendshëm. Menuja e restorantit është jashtëzakonisht e larmishme me pjata të tilla si mish viçi me gjethe maske, pulë të pjekur në skarë, spring rolls të pjekur në skarë etj. Dyqani ka gjithashtu shumë pije nga të cilat mund të zgjidhni.

Pulë e pjekur në skarë me oriz Lam Khoi Thong

Pulë e pjekur në skarë me oriz Lam Khoi Thong

 • Adresa: 19 Dang Thai Than, Ward 3, Da Lat City, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: nga 70,000 VND
 • Numri i telefonit: 0787 902 078
 • Vlerësimi: 4.9/5

Lugina e Babaciut

Babaciu është aq i famshëm për pamjen e tij jashtëzakonisht të bukur që të gjithë e njohin. Ajo që është akoma më e veçantë është se gatimet e restorantit vendosen në një tavë prej gize, ndaj shija e pjatës është jashtëzakonisht e shijshme. Dyqani ka kombinime të pjatave të pjekura në skarë me çmime jashtëzakonisht të mira, kështu që ju mund të jeni të sigurt për çmimin. Stafi i pritjes është gjithmonë super i ëmbël.

Lugina e Babaciut

Lugina e Babaciut

 • Adresa: 15/5 Khoi Nghia Bac Son, Da Lat
 • Orari i hapjes: 12:00 – 22:30
 • Çmimi referencë: 65,000 VND
 • Numri i telefonit: 0383 581 734
 • Vlerësimi: 4/5

Dyqan pjekjeje ëndërrimtare

Duke iu referuar dyqaneve të barbekjuve me një pamje të bukur të kodrës së pishës, është e pamundur të mos përmendim dyqanin Mo Me Grill. Për shkak se dyqani ka një pamje jashtëzakonisht të bukur, hapësira është e dekoruar bukur, e bukur dhe delikate. E veçanta është se dyqani është i kombinuar nga modeli i kafene – pub – akustike që ju ta përjetoni lirisht.

Mo Man Grill - Da Lat

Mo Man Grill – Da Lat

 • Adresa: Alley 6 Mai Anh, Mai Hac De, Da Lat
 • Orari i hapjes: 16:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: nga 50,000 VND
 • Numri i telefonit: 091 236 4249
 • Vlerësimi: 3.5/5

Dyqan Grill Lao Xao

Ky është një restorant barbekju të cilit i besojnë shumë darkues sa herë që kanë mundësi të vijnë në Da Lat. Sepse dyqani ka nje pamje shume te mire nga lugina e dritave, nje hapesire e qete. Sidomos kur të vijë mbrëmja, moti do të jetë i ftohtë, hapësira e restorantit është jashtëzakonisht e qetë, por të ulesh dhe të shijosh pjatat e pjekura në skarë, duhet quajtur e mrekullueshme.

Dyqan Grill Lao Xao

Dyqan Grill Lao Xao

 • Adresa: Rruga Lam Van Thanh, Ward 11, Da Lat City, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 17:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 60,000 VND
 • Numri i telefonit: 0382 353 354
 • Vlerësimi: 4/5

LEXO MË SHUMË: SHQYRTIM Lista e 10 restoranteve më të mira dhe më cilësore me mish viçi në Da Lat

Grill dimri

kjo eshte nje Pamje e pjekur në skarë e kodrës së pishës në Da Lat Vërtet ia vlen përvoja. Duke qenë se dyqani është vetëm 5 minuta larg marketit Da Lat, menuja ka një shumëllojshmëri gatimesh, hapësira është e dekoruar super e pastër, e bollshme, e ajrosur dhe çmimi është shumë i lezetshëm. Ushqimi i restorantit është i freskët dhe cilësia vlerësohet nga shumë konsumatorë, prandaj mos ngurroni ta përjetoni atë.

Grill dimri

Grill dimri

 • Adresa: Rruga 27b 3/4, Ward 3, Da Lat City, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 15:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 29 000 VND
 • Numri i telefonit: 098 102 1102
 • Vlerësimi: 4/5

Dyqan U Nu Grill

Duke ardhur në restorantin Ú Nu Barbecue, do të keni një eksperiencë jashtëzakonisht komode me një sipërfaqe totale deri në 1200m2. Restoranti ka ambiente të brendshme dhe të jashtme në varësi të nevojave të çdo klienti. Hapësira është e dekoruar shumë bukur, delikate dhe e lezetshme. Menuja e restorantit është jashtëzakonisht e larmishme me gatime të pjekura në skarë nga viçi, derri, pula, prodhimet e detit, … që ju të zgjidhni lirisht.

Dyqan U Nu Grill

Dyqan U Nu Grill

 • Adresa: Rruga 45 Tran Khanh Du, Ward 8, Da Lat City, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 18:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 99,000 VND – 129,000 VND
 • Numri i telefonit: 098 1234 102
 • Vlerësimi: 4/5

Pllakë BBQ

Tile BBQ është një restorant Barbecue me pamje nga kodra e pishës Da Lat që ia vlen jashtëzakonisht të përjetohet. Sepse dyqani ka një hapësirë ​​të bollshme, të ajrosur, të pastër, komode dhe të dekoruar bukur. Kapaciteti i restorantit është deri në 500 të ftuar, ndaj jeni të shkujdesur. Ushqimi i restorantit është i një cilësie të lartë, i shijshëm, i freskët dhe me çmime të arsyeshme, gjë që bën që çdo darkues ta komplimentojë atë.

Pllaka Da Lat BBQ është shumë e ftohtë

Pllaka Da Lat BBQ është shumë e ftohtë

 • Adresa: Rruga Bui Thi Xuan 111, Ward 2, Da Lat City, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 09:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 99.000 VND – 300.000 VND
 • Numri i telefonit: 094 421 44 02
 • Vlerësimi: 4.8/5

Dyqan i vjetër

Quan Xua është një restorant Barbecue Dalat që ia vlen jashtëzakonisht të përjetohet. Për shkak se dyqani ka angjinarja jashtëzakonisht të shijshme dhe viçi të pjekur me pllaka, çdo darkues që vjen këtu do t’i porosisë të gjitha. Hapësira është shumë e gjerë, e ajrosur dhe e pastër. Stafi i shërbimit të restorantit është jashtëzakonisht i ëmbël, entuziast dhe i vëmendshëm.

Dyqani i Vjetër - Tek Ngoc Van

Dyqani i Vjetër – Tek Ngoc Van

 • Adresa: 427/ Lot 3 To Ngoc Van City, Phan Dinh Phung, Ward 2, Da Lat City, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 11:30 – 23:00
 • Çmimi referencë: 000 VND – 99 000 VND
 • Numri i telefonit: 091 983 44 44
 • Vlerësimi: 4.2/5

tregtisë

Ndoshta ky është një restorant Barbecue me një pamje jashtëzakonisht të mirë të kodrës së pishës Da Lat që mund ta përjetoni me një kosto shumë të ulët. Dyqani ka pjata jashtëzakonisht të shijshme – ushqyese – të lira të pjekura në skarë. Veçanërisht, restoranti ka një pjesë të ujit pikant, të ëmbël dhe pikant të servirur me ushqime jashtëzakonisht të shijshme të pjekura në skarë. Restoranti do të përdorë një dërrasë prerëse guri shumë të trashë për të pjekur pjatat, kështu që shija është jashtëzakonisht e shijshme.

Dyqan pjekjesh komerciale

Dyqan pjekjesh komerciale

 • Adresa: 28B Tran Hung Dao. P10.Da Lat, Da Lat
 • Orari i hapjes: 16:30 – 22:30
 • Çmimi referencë: 000 VND – 200 000 VND
 • Numri i telefonit: 098 34443 18
 • Vlerësimi: 4.5/5

LEXO MË SHUMË: 7 dyqanet kryesore të letrës së orizit të pjekur në skarë në Da Lat janë të varur pasi hanë

BBQ

Restoranti BBQ është adresa e restorantit tonë Barbecue me pamje nga kodra me pisha Da Lat. Megjithëse dyqani i tezeve ka një moshë relativisht të ulët operimi, ai mbështetet nga shumë darkues dhe vendas. Sepse restoranti ka një hapësirë ​​të pastër, të ajrosur dhe të dekoruar bukur. Staf shërbimi miqësor, entuziast dhe i vëmendshëm. Ushqimi është i larmishëm, i freskët dhe me çmime shumë të arsyeshme.

BBQ Mo Te

BBQ Mo Te

 • Adresa: Rruga 1 Le Hong Phong, Ward 4, Da Lat City, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 15:00 – 22:30
 • Çmimi referencë: 000 VND – 300 000 VND
 • Numri i telefonit: 098 839 58 96
 • Vlerësimi: 4.1/5

Epilogu

Në artikullin e fundit, Diachiamthuc.vn ju çoi të zbuloni të gjitha Pamje e pjekur në skarë e kodrës së pishës në Da Lat Është e dashur nga shumë njerëz. Mos harroni të ndiqni Diachiamthuc.vn për të ushqyer internetin për të prodhuar artikuj më të dobishëm.

Pyetje të lidhura

Cila është adresa e restorantit me pamje nga kodra me pisha të pjekura në skarë në Da Lat Diachiamthuc kaq të shijshëm?

Ka shumë dyqane Barbecue me pamje nga kodrat me pisha në Da Lat si: Winter Grill, U Nu Barbecue, Old Quan, Trade, MY TE BBQ, …

Cilat janë pjatat e famshme të pjekura në skarë në restorantet me pamje nga kodra me pisha?

Proshutë, pulë, brinjë të pjekura në skarë, karkaleca të pjekura në skarë, kallamar të pjekur në skarë…

Cilat janë çmimet e grilave me pamje nga kodra me pisha në Da Lat?

Çmimi i restorantit të Barbecue varion nga rreth 100,000 VND – 500,000 VND në varësi të llojit të menusë dhe numrit të pjesëmarrësve


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 10 quán nướng view đồi thông Đà Lạt cực ngon, cực chill . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  2 cách để bật / tắt tường lửa Windows trong Windows 10

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *