Top 10 quán hải sản quận Hai Bà Trưng tươi ngon, chất lượng nhất

Rate this post

Restorant me ushqim deti në lagjen Hai Ba Trung – Nëse jeni duke kërkuar për një vend tërheqës me shumë pjata me ushqime deti, ky artikull është për ju.

Restorant me ushqim deti në lagjen Hai Ba Trung

Restorant me ushqim deti në lagjen Hai Ba Trung

Diachiamthuc.vn do t’ju prezantojë me restorante cilësore që mund t’i përjetoni me të dashurit tuaj pikërisht në rrethin Hai Ba Trung.

Restorantet më të famshme dhe restorantet e ushqimeve të detit në rrethin Hai Ba Trung, Hanoi

Bashkohuni me Diachiamthuc.vn për të zbuluar Restorant Hanoi, Restorant ushqim deti i rrethit Hai Ba Trung I famshëm për shumëllojshmërinë e menusë së ushqimeve të detit të freskët, çmimi është jashtëzakonisht i arsyeshëm.

Restorantet më të famshme dhe restorantet e ushqimeve të detit në rrethin Hai Ba Trung

Restorantet më të famshme dhe restorantet e ushqimeve të detit në rrethin Hai Ba Trung

SUGJERON: TOP 20 restorantet e shijshme dhe cilësore të darkave në rrethin Hai Ba Trung, Hanoi

Long Wang – Hong Kong Hot Pot me avull

Tjetra në listën e restoranteve të shijshme të ushqimeve të detit në distriktin Hai Ba Trung, diachiamthuc.vn do t’ju prezantojë restorantin më të madh në Hanoi. Jo një emër tjetër që është Long Wang – restoranti numër 1 i tenxhereve hidrotermale të Hong Kongut. Tani ka një degë të re në rrethin Hai Ba Trung.

Longwang

Longwang

Me teknologjinë nr. 1 të avullimit hidrotermal të Hong Kongut, enët do të ruhen me vitamina dhe lëndë ushqyese thelbësore, jo të yndyrshme, jo të skuqura. Ushqimi i shëndetshëm është plot ushqim, jashtëzakonisht i mirë për shëndetin e përdoruesve. Me më shumë se 50 pjata të ndryshme të shijshme të freskëta nga të cilat mund të zgjidhni, duke përfshirë mish, peshk, dimsum, perime dhe ushqime deti të freskëta.

Avullore hidrotermale LongWang

Avullore hidrotermale LongWang

Lëndët e para testohen me kujdes, në përputhje me hapat në një proces të mbyllur. Për të siguruar freskinë e pjatave përpara se t’u servirni klientëve. Gjatë procesit të avullimit në tavolinë, stafi do t’ju shërbejë nga a në z. Mjafton të zgjidhni dhe të shijoni pjatat e shijshme, për pjesën tjetër kujdeset Long Wang.

 përthithja hidrotermale

përthithja hidrotermale

Hapësira e restorantit është investuar me mjaft kujdes, me stil modern Hong Kong. Duke përdorur ngjyra të ndezura, sillni kënde të panumërta të bukura të jetesës virtuale, të përshtatshme për çdo festë. Long Wang – vendndodhja e përsosur e kontrollit për vaktin tuaj të shijshëm.

KimSushi

KimSushi është një nga restorantet më të njohura të ushqimeve të detit në Times City, Hai Ba Trung. Investoni në përbërësit e ushqimeve të detit që merren direkt nga burime me cilësi të lartë dhe me origjinë të qartë. Ushqimet e detit duhet të quhen një varietet me shumë lloje si karkaleca, gaforre, oktapod, … të përpunuara nga shefa me përvojë në restorant sipas recetave të tyre të grumbulluara nga Japonia. Përveç ushqimeve të detit, ky vend ka edhe shumë lloje mishi derri dhe viçi me shumë shije të ndryshme.

KimSushi

KimSushi

Ambienti i restorantit eshte i bollshem dhe luksoz, i pershtatshem per organizimin e takimeve, takimeve me te dashuruarit, partneret etj. Me shume forma pagese si cash, vize apo nevoje faturë e kuqe për festa korporative, evente, … së bashku me ofertat më të mira për të gjithë klientët.

KimSushi Hai Ba Trung

KimSushi Hai Ba Trung

 • Adresë:
 • T1-L1-08A/Times City, 458 Minh Khai, Hai Ba Trung District, Hanoi
 • Park 1 – SH 03 Times City, 458 Minh Khai, Hai Ba Trung District, Hanoi
 • Telefoni: 024 3204 9898
 • Email: [email protected]
 • Fanpage: www.facebook.com/kimsushivn
 • Çmimi: 150.000 – 500.000 VND
 • Hapur: 11:00 – 21:30
 • Vlerësimi: 4.7/5
Tham Khảo Thêm:  Sửa mã lỗi Nintendo Switch 2618-0515 hoặc 2618-0516

Bufe Poseidon

Poseidon është një restorant ushqim deti i vendosur në Vincom Mega Mall Times City, i shërbyer në formën e një shuplake që do t’ju ndihmojë të zgjidhni lirshëm dhe të përjetoni më shumë se 200 pjata. Falë cilësisë së burimit ushqimor dhe inspektimit të rreptë të çdo faze të përpunimit nga shefat e mëdhenj të kuzhinës, restoranti ka bërë shumë përparim. Duhet përmendur shumë pjata të shijshme dhe tërheqëse si sashimi me fruta deti, biftek viçi, … e shumë gatime të tjera aziatike-evropiane. Përveç pjatës kryesore, ka edhe shumë ëmbëlsira të tjera si makarona, waffles, brownies etj.

Bufe Poseidon

Bufe Poseidon

Hapësira e restorantit është luksoze dhe e pastër, shumë tavolina dhe karrige janë të rregulluara me hapësirë, ka një zonë private për klientët kur nevojitet. Stafi është gjithmonë i shpejtë për t’u shërbyer qindra njerëzve, por gjithmonë i buzëqeshur dhe entuziast.

Shuplakë Poseidon Times City Shopping Center

Shuplakë Poseidon Times City Shopping Center

INFO KONTAKT:

 • Adresa: Bodrum B1 Vincom Mega Mall Times City, 458 Minh Khai, Hai Ba Trung District, Hanoi
 • Telefoni: 0867 108 066 & 0867 108 086
 • Email: [email protected]
 • Faqja e internetit:
 • Çmimi: 350.000 – 380.000 VND/personi
 • Hapur: 8:00 – 22:00
 • Fanpage: www.facebook.com/buffetposidon
 • Vlerësimi: 4.1/5

LEXO MË SHUMË: Lista e 20+ restoranteve në lagjen Hai Ba Trung, më të shijshmet dhe më të famshmit

Domate me fruta deti

Domate Le Van Huu është një restorant ushqim deti, një parajsë e madhe për adhuruesit e ushqimeve të detit. Do të dalloni sofistikimin dhe përpikmërinë në çdo pjatë, duke sjellë eksperienca unike dhe të veçanta me shumë shije dhe stilizim plot ngjyra.

Domate Restorant ushqim deti

Domate Restorant ushqim deti

Çdo pjatë në restorant vlerësohet shumë si karkalecat e pjekura në skarë me djathë, gjaku i pjekur në skarë, sipërfaqja e skuqur, molusqet pikante të skuqura, … të gjitha sjellin shijen e detit në mënyrën më intensive. Për shkak të përpikmërisë nga përbërësit e ushqimeve të detit, ato garantohen të jenë të freskëta dhe erëzat në çdo pjatë janë të përqendruara në maksimum, në mënyrë që çdo klient të mund të përjetojë sa më sinqerisht.

Domate me fruta deti

Domate me fruta deti

INFO KONTAKT:

 • Adresa: Nr. 82 Le Van Huu, Hai Ba Trung District, Hanoi
 • Telefoni: 0965 253 578 & 0965 694 008
 • Email: [email protected]
 • Çmimi: 200.000 – 250.000 VND/personi
 • Hapur: 10:00 – 22:30
 • Fanpage: www.facebook.com/tomatoseafoodhanoi/
 • Vlerësimi: 4.1/5

Rico Ushqim deti dhe Vajza

Nëse jeni adhurues i pjatave të bukura nga Steak, patjetër që do ta njihni Rico Steakhouse, por për këtë markë të specializuar në prodhimet e detit duhet përmendur Rico Seafood & Grill. Si një restorant i famshëm ushqim deti në rrethin Hai Ba Trung, i krijuar dhe vënë në funksion nga viti 2018 e deri më sot.

Rico Ushqim deti dhe Vajza

Rico Ushqim deti dhe Vajza

Përveç pjatave luksoze evropiane si viçi Wagyu Tomahawk, viçi Black Angus, bërxollat ​​e qengjit nga Zelanda e Re, që vijnë në Rico Seafood & Grill ju mund të shijoni edhe përbërës premium si kërmijtë francezë, gocat kanadeze, gocat e detit Nha Trang, karkaleca, karkaleca etj. ,… përpunohen në gatime tërheqëse dhe unike nga shefat e huaj, duke sjellë shije të reja, me siguri ky vend do t’ju lërë pak nga pak mbresa dhe kënaqësi.

Rico Ushqim deti dhe Vajza Hai Ba Trung

Rico Ushqim deti dhe Vajza Hai Ba Trung

INFO KONTAKT:

 • Adresa: 1A Tang Bat Ho, Hai Ba Trung District, Hanoi (përballë 40 Tang Bat Ho)
 • Telefoni: 0896 622 992
 • Email: [email protected]
 • Faqja e internetit:
 • Faqja e fansave: www.facebook.com/ricoseafood/
 • Orari i hapjes: 11:00 – 22:00
 • Çmimi: 700.000 – 1.200.000 VND
 • Vlerësimi: 4/5
Tham Khảo Thêm:  Cách xóa gạch chân khỏi siêu kết nối trong Word 2013

Zoti Tom Amerikan

Z. Tom American është një restorant, Restorant me ushqim deti në rrethin Hai Ba Trung, falë Cajin-it të stilit amerikan që ka ndërtuar një markë të famshme deri më sot. Të gjithë përbërësit janë të garantuar të jenë të freskët, të kapur dhe të dërguar në të njëjtën ditë. Për të siguruar freski dhe origjinalitet në tregun e kuzhinës, pronari i restorantit ka hulumtuar personalisht tregun për të krijuar pjata të shijshme, ushqyese me çmime të përballueshme.

Zoti Tom Amerikan

Zoti Tom Amerikan

Që atëherë, me frymëzimin e Amerikës “Louisiana Crawfish Boil”, MR.Tom ka bërë pjata me një kombinim të erëzave amerikane dhe erëzave tradicionale vietnameze për të formuar një salcë të kënaqshme Cajun. shumë shije vietnameze. Shija e fortë, pak pikante e kombinuar me një shumëllojshmëri ushqimesh deti i ka sjellë sukses të madh restorantit amerikan Mr Tom.

Mr Tom American - Ushqim deti Cajun

Z. Tom American – Ushqim deti Cajun

INFO KONTAKT:

 • Adresa: Nr. 105 K16 Nguyen Hien, Hai Ba Trung District, Hanoi
 • Telefoni: 0799 681 688
 • Fanpage: www.facebook.com/mrtom.american
 • Orari i hapjes: 10:00 – 21:00
 • Çmimi: 755.000 – 1.500.000 VND
 • Vlerësimi: 4.9/5

SUGJERON: Restorantet më të mira #21 në rrethin Hai Ba Trung janë të famshëm dhe shumë tërheqës

Ushqim deti i Detit Lindor

Nëse jeni duke kërkuar për një restorant për të përzier pak alkool me pjata cilësore të detit, East Seafood është një zgjedhje perfekte. Të gjitha prodhimet e detit janë të freskëta dhe të pasura me artikuj si: karkaleca, gaforre, peshk, kallamar, gaforre, kërmill, fiston, abalone, kastravec deti, iriq deti etj. Të gjitha shfrytëzohen dhe transportohen direkt. Lëvizja gjatë ditës, freskia e ushqimet e detit janë të padiskutueshme. Përveç kësaj, çdo shef i rekrutuar nga restoranti është me përvojë, duke sjellë në darkë pjatat më të shijshme dhe cilësore.

Ushqim deti i Detit Lindor

Ushqim deti i Detit Lindor

Hapësira është e gjerë dhe e ajrosur, veçanërisht në mbrëmje, zakonisht është shumë e mbushur me njerëz. Duhet pranuar se East Seafood është shumë cilësor dhe është vlerësuar pozitivisht nga hapësira, ushqimi e deri te stafi i shërbimit.

Ushqim deti Hai Ba Trung Lindor

Ushqim deti Hai Ba Trung Lindor

INFO KONTAKT:

 • Adresa: Nr. 67 Ngo Thi Nham, Hai Ba Trung District, Hanoi
 • Telefoni: 0971 666 508 & 0931 269 289
 • Email: [email protected]
 • Faqja e internetit:
 • Faqja e fansave: www.facebook.com/profile.php?id=100064898341693
 • Hapur: Gjithë ditën
 • Vlerësimi: 4/5
Tham Khảo Thêm:  Cách khắc phục ứng dụng Garmin Connect IQ không hoạt động hoặc không kết nối

Ushqim deti Manh Rau

Duke u mbështetur nga dashuria dhe pasioni i tij për biznesin, pronari i restorantit d8a4 hapi Manh Rau Seafood, një restorant me ushqim deti të freskët në distriktin Hai Ba Trung. Duhet të vlerësohet investimi këtu, hapësira e restorantit është e dekoruar bukur, në harmoni me natyrën me shumë tenxhere me ndërtim të gjelbër të rregulluar në mënyrë të përshtatshme, piktura murale, ndjesi hapësire dhe ajrosje me liqene. Ushqimet e detit disponohen me prodhime deti të freskëta brenda.

Restorant ushqim deti Manh Rau

Restorant ushqim deti Manh Rau

Mund të zgjidhni në mënyrë arbitrare ushqim deti për të notuar në pishinë dhe t’i përpunoni në shumë pjata të shijshme si: karavidhe të pjekur në kripë, qull, supë gjaku, peshk të skuqur me kripë dhe piper, tenxhere të thartë, sallatë, levrek të zier në avull me salcë soje etj. Sallatë, karri me gaforre, ushqim deti tajlandez, vatër karavidhe,…

Ushqim deti Manh Rau

Ushqim deti Manh Rau

 • INFO KONTAKT:
 • Adresa: 389 Tran Khat Chan, Hai Ba Trung District, Hanoi
 • Telefoni: 0988 386 426
 • Faqja e fansave: www.facebook.com/quannhauhaisanmanhrau/
 • Çmimi: 50.000 – 150.000 VND
 • Hapur: Gjithë ditën
 • Vlerësimi: 4.3/5

LEXO MË SHUMË: Gjetja e 15 restoranteve më të mira të shijshme në rrethin Hoan Kiem që janë super të njohura

Restorant ushqim deti Fishing Village

Së fundi, një adresë që Diachiamthuc.vn do të donte t’ju prezantonte është Restoranti Lang Chai Ushqim deti. Mjafton vetëm të futesh për të ndjerë frymën e detit me dekorim të detajuar si rëra, dielli dhe era. Përsa i përket ushqimeve të detit, duhet thënë se janë të panumërt, me shumë lloje prodhimesh deti nga shumë krahina dhe qytete të mbledhura të gjitha në këtë restorant. Çdo lloj ngrihet në çdo rezervuar qelqi për ta bërë më të lehtë zgjedhjen e klientëve.

Restorant ushqim deti Fishing Village

Restorant ushqim deti Fishing Village

Jo vetëm i freskët, por edhe shefi i kuzhinës është po aq profesionist dhe i zoti, sa i shijshëm ashtu edhe i bukur. Mos e humbisni pjatën e nxehtë me gaforre, salca hyjnore e ylbertë është e shijshme për t’u ngrënë me bukë, ushqimet e detit janë të forta, të ëmbla dhe të garantuara për t’u këmbyer 1:1. Unë kam pasur mall për të, po ti?

Pjata të shijshme Restoranti i ushqimeve të detit Fishing Village

Pjata të shijshme Restoranti i ushqimeve të detit Fishing Village

 • INFO KONTAKT:
 • Adresa: 461 Minh Khai, Hai Ba Trung District, Hanoi
 • Telefoni: 0971 560 686
 • Faqja e internetit:
 • Hapur: 8:00 – 22:30
 • Faqja e fansave: www.facebook.com/hslangchai/
 • Çmimi: nga 50,000 VND
 • Vlerësimi: 4.3/5

Epilogu

Hai Ba Trung është një lagje e zënë dhe me popullsi të dendur, kështu që ata që duan ushqimet e detit duhet ta ruajnë menjëherë këtë artikull dhe të shkojnë në restorante, Restorant me ushqim deti në rrethin Hai Ba Trung cilësi me miqtë, familjen dhe të dashurit. Mos harroni të ndiqni Diachiamthuc.vn për të zbuluar më shumë restorante të shijshme!

Pyetje të lidhura

Cilat janë restorantet e famshme të shijshme të ushqimeve të detit në Hai Ba Trung District, Hanoi?

Vendndodhja: Ushqim deti i Lindjes, Mr.Tom American, Rico Seafood & Girl, Domate Ushqim deti, Buffet Poseidon, KimSushi….

Cilat janë pjatat e jashtëzakonshme me ushqim deti në këto restorante dhe bare, Diachiamthuc.vn?

Këto restorante dhe bare me ushqim deti ofrojnë një shumëllojshmëri të pjatave me ushqim deti si karkaleca, gaforre, gaforre, gocë deti, kallamar, peshk, fiston… dhe pjata me bazë deti si supë, stir-fry, tenxhere të nxehtë etj. të pjekura në skarë, të skuqura , të skuqura, të ziera në avull…

Cilat janë çmimet e pjatave në këto restorante dhe dyqane ushqimesh deti?

Çmimi i pjatave në këto restorante dhe dyqane ushqimesh deti varet nga çdo pjatë, por shumica e tyre janë mesatare dhe shumë të arsyeshme.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 10 quán hải sản quận Hai Bà Trưng tươi ngon, chất lượng nhất . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách xóa gạch chân khỏi siêu kết nối trong Word 2013

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *