Top 10 quán cafe cá Koi Sài Gòn chất khiến bạn “liêu xiêu”

Rate this post

Saigon Koi Fish Cafe Peshku Koi është një lloj krapi japonez (Nishikigoi Carp). Ata u edukuan nga japonezët në një larmi ngjyrash dhe i zbutën për qëllime zbukurimi. Gradualisht ata ishin të njohur për zonat fqinje, duke përfshirë Vietnamin.

Saigon Koi Fish Cafe

Saigon Koi Fish Cafe

Kur ky model u shfaq për herë të parë në Saigon, u interesua dhe u prit mirë nga të gjithë, gradualisht shumë dyqane të ngjashme u shfaqën dhe lulëzuan në komunitetin e qytetit. Sot Diachiamthuc.vn do të doja t’ju prezantoj 10 kafenetë më të famshme të peshkut Koi në qytetin Ho Chi Minh për referencën, përzgjedhjen dhe vizitën tuaj pranë restoranteve. Destinacion turistik Saigon Ju lutem.

Top kafenetë e peshkut Koi në Saigon që tërheqin klientët më relaksues

Nëse jetoni dhe punoni në qytetin Ho Chi Minh dhe dëshironi të përjetoni një hapësirë ​​kafeje relaksuese me peshq shumëngjyrësh Koi, ju lutemi referojuni listës së kafeneve më të mira Koi në Saigon më poshtë!

Kafenetë e peshkut Saigon Koi

Kafenetë e peshkut Saigon Koi

Adresë: Saigon – Ho Chi Minh City
Menu: Saigon Koi Fish Cafe është e specializuar në servirjen e pijeve kafe, smoothie, çajra, lëngje….
Çmimi: Çmimet e ushqimit dhe pijeve në kafenenë e peshkut Saigon Koi janë të gjera, të përshtatshme për buxhetin
Hapësirë: Kafeja e peshkut Koi Saigon shpesh ka një hapësirë ​​​​të freskët dhe të bukur dhe veçanërisht përdor rezervuarët e peshkut koi për të dekoruar për të siguruar përvojën më të këndshme dhe të rehatshme.
Vlerësoni: Cilësia e shërbimit, ushqimi dhe hapësira e dyqaneve vlerësohen shumë

KUJDES: Pini tani 19 specialitetet kryesore të Saigon – TP. Qyteti Ho Chi Minh është i shijshëm!

Koi Lands Coffee, një kafene e bukur për të parë peshkun Koi në Thu Duc

Si një nga dyqanet Kafe peshku Saigon Koi – Thu Duc është më i bukuri në qytetin Ho Chi Minh. Jo vetëm që tërheq vizitorët nga shkollat ​​shumëngjyrëshe të peshkut Koi. Por edhe për shkak të dizajnit të bukur të shatërvanit. Vendet janë projektuar në shumë lartësi dhe ulje të ndryshme.

Koi Lands Kafe

Koi Lands Kafe

Ka karrige lëkundëse, karrige të larta pranë liqenit dhe veçanërisht një zonë ndenjjeje nën akuarium. Ju jep një ndjenjë më autentike kur pini kafe ndërsa shikoni peshkun Koi duke notuar përreth në liqen.

Tham Khảo Thêm:  Sửa mã lỗi mua vé Ticketmaster 0002, 0001, u201

Hapësira është e gjerë, e ndarë në shumë pellgje të mëdha dhe të vogla Koi. Mund t’i kërkoni stafit më pak ushqim, të ushqeni peshqit për të pasur një përvojë më të këndshme. Është investuar me shumë kujdes, ndaj vini këtu lirshëm për të pasur shumë kënde për të jetuar virtual “harroni rrugën e kthimit”.

Koi Lands Coffee Saigon

Koi Lands Coffee Saigon

 • Adresa: 13 Confucius, Binh Tho Ward, Thu Duc District, City. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 35.000 VND – 50.000 VND/personi
 • Numri i telefonit: 0818180518
 • Vlerësimi: 4.1/5

King Koi Coffee Garden, një kafene e bukur e peshkut Saigon Koi në rrethin Tan Phu

Një adresë më shumë për adhuruesit e kafeneve të peshkut Koi me një dizajn ndenjëseje në mes të liqenit. Me një sipërfaqe prej më shumë se 750 m2, hapësirë ​​e hapur dhe e pastër. Jashtëzakonisht i përshtatshëm për mbledhjen e miqve, jetesën virtuale, ftimin e fundjavës të gjithë familjes për t’u çlodhur dhe për të hequr stresin është një zgjedhje shumë e arsyeshme.

Kopshti i kafesë King Koi

Kopshti i kafesë King Koi

Përveç sediljeve janë të integruara brenda akuariumit Koi. Ju gjithashtu mund të zgjidhni një dhomë me ajër të kondicionuar për të shmangur zhurmën. Me sistem ndriçimi luksoz. Sidomos gjatë natës do të ndiheni sikur po hyni në një vend të çudirave. Ka muzikë melodioze, drita vezulluese dhe peshq shumëngjyrësh që notojnë përreth.

 • Adresa: 43 Duong Van Duong Street, Tan Quy Ward, Tan Phu District, City. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 06:30 – 22:30
 • Çmimi referencë: 40 000 VND/personi
 • Faqe fansash:
 • Numri i telefonit: 0985824394
 • Vlerësimi: 4/5
King Koi Coffee Garden - SG

King Koi Coffee Garden – SG

LEXO MË SHUMË: Çfarë të hani në Saigon? Delikatesat #69 më të mira të Saigonit (HCMC) që ju të FITONI!!

Mimosa Koi Coffee, kafene peshku Saigon Koi – Distrikti 11

Është një nga kafenetë më të mira në Distriktin 11. Ndodhet në një cep të vogël të rrethit. Mimosa Koi Coffee është një kafene peshku koi në qytetin Ho Chi Minh, e njohur dhe e dashur nga shumë të rinj.

Kafeja Mimoza Koi

Kafeja Mimoza Koi

Me një hapësirë ​​mjaft të madhe dhe të ajrosur, restorantit i bën përshtypje pellgu unik koi i vendosur në mes të oborrit të jashtëm. Peshqit koi në Mimosa Koi Coffee janë mjaft të gjallë, të gjithë janë të trashë, shumë të rinj vijnë këtu shumë të emocionuar për këtë.

Mimosa Koi Coffee Saigon

Mimosa Koi Coffee Saigon

Ata që kërkojnë një vend të qetë për të lexuar, për t’u çlodhur, nuk ju pëlqen ngutja dhe ngutja, ruajeni këtë vend menjëherë. Në veçanti, në mbrëmjet e ditëve të javës, Mimosa Koi Coffee organizon edhe një skenë për të kënduar Acoustic.

Përveç kësaj, pijet në Mimosa Koi Coffee janë gjithashtu të vlerësuara mjaft mirë, çmimet janë të përballueshme. Ka edhe ushqime të lehta nga të cilat mund të zgjidhni.

Mimosa Koi Coffee - SG

Mimosa Koi Coffee – SG

 • Adresa: Lac Long Quan 312 Lac 5 District 11 City. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 06:30 – 22:30
 • Çmimi referencë: 25000 VND – 55000 VND/personi
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Oromia Coffee, një kafene e bukur e peshkut Koi në Distriktin 3

Kjo është një nga kafenetë më të nxehta të peshkut Koi në Saigon. Askund këtu nuk është dekoruar jashtëzakonisht i hapur, duke krijuar një hapësirë ​​jashtëzakonisht tërheqëse të ajrosur. Çdo cep i dyqanit është paksa artistik.

Kafe Oromia

Kafe Oromia

Qoftë një hapësirë ​​me akuarium apo një hapësirë ​​pa peshk, ajo është e dekoruar me përpikëri. Me tonalitete të verdha si ngjyrë kryesore, të kombinuara me pak klasike perëndimore. Pra, shumë komod, është një vend ideal për një takim.

 • Adresa: 193A/ D3 Nam Ky Khoi Nghia, Ward 7, District 3, City. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 07:30 – 22:30
 • Çmimi referencë: 35.000 VND – 140.000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.4/5
Kafe Oromia - SG

Kafe Oromia – SG

Oasis Cafe, kafene peshku Saigon Koi, rrethi Phu Nhuan

Është ende një tavolinë zanore nën liqen, por Oasis është ndryshe nga kafenetë e tjera. Për shkak të hapësirës së rrallë të gjelbër në mes të qytetit, një harmoni mes natyrës dhe njerëzve. Sjell ndjesinë e të qenit i humbur në një oaz në mes të shkretëtirës si emri i saj (Oasis do të thotë oazë në anglisht).

Kafene Oasis

Kafene Oasis

Duke hyrë në këtë kafene Saigon koi, do të mahniteni nga hyrja me shkëmbinj të rregulluar në mënyrë delikate. Dhe të dy anët e shtegut janë akuariume shumëngjyrëshe, që lundrojnë lirshëm nën ujë.

Oasis Cafe Saigon

Oasis Cafe Saigon

Menuja është e larmishme nga ushqimi në pije. Çfarë prisni, ejani të pushoni me familjen tuaj tani!

 • Adresa: 176/1B Le Van Sy, Ward 10, Phu Nhuan District, City. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 80 000 VND
 • Numri i telefonit: 02839911991
 • Vlerësimi: 4.1/5
Oasis Cafe - Saigon

Oasis Cafe – Saigon

LEXO MË SHUMË: TOP #20 Restorantet e Darkës Saigon (HCMC) TË GJITHA TË SHUMËSHME!

Koi Coffee Garden Island – Koi Fish Cafe në rrethin Binh Tan

Koi Coffee Garden Island është një kafene jashtëzakonisht e madhe e peshkut Koi në Saigon nëse shihet nga lart. Ky vend është i madh dhe i shkëlqyeshëm. Nëse keni qenë këtu një herë, do të bini në dashuri me të. Hapësira e restorantit është e ajrosur, jashtëzakonisht e përshtatshme për ditë të nxehta dhe të nxehta.

Knife Koi Coffee Garden

Knife Koi Coffee Garden

Dinerët mund të zgjedhin të ulen në mes të rezervuarit të peshkut Koi ose të ulen në breg për t’u freskuar. Menuja ka një shumëllojshmëri pijesh, të prishura që ju të zgjidhni me çmime të përballueshme, cilësi të shkëlqyera.

 • Adresa: 176/1B Le Van Sy, Ward 10, Phu Nhuan District, City. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 80 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.3/5
Knife Koi Coffee Garden - SG

Knife Koi Coffee Garden – SG

KUJDES: Energjizohuni me 22 pjata mëngjesi në Saigon

Ellip Café – Kafe peshku Saigon Koi – rrethi Go Vap

Elip Cafe është një nga kafenetë me një pellg të bukur koi dhe është shumë e preferuar nga njerëzit në Go Vap. Me arkitekturë të guximshme vietnameze, shumë materiale të bëra nga bambu janë shumë fshatare dhe të afërta.

Ellip Cafe

Ellip Cafe

Veçanërisht, peshqit Koi këtu kujdesen me kujdes nga pronari. E kombinuar me tenxhere bonsai të shkurtuara me kujdes, piktura e peizazhit bëhet më poetike.

 • Adresa: 492/1 Thong Nhat Street, Ward 16, Go Vap District, City. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 7:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 55 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5
Ellip Cafe Saigon

Ellip Cafe Saigon

Koi Garden Coffee – një kafene për të parë peshqit e bukur Koi në Distriktin 5 – Qyteti Ho Chi Minh

Duke vënë këmbën në Koi Garden Coffee, do të mendoni se po hyni në tokën e diellit që po lind. Me stil japonez të guximshëm, nga tavolinat dhe karriget e vogla dhe komode të ceremonisë së çajit. Edhe fenerët janë të dekoruar me përpikëri.

Koi Garden Coffee

Koi Garden Coffee

Duke injoruar diellin e nxehtë dhe motin e nxehtë të Saigonit, kur të vini këtu të gjitha problemet do të zhduken. Thjesht duke pirë një filxhan kafe, në vesh dëgjohet një lumë mërmëritëse, ngjyra e gjelbër e ftohtë e barit.

Koi Garden Coffee - SG

Koi Garden Coffee – SG

Futini duart në ujin e pastër me peshkun Koi sikur kërcen nën liqen. Çfarë ka më mirë sesa të dëgjosh zemrën dhe të mendosh për jetën?

 • Adresa: 105 Tran Hung Dao, Ward 6, District 5, City. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 06:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 30000 VND – 60000 VND/personi
 • Numri i telefonit: 0346707080
 • Vlerësimi: 4.2/5
Koi Garden Coffee SG

Koi Garden Coffee SG

Amix Coffee, kafene peshku Saigon Koi – rrethi Tan Binh

Ky vend unik i kafesë së peshkut Koi nuk duhet humbur. Kur vjen në Amix Coffee, argjendi do të befasohet me dizajnin unik të dyqanit. Amix ka një zonë të tërë ndenjëse në dysheme me ujë. Me peshqit që notojnë nga të mëdhenjtë tek të vegjlit.

Kafeja Amix

Kafeja Amix

Ju do të mund të shijoni kafenë duke ecur në ujin e freskët, duke luajtur me peshqit që notojnë përreth. Ju gjithashtu mund t’i prekni ata peshq. Ndihet shumë reale por edhe shumë interesante, apo jo?

 • Adresa: 228 Pham Van Hai, Ward 5, Tan Binh District, City. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 07:00 – 23:59
 • Çmimi referencë: 25.000 VND – 69.000 VND/personi
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.3/5
Amix Coffee Saigon

Amix Coffee Saigon

Anna KOI Food & Coffee, kafene peshku Koi në rrethin Hoc Mon

Ende dizajni i kopshtit, me një hapësirë ​​të gjerë dhe të ajrosur me shumë pemë, Kafene peshku Saigon Koi – Anna KOI Food & Coffee premton të jetë një “strehë” për të gjithë familjen në verën e nxehtë. Duke ardhur në dyqan, nuk mund të shijoni vetëm kafe dhe ushqime të shijshme.

Anna KOI Ushqim & Kafe

Anna KOI Ushqim & Kafe

Ju gjithashtu mund të shihni peshkun shumëngjyrësh Koi me sytë tuaj. Hija e pemëve të gjelbra së bashku me pellgun shumëngjyrësh të peshkut Koi. Premton t’ju sjellë momente të mrekullueshme relaksi.

 • Adresa: 73 To Ky Street, Tan Chanh Hiep Ward, Hoc Mon District, City. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 07:00 – 22:30
 • Çmimi referencë: 25000 VND – 50000 VND/personi
 • Numri i telefonit: 0789907988
 • Vlerësimi: 4.1/5
Anna KOI Ushqim & Kafe - SG

Anna KOI Ushqim & Kafe – SG

Epilogu

Shpresoj me ndarjen e mësipërme të Diachiamthuc.vnju keni më shumë adresa Kafene peshku Saigon Koi Kënaqësi për t’u çlodhur kur vini në HCMC! Mos harroni të ndiqni Diachiamthuc për të përditësuar vende më interesante

Disa pyetje në lidhje me kafenetë e peshkut Koi në Saigon nga klientët:

Kafenetë e peshkut Koi në Saigon kanë pijet më të shijshme?

Diachiamthuc.vn dëshiron t’ju sugjerojë adresat e mëposhtme për referencën tuaj: Anna KOI Food & Coffee, King Koi Coffee Garden, Oromia Coffee….

Cili dyqan ka shumë peshq Koi por një hapësirë ​​të këndshme për të bërë fotografi Diachiamthuc.vn?

Në Saigon, ka shumë kafene të shijshme të peshkut Koi me pamje të bukur: Oasis Cafe, Ellip Café, Koi Garden Coffee … dhe shumë të tjera, që duhet t’i zbuloni vetë.

Në ditët e nxehta, në cilën kafene peshku Koi duhet të shkoni në qytetin Ho Chi Minh?

Koi Garden Coffee, Amix Coffee, Anna KOI Food & Coffee, Oromia Coffee… mund të jenë vendet e duhura për ju!


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 10 quán cafe cá Koi Sài Gòn chất khiến bạn “liêu xiêu” . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách khắc phục sự cố đăng ký mà Disney Plus không nhận ra

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *