TOP 10 Quán bún đậu mắm tôm Phú Quốc nhất định phải thử!

Rate this post

Vermiçeli i pastës së karkalecave Phu Quoc Phu Quoc është një destinacion mjaft i njohur turistik në vendin tonë. Ka pamje simpatike, kuzhinë unike dhe të larmishme. Një nga pjatat e njohura, të njohura dhe të pëlqyera në Phu Quoc është vermiçeli me pastë karkalecash.

Vermiçeli i pastës së karkalecave Phu Quoc

Vermiçeli i pastës së karkalecave Phu Quoc

Në këtë postim Diachiamthuc.vn Ne do të prezantojmë në Top dyqanet e shijshme dhe tërheqëse të pastave të karkalecave Phu Quoc me petë me çmime të arsyeshme.

Top dyqanet e shijshme dhe tërheqëse të pastave të karkalecave Phu Quoc me petë

Unë kam ngrënë në mjaft restorante, kështu që do të përmbledh disa dyqane petë që më duken të shijshme dhe ruajnë shijen më të madhe tek unë. Ju lutemi referojuni restorantit Top Bun Dau – Delikatesa Phu Quoc ja ku shkoni.

Dyqanet kryesore të pastave të karkalecave Phu Quoc me petë

Dyqanet kryesore të pastave të karkalecave Phu Quoc me petë

Adresë: Phu Quoc
Çmimi: Dyqanet e petëve kanë një gamë të gjerë çmimesh, të përshtatshme për buxhetin
Cilësia e ushqimit: Cilësia, shija, shërbimi dhe shumëllojshmëria e menusë së supës me petë, kënaqësi e garantuar
Menu: Pjatat e servirura në restorant janë të larmishme për të plotësuar nevojat e darkuesve
Hapësira dhe vendndodhja: Hapësirë ​​e freskët, pamje e këndshme, e përshtatshme dhe afër atraksioneve turistike, më e përshtatshme për të shijuar ushqimin dhe për të zbuluar atraksione turistike në Phu Quoc.

KUJDES: Ruani menjëherë dyqanet e shijshme të kërmijve Phu Quoc që duhen pastruar

Bun Dau 69

 • Vlerësimi: 4.3/5 (Sipas komenteve të përdoruesve në Google)
 • Adresa: Lagjja Nr. 8 – Rruga Ngo Quyen – Nën Urën e Tregut Duong Dong, kthehu majtas – Qyteti Duong Dong – Kien Giang.
 • Numri i telefonit: 096 314 54 54
 • Orari i hapjes: 11:00 – 22:00
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 65 000 VND

Restoranti Bun Dau Mam Shrimp 69 është një nga adresat e njohura të atyre që e duan këtë pjatë në Phu Quoc. Hapësira e restorantit është e gjerë, e ajrosur, e pastër dhe mjaft e rregullt. Stili i shërbimit është mjaft i shpejtë, klientët e vëmendshëm kur vijnë këtu nuk kanë nevojë të presin shumë kohë për të pritur ushqimin.

Bun Dau 69

Bun Dau 69

Një nga gjërat e veçanta që e bën të famshëm këtë vend është salca e zhytjes e përgatitur posaçërisht, sipas një recete unike, e servirur me një majë të madhe plot me vermiçeli, e cila është vërtet e mrekullueshme.

Bun Dau 69 Phu Quoc

Bun Dau 69 Phu Quoc

Bun Dau Mam Karkaleca 119 rruga 30/4

 • Vlerësimi: 4.1/5 (Sipas komenteve të përdoruesve në Google)
 • Adresa: Rruga 119 Prill 30 – Qyteti Duong Dong – Phu Quoc – Kien Giang
 • Numri i telefonit: 097 459 1369
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:30
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 30.000 VND – 45.000 VND

Dyqan Vermiçeli i pastës së karkalecave Phu Quoc 119 është një nga vendet e njohura të njohur nga shumë turistë vendas dhe të huaj. Ky vend ka një hapësirë ​​të bollshme dhe të ajrosur që mund t’u shërbejë shumë mysafirëve në të njëjtën kohë. Të gjithë përbërësit përdoren për të siguruar freski, shije, pastërti dhe përkushtim për t’u përdorur vetëm brenda ditës.

Bun Dau Mam Shrimp 119 Street 30-4 Phu Quoc

Bun Dau Mam Shrimp 119 Street 30-4 Phu Quoc

Një copë vermiçeli me pastë karkalecash dhe tofu këtu do të ketë shumë maja të ndryshme si: vermiçeli i vermiçel i skuqur me fasule, mish i zier, perime të gjalla, oriz i skuqur, salsiçe, rrotulla kallamarësh, etj. Ky vend vlerësohet shumë edhe për cilësinë e Shërbim i mirë, staf entuziast, i vëmendshëm ndaj çdo klienti. Përveç vermiçelit të famshëm të pastës së karkalecave në restorant, mund të porosisni edhe gatime të tjera si vermiçeli, gatime të gatshme.

Një copë vermiçeli me tofu me pastë karkalecash është këtu

Një copë vermiçeli me tofu me pastë karkalecash është këtu

Bun Dau Mam Shrimp Thi Met – Bai Khem Gate Phu Quoc

 • Vlerësimi: 4.1/5 (Sipas komenteve të përdoruesve në Google)
 • Adresa: Porta Bai Khem – Qyteti An Thoi – Phu Quoc (pranë Batalionit 553)
 • Numri i telefonit: 0908621614
 • Orari i hapjes: gjatë gjithë ditës
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 100 000 VND

Thi Met është një dyqan mjaft i famshëm i petëve me paste karkalecash në Phu Quoc, një vend i njohur për shumë breza studentësh dhe njerëzish në ishullin Ngoc. Bun dau do të prezantohet në një tas të madh me shumë mbushje të ndryshme si: vermiçeli, fasule të skuqura, oriz të skuqur, mish të zier, perime të gjalla etj. Salca e zhytjes këtu duhet ta hani vetëm një herë që të jeni të varur për shkak të shijes. mjaft unike dhe e shijshme.

Bun Dau Mam Shrimp Thi Met – Bai Khem Gate Phu Quoc

Bun Dau Mam Shrimp Thi Met – Bai Khem Gate

Hapësira në restorant është mjaft e gjerë, e arreduar mjeshtërisht, e pastër dhe e arsyeshme, kështu që edhe nëse është e mbushur me njerëz, klientët që vijnë më vonë do të kenë përsëri një vend. Nëse dëshironi të hani më shumë maja, mund të porosisni më shumë vermiçel, oriz të skuqur dhe mish me një çmim mjaft të lirë.

Bun Dau Mam Shrimp Thi Met - dyqani shet gjithashtu oriz të thyer

Bun Dau Mam Shrimp Thi Met – dyqani shet gjithashtu oriz të thyer

KUJDES: 23 restorante Phu Quoc me pika unike të kuzhinës

Bun Dau Mam Shrimp Cuoi dyqan petë

 • Vlerësimi: 4.1/5 (Sipas komenteve të përdoruesve në Google)
 • Adresa: Rruga Nr 28 30/4 – Phu Quoc – Kien Giang
 • Numri i telefonit: 035 9976183
 • Orari i hapjes: gjatë gjithë ditës
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 35.000 VND – 100.000 VND

Dyqan Vermiçeli i pastës së karkalecave Phu Quoc Cuoi është gjithashtu një vend që nuk mund ta humbisni nëse jeni adhurues i kësaj pjate. Hapësira e restorantit është e arreduar me hapësirë, afër drejtimit të veriut. Një pjesë e vermiçelit me pastë karkalecash këtu do të ketë shumë maja të ndryshme si p.sh.: vermiçeli, kofshë derri të zier, rolls. Të gjitha shumë të shijshme dhe tërheqëse. Për të qenë në gjendje të hani më shumë pjata, duhet të shkoni në një grup të madh. Çmimi i secilës pjesë të vermiçelit këtu është mjaft i lirë, kështu që ju mund të hani rehat pa pasur nevojë të shqetësoheni për çmimin.

Bun Dau Mam Shrimp Cuoi dyqan petë

Bun Dau Mam Shrimp Cuoi dyqan petë

Vermiçeli me pastë karkalecash – Shija e Hanoi në Phu Quoc

 • Vlerësimi: 4.0/5 (Sipas komenteve të përdoruesve në Google)
 • Adresa: Rruga Nguyen Trung Truc – Qyteti Duong Dong – Kien Giang
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Orari i hapjes: gjatë gjithë ditës
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 30 000 VND – 50 000 VND
Tham Khảo Thêm:  Apple iPad, iPad Mini hay iPod Touch? Làm thế nào để chọn

Dyqani i petës me paste karkalecash Huong Vi në Hanoi është një vend i preferuar për shumë njerëz, sepse këtu një pjesë e vermiçelit është mjaft e madhe, e shijshme dhe me çmime shumë të arsyeshme. Sapo të hyni në dyqan, do të ndjeni menjëherë atmosferën veriore këtu. Pjesa e vermiçelit është e kalitur për shije, kështu që kur ta shijoni, do të ndjeni menjëherë shijen standarde si të hani në shtëpinë tuaj. Për të qenë në gjendje të hani më shumë pjata me çmim të lirë, mund të shkoni në restorant në grupe të mëdha. Pjesa e vermiçelit përgatitet pastër, e rregulluar mirë në pjatë, duke përfshirë: mëlçinë, vermiçelin, mishin, barkun e derrit…

Vermiçeli me pastë karkalecash – Shija e Hanoi në Phu Quoc

Vermiçeli me pastë karkalecash – Shija e Hanoi në Phu Quoc

LEXO MË SHUMË: Vendet kryesore për të ngrënë ushqim deti të shijshëm Phu Quoc të votuar nga darkuesit

Bun Dau me pastë karkalecash, Mat 97 Phu Quoc

 • Vlerësimi: 5/5 (Sipas komenteve të përdoruesve në Google)
 • Adresa: Nr. 304 Suoi Da Hamlet – Përballë restorantit Thanh Tra – Duong Dong – Phu Quoc
 • Numri i telefonit: 091 453 2697
 • Orari i hapjes: 11:30 – 20:30
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 130 000 VND

Nëse jeni adhurues i vermiçelit me pastë karkalecash në përputhje me standardet e Veriut në Phu Quoc, duhet të vizitoni patjetër 97. Dyqani ndodhet pikërisht në rrugën e ngarkuar 30/4, kështu që gjetja është e lehtë. Restoranti është i dekoruar me hapësirë ​​të bollshme, të ajrosur dhe të pastër, duke krijuar simpati për vizitorët që herën e parë.

Bun Dau me pastë karkalecash, Mat 97 Phu Quoc

Bun Dau me pastë karkalecash, Mat 97 Phu Quoc

Një copë vermiçeli me pastë karkalecash në dyqan është një kombinim i shumë shtesave si: vermiçeli, perime të gjalla, fasule të skuqura, oriz i skuqur, mish i zier etj. Mund t’i hani së bashku ose t’i rrotulloni me letër orizi që është gjithashtu mjaft. e shijshme.. Salca e zhytjes është shpirti i pjatës kur përgatitet sipas recetës së saj të veçantë që nuk mund të gjendet askund tjetër.

Bun Dau me pastë karkalecash 97

Bun Dau me pastë karkalecash 97

Restorant Seryn – Vendi për të ngrënë supë të famshme dhe të shijshme me petë me karkaleca

 • Vlerësimi: 5/5 (Sipas komenteve të përdoruesve në Google)
 • Adresa: Rruga Nguyen Van Cu 372 – An Thoi – Phu Quoc – Kien Giang
 • Numri i telefonit: 096 831 71 87
 • Orari i hapjes: 09:00 – 21:00
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 30.000 VND – 50.000 VND

Vermiçeli i pastës së karkalecave Seryn është një nga dyqanet më të pëlqyera dhe më të zgjedhura të pastave të karkalecave në Phu Quoc. Hapësira e restorantit është projektuar mjeshtërisht, pastër dhe mjeshtërisht, duke krijuar simpati për klientët kur ata vijnë për herë të parë në dyqan. Vermiçeli me pastë fasule me pastë karkalecash këtu vlerësohet për cilësinë e lartë, me fasulet që skuqen në një ngjyrë të artë krokante, pa tharje. Nëse zgjidhni pjesën e plotë, do të ketë më shumë: veshë derri; mish i skuqur, imitim civete, zemer… Cmimi ne dyqan eshte gjithashtu mjaft i arsyeshem, prandaj eshte i pershtatshem per shume audienca te ndryshme.

Restoranti i Seryn

Restoranti i Seryn

LEXO MË SHUMË: Zbuloni restorantet më të shijshme numër 18 të Phu Quoc Hot Pot!

Petë me karkaleca ariu me mami dhe fasule

 • Vlerësimi: 5/5 (Sipas komenteve të përdoruesve në Google)
 • Adresa: Ganh Dau – Phu Quoc – Kien Giang
 • Numri i telefonit: 038 305 7004
 • Orari i hapjes: gjatë gjithë ditës
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 25 000 VND – 50 000 VND

Një vermiçeli i pastës së karkalecit Bear është një nga adresat që shet shije të shijshme, të famshme dhe unike që mbetet e paharrueshme për ata që e duan këtë pjatë. Një copë vermiçeli me fasule në restorant është mjaft e madhe, 2 persona e hanë atë të mbushur plot me maja të plota si: vermiçeli, oriz i skuqur, rrotulla pranverë, mish i zier, perime të gjalla, … Ky vend nuk vlerësohet vetëm si një vend i shijshëm. gjellë, por edhe ekipi Stafi i shërbimit mori edhe shumë komplimente nga klientët.

Petë me karkaleca ariu me mami dhe fasule

Petë me karkaleca ariu me mami dhe fasule

Bun Dau Co Lien – Dega PHU QUOC

 • Vlerësimi: 3.9/5 (Sipas komenteve të përdoruesve në Google)
 • Adresa: Rruga Pham Hung 173 – Vinh Bao Ward – Rach Gia – Kien Giang
 • Numri i telefonit: 0336 066 130
 • Orari i hapjes: 09:00 – 22:00
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 50 000 VND
Tham Khảo Thêm:  Phải làm gì nếu ổ cứng ngoài không xuất hiện

Nëse jeni duke kërkuar për një vend të lirë dhe të përballueshëm për të ngrënë paste karkalecash dhe pastë karkalecash në Phu Quoc, mund të vizitoni dyqanin e pastave të karkalecave Phu Quoc, Ms. Lien. Mund ta vizitoni dyqanin në çdo kohë nga mëngjesi, mesdita, mbrëmja dhe madje edhe vonë natën për të shijuar vermiçelin me pastë karkalecash këtu.

Bun Dau Co Lien – Dega PHU QUOC

Bun Dau Co Lien – Dega PHU QUOC

Një tas me petë me vermiçeli me fasule me shumë maja të ndryshme si oriz i skuqur, fasule, salsiçe, mish etj. Më konkretisht, salca e peshkut që ekziston në restorant përpunohet sipas recetës së saj me një shije shumë të shijshme dhe aromë tërheqëse. . Ejani të shijoni një herë nëse keni mundësi të vizitoni Phu Quoc.

Co Lien Bean Noodles

Co Lien Bean Noodles

LEXO MË SHUMË: TOP 13 restorantet më të famshme dhe të njohura të barbekju Phu Quoc

Restorant Hai Meo Bun Dau – 185 Tran Phu Phu Quoc

 • Vlerësimi: 4.3/5 (Sipas komenteve të përdoruesve në Google)
 • Adresa: Rruga Tran Phu nr. 185 – Qyteti Duong Dong – Phu Quoc – Kien Giang
 • Numri i telefonit: 096 494 86 90
 • Orari i hapjes: gjatë gjithë ditës
 • Dorëzimi: po
 • Çmimi referencë: 25 000 VND – 50 000 VND

Nëse jeni duke kërkuar për një restorant fshatar për të shijuar vermiçelin e shijshëm me pastë karkalecash me çmime të arsyeshme, mund të konsideroni Bun Dau Hai Meo. Një porcion me vermiçeli me paste karkalecash këtu do të ketë: fasule të skuqura, oriz të skuqur, zorrë të reja etj. Mund të porosisni gatime të tjera për t’i shoqëruar, të cilat janë gjithashtu mjaft të shijshme. Pasta e karkalecave këtu është mjaft e veçantë, e përpunuar me një recetë të veçantë, ndaj ka një aromë të shijshme dhe unike që nuk mund të gjendet askund tjetër. Shijimi i vermiçelit me pastë karkalecash këtu padyshim që do t’ju bëjë nostalgjikë dhe do t’ju kujtojë përgjithmonë.

Restorant Hai Meo Bun Dau – 185 Tran Phu Phu Quoc

Bun Dau Hai Meo – 185 Tran Phu

Epilogu

Artikulli i mësipërm ka dhënë informacion për restorantet Top Vermiçeli i pastës së karkalecave Phu Quoc E shijshme, cilësore dhe çmim të arsyeshëm. Shpresojmë që informacioni i mësipërm do t’ju ndihmojë të gjeni një vend të shijshëm për të ngrënë për ta bërë udhëtimin tuaj më të këndshëm. Faleminderit që lexuat këtë artikull. Për më shumë informacion interesant dhe interesant, ju lutemi ndiqni Diachiamthuc.vn.

Pyetje të lidhura

Kur është koha më e mirë për të ngrënë vermiçeli të shijshëm në Phu Quoc?

Koha që vizitorët hanë vermiçel të shijshëm mund të thuhet se është mesdita ose mbrëmja. Këto janë 2 afatet kohore më të përshtatshme për të ngrënë petë.

Sa kushton vermiçeli me pastë karkalecash në Phu Quoc?

Aktualisht, çmimi i petëve të pastës së karkalecave Phu Quoc është vetëm nga 50,000 VND. Në varësi të pjesës 2, hanë 4 ose 6 persona.

Cili restorant është i mirë për të ngrënë petë me pastë karkalecash dhe karkaleca në Phu Quoc?

Mund t’i referoheni Bun Dau 69, Bun Dau Mam Shrimp Thi Met, Bun Dau Mam Shrimp 97 Phu Quoc, etj.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết TOP 10 Quán bún đậu mắm tôm Phú Quốc nhất định phải thử! . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Nằm lòng 10 địa điểm bán hải sản Cần Giờ vừa tươi vừa rẻ

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *