Top #10 quán bún đậu mắm tôm Nha Trang ngon đậm đà hương vị

Rate this post

Vermiçeli me karkaleca dhe paste fasule Nha Trang Kjo nuk është një pjatë luksoze, por ndonjëherë kjo pjatë e njohur i bën shumë besimtarë aq të uritur sa duhet të shkojnë dhe ta shijojnë menjëherë. Me një aromë fshatare, vermiçeli me pastë karkalecash i bën njerëzit ta kujtojnë dhe ta duan përgjithmonë.

Vermiçeli me karkaleca dhe paste fasule Nha Trang

Vermiçeli me karkaleca dhe paste fasule Nha Trang

Ju jetoni, punoni ose udhëtoni në Nha Trang. Por nuk di ku ta shijoni këtë pjatë të shijshme. Atëherë le të shkojmë së bashku Diachiamthuc.vn Referojuni 10 dyqaneve kryesore të petëve me pastë karkalecash dhe pastë karkalecash – ushqim i shijshëm në Nha Trang më poshtë!

Dyqani më i shijshëm i petëve Nha Trang

Të shijosh pjatën më të mirë të vermiçelit në Da Lat nuk është e lehtë. Sidomos për darkuesit e rinj që vijnë në këtë vend. Ju lutemi referojuni këtij restoranti Top Bun Da Lat.

Dyqani më i shijshëm i petëve Nha Trang

Dyqani më i shijshëm i petëve Nha Trang

Vendndodhja: Nha Trang
Çmimi: Çmimi i petëve vermiçeli në dyqane është i arsyeshëm, në përputhje me cilësinë e ushqimit dhe në përputhje me buxhetin.
Cilësia: Cilësia e cilësisë së vermiçelit, fasuleve, pastës së karkalecave dhe përbërësve të tjerë dhe të servirur në restorant është e garantuar. Menuja ka një shumëllojshmëri të pjatave anësore….
Hapësirë: Hapësirë ​​ngrënieje e pastër, e ajrosur dhe e rehatshme për një përvojë më të mirë ngrënieje
Vlerësoni: Cilësia dhe shërbimi vlerësohen kryesisht nga darkuesit

KUJDES: 16 restorantet më të mira të ushqimit të detit Nha Trang për adhuruesit e ushqimeve të detit

Dyqani i pastave të karkalecave të Nha Trang Nia-s

 • Adresa: Nr. 55 Thong Nhat, Van Thanh, qyteti Nha Trang, provinca Khanh Hoa
 • Orari i hapjes: 10:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 30 000 VND – 55 000 VND
 • Numri i telefonit: 0973787939
 • Vlerësimi: 4/5

Me një eksperiencë shumëvjeçare në shërbimin e klientëve, dyqani i pastave të karkalecave Nia ju sjell një menu jashtëzakonisht të pasur dhe të përmirësuar. Supa e plotë me petë e restorantit do të ketë shumë mbushje kur të përfshihen ëmbëlsira me karkaleca dhe dash. Ky është ndryshimi i restorantit në krahasim me vendet e tjera.

Dyqani i pastave të karkalecave të Nha Trang Nia-s

Dyqani i pastave të karkalecave të Nha Trang Nia-s

Dyqani shërben 2 salca të shijshme zhytjeje, të përgatitura sipas recetës së tyre, të cilat janë pasta e karkalecave dhe salca e peshkut. Nëse nuk mund të hani pastë karkalecash, mos u shqetësoni!

Përveç petëve të shijshme dhe të shijshme të pastës së karkalecave, dyqani është gjithashtu delikat kur përgatit pastiçe për klientët pas shijimit të pjatës.

Vermiçeli i fasules Nia

Vermiçeli i fasules Nia

Dyqan petë pastë karkalecash Nha Trang Znj. Hang

 • Adresa: 19 maj Vinh Hiep, qyteti Nha Trang, provinca Khanh Hoa
 • Orari i hapjes: 15:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 35.000 VND – 45.000 VND
 • Numri i telefonit: 0996000096
 • Vlerësimi: 3.9/5
Tham Khảo Thêm:  Top 10 khẩu súng Mạnh nhất thống trị mọi trận đấu

Përshtypja e parë e darkuesve kur vijnë në restorantin e zonjës Hang është se hapësira është e freskët dhe e pastër. E ndjekur nga përshtypja nga pjata me petë e mbushur me majë për të qenë në gjendje të hahet plot. Një vakt i përzier në restorant mund të bëjë që edhe një hanë i shëndetshëm të ekstazohet.

Dyqan petë pastë karkalecash Nha Trang Znj. Hang

Dyqan petë pastë karkalecash Nha Trang Znj. Hang

Mbushjet në petë me vermiçeli, nga zorrët te mishi apo tofu e skuqur janë të gjitha super të lagështa. Spring rolls, Spring rolls janë shumë të shijshme.

Vermiçeli i fasules së zonjës Hang

Vermiçeli i fasules së zonjës Hang

LEXO MË SHUMË: 15 adresa xhepi që shesin oriz të shijshëm pule Nha Trang

Dyqan petë pastë karkalecash Nha Trang Han Thuyen

 • Adresa: Nr. 30 Han Thuyen, Xuong Huan, qyteti Nha Trang, provinca Khanh Hoa
 • Orari i hapjes: 10:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 10.000 VND – 50.000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 43 5

Për të krijuar një pjesë të mirë të vermiçelit me pastë karkalecash varet shumë nga filxhani i pastës së karkalecave që vjen në gjellë. Han Thuyen siguron gjithmonë të sjellë në darka një filxhan pastë karkalecash cilësore të bërë me recetën ekskluzive të restorantit. Së bashku me këtë, do të ketë edhe mbushje të tjera të përgatitura me kujdes, të gjitha të nxehta, krokante dhe aromatike.

Dyqan petë pastë karkalecash Nha Trang Han Thuyen

Dyqan petë pastë karkalecash Nha Trang Han Thuyen

Dyqan i vogël – Petë vermiçeli me paste karkalecash Nha Trang

 • Adresa: 10 Nguyen Truong To, Xuong Huan, qyteti Nha Trang, provinca Khanh Hoa
 • Orari i hapjes: 16:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 60 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

E veçanta e këtij restoranti është se është një nga dyqanet e pakta të petëve me pastë karkalecash dhe pastë karkalecash që shërben edhe rrotulla viçi me gjethe maske. Kjo është pika më e rëndësishme që e bën restorantin e vogël të ndryshëm. E kombinuar me role viçi me gjethe dafine, shija e shijshme ka të gjitha mbushjet e pjatave të zakonshme të vermiçelit me fasule, si: tofu të skuqur, oriz të skuqur, rolls të skuqura, salcice kërci, … Adhuruesit që duan rrotullat e viçit me gjethe maske me mish të butë , gjethe aromatike, mos e humbisni këtë restorant!

Dyqan i vogël

Dyqan i vogël

KUJDES: Specialitete simpatike të tortës së peshkut Nha Trang me 15 vende me reputacion për të blerë

Petë me pastë fasule dhe pastë karkalecash 1986 Nha Trang

 • Adresa 1: 76 Dong Da, qyteti Nha Trang, provinca Khanh Hoa
 • Adresa 2: Nr. 26 Vo Tru, qyteti Nha Trang, provinca Khanh Hoa
 • Orari i hapjes: 10:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 10.000 VND – 35.000 VND
 • Numri i telefonit: 0787500668
 • Faqe fansash:
 • Vlerësimi: 4/5

Dyqani u jep klientëve një hapësirë ​​të vogël, të bukur për të shijuar vermiçelin me pastë fasule dhe pastë karkalecash. Edhe pse është i vogël, restoranti mund të shërbejë deri në 100 copë petë vermiçeli në ditë.

Petë me pastë fasule dhe pastë karkalecash 1986 Nha Trang

Petë me pastë fasule dhe pastë karkalecash 1986 Nha Trang

Shpirti i pjatës – Salca e karkalecave është përzgjedhur me zgjuarsi nga restoranti me një recetë të veçantë për të lënë përshtypje pjatat e tjera. Përveç kësaj, ka edhe mbushje të tjera që janë po aq të shijshme kur përshtaten me shijen më të mirë. Falë vëmendjes dhe përkushtimit, darkuesit vijnë në dyqan gjithnjë e më shumë të mbushur me njerëz.

Petë orizi me pastë karkalecash 1986 Nha Trang

Petë orizi me pastë karkalecash 1986 Nha Trang

Restorant Cu Ben – vermicelli pastë karkalecash Nha Trang

 • Adresa: 43d Lam Son, Phuoc Hoa, qyteti Nha Trang, provinca Khanh Hoa
 • Orari i hapjes: 10:30 – 21:00
 • Çmimi referencë: 5000 VND – 55000 VND
 • Numri i telefonit: 0918399969
 • Vlerësimi: 43 5
Tham Khảo Thêm:  Hướng dẫn cấp độ thiên giới và cách tăng cấp nhanh

Emri tjetër që duhet të shfaqet patjetër në këtë listë është dyqani i petëve të Benit me pastë dhe karkaleca karkalecash. Dyqani Cu Ben ka nje ambjent te freskët me 2 kate. Sidomos, hapësira e jashtme është shumë e gjerë, e pastër dhe e rregullt. Stafi ka një qëndrim të mirë, gjithmonë i përkushtuar për të ndihmuar klientët. Restoranti ka gjithashtu një zonë të bollshme dhe komode parkimi.

Restoranti i Cu Benit

Restoranti i Cu Benit

Në pjatën me petë të restorantit të Cu Benit, tipari më mbresëlënës është tofu i skuqur sipas recetës Lang Mo tofu. Pra, kur hahet pjesa e fasules është shumë krokante, por megjithatë ruan butësinë dhe yndyrën brenda. Përveç kësaj, orizi i skuqur dhe proshuta e restorantit janë gjithashtu veçanërisht të shijshëm.

Vermiçeli i fasules Cu Ben

Vermiçeli i fasules Cu Ben

KUJDES: LISTA Top Top Top Nha Trang darka që duhet të dini

Dyqan vermiçeli me fasule Thang Long Moc Moc

 • Adresa: 82 Hoang Van Thu, qyteti Nha Trang, provinca Khanh Hoa
 • Orari i hapjes: 09:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 15.000 VND – 40.000 VND
 • Numri i telefonit: 0708232400
 • Vlerësimi: 4/5

Një tjetër dyqan i famshëm dhe i shijshëm i petëve është Thang Long Milestone. Edhe pse numri i klientëve që vijnë në restorant është gjithmonë i mbushur me njerëz, shërbimi dhe ushqimi i shpejtë shërbehet. Qëndrimi i stafit është miqësor dhe gjithmonë mikpritës ndaj klientëve.

Dyqan vermiçeli me fasule Thang Long Moc Moc

Dyqan vermiçeli me fasule Thang Long Moc Moc

Një pjatë me petë këtu është plot me maja me një shije tipike të shijshme. Copat e tofus skuqen në kafe të artë, krokante nga jashtë, të yndyrshme nga brenda. Përveç kësaj, orizi i skuqur, roletë e pranverës, etj., çdo pjatë është e pasur me një shije të ndryshme, duke krijuar një ngjyrë, shije dhe shije të plotë të vermiçelit me paste karkalecash.

Thang Long Milestone Noodles

Thang Long Milestone Noodles

Bun Dau Mat

 • Adresa: Rruga 450 2/4, Vinh Hai, qyteti Nha Trang, provinca Khanh Hoa
 • Orari i hapjes: 15:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 35.000 VND – 130.000 VND
 • Numri i telefonit: 0903318158
 • Vlerësimi: 3.8/5

Bun Dau Met u ofron ushqimoreve një porcion vermiçeli me fasule, duke përfshirë shumë maja si: Cha com, suprolls të skuqur, tofu, vermiçeli, mish të zier, etj. Një tas i plotë mund të mbushet për dy persona.

Bun Dau Mat

Bun Dau Mat

Pasta e karkalecave të restorantit duhet të thotë të gjithë salcën. Me një recetë të veçantë, pasta e karkalecave të restorantit nuk është shumë e fortë por ka një ngjyrë të bukur, duke shtuar pak sheqer, limon ose lime dhe djegës është i papërmbajtshëm.

Mishi i zier i restorantit është gjithashtu jashtëzakonisht i shijshëm kur nuk pritet shumë, mishi është aromatik, me erë të dobët xhenxhefili dhe limoni të zier, kështu që është shumë mbresëlënës.

Supë me petë Nha Trang

Supë me petë Nha Trang

Restoranti me banane jeshile Nha Trang me pastë fasule dhe pastë karkalecash

 • Adresa: 15 Lac Thien, Vinh Tho, qyteti Nha Trang, provinca Khanh Hoa
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 6000 VND – 80000 VND
 • Numri i telefonit: 0968364407
 • Vlerësimi: 45 5

Restoranti i impresionon darkuesit në shikim të parë me hapësirën e tij të ajrosur, duke përfshirë një hapësirë ​​të pastër dhe të rregullt në natyrë. Së bashku me këtë është një staf super i lezetshëm shërbimi, gjithmonë i buzëqeshur dhe mikpritës për t’i shërbyer klientëve.

Dyqan bananesh jeshile

Dyqan bananesh jeshile

Një pikë e veçantë në restorant do të jetë padyshim vermiçeli i fasules. Kur të vini këtu, do të shijoni një pjatë të plotë me vermiçeli duke përfshirë: vermiçeli, oriz të skuqur, fasule të skuqura krokante, mish të zier, … dhe një shumëllojshmëri perimesh. Dyqani siguron gjithmonë përdorimin e petë të freskëta. Fasulet janë të skuqura thellë, por megjithatë sigurojnë yndyrën brenda. Shpirti i kësaj pjate do të bëjë paste karkalecash. Restoranti me banane jeshile ka recetën e tij për të bërë salcë peshku me një shije të moderuar të kripur, jashtëzakonisht të shijshme.

Dyqan petë me fasule banane jeshile

Dyqan petë me fasule banane jeshile

Co Lien vermiçeli fasule

 • Adresa: 7 Lac Long Quan, Phuoc Tan, qyteti Nha Trang, provinca Khanh Hoa
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 50 000 VND
 • Numri i telefonit: 0907815003
 • Vlerësimi: 4/5
Co Lien vermiçeli fasule

Co Lien vermiçeli fasule

Mbiemri në këtë listë është dyqani i petëve të zonjës Lien me pastë karkalecash dhe pastë karkalecash. Pika kryesore është tofu në dyqan, i cili bëhet sipas recetës tofu të fshatit Mo, duke sjellë një pjatë të veçantë me pamje krokante të artë, të yndyrshme brenda. Ngrënia me oriz të skuqur krokant me një aromë të fortë copëzash dhe proshutë është jashtëzakonisht e shijshme. Ejani në 7 Lac Long Quan, Nha Trang për ta shijuar menjëherë!

Co Lien petë vermiçeli me fasule në Nha Trang

Co Lien petë vermiçeli me fasule në Nha Trang

Epilogu

Këtu janë 10 restorantet më të mira Vermiçeli me karkaleca dhe paste fasule Nha Trang e shijshme, e famshme që ju prezanton Diachiamthuc.vn. Nëse jeni adhurues i Bun Dau me pastë karkalecash, mos harroni të vendosni në xhep adresat e mësipërme për të ardhur dhe shijuar këtë pjatë speciale! Uroj që të keni një përvojë interesante të kuzhinës në Nha Trang.

Pyetje të lidhura

Cili restorant është kaq i mirë për të ngrënë petë me pastë fasule dhe pastë karkalecash në Nha Trang, Diachiamthuc?

Dyqan petësh karkalecash Nha Trang Nia, restorant i vogël, Bun Dau Met, Bun Dau Co Lien,…

Sa kushton vermiçeli me pastë karkalecash?

Aktualisht, çmimi i petëve të vermiçelit të pastës së karkalecave Da Lat varion nga 20,000 VND në 130,000 VND në varësi të porcionit që hanë 2, 4 ose 6 persona.

Kur është koha më e mirë për të ngrënë petë të mira?

Koha që vizitorët hanë vermiçel të shijshëm mund të thuhet se është mesdita ose mbrëmja. Këto janë 2 afatet kohore më të përshtatshme për të ngrënë petë.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Top #10 quán bún đậu mắm tôm Nha Trang ngon đậm đà hương vị . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Top 10 nhà xe limousine Hà Nội Mộc Châu vô cùng uy tín chất lượng

Related Posts

Bỏ túi top 11 quán nhậu quận 10 chill chill, menu mồi bén

Pub i rrethit 10 – Pas një dite të lodhshme pune ose një fundjave, dëshironi të rrini me miqtë, por nuk e dini se cilat pijetore janë…

Top 10 quán lẩu bò quận 10 ngon chuẩn vị, vừa túi tiền

Lẩu Bò Quận 10 – Các bạn lẩu bò thân mến! Hôm nay, Diachiamthuc.vn Mình viết bài này để tổng hợp thông tin về những quán lẩu…

Top 20 quán ăn tối quận 10 ngon, hấp dẫn nhất bạn cần lưu lại

Quán ăn tối quận 10 – Nếu vô tình bị cuốn hút với nếp sống Sài Thành và lạc hồn vào thiên đường ẩm thực món ngon Quận…

Điểm danh top 20 Nhà hàng quận 10 menu đa dạng, view thoáng

Nhà hàng quận 10 – Hình như ở quận 10 có rất nhiều nhà hàng ngon, nổi tiếng khiến các bạn khó có thể đưa ra quyết…

Top 19 quán ăn trưa Quận 10 ngon, hấp dẫn, đông khách nhất

Quán ăn trưa quận 10 – Nếu vô tình lạc vào con đường ẩm thực tại Quận 10 ở Sài gòn và đang băn khoăn không biết…

Top những nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông với món ăn cực đỉnh

Nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông – Nếu bạn đang đau đầu khi phải tìm địa điểm tổ chức tiệc liên hoan, sinh nhật hay tiệc cưới…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *