Top 10 Quán bò tơ quận 10 siêu ngon đáng thưởng thức

Rate this post

Distrikti 10 i dyqanit të viçit – Për të gjetur mëshqerra shumë të shijshme në Saigon, duhet të shkoni te mëshqerrat Cu Chi – Mëshqerrat Nam Sanh.

Distrikti 10 i dyqanit të viçit

Distrikti 10 i dyqanit të viçit

Me këtë postim, Diachiamthuc.vn Ne do t’ju prezantojmë me disa nga restorantet më autentike, cilësore dhe prestigjioze të Saigonit që mund të vini dhe të shijoni.

Restorantet më të shijshme të mishit të viçit në Distriktin 10 në Saigon

Hotpot i viçit Saigon Pjatat e shijshme duhet të bëhen nga mëshqerra të buta, aromatike dhe një metodë e re e përpunimit të trashëgimisë për të prodhuar ushqime cilësore, duke shkaktuar kujtime për darkuesit. Këtu janë disa mëshqerra standarde Nam Sanh që nuk duhet t’i humbisni.

Restorantet më të shijshme të mishit të viçit në Distriktin 10 në Saigon

Restorantet më të shijshme të mishit të viçit në Distriktin 10 në Saigon

Gjellë: Dyqanet e mëshqerrave në Distriktin 10 shpesh shërbejnë pjata nga mishi i freskët i viçit, si mish viçi i rrallë, viçi i pjekur në skarë, viçi i tundur, viçi me salcë piper, viçi i zier dhe gatime të tjera viçi.
Çmimi referencë: Çmimet në tezgat e viçit në Distriktin 10 mund të luhaten në varësi të llojit të pjatës dhe stilit të restorantit. Megjithatë, çmimet janë zakonisht mjaft të arsyeshme dhe të përshtatshme
Shërbimi: Zakonisht mjaft mirë, me staf të shpejtë dhe miqësor. Ambient i pastër dhe komod
Cilësia: Tezgat e lopëve në Distriktin 10 fokusohen në cilësinë e ushqimit, veçanërisht të viçit. Mishi i viçit zgjidhet i freskët dhe përpunohet sipas metodave të veçanta
Stili: Tezgat e lopëve në Distriktin 10 kanë shumë stile të ndryshme, nga ato tradicionale dhe të thjeshta deri tek restorantet moderne dhe luksoze.

LEXO MË SHUMË: Vizitoni 14 restorantet më të shijshme dhe të lira në Distriktin 10 që duhet të provoni

Restorant Kim Ma 2

Restoranti i parë i mishit të viçit Nam Sanh që Diachiamthuc.vn dëshiron t’ju prezantojë është restoranti Kim Ma 2, i vendosur në rrugën Tan An Hoi, Cu Chi, i cili është më i zgjedhuri nga shumë darkues. Restoranti është projektuar në mënyrë të butë, tavolinat dhe karriget prej druri duhet të duken shumë të pastra dhe komode.

Restorant Kim Ma 2

Restorant Kim Ma 2

Duke ardhur këtu, ju duhet patjetër të shijoni rrotullat e letrës së orizit me mish viçi, mish viçi të butë aromatik të shërbyer me disa perime jeshile dhe filxhan të domosdoshëm me salcë të shijshme zhytjeje. Përveç kësaj, restoranti ka edhe shumë pjata të tjera tërheqëse si pulë e pjekur në skarë me oriz të djegur të mbuluar me kripë limoni, pulë kopshti me kripë limoni të bërë nga pulë e fortë dhe e fortë kopshti.

Kim Ma Restaurant 2 - hapësirë

Kim Ma Restaurant 2 – hapësirë

 • Adresa: 345, TL8, Tan An Hoi, Cu Chi, Ho Chi Minh City
 • Linja telefonike: 0283 7924 379
 • Çmimi referencë: 85.000 VND – 140.000 VND
 • Orari i hapjes: 8:00 – 23:00
 • Fanpage: Kim Ma Restaurant 2
 • Vlerësimi: 4.8/5
Tham Khảo Thêm:  Thử ngay Lẩu cá kèo bà huyện Thanh Quan Sài Gòn ngon xuất sắc

Petë viçi Nam Sanh 59

Kapërcimi i restorantit të viçit Nam Sanh në Tay Ninh 59 do të jetë një lëshim i madh për ata që e duan kuzhinën e viçit, është një restorant ideal i mishit të viçit Nam Sanh në qytetin Ho Chi Minh për të qenë në gjendje të mblidheni, të takoheni me miqtë, të dashurin e tij.

Petë viçi Nam Sanh 59

Petë viçi Nam Sanh 59

Kryesisht mëshqerra rreth 5 muajsh, kështu që shija e viçit është shumë e ndryshme, e shijshme dhe më e fortë. Ju gjithashtu nuk keni nevojë të shqetësoheni sepse ky vend ka shumë mundësi për ju si mish viçi i pjekur në skarë, mish viçi i zhytur, sallatë, në avull, … me çmime çuditërisht të lira.

Pjatë me mish viçi Nam Sanh 59

Pjatë me mish viçi Nam Sanh 59

 • Adresa: 587 Le Van Luong, District 7, Ho Chi Minh City
 • Linja telefonike: 0903 014765
 • Çmimi referencë: 16.000 VND – 249.000 VND
 • Orari i hapjes: 10:00 – 23:00
 • Fanpage: Nam Sanh lopa 59
 • Vlerësimi: 1/5

SUGJERON: TOP #10 Restoranti i shijshëm i mëngjesit në Distriktin 10 (HCMC)

Distrikti Bo To Nam Sanh 10

E vendosur në 195 Cao Thang Street, District 10 përmban një dyqan të madh dhe të mbushur me mëshqerra në mbrëmje. Është një restorant i shijshëm i viçit Nam Sanh në Saigon që nuk duhet ta humbisni. Me shumë çmime që variojnë nga 100,000 VND deri në 200,000 VND / pjatë, ka shumë zgjedhje si mish viçi i pjekur në skarë, viçi i zier me xhenxhefil, tenxhere viçi, rrotull viçi me letër orizi dhe zgjedhje të tjera të panumërta. Sa më shumë të shkoni, sa më shumë të hani, sa më shumë të pëlqeni, aq më shumë e doni.

Distrikti Bo To Nam Sanh 10

Distrikti Bo To Nam Sanh 10

 • Adresa: 195 Cao Thang Street, Ward 12, District 10, Ho Chi Minh City
 • Linja telefonike: Nuk është përditësuar ende
 • Çmimi referencë: 55.000 VND – 239.000 VND
 • Orari i hapjes: 9:00 – 23:00
 • Faqe fansash:
 • Vlerësimi: 1/5

Mish Spring Dao

Duke ardhur në restorantin Xuan Dao Bo To, mos e humbisni shitësin më të mirë këtu me copa të freskëta dhe të buta mishi të rinj të pjekur në skarë në soba aromatike me qymyr. Kur të mbaroni pjekjen, hani në gojë që të ndjeni të gjithë butësinë dhe të shkrihet në gojë, duke ngopur erëzat në secilën fibër të mishit. Përveç kësaj, porosisni më shumë pjata me oriz viçi, rrotulla viçi me letër orizi, oriz të djegur me bar limoni ose qull viçi, të cilat gjithashtu vlerësohen shumë. Stafi është gjithashtu shumë entuziast dhe i lezetshëm, ejani në KP2, QL22 për ta ndjerë atë!

Mish Spring Dao

Mish Spring Dao

 • Adresa: KP2, Autostrada Kombëtare 22, Cu Chi, HCMC
 • Linja telefonike: 028 3972 3792
 • Çmimi referencë: 50.000 VND – 220.000 VND
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Faqe fansash:
 • Vlerësimi: 2/5
Tham Khảo Thêm:  Cách sửa mã lỗi Android 506 trên Cửa hàng Google Play

Mëshqerra Nam Sah Quyet Thang Tan Binh

Nëse keni frikë të shkoni në rrethe larg qendrës së qytetit, shkoni në dyqanin e mëshqerrave Nam Sanh, një restorant i shijshëm i viçit Saigon që ndodhet në qendër të qytetit, duke kursyer kohë dhe përpjekje. Sistemi i mëshqerrave Quyet Thang nuk është më një emër i çuditshëm sepse janë hapur shumë degë në të gjitha provincat dhe qytetet, me pjata nga variacionet tradicionale në ato moderne si krehër, vatra dhe grila. ,..Përbërësi kryesor është mëshqerra Tay Ninh, kështu që është shumë e butë dhe e shijshme. Krenar që jam një dyqan i vjetër mëshqerrash, nuk ka asgjë për t’u frikësuar kur të vini në mëshqerrën Nam Sah Quyet Thang.

Mëshqerra Nam Sah Quyet Thang Tan Binh

Mëshqerra Nam Sah Quyet Thang Tan Binh

 • Adresa: 31 Cuu Long, Ward 2, Tan Binh, Ho Chi Minh City
 • Linja telefonike: 0909 744 789
 • Çmimi referencë: 30 000 VND – 250 000 VND
 • Orari i hapjes: 7:00 – 23:30
 • Faqe fansash:
 • Vlerësimi: 4.9/5

LEXO MË SHUMË: 40 pjatat më të shijshme në District 10 (HCMC) nuk duhen humbur

Pesë vjeçare me mish viçi 17

Kthehuni në restorantin e shijshëm të viçit Nam Sanh në Saigon në zonën Tan Binh, ju lutemi vizitoni 17, i cili jo vetëm që tërheq vendasit, por edhe turistët. Dy pjatat që porositen më shpesh nga darkat janë tenxherja e nxehtë e viçit dhe rrotullat e letrës së orizit. Tenxherja e nxehtë është plot me shumë maja, salca e tenxheres së nxehtë është e pasur dhe aromatik. Letër e hollë orizi rrotullohet brenda me mish të prerë hollë, perime dhe shoqëruese, zhytur në një tas të veçantë me salcë peshku që përzihet në gojë, sado të hani, nuk do të ndiheni të sëmurë.

Pesë vjeçare me mish viçi 17

Pesë vjeçare me mish viçi 17

 • Adresa: 794 Au Co, Tan Binh, Ho Chi Minh City
 • Linja telefonike: 0903 810 564
 • Çmimi referencë: 100 000 VND – 200 000 VND
 • Orari i hapjes: 11:00 – 23:00
 • Fanpage: Lopë pesëvjeçare 17
 • Vlerësimi: 4/5

Petë viçi Nam Sanh Nguyen Duy Trinh

Heifer Nguyen Duy Trinh, edhe pse ndodhet në Distriktin 9, nuk ka reshtur kurrë së qeni i nxehtë me të rinjtë, veçanërisht me adhuruesit e ushqimit. Si një restorant i shijshëm i mishit të viçit Nam Sanh në Saigon, ai ka marrë shumë komplimente dhe vlerësime pozitive nga Distrikti 9. Kryesisht pjatat janë bërë nga mishi i viçit, i cili është edhe i shijshëm dhe ofron shumë ushqim të mirë për njerëzit.shëndet. Çmimi për çdo pjatë është shumë i arsyeshëm, ia vlen të vini për të shijuar dhe përjetuar super shërbimin ndaj klientit.

Petë viçi Nam Sanh Nguyen Duy Trinh

Petë viçi Nam Sanh Nguyen Duy Trinh

 • Adresa: Rruga Nguyen Duy Trinh 759, Phu Huu Ward, District 9, Ho Chi Minh City.
 • Linja telefonike: 0918 163 646
 • Çmimi referencë: 100 000 VND – 200 000 VND
 • Orari i hapjes: 9:00 – 21:00
 • Fanpage: Mëshqerra Nam Sanh Nguyen Duy Trinh
 • Vlerësimi: 4/5

Nam Soh Quyet Thang – Pham Van Dong

Në rrugën e gjatë Pham Van Dong të Thu Duc është gjithashtu i famshëm për dyqanin e mëshqerrave Nam Sanh Quyet Thang. Përbërësit nga mishi i freskët i viçit çdo ditë, nga mishi deri te zorrët, pastrohen të gjithë, pa erë të keqe, për të sjellë në darkë pjatat më të shijshme dhe tërheqëse. Hapësira e restorantit është e gjerë, kryesisht hapësira e jashtme është e freskët. Stafi është entuziast, i lezetshëm, di të këshillojë dhe mbështesë klientët në mënyrën më të menduar.

Nam Soh Quyet Thang - Pham Van Dong

Nam Soh Quyet Thang – Pham Van Dong

 • Adresa: 318 Pham Van Dong, Hiep Binh Chanh, Thu Duc, Ho Chi Minh City.
 • Linja telefonike: 0908 388353
 • Çmimi referencë: 100 000 VND – 200 000 VND
 • Orari i hapjes: 9:00 – 23:00
 • Faqe fansash:
 • Vlerësimi: 1/5

Pesë vjeçari me mish viçi 09 Go Vap

Dyqani është i hapur nga mëngjesi në mbrëmje, kështu që familjet dhe miqtë që duan të ndryshojnë erën për të ngrënë jashtë dhe për të shijuar pjatat e shijshme të viçit, vijnë në dyqanin e viçit Nam Sanh 09 Go Vap. Hapësira e jashtme me shumë pemë është shumë e freskët dhe komode. Menuja është e larmishme, e përshtatshme për çdo vakt të ditës. Përveç kësaj, nëse dëshironi të zgjidhni një vend për të mbajtur festa të mëdha, do të jetë shumë i përshtatshëm, ushqim i shijshëm, çmime të përballueshme së bashku me shumë oferta të papritura.

Pesë vjeçari me mish viçi 09 Go Vap

Pesë vjeçari me mish viçi 09 Go Vap

 • Adresa: 293 Quang Trung, Ward 10, Go Vap, Ho Chi Minh City
 • Linja telefonike: 07720002000 VND
 • Çmimi referencë: 150.000 VND – 250.000 VND
 • Orari i hapjes: 9:00 – 22:00
 • Fanpage: Nam San Go Vap Heifer
 • Vlerësimi: 4.8/5

Petë viçi Nam Sanh Nguyen Duy Trinh

Heifer Nguyen Duy Trinh, edhe pse ndodhet në Distriktin 9, nuk ka reshtur kurrë së qeni i nxehtë me të rinjtë, veçanërisht me adhuruesit e ushqimit. Si një restorant i shijshëm i mishit të viçit Nam Sanh në Saigon, ai ka marrë shumë komplimente dhe vlerësime pozitive nga Distrikti 9. Kryesisht pjatat janë bërë nga mishi i viçit, i cili është edhe i shijshëm dhe ofron shumë ushqim të mirë për njerëzit.shëndet. Çmimi për çdo pjatë është shumë i arsyeshëm, ia vlen të vini për të shijuar dhe përjetuar super shërbimin ndaj klientit.

Viçi i shijshëm Nam Sanh Nguyen Duy Trinh

Viçi i shijshëm Nam Sanh Nguyen Duy Trinh

 • Adresa: Rruga Nguyen Duy Trinh 759, Phu Huu Ward, District 9, Ho Chi Minh City.
 • Linja telefonike: 0918 163 646
 • Çmimi referencë: 100 000 VND – 200 000 VND
 • Orari i hapjes: 9:00 – 21:00
 • Fanpage: Mëshqerra Nam Sanh Nguyen Duy Trinh
 • Vlerësimi: 4/5

Petë viçi Nam Sanh 09 Tan Phu

Një restorant i fundit i shijshëm i mishit të viçit Saigon Nam Sanh që Diachiamthuc.vn dëshiron t’ju prezantojë është dyqani i mëshqerrave 09 Tan Phu. Një menu tërheqëse dhe e “shtangur” me shumë pjata të bëra nga mishi i viçit si mish viçi i zier me limon dhe djegës, viçi i pjekur në skarë me gurë, viçi i zier në avull me xhenxhefil, viçi i pjekur në hell, viçi… Sidomos këto pjata do të kombinohen. shkon mirë me shumë perime nga char siu, perilla, gjembaku i thartë, etj. Salca e peshkut me erëza të pasura i bën fetat e mishit të viçit me aromë me qumësht edhe më aromatik.

Petë viçi Nam Sanh 09 Tan Phu

Petë viçi Nam Sanh 09 Tan Phu

 • Adresa: 386 Le Trong Tan, Tan Phu Ward, Ho Chi Minh City
 • Linja telefonike: 0772000200
 • Çmimi referencë: 45 000 VND – 220 000 VND
 • Orari i hapjes: 8:30 – 21:00
 • Faqe fansash:
 • Vlerësimi: 3.4/5

Epilogu

Pra, Diachiamthuc.vn ju ka prezantuar disa Distrikti 10 i dyqanit të viçit Ushqim i shijshëm në Saigon. Shpresoj se ky artikull do t’ju ndihmojë të keni një restorant “kabineti” me të dashuruarit tuaj të rinj!

Pyetje të lidhura

Cilat janë pjatat tipike të restoranteve të mëshqerrave në Distriktin 10?

Mish viçi i rrallë, viçi me salcë vere, viçi i pjekur në skarë, viçi i skuqur, viçi i tundur, tenxhere me mish viçi, … dhe gatime të bëra nga viçi i freskët

Cilat janë çmimet e dyqaneve të mëshqerrave në rrethin 10?

Çmimi i dyqaneve të mëshqerrave në rrethin 10 varet nga lloji i lopës dhe cilësia e dyqanit. Zakonisht, çmimi është mjaft i përshtatshëm për cilësinë dhe shijen

Si është hapësira dhe shërbimi në dyqanet e mëshqerrave në rrethin 10?

Hapësira varion nga një bar i vogël dhe komod në një restorant të madh dhe komod. Shërbimi është zakonisht i shpejtë dhe entuziast


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 10 Quán bò tơ quận 10 siêu ngon đáng thưởng thức . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Liệt kê Top 10 hãng taxi Nha Trang uy tín, chất lượng

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *