TOP #10 Quán ăn sáng Quận 3 (TP. HCM) cho ngày năng lượng!

Rate this post

Distrikti i mëngjesit 3 Sipas kërkimeve shkencore, mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Një mëngjes cilësor dhe i shijshëm do t’ju ndihmojë të filloni ditën plot energji dhe të punoni më me efikasitet se kurrë.

Distrikti i mëngjesit 3

Distrikti i mëngjesit 3

Për të ndihmuar lexuesit të kenë mëngjese të shijshme me çmime të arsyeshme dhe të përballueshme, sot Diachiamthuc.vn Do të doja t’ju dërgoja 10 artikujt më të mirë Dyqan mëngjesi në Saigon Distrikti 3 është i shijshëm – ushqyes – i lirë. Nëse po pyesni se çfarë të hani në mëngjes, atëherë lexoni menjëherë këtë artikull. Sepse me siguri do t’ju ndihmojë.

Këshilla për ju Restorantet më të mira të mëngjesit në District 3 (HCMC) për të ngrënë dhe dashuruar

Shumë njerëz kalojnë shumë kohë vetëm duke menduar se çfarë të hanë këtë mëngjes. Jo vetëm kaq, District 3 ka shumë pjata të shijshme për mëngjes, kështu që e bën edhe më të vështirë për njerëzit zgjedhjen. Diachiamthuc.vn ka një zgjidhje për ju. Bashkohuni me ne për të zbuluar listën e 10 restoranteve më të mira Mëngjesi i rrethit 3 super hot dhe blini menjëherë disa adresa të preferuara.

Restoranti i përgjithshëm i mëngjesit District 3

Restoranti i përgjithshëm i mëngjesit District 3

Vendndodhja: Distrikti 3 është një nga rrethet qendrore të qytetit Ho Chi Minh, me shumë bare mëngjesi që u shërbejnë turistëve dhe vendasve.
Specialiteti: Pjatat e njohura të mëngjesit në Distriktin 3 përfshijnë banh mi, pho, supë me petë viçi Hue, qull zemre, oriz ngjitës, banh cuon, etj.
Çmimi: Çmimet në baret e mëngjesit në Distriktin 3 variojnë nga rreth 20,000 VND – 90,000 VND në varësi të llojit të ushqimit dhe restorantit
Stili: Restorantet e mëngjesit në Distriktin 3 kanë shumë stile të ndryshme, nga të thjeshta në luksoze
Orë pune: Dyqanet e mëngjesit në Distriktin 3 zakonisht hapen herët në orën 6 të mëngjesit dhe mbyllen rreth orës 10 të mëngjesit

SUGJERON: Rishikimi 15 Kafenetë në Distriktin 3 (HCMC) jetojnë një jetë të bukur virtuale!

Restorant Phu Gia Pho

Dashamirët e Pho, nëse keni mall për pho në mëngjes, lëreni Pho Phu Gia të kënaqë urinë tuaj. Ky është një dyqan i famshëm petë i stilit verior në rrugën Ly Chinh Thang. Përshtypja e parë kur ha pho këtu është se është një formë shumë e mirë. Nëse e keni zakon të bëni fotografi për të kursyer para se të hani, ejani menjëherë këtu. Tasi me pho viçi këtu është dekoruar nga pronari për t’u dukur paksa bukur dhe e shijshme.

Restoranti Phu Gia Pho në rrugën Ly Chinh Thang

Restoranti Phu Gia Pho në rrugën Ly Chinh Thang

Tani është koha për të shijuar. Kam porositur një tas me të ngjeshura, por kur e hëngra, ishte shumë i butë, jo i fortë dhe i thatë si shumë vende. Më pas, duhet përmendur se lëngu mbushet me një tas sa të pasur dhe të ëmbël. Torta Pho është pikërisht torta pho e Veriut, kjo lloj petë është e butë, jo e yndyrshme.

Restoranti Phu Gia Pho, rruga Ly Chinh Thang - District 3

Restoranti Pho Phu Gia në rrugën Ly Chinh Thang – District 3

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 146E Ly Chinh Thang, Ward 7, District 3, TP. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 06:00 – 11:00 | 17:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 35.000 VND – 55.000 VND
 • Faqja e internetit:
 • Faqe fansash:
 • Numri i telefonit: 094 284 82 68
 • Vlerësimi: 4.4/5

Kënga Anh Restorant Petë viçi

Në mëngjes, kur jeni të uritur, mund të hani një tas me vermiçeli të nxehtë, çfarë është më mirë, apo jo? Ejani në dyqanin e supës me petë viçi Song Anh Mëngjesi i rrethit 3 dhe porosisni një tas supë me petë viçi. Përshtypja ime e parë në dyqan ishte se aroma e vermiçelit të viçit ishte pak aromatik, vetëm erë, por stomaku më rrihte fort. Kur e hani, ju plotëson vërtet urinë. Stafi është shumë entuziast dhe i vëmendshëm gjatë shërbimit. Në përgjithësi, më pëlqen shumë barku.

Restoranti Song Anh Beef Noodles - District 3

Restoranti Song Anh Beef Noodles – District 3

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresë:
 • 28A Ban Co, Reparti 3, Distrikti 3, Qyteti. Qyteti Ho Chi Minh
 • 36 Nguyen Thuong Hien, Lagjja 5, Distrikti 3, Qyteti. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 38 000 VND – 53 000 VND
 • Faqe fansash:
 • Numri i telefonit: 090 840 62 28
 • Vlerësimi: 4.1/5

Dyqan me petë të shtëpisë

Më duhet të them se tasi me vermiçeli në këtë restorant më bën të më bie të fikët sa herë e kujtoj. Një tas me vermiçeli këtu është gjithmonë në krye. Në të gjithë grykën e tasit ka tofu, gjak, domate, mish, salcë, ëmbëlsira me gaforre. Shtrydhni më shumë copa limoni, shtoni pak hudhër, djegës, shtoni disa kërcell perimesh të gjalla, duhet thënë se është djegur.

Restorant Bun rieu në rrugën Tran Quoc Thao

Restorant Bun rieu në rrugën Tran Quoc Thao

Ajo që e bën tasin me vermiçeli në restorant kaq të shijshëm është falë lëngut. Supa këtu është e qartë, duke ngrënë do të ndjeni ëmbëlsinë natyrale dhe shumë të pasur. Nëse nuk e besoni, ejani këtu ta provoni dhe do ta besoni menjëherë atë që them.

Dyqan me petë të shijshme House

Dyqan me petë të shijshme House

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 63B Tran Quoc Thao, District 3, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 08:30 – 22:00
 • Çmimi referencë: 32 000 VND – 50 000 VND
 • Faqe fansash:
 • Numri i telefonit: 093 2044612
 • Vlerësimi: 4/5

KUJDES: 18 klubet më të mira të natës në Saigon – TP. HCM e shijshme dhe e lirë për “bufat e natës”

Restoranti Little Hue Bich Lien – Simite me salcë peshku dhe erëza

Kushdo që është adhurues i kuzhinës Hue duhet patjetër të vijë menjëherë në këtë restorant. Restoranti shërben shumë pjata, të gjitha këto janë pjata tipike të kuzhinës Hue. Pra, për ata që duan të shijojnë kuzhinën Hue, ardhja në këtë restorant është postimi i duhur. Ky është oriz me midhje, kek Nam, vermiçeli me erëza, tr…

Restoranti Little Hue Bich Lien - Simite me salcë peshku dhe erëza

Restoranti Little Hue Bich Lien – Simite me salcë peshku dhe erëza

Ejani në restorant për të ngrënë petë me vermiçeli, mos harroni të porosisni një pjatë të vogël me tre, hani së bashku dhe quajeni maja e majës. Kjo më kujton, kur erdha këtu për të shijuar kështu shijen e Hue, mendova se pronari ishte një person Hue, por doli që jo. Por prapë duke qenë në gjendje të gatuaj pjata kaq të shijshme, unë vërtet e admiroj.

Tham Khảo Thêm:  Cách xóa siêu liên kết trong Google Trang tính (3 cách dễ dàng)

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 351/49B Le Van Sy, Ward 13, District 3, HCMC
 • Orari i hapjes: 08:00 – 20:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 77 000 VND
 • Numri i telefonit: 0866803157
 • Vlerësimi: 4/5

Dyqan buke Nhu Lan

Nëse jeni person i zënë ose keni një punë urgjente, buka do të jetë një mëngjes kompakt, i lehtë dhe i përshtatshëm për ju. Është ideale, apo jo! Në Distriktin 3, ka dyqanin e bukës Nhu Lan, një adresë shumë e njohur për njerëzit këtu. Thashethemet thonë se ky emër Nhu Lan ka qenë rreth e rrotull për gati 50 vjet tani.

Dyqani i bukës Nhu Lan në rrethin 3

Dyqani i bukës Nhu Lan në rrethin 3

Buka Nhu Lan shet shumë lloje të ndryshme buke që ju të zgjidhni lirisht ta shijoni. Për të zbuluar më shumë, buka e Nhu Lan shet edhe shumë artikuj të tjerë si p.sh., po aq të shijshme janë roletë e pranverës, hamburgerët, roletat, byrekët etj.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 363 – 365 – 367 Hai Ba Trung, Lagjja 8, Distrikti 3, Qyteti. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 05:00 – 00:00
 • Çmimi referencë: 15.000 VND – 55.000 VND
 • Faqja e internetit:
 • Faqe fansash:
 • Numri i telefonit: (028) 38 29 25 90
 • Vlerësimi: 4.1/5

LEXO MË SHUMË: E SHKËQYSHME me Top #20 restorantet e shijshme japoneze në HCMC SHKELQYER

Tortë me supë peshku me kokë gjarpri – Truong Sa

Ky është një dyqan supe ëmbëlsirash me peshk kokë gjarpëri për të cilin jam mjaft i interesuar sepse pronari këtu ka qenë jashtëzakonisht i përkushtuar dhe i përpiktë për të përgatitur të gjithë përbërësit. Nga përbërës të tillë si kripa djegës, qepë të skuqura, satay. Në përgjithësi, nuk do të duhet të shqetësoheni për sigurinë e përbërësve kur të vini këtu.

Supë peshku me kokë gjarpri - Truong Sa në Distriktin 3

Supë peshku me kokë gjarpri – Truong Sa në Distriktin 3

Supa e tortës është shumë fleksibël, jo e shkrifët si shumë dyqane. Peshku është mbushur me peshk në tas nga pronari, duke e parë, ai thjesht vazhdon të dëshirojë. E ngrënë me perime pak të hidhura, duhet thënë se është e mrekullueshme. Jo vetëm kaq, çmimi është i arsyeshëm, stafi është entuziast, me ritme të shpejta. Thjesht quaj të gjatë dhe të gjatë.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 720 Truong Sa, District 3, HCMC
 • Orari i hapjes: 6:30 – 21:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 39 000 VND
 • Numri i telefonit: 091 769 88 68
 • Vlerësimi: 4.4/5

Dyqan petë viçi i vjetër Hue

Supa me petë e viçit Hue është një pjatë e famshme pa diskutim. Ndryshe nga pjatat e tjera me petë, supa me petë Hue me shijen e saj unike ka bërë që shumë njerëz të bien në dashuri me këtë pjatë. Ejani në dyqanin e vjetër të petëve të viçit Hue për të shijuar një tas të shijshëm me supë me petë viçi Hue.

Dyqan petë viçi i vjetër Hue - CMT8

Dyqan petë viçi i vjetër Hue – CMT8

Më pëlqen shumë lëngu këtu, sepse lëngu zihet me kocka derri për shumë orë nga pronari, kështu që lëngu është i ëmbël dhe i pasur. Shtoni disa perime të gjalla, pak djegës nëse dëshironi që të jetë më pikant. I trazojmë vermiçelin me perime derisa perimet të zbehen pak dhe më pas shijojmë.

Tham Khảo Thêm:  Cách chơi trò chơi với Amazon Echo và Alexa

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 48 Cach Mang Thang 8, Ward 6, District 3, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 00:01 – 23:59
 • Çmimi referencë: 25.000 VND – 45.000 VND
 • Faqe fansash:
 • Numri i telefonit: 0898 088 099
 • Vlerësimi: 3.7/5

Dyqani i kallamarëve të plakut Cali – Mëngjesi në Distriktin 3

Kjo është një markë shumë e famshme në Saigon tashmë, a keni pasur mundësinë ta provoni në dyqanin e kallamarëve Cali të Old Man Cali? Supa me petë këtu është pak e shijshme, djema, veçanërisht lëngu – karakteri i rëndësishëm i një tasi të mirë supë me petë, lëngu këtu është shumë i shijshëm dhe i ëmbël.

Dyqani i kallamarëve të plakut Cali - Mëngjesi në Distriktin 3

Dyqani i kallamarëve të plakut Cali – Mëngjesi në Distriktin 3

Kallamari është i freskët dhe i shijshëm, një kafshatë më shumë qofte duhet të quhet i shkëlqyeshëm. Ejani këtu për të ngrënë, mos e humbisni salcën me kripë jeshile djegës, shpesh zhyt kallamarin në salcë për të ngrënë, duhet të them që është i shijshëm. Mos harroni të hani me perime të gjalla për të shtuar fibra në trup. Informacioni i kontaktit:

 • Adresa: 424 Nguyen Thi Minh Khai, Ward 5, District 3, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 50 000 VND
 • Faqe fansash:
 • Numri i telefonit: 090 309 99 55
 • Vlerësimi: 4/5

KUJDES: Top #7 restorantet e famshme me shuplakë sushi në qytetin Ho Chi Minh për NDËRMJETËSIT që e duan kuzhinën japoneze

Dhurata në Hanoi – Ushqim i shijshëm për njohësit

Nëse keni qenë në Quaa Hanoi, duhet të provoni pho-në e përzier këtu. Nëse e hani këtë pjatë në mëngjes, stomaku juaj do të jetë plot. Shija është e vështirë të harrohet.

Dyqani i dhuratave në Hanoi - Distrikti 3

Dyqani i dhuratave në Hanoi – Distrikti 3

Një pho i përzier në dyqan përfshin tortën pho, karota të copëtuara, kastravec, kikirikë, pulë të grirë dhe një salcë zhytjeje me salcë peshku të ëmbël dhe të kripur. Hidhni sipër salcën e peshkut, përzieni mirë dhe shijojeni menjëherë. Unë kam pasur disa zgjedhje, por nuk e di pse gjatë gjithë kohës, sepse është shumë e shijshme.

Dhurata në Hanoi - Ushqim i shijshëm për njohësit

Dhurata në Hanoi – Ushqim i shijshëm për njohësit

Përveç kësaj, kur të vini këtu, mos e humbisni pjatën “goan me avion”. Emri tingëllon i çuditshëm, por në fakt këto janë mjellma të sjella nga Hanoi me avion. Në përgjithësi, restoranti ka shumë pjata të shijshme Hanoi, duhet ta provoni për të kuptuar shijshmërinë e tij.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 21/1 Vo Van Tan, Rrethi 3, Qyteti. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 07:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 25,000 VND – 99,000 VND
 • Faqe fansash:
 • Numri i telefonit: 0913309955
 • Vlerësimi: 4/5

LEXO MË SHUMË: Duke kërkuar për 15 biftekë të shijshme dhe cilësore Saigon

Bun Cha Hanoi – Vo Van Tan – Restorant mëngjesi në Distriktin 3

Bun Cha është një pjatë me ngjyra të theksuara të kuzhinës Hanoi. Dhe nëse jeni në Saigon, shijimi i kësaj pjate është plotësisht i mundur. Në Distriktin 3, ka një restorant shumë të mirë Hanoi bun cha. Kur vij këtu për ta provuar, më duhet të pranoj se është standardi i Hanoi. Nga petat te salca e zhytjes, më duhet të them se është gjithmonë e shijshme.

Restorant Hanoi Bun Cha - Vo Van Tan District 3

Restorant Hanoi Bun Cha – Vo Van Tan District 3

Pika plus është se dyqani ka një hapësirë ​​të bollshme dhe të ajrosur, stafi është super i përkushtuar dhe profesional, kështu që do ta vizitoj patjetër herën tjetër. Oh, harrova që dyqani ka edhe shumë pjata të tjera të shijshme si ëmbëlsira me karkaleca, rrotulla Saigon, patate të skuqura etj. Nëse keni mundësi, mos e humbisni.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 135 Vo Van Tan, District 3, City. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 07:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 35.000 VND – 38.000 VND
 • Numri i telefonit: 0908384799
 • Vlerësimi: 4.1/5

Epilogu

Shpresojmë me artikullin Top 10 restorantet Mëngjesi i rrethit 3 Kjo do t’ju shpëtojë nga shqetësimi se çfarë të hani në mëngjes. Një mëngjes i plotë do t’ju japë energji për të punuar dhe studiuar në mënyrë më efektive. Pra, sado i zënë të jeni, mos harroni atë mëngjes. Shpresojmë të keni një përvojë të këndshme ngrënieje dhe mos harroni ta ndani atë me ne!

Pyetje të lidhura

Cilat bare mëngjesi në Distriktin 3 shërbejnë ushqim Hue?

Nëse jeni adhurues i pjatave Hue, atëherë shkoni menjëherë në adresat e mëposhtme: restoranti i vogël Bich Lien Hue, dyqani i petëve të viçit Hue Xua, …

Baret e mëngjesit në Distriktin 3 kanë ushqim Hanoi?

Restoranti Hanoi, restoranti Hanoi bun cha janë dyqanet që nuk duhet të humbisni.

A janë të vështira për t’u gjetur adresat e mësipërme?

Ju lutemi të jeni të sigurt sepse Diachiamthuc.vn ka bashkangjitur detajet e adresës së çdo dyqani.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết TOP #10 Quán ăn sáng Quận 3 (TP. HCM) cho ngày năng lượng! . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách khắc phục và khôi phục thiếu tab trang tính Microsoft Excel

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *