Top 10 địa chỉ ăn Hải sản Phú Quốc ngon do thực khách bình chọn

Rate this post

Phu Quoc Ushqim deti Duke iu referuar Phu Quoc-ut i referohemi parajsës së resortit që shumica e të apasionuarve të udhëtimeve duan të vizitojnë. Jo vetëm i famshëm për peizazhet e tij të bukura dhe të paprishura, por Phu Quoc gjithashtu posedon një burim të bollshëm ushqimesh deti.

Phu Quoc Ushqim deti

Phu Quoc Ushqim deti

Le të Diachiamthuc.vn Hidhini një sy 10 vendeve për të ngrënë ushqim deti cilësor kur të vini në ishullin e perlave!

Vendet kryesore për të ngrënë ushqimet më të mira të detit në Phu Quoc

Phu Quoc u ofron vizitorëve menunë më të pasur dhe të freskët të ushqimeve të detit në planet. Këtu janë disa vende për të shitur ushqim deti – Delikatesa Phu Quoc është e preferuar. Vendoseni menjëherë në fletoren tuaj për ta bërë udhëtimin tuaj në Phu Quoc më “të bie në sy, të shijshëm”!

Vendet kryesore për të ngrënë ushqimet më të mira të detit në Phu Quoc

Vendet kryesore për të ngrënë ushqimet më të mira të detit në Phu Quoc

Ku të shisni ushqim deti: Phu Quoc
Çmimi: Çmimi i ushqimeve të detit është i përshtatshëm për buxhetin, diapazoni i çmimeve është i gjerë
Cilësia: Cilësia e prodhimeve të detit si të freskëta, të pa dëmtuara, të garantuara…
Stili i përpunimit: 100 pjata të shijshme me ushqime deti, veçanërisht pjata të përgatitura në stilin vendas si peshk i zier, supë me petë peshku, petë të skuqura, kokrra gjaku…
Specialitete të ushqimit të detit: Specialitete ushqimesh deti të Phu Quoc për t’i shijuar dhe blerë si dhurata si gaforre, fiston, salmon, basa, karavidhe, goca deti, kandil deti…

KUJDES: Top 10 dyqanet e famshme të çajit të shijshëm Phu Quoc që nuk duhet t’i humbisni

Përshëndetje Restorant ushqim deti

Restoranti Hello Seafood ndodhet gjithashtu në një vend kryesor në qendër të qytetit Duong Dong. Lëvizni lehtësisht midis atraksioneve turistike si: shtëpia me fuçi me salcë peshku, tregu i natës Dinh Cau, plazhi, etj. Pasi të keni ngrënë në restorant ose pas vizitës, mund të vizitoni restorantin për të shijuar ushqime të freskëta deti.

Përshëndetje Restorant ushqim deti

Përshëndetje Restorant ushqim deti

Dizajni i lezetshëm i kombinuar me pamjen e detit për të mirëpritur erërat e “kripura” dhe për të shijuar ushqime të freskëta deti me familjen dhe miqtë nuk është asgjë më e mirë. Pas ditëve të vështira të punës, kjo është koha për të çliruar gjithçka dhe për t’u rimbushur me energji për t’u kthyer në punë. Stafi u shërben gjithmonë darkave me një qëndrim profesional që i bën klientët të mos jenë më të kënaqur dhe të dëshirojnë të kthehen këtu.

Dizajn i lezetshëm i kombinuar me pamje nga deti

Dizajn i lezetshëm i kombinuar me pamje nga deti

Informacioni i Kontaktit

 • Adresa: Rruga Tran Hung Dao 66, Qyteti Duong Dong, rrethi i ishullit Phu Quoc, Provinca Kien Giang
 • Orari i hapjes: 11:00 – 14:00 | 17:30 – 21:00
 • Çmimi referencë: 180 000 VND – 220 000 VND
 • Numri i telefonit: 0297 39999 919
 • Vlerësimi: 4.1/5
Tham Khảo Thêm:  Cách phóng to ổ C (phân vùng hệ thống) trong Windows 10

Restorant Trung Duong Marina – Ushqim deti Phu Quoc

Shije e gjerë, e ajrosur, luksoze, e shijshme janë pikat që zotëron restoranti Trung Duong Marina. Ndodhet pikërisht në qendër të qytetit, i përshtatshëm për lëvizje.

Restorant Trung Duong Marina

Restorant Trung Duong Marina

Dyqani është i ndërtuar në shumë zona të tilla si ambiente të brendshme, me ajër të kondicionuar, kopsht për të zgjedhur nga klientët. Përveç pjatave me fruta deti, restoranti ka 2 pjata tipike, hotpot me fruta deti dhe oriz të skuqur me gaforre, të cilët vlerësohen si shumë të shijshëm. Çmimet këtu janë shumë në përputhje me cilësinë. Kaloni momente relaksi me familjen për të shijuar Ushqim deti Phu Quoc kjo është e mrekullueshme, apo jo? Cilësia e shërbimit gjithashtu i bën klientët jashtëzakonisht të kënaqur.

Çmimi këtu është shumë i përshtatshëm për cilësinë

Çmimi këtu është shumë i përshtatshëm për cilësinë

Informacioni i Kontaktit

 • Adresa: Rruga 136 April 30, Duong Dong Town, Phu Quoc Island District, Province Kien Giang
 • Orari i hapjes: 09:00 – 23:00
 • Numri i telefonit: 02973 980 540
 • Çmimi referencë: 250.000 VND – 385.000 VND
 • Vlerësimi: 3.8/5

LEXO MË SHUMË: 20 specialitete Phu Quoc të blera si dhurata të shijshme duhet t’i provoni patjetër

Restorant Phoenix

Ndalesa tjetër është një restorant me një dizajn të thjeshtë. Por ka një atmosferë të ngushtë, të ngrohtë si në shtëpi. Kontakti i parë është qëndrimi profesional dhe entuziast i shërbimit të personelit në shërbim. Më pas janë gatimet që përgatiten me mjeshtëri nga shefi i restorantit. Shije shume e shijshme.

Restorant Phoenix

Restorant Phoenix

Zbulimi i restorantit është burimi i përbërësve të ushqimit të detit. Furnizohet nga ujërat e Phu Quoc me të mbërritur në restorant i freskët. Jo vetëm ushqim deti, restoranti Phuong Hoang ka edhe një pjatë të veçantë “pule noti”. Për t’u kujdesur për klientët që nuk mund të hanë një shumëllojshmëri ushqimesh deti. Ky është gjithashtu një vend që shumë turistë e duan dhe zgjedhin të kthehen.

Ushqim i shijshëm Restorant Phuong Hoang

Ushqim i shijshëm Restorant Phuong Hoang

Informacioni i Kontaktit

 • Adresa: 70B Tran Hung Dao, Duong Dong Town, Phu Quoc Island District, Province Kien Giang
 • Orari i hapjes: 11:00 – i shitur
 • Numri i telefonit: 0903 133 215
 • Çmimi referencë: 40 000 VND – 2 000 000 VND
 • Vlerësimi: 4.2/5

KUJDES: Përmbledhje e 30 ushqimeve më të njohura të shijshme dhe të lira Phu Quoc

Restorant Ra Khoi – Ushqim deti Phu Quoc

Ky vend ka një hapësirë ​​projektimi të gjerë, të ajrosur dhe të ngushtë kryesisht për t’i shërbyer nevojave të klientëve që porosisin festa të mëdha, ditëlindje, festivale, … me një kapacitet deri në 700 të ftuar.

Restorant në det

Restorant në det

Restoranti është i specializuar në servirjen e pjatave të bëra nga ushqimet e detit të freskëta me kuzhinierë me përvojë, të cilët vendosin gjërat më thelbësore në pjatë, duke u dhënë darkuesve përshtypjen e shijes së detit.

Tham Khảo Thêm:  Cách sửa ảnh GIF bị hỏng trên Instagram

Jo vetëm dekorim i bukur, ushqimi i freskët gjithashtu ofron një sasi të madhe të lëndëve ushqyese për darkuesit për t’i shtuar më shumë shije vaktit. Ky vend është shumë i përshtatshëm për të mbajtur festa me familjen dhe miqtë.

Menuja e restoranteve në det

Menuja e restoranteve në det

Informacioni i Kontaktit

 • Adresa: 131 BIS, 30 Prill, Duong Dong Town, Phu Quoc Island District, Province Kien Giang
 • Orari i hapjes: 10:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 125,000 VND
 • Numri i telefonit: 0982 020 393
 • Vlerësimi: 4/5

Restorant ushqim deti 343 Phu Quoc

Nëse jeni të apasionuar pas kërmillit, nuk duhet të humbisni restorantin 343 të ushqimeve të detit. I specializuar në ofrimin e kërmijve të detit dhe ushqimeve të tjera të freskëta të detit me çmime të përballueshme, ky është një vend që tërheq shumë vendas, vendas si dhe turistë.

Restorant ushqim deti 343 Phu Quoc

Restorant ushqim deti 343 Phu Quoc

Hapësira e restorantit është shumë e njohur, afër por cilësia e shërbimit është shumë e mirë nga stafi entuziast dhe miqësor. Cilësia e ushqimit është gjithashtu e shkëlqyer kur bëhet fjalë për duart e kuzhinierëve me përvojë dhe të përkushtuar. Asgjë nuk do të humbet kur të vini në 343 prodhimet e detit për të shijuar ushqimet e detit Phu Quoc.

Restorant ushqim deti 343

Restorant ushqim deti 343

Informacioni i Kontaktit

 • Adresa: Rruga 78 April 30, Duong Dong Town, Phu Quoc Island District, Province Kien Giang
 • Orari i hapjes: 10:00 – 23:00
 • Numri i telefonit: 0946 643 638
 • Çmimi referencë: 50 000 VND – 200 000 VND
 • Vlerësimi: 4.4/5

LEXO MË SHUMË: Harrojeni rrugën për në shtëpi me restorantin më të shijshëm #20 të dhive Phu Quoc

Restorant vietnamez Phu Quoc

Restoranti Viet Phu Quoc ndodhet gjithashtu në restorantin e famshëm të ushqimeve të detit në qytetin Duong Dong. Adresa e dyqanit ndodhet buze rruges kryesore, e lehte per te shkuar ne atraksione dhe e lehte per tu gjetur.

Restorant vietnamez Phu Quoc

Restorant vietnamez Phu Quoc

Duke u shërbyer vizitorëve pjatat tipike të detit të ujërave Phu Quoc me përbërës të freskët të kapur në det. Janë 2 pjata speciale që duhet të provoni kur të vini në restorant: supë me kërpudha Melaleuca dhe sallatë me harengë. Pjesa tjetër e pjatave janë të pasura me shije dhe me çmime të arsyeshme. Stafi i shërbimit në restorant është gjithmonë entuziast për të ndihmuar klientët me më të mirën e tyre. Sjellja e një ndjenje familjariteti dhe rehatie për darkuesit që vijnë në restorant.

Pjatë e përfunduar e sallatës me harengë

Pjatë e përfunduar e sallatës me harengë

Informacioni i Kontaktit

 • Adresa: 216 Nguyen Trung Truc, qyteti Duong Dong, rrethi i ishullit Phu Quoc, provinca Kien Giang
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 130.000 VND – 250.000 VND
 • Numri i telefonit: 0931 620 779
 • Vlerësimi: 4.4/5

Shtëpia e Gaforres Phu Quoc

Avantazhi i restorantit Phu Quoc Crab është se ndodhet në qendër të qytetit Duong Dong, kështu që ka shumë turistë për t’u vizituar. Ajo tërheq shumë sy dhe është e lehtë për t’u gjetur me një shenjë të madhe me një gaforre të kuqe tulla.

Shtëpia e Gaforres Phu Quoc

Shtëpia e Gaforres Phu Quoc

Përveç porositjes së pjatave të veçanta, veçanërisht restoranti i Gaforres ka kombinime që vizitorët t’i zgjedhin më lehtë por çmimi është i arsyeshëm. Prandaj, ajo është e dashur nga shumë vendas dhe turistë për ta shijuar.

Ushqim i shijshëm i Shtëpisë së Gaforres Phu Quoc

Ushqim i shijshëm i Shtëpisë së Gaforres Phu Quoc

Informacioni i Kontaktit

 • Adresa: Rruga Nguyen Trai 26, Qyteti Duong Dong, rrethi i ishullit Phu Quoc, Provinca Kien Giang
 • Orari i hapjes: 11:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 100.000 VND – 1.500.000 VND
 • Numri i telefonit: 0297 3845 067
 • Vlerësimi: 4.2/5

Restorant ushqim deti Phu Quoc Cat

Me një hapësirë ​​të ajrosur dhe dizajn luksoz, strukturë moderne, paraqitje të rregullt dhe të pastër të tavolinave dhe karrigeve, restoranti i ushqimeve të detit Cat Bien tërheq shumë darkues.

Restorant ushqim deti Phu Quoc Cat

Restorant ushqim deti Phu Quoc Cat

Ushqimet e detit të restorantit përzgjidhen me kujdes nga shefat e kuzhinës dhe përpunohen në pjata tërheqëse, të pasura me shije deti. Menuja e larmishme u jep klientëve më shumë zgjedhje. Gjithmonë sigurohuni që ushqimet e detit të jenë të freskëta dhe të përshtatshme për higjienën e ushqimit. Vendi i duhur për t’u ulur dhe për të pirë një birrë, shijoni ushqim deti Phu Quoc me familjen dhe miqtë.

Restorant deti Phu Quoc Cat ushqim deti ushqim i shijshëm

Restorant deti Phu Quoc Cat ushqim deti ushqim i shijshëm

Informacioni i Kontaktit

 • Adresa: Rruga 30/4, Lagjja 1, Qyteti Duong Dong, rrethi i ishullit Phu Quoc, Provinca Kien Giang
 • Orari i hapjes: 9:00 – 23:00
 • Numri i telefonit: 093 980 84 47
 • Çmimi referencë: 50 000 VND – 200 000 VND
 • Vlerësimi: 4/5

Restorant Deti Blu

Përshtypja kur hyni në restorantin Blue Sea është se ka një hapësirë ​​të bollshme dhe të pastër. Një pikë kulmore është zona ku rriten prodhimet e freskëta të detit që klientët të zgjedhin aty për aty dhe të përgatisin menjëherë pjatat.

Restorant Deti Blu

Restorant Deti Blu

Pamja e restorantit ju lejon të shikoni nga deti i paanë dhe gopat e detit janë shumë poetikë. Ushqimet e detit të kapur nga deti dhe të ngritura nga gomone janë mjaft të freskëta për të përpunuar për darkuesit pjata të shijshme ushqimore deti me një shije të parezistueshme. Provoni të vini këtu me familjen dhe miqtë në fundjavë për të shijuar Ushqim deti Phu Quoc pikërisht tani.

Sallata me gaforre me salcë pikante do të jetë një pjatë e mrekullueshme

Sallata me gaforre me salcë pikante do të jetë një pjatë e mrekullueshme

Informacioni i Kontaktit

 • Adresa: Grupi 9, Rach Hamlet, Komuna Ham Ninh, Distrikti i ishullit Phu Quoc, Provinca Kien Giang
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:00
 • Numri i telefonit: 0977 447 734
 • Çmimi referencë: 500 000 VND – 1 100 000 VND
 • Vlerësimi: 3.6/5

LEXO MË SHUMË: Zbuloni restorantet më të shijshme numër 18 të Phu Quoc Hot Pot!

Djali Trang Quan

Megjithëse restoranti i ushqimeve të detit Son Trang nuk ndodhet në qendër, ai ndodhet afër fshatit të peshkimit Ham Ninh. Si rezultat, përbërësit e freskët furnizohen shpejt dhe me një kosto më të ulët.

Djali Trang Quan

Djali Trang Quan

Nëse keni mundësinë të vizitoni fshatin e peshkimit Ham Ninh, nuk duhet të humbisni restorantin e ushqimeve të detit Son Trang. Duke pasur përvojë në shpërndarjen e prodhimeve të detit, pronari i zgjedh me kujdes edhe përbërësit që restoranti t’u shërbejë klientëve. Stafi i shefit të kuzhinës është gjithashtu i përzgjedhur dhe i trajnuar në mënyrë profesionale. Gjithmonë të gatshëm për të shërbyer darka, sjellni sa më shumë kënaqësi kur vini këtu.

Ekziston edhe një shërbim transporti me autobus nga hoteli në restorant, i cili është shumë i përshtatshëm kur udhëtoni në grup.

Hapësira Son Trang Quan

Hapësira Son Trang Quan

Informacioni i Kontaktit

 • Adresa: Ham Ninh Fishing Village, Rach Ham Hamlet, Phu Quoc Island District, Province Kien Giang
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:00
 • Numri i telefonit: 0986 545 062
 • Çmimi referencë: 50.000 VND – 350.000 VND
 • Vlerësimi: 4.2/5

Epilogu

10 vendet më të mira Ushqim deti Phu Quoc që artikulli ka përmbledhur më sipër do t’ju japë shumë informacione për të zgjedhur. Uroj që të keni shumë përvoja interesante kur udhëtoni në ishullin e perlave Phu Quoc.

Pyetje të lidhura

Cilat vende shesin ushqime deti të freskëta dhe të shijshme Phu Quoc?

Mund t’i referoheni Restorantit Hello Ushqim deti, Restoranti Trung Duong Marina, Restoranti Phuong Hoang,…

A është shumë i shtrenjtë çmimi i ushqimeve të detit në restorantin e mësipërm, Diachiamthuc?

Çmimet e pjatave janë krejtësisht të arsyeshme dhe shkojnë paralelisht me cilësinë, kështu që të jeni të sigurt!

Cilat janë orët e punës së restoranteve të detit Phu Quoc?

Dyqanet janë zakonisht të hapura nga 8 e mëngjesit deri në rreth 23 pasdite.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 10 địa chỉ ăn Hải sản Phú Quốc ngon do thực khách bình chọn . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Điểm danh 16 quán lẩu Hà Nội ngon ăn là ghiền không nên bỏ qua

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *