TỔNG HỢP #7 quán Kem Bơ Đà Lạt gây nghiện cho giới trẻ 2023

Rate this post

Akullore me avokado Da Lat Kjo është një pjatë që shumica e turistëve dhe njerëzve në Da Lat nuk mund ta injorojnë në dreka të nxehta. Duke iu referuar Da Lat, njerëzit do të mendojnë menjëherë për ajrin e ftohtë, së bashku me kremin e gjalpit Da Lat. Një pjatë është gjithashtu e kërkuar në mënyrë aktive nga turistët kur udhëtojnë në këtë qytet me mijëra lule.

Akullore me avokado Da Lat

Akullore me avokado Da Lat

Ata që vijnë në Da Lat pa shijuar akulloren me avokado, udhëtimi nuk është vërtet i plotë. Shija yndyrore e avokados, durianit së bashku me kokosin e grirë ka krijuar një pjatë që tërheq shumë turistë kureshtarë që vijnë këtu për ta provuar. Dhe të gjesh një filxhan të mirë akullore me avokado për ta shijuar nuk është një gjë e lehtë për turistët kur vizitojnë për herë të parë Da Lat. Sot Diachiamthuc.vn Ne do t’i çojmë vizitorët për të vizituar dyqanet më të mira të akullores me avokado në vendin e mjegullës.

Dyqani më i shijshëm i akulloreve me avokado Dalat 2023

Një tjetër gjë interesante për të ngrënë akullore në mot të ftohtë është se ajo na afron më shumë. Mendo pak, me atë mot të ftohtë. Miqtë e ftuan njëri-tjetrin për të ngrënë akullore së bashku, ulur afër njëri-tjetrit, duke ngrënë akullore duke qeshur. Kjo është me të vërtetë një mënyrë e shkëlqyer për t’u “ngrohur” në klimën e ftohtë të Da Lat.

Dyqan akulloresh të shijshme me avokado Da Lat

Dyqan akulloresh të shijshme me avokado Da Lat

A është kjo arsyeja pse të jesh në Da Lat pa marrë parasysh sa ftohtë është? Njerëzit ende pëlqejnë të ftojnë njëri-tjetrin për të shijuar kremin e ftohtë të gjalpit të mbushur me qumësht kokosi të yndyrshëm. Bashkë me shijen e veçantë të durianit.

Krem gjalpi

Krem gjalpi

Këtu, Diachiamthuc.vn do t’ju zbulojë dyqanin më të mirë të akullores me avokado – ushqim i shijshëm në Dalat I famshëm, i shijshëm dhe i lirë në Da Lat. Për referencën tuaj.

Nari Dyqan akulloresh gjalpi Adresa: 74C, Nguyen Van Troi, Da Lat Orari i hapjes: 9:00 – 22:00
Prekni Dyqan akulloresh gjalpi Adresa: 2 Nguyen Trai, Ward 9, Da Lat City, Lam Dong Orari i hapjes: 9:00 – 21:30
Akullore Thanh Thao me gjalpë Adresa: 76 Nguyen Van Troi, Ward 2, Da Lat City, Lam Dong Orari i hapjes: 9:00 – 22:00
Akullore me gjalpë Co Huyen Adresa: Kati i tregut Dalat Orari i hapjes: 9:00 – 22:00

Dyqan akulloresh Nari me avokado Da Lat

Krem me gjalpë Nari Da Lat

Krem me gjalpë Nari Da Lat

Akullorja me avokado konsiderohet si një rostiçeri “specialiteti” që pëlqehet veçanërisht nga turistët nga afër dhe larg kur kanë mundësinë të udhëtojnë në Da Lat. Në të cilën, dyqani i akullores Nari është një adresë prestigjioze që vlerësohet shumë nga shumë darkues.

Tham Khảo Thêm:  Tìm hiểu về Cá Hồi, gợi ý 15 món từ cá hồi ngon bổ dưỡng

Dyqani shërben shumë pjata të shijshme nga akullore me avokado, akullore, çaj, smoothie dhe lëngje frutash. Një gotë e plotë me akullore me avokado me krem, smoothie avokado, durian … përzieni përzierjen në gotë lart, do të krijojë një shije jashtëzakonisht tërheqëse.

Akullore e shijshme me avokado Da Lat Nari

Akullore e shijshme me avokado Da Lat Nari

Fetat e avokados në akulloren Nari Butter janë të shijshme

Gjëja më e veçantë për t’u përmendur është akullorja jashtëzakonisht tërheqëse me feta avokado. Fetat e gjalpit priten në mënyrë të barabartë, vendosen mbi akulloren e ftohtë. Kështu lindi një filxhan krem ​​gjalpi me pamje të bukur dhe shije të shkëlqyer. Shija e mishit, yndyrore, fleksibël, aromatike e çdo fete gjalpi të servirur me krem ​​të ftohtë do të krijojë një shije të shijshme nga tryeza.

Dyqan akulloresh Nari me avokado Da Lat

Dyqan akulloresh Nari me avokado Da Lat

Nari sjell një hapësirë ​​rinore dhe dinamike. Tavolinat dhe karriget janë të rregulluara me delikatesë, të pastra dhe të bukura. Fitoi zemrat e shumë darkuesve, veçanërisht të rinjve. Stafi këtu është super entuziast, miqësor, duke krijuar një ndjenjë afërsie dhe rehati për darkuesit kur shijojnë pjata të shijshme këtu. Në veçanti, çmimi këtu është jashtëzakonisht i përballueshëm në krahasim me cilësinë që ofron dyqani. Nëse jeni duke kërkuar për një dyqan standard akulloreje me avokado në Da Lat, mos e humbisni akulloren me avokado të Narit.

Prekni Akullore Da Lat me gjalpë

CNI: Nr. 27 Nguyen Trai, Reparti 9, Da Lat (Përballë Stacionit Da Lat).

CNII: Nr. 08 Zona Hoa Binh, Phuong 1, Da Lat (pranë tregut Da Lat)

 • Numri i telefonit: 19009429
 • Fanpage: Touch Da Lat Butter Ice Cream
 • Google Map: Da Lat Butter Ice Cream – Touch Butter Ice Cream
 • Faqja e internetit:
 • Çmimi referencë: 25.000 VND – 59.000 VND
 • Orari i hapjes: 07:00 – 22:00
 • Vlerësimi: 4.3/5
Prek akulloren me avokado Da Lat

Prek akulloren me avokado Da Lat

Touch Edhe pse pak më shumë se 3 vjet funksionim, por Touch Cream Da Lat ka pushtuar shumë darkues që e duan akulloren e famshme të Da Lat me avokado. Ky vend çon në një destinacion ideal për turistët si dhe vendasit kur duan të shijojnë një akullore të shijshme dhe cilësore.

Dyqan akulloresh me gjalpë Da Lat

Dyqan akulloresh me gjalpë Da Lat

Akullorja me avokado në Touch është bërë 100% nga gjalpi, jo krem ​​qumështi apo krem ​​kokosi në shumë vende të tjera. Prandaj, kur shijoni akulloren me avokado në shtëpinë e Touch, mund të ndjeni shijen e yndyrshme, të ëmbël dhe të ftohtë të gjalpit të pastër, jashtëzakonisht tërheqës. Për ta bërë akulloren më të shijshme dhe tërheqëse, Touch ka gjithashtu një listë jashtëzakonisht të pasur të mbushjeve shoqëruese si kokosi i tharë tantan, perla të bardha/të zeza, arra pishe, fasule të kuqe, etj.

Akullore me avokado në Da Lat

Akullore me avokado në Da Lat

Përveç kremit të gjalpit, ka shumë ushqime dhe pije të tjera në Touch nga të cilat mund të zgjidhni. Dinerët që duan të ndryshojnë shijet mund të provojnë pjata të tjera në meny.

Dyqan akulloresh të shijshme me avokado Dalat

Dyqan akulloresh të shijshme me avokado Dalat

Touch House nuk ka vetëm akullore të shijshme me avokado. Hapësira e shtëpisë së Touch është gjithashtu shumë e këndshme për njerëzit. E gjelbra gjalpi, e bardha janë marrë si ngjyra kryesore, të kombinuara me interierin, bimët jeshile, dekori është jashtëzakonisht i ftohtë dhe i këndshëm. Pamja e dritares së xhamit me pamje nga stacioni Da Lat është shumë e lezetshme. Duke premtuar se do t’ju sjellë ushqim të shijshëm dhe pamje jashtëzakonisht të mirë të check-in në Da Lat.

Tham Khảo Thêm:  Khám phá TOP #12 Quán ăn sáng Tân Bình (TP. HCM) ngon

Akullore e shijshme me avokado Da Lat – Quan Phung

Përveç akullores me avokado Thanh Thao, akullorja Phung është gjithashtu mjaft e famshme në Da Lat. Me një shtresë kremi gjalpi me qumësht kokosi sipër, vetëm duke e parë të bën të duash ta hash. Duke folur më shumë për dyqanin e akulloreve Phung avokado, mund të mos besoni se ky dyqan ka ekzistuar për shumë vite. Në të kaluarën, dyqani ndodhej në katin e tregut të Da Lat, por më vonë u zhvendos në Rrugën 97A Nguyen Van Troi.

Dyqan akulloresh me avokado Da Lat

Dyqan akulloresh me avokado

Numri i turistëve që vijnë këtu për të shijuar akulloren me avokado çdo ditë është gjithashtu shumë i mbushur me njerëz. Me një eksperiencë shumëvjeçare, pronari ka përpunuar akulloren me shijen e vet, por ende ka shijen tradicionale të Da Lat. E butë kremoze, me lëng me gjalpë, super e shijshme. Ka një shije të yndyrshme, por jo të yndyrshme. Shumë e shijshme, mos u mërzitni. Hapësira e restorantit është e dekoruar mjaft thjeshtë por shumë e ndritshme dhe e pastër.

Krem me gjalpë Phung Da Lat

Krem me gjalpë Phung

Pjesa e kremit të gjalpit të dyqanit është mjaft e madhe. Është shumë komode për t’u ngrënë sepse akullorja është gjithmonë e lëmuar dhe shkrihet në gojë. Qumështi i kokosit sipër e bën gjellën më të yndyrshme dhe aromatik. Çmimi i akullores me avokado Phung është gjithashtu shumë i arsyeshëm.

 • Adresa: 97A Nguyen Van Troi, Ward 2, City. Da Lat
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 15000 VND/kupë
 • Numri i telefonit: 0934141948
 • Vlerësimi: 4.4/5

Krem me gjalpë Co Huyen

Edhe pse dyqani ndodhet brenda tregut Da Lat, është i vështirë për tu gjetur, por shumë turistë kanë ardhur në dyqan. Krem me gjalpë Da Lat – Zonja Huyen. Jo vetëm për turistët, por edhe për njerëzit e Da Lat, akullorja me avokado Co Huyen është shumë e njohur për ta. Dyqani i bukur i akullores me avokado në tregun Da Lat të znj. Huyen është i lidhur me tregun Da Lat për më shumë se 40 vjet.

Krem me gjalpë Miss Huyen Da Lat

Akullorja me avokado e Miss Huyen

Me shumë vite përvojë, ajo zgjedh avokadot më cilësore. Shumë dyll për ta bërë akulloren të butë dhe të yndyrshme. Pjesa e akullores që hahet me të është veçanërisht aromatik me aromë të fortë kokosi. Më konkretisht, gjalpi i saj nuk është i gatshëm, klientët vijnë në dyqan për të porositur dhe më pas e bëjnë atë, që të siguroheni për përbërësit.

Dyqan akulloresh Miss Huyen Butter

Dyqan akulloresh Miss Huyen Butter

Përveç kremit të gjalpit, vizitorët gjejnë gjithashtu shumë pjata të shijshme çaji në dyqan. Për shembull, duke futur gjizë me fasule, çaj të përzier, xhensen tonik … Së bashku me thjeshtësinë, afërsinë, sinqeritetin dhe buzëqeshjen miqësore, njerëzit kujtojnë gjithmonë dhe duan të kthehen përsëri në dyqan nëse kanë mundësi të dalin. Da Lat .

 • Adresa: Kati i tregut Dalat
 • Orari i hapjes: 09:00 – 16:15
 • Çmimi referencë: 10,000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.2/5

LikeMax – Krem me gjalpë, çaj qumështi, lëng barishte të kuqe

Është një dyqan pijesh në zhvillim kohët e fundit në Da Lat, por LikeMax. Ka shumë vlerësime të larta për shijen e çajit, çajit të qumështit dhe veçanërisht kremit me gjalpë të dyqanit. Rreth kremit të gjalpit: gjalpë shumë i trashë, jo shumë i yndyrshëm, gjalpë me yndyrë të butë i përzier me krem ​​kokosi, ëmbëlsia e kokosit shkon mirë me gjalpin. Këtu ka shumë lloje çaji me qumësht, shija është shumë e mirë, jo shumë e ëmbël.

Krem gjalpi LikeMax

Krem gjalpi LikeMax

Çaji bimor është një pije shumë e shijshme, shumë e freskët për trupin. Stafi këtu shërben shumë shpejt, me ngrohje dashuri. Kjo është arsyeja pse shumë vizitorë ishin të entuziazmuar nga shija e kremit të gjalpit që është sa i yndyrshëm, i freskët dhe i butë për t’u ngrënë. Përveç kësaj, restoranti ka shumë pika të tjera plus. Si një hapësirë ​​e gjerë dhe e ajrosur, pronari është jashtëzakonisht i lezetshëm dhe miqësor me mysafirët.

Krem gjalpë si Max

Krem gjalpë si Max

 • 83M Nguyen Van Troi, Ward 02, Da Lat City, Lam Dong Province.
 • Orari i hapjes: 8:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 15000 VND
 • Numri i telefonit: 0392000007
 • Faqe fansash:
 • Vlerësimi: 4.5/5

Krem Thanh Thao me gjalpë

Ngrënia e akullores me avokado në restorantin Thanh Thao është një përvojë e domosdoshme. Për ata prej jush që e duan akulloren me avokado kur vijnë në Da Lat. Një nga dyqanet e akulloreve me avokado, jo vetëm vendasit, por edhe turistët e njohin dyqanin e shijshëm të akullores Da Lat.

Akullore Thanh Thao me gjalpë

Akullore Thanh Thao me gjalpë

Përveç kremit të gjalpit durian, akullorja me fruta është një pjatë shumë e njohur këtu. Nëse keni mundësi të vini në Da Lat, duhet të provoni akulloren e avokados Thanh Thao, padyshim që do të jetë një përvojë interesante kur të vini në Da Lat. Ky është gjithashtu një dyqan i vjetër dhe është bërë markë e Da Lat.

Hapësira e restorantit është mjaft e gjerë me 2 kate për të ngrënë dhe pirë të ftuarit. Megjithatë, për shkak se është shumë e famshme dhe shije e shijshme akulloreje, kremi i gjalpit Thanh Thao është gjithmonë i mbushur me turistë. Një herë, unë dhe miqtë e mi duhej të prisnim në radhë për të marrë një tryezë.

Thanh Thao Butter Akullore në Da Lat

Akullore Thanh Thao me gjalpë

Këto gota të thjeshta por shumë tërheqëse për krem ​​gjalpi janë bërë nga avokado të verdha të pjekura të kombinuara me pak yndyrë nga qumështi. Përveç kësaj, vizitorët mund të ndiejnë diku edhe aromën e dobët të durianit. E veçanta Krem me gjalpë Da Lat Shija këtu është e duhura, kështu që nuk do të mërziteni. Kur udhëtoni për në Dalat, mbani mend të vizitoni një herë dyqanin Thanh Thao për të ngrënë akullore me avokado!!!

 • Adresa: 76 Nguyen Van Troi, Da Lat, Lam Dong
 • Orari i hapjes: 09:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 10.000 VND – 50.000 VND
 • Numri i telefonit: 02633828360
 • Vlerësimi: 4/5

LEXO MË SHUMË: Lista e adresave që shesin letër të shijshme orizi të pjekur në Da Lat

Epilogu

Më lart janë dyqanet më të shijshme të akulloreve me avokado në Da Lat që Diachiamthuc.vn ka përpiluar. Nëse keni mundësi të vini në Da Lat, duhet të vizitoni vendet e mësipërme për të shijuar akulloren e shijshme Da Lat. Dhe përjetoni kuzhinën e qytetit të mijëra luleve. Nëse keni ndonjë pyetje, ose shihni mungesë të dyqaneve Krem me gjalpë Da Lat Për më shumë informacion mund të na kontaktoni përmes linjës telefonike 02633 703 789. Dhe udhëtimi juaj qoftë plot gëzim.

Disa pyetje nga vizitorët në lidhje me akulloren me avokado në Da Lat

Cili restorant është i shijshëm për të ngrënë Krem me gjalpë Diachiamthuc.vn?

Aktualisht, në Da Lat, ka shumë dyqane që shesin akullore me avokado. Por restorantet më të mira që kemi përditësuar në artikull si Thanh Thao avokado akulloresh, Nari avokado akulloresh… Mund të vini dhe të shijoni.

Kur është koha e duhur për të ngrënë krem ​​gjalpi?

Koha kur ndjejmë akulloren më të mirë me avokado është ndoshta mesdita. Ose pasdite vonë, djema.

A varet akullorja me avokado e Da Lat nga stina apo është e disponueshme në çdo stinë?

Akullorja me avokado në Da Lat është e disponueshme në çdo stinë, sepse avokado tani më rritet gjatë gjithë vitit.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết TỔNG HỢP #7 quán Kem Bơ Đà Lạt gây nghiện cho giới trẻ 2023 . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách phát trực tuyến trò chơi PlayStation 5 tới tất cả thiết bị của bạn bằng tính năng chơi từ xa

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *