Thưởng thức hải sản Cần Thơ

Rate this post

Can Tho Ushqim deti – Can Tho përveç bukurisë poetike të natyrës, ushqimet e detit janë edhe një nga specialitetet tejet tërheqëse që nuk duhet të humbisni.

Can Tho Ushqim deti

Can Tho Ushqim deti

Me këtë postim, Diachiamthuc.vn do t’ju prezantojë me vende të shijshme dhe të freskëta me prodhime deti që nuk duhet t’i humbisni.

Top restorantet e shijshme – ushqyese – të lira Can Tho me ushqim deti që duhet të provoni

Hani ushqim deti në Cau

Top restorantet e shijshme - ushqyese - të lira Can Tho me ushqim deti që duhet të provoni

Top restorantet e shijshme – ushqyese – të lira Can Tho me ushqim deti që duhet të provoni

n Ku është poezia më e mirë? Eksploroni restorante dhe restorante me Diachiamthuc.vn Can Tho shijshme – prodhime deti të shijshme me çmime preferenciale. Le të “bombardojmë” dyqanet më poshtë.

SUGJERON: Këshilla për ju 24 restorante të shijshme për mëngjes në Can Tho, me stomak plot

Restorant Can Tho Billion Gaforrja

Restoranti Tub Cua është një restorant i specializuar në prodhimet e detit. Përbërësit janë të garantuar të jenë të freskët dhe të përpunuar në miliarda pjata të shijshme, veçanërisht pjata me gaforre si gaforrja kerri, gaforrja e zier në avull ose gaforrja e nxehtë.

Kati miliardë gaforre

Kati miliardë gaforre

Çdo bebe gaforre është e freskët dhe ka një peshë të moderuar, mishi është i ndarë dhe aromatik, duke shtuar shijshmërinë e salcës aromatike të kerit, e ngrënë me oriz të zier në avull ose bukë të nxehtë është e shijshme.

Restorant Can Tho Billion Gaforrja

Restorant Can Tho Billion Gaforrja

 • Adresa: Nr. 137 Rruga Dang Thi Nhuong, Bui Huu Nghia Ward, Binh Thuy District, Can Tho City.
 • Orari i punës: 10:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 30.000 – 200.000 VND
 • Fanpage: Billion Gaforre Hotpot
 • Numri i telefonit: 0292 3777 829
 • Vlerësimi: 4/5

Can Tho hambari i ushqimeve të detit Binh Ba

Nëse jeni duke kërkuar për një adresë për të blerë ushqim deti cilësor dhe me reputacion, ejani shpejt në tasin e ushqimit të detit Binh Ba. Tezgat dhe cisternat me ushqime deti me lloje te ndryshme nga gaforret, gaforret te karkalecat, peshku etj mund te blihen per ti gatuar vete ose te keni nje perpunim te shpejte nga restoranti per te pasur nje pjate atraktive me fruta deti.

Can Tho hambari i ushqimeve të detit Binh Ba

Can Tho hambari i ushqimeve të detit Binh Ba

Dyqani ka gjithashtu shumë kombinime, një shumëllojshmëri gatimesh që mund të shijohen me një birrë të freskët si këmbët e pulës, kërmijtë e zier në avull me piper jeshil, gobi i pjekur në skarë me kripë dhe piper, tenxhere me bretkocë të zhytur në uthull, butakë të pjekur në skarë me yndyrë qepë, … E përballueshme, e përshtatshme për ushqime familjare.

Tas Binh Ba me ushqim deti

Tas Binh Ba me ushqim deti

 • Adresa: Rruga Tran Van Kheo nr. 11B, Cai Khe Ward, rrethi Ninh Kieu, Can Tho City
 • Orari i punës: 15:00 – 2:00
 • Çmimi referencë: 000 – 500 000 VND
 • Fanpage: Binh Ba Tas me ushqim deti
 • Numri i telefonit: 094 693 96 37
 • Vlerësimi: 4.5/5
Tham Khảo Thêm:  Cách tìm hoặc xóa yêu cầu kết bạn bị bỏ qua trên Snapchat

Ushqim deti i Detit Lindor

Hani ushqim deti sa të kënaqeni me restorantin e ushqimeve të detit të Detit Lindor, një adresë Can Tho ushqim deti i mirëpritur nga shumë të rinj. Menuja është e larmishme me pjata të panumërta të bëra nga ushqimet e detit, që sigurojnë freski dhe nxehtësi, të shfaqura në linja ushqimore që bien në sy. Në raste apo ngjarje të veçanta, dyqani nuk i rrit çmimet, por ka zbritje, promovime dhe shumë stimuj tërheqës për darkuesit kur vijnë këtu.

Can Tho Ushqim deti Lindor

Can Tho Ushqim deti Lindor

 • Adresa: Nr. 100 Cach Mang Thang Tam Street, An Hoa Ward, Ninh Kieu District, Can Tho City.
 • Orari i punës: 9:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 30 000 VND/personi.
 • Fanpage: Bufe me ushqim deti të Detit Lindor
 • Numri i telefonit: 093 929 41 95
 • Vlerësimi: 4.2/5

LEXO MË SHUMË: Top 15 restorantet e famshme Can Tho me tenxhere, gjurmë të kuzhinës perëndimore

Kovë me ushqim deti Gaforrja e lumtur

Afishohen prodhimet e freskëta të detit që ju të zgjidhni sipas preferencave tuaja, ideale për takime dhe takime me të dashurit në Happy Crab. E veçanta e restorantit është se ushqimi do të vendoset në kova të mëdha me një shumëllojshmëri salcash që mund të zgjidhni si cajun, gjalpë hudhre etj. Përveç ushqimeve të detit, restoranti ka edhe zierje me brinjë pikante standarde Thai. Copat e mëdha të brinjëve janë plot me mish, të përziera me aromën aromatike dhe pikante të djegës së gjelbër, duke zënë gojën deri në shijen e fundit.

Kovë me ushqim deti Gaforrja e lumtur

Kovë me ushqim deti Gaforrja e lumtur

 • Adresa: Nr. 102 Nguyen An Ninh Street, An Lac Ward, Ninh Kieu District, Can Tho City.
 • Orari i punës: 10:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 30.000 – 500.000 VND
 • Fanpage: Restorant ushqim deti Happy Crab
 • Numri i telefonit: 0292 2222 027
 • Vlerësimi: 4.1/5

Dyqan karavidhesh në rrugë verore

Shumë njerëz, kur kalojnë nga rruga Mau Than, tërhiqen nga aroma aromatike dhe karavidhe të shfaqura në dyqanin e karavidheve He Pho. Hapësira është e pastër dhe e ajrosur, me tavolina dhe karrige në dispozicion për të zgjedhur nga të ftuarit.

Mund Tho Street Lobster Dyqan

Mund Tho Street Lobster Dyqan

Për sa i përket pjatës kryesore, e cila është karavidhe, secila është e freskët dhe e gatuar në kuzhinë të hapur, kështu që ju mund të shihni çdo proces nga dora e parë. Stafi i shpejtë dhe entuziast, ia vlen ta vizitoni.

 • Adresa: Nr. 30A Mau Than Rruga, Xuan Khanh Ward, Ninh Kieu District, Can Tho City.
 • Orari i punës: 16:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 30.000 – 200.000 VND
 • Fanpage: Summer Pho Lobster Shop
 • Numri i telefonit: 0292 6299 997
 • Vlerësimi: 4/5

Restoranti i ushqimeve të detit Manh Tuan

Një restorant me cilësi të lartë ushqim deti Can Tho që duhet të vizitoni është restoranti i ushqimeve të detit Manh Tuan. Hapësira e restorantit është e gjerë dhe e ajrosur, në harmoni me natyrën me shumë pemë. Dyqani ndodhet në një rrugë të madhe ballore, kështu që është e lehtë për të gjetur dyqan.

Restoranti i ushqimeve të detit Manh Tuan

Restoranti i ushqimeve të detit Manh Tuan

Ushqimet e detit të restorantit janë të freskëta dhe të shijshme, jo vetëm që dekorimi i pjatave është më i përpunuar. Restoranti shërben kryesisht ushqime deti me salcë djathi ose lloje të tjera përpunimi si goca deti të pjekura në skarë me djathë, karkaleca tigër të pjekur në skarë me kripë dhe piper, gaforre e skuqur me tamarind etj.

Restorant Manh Tuan

Restorant Manh Tuan

 • Adresa: Rruga Tran Van Kheo nr. 102, Cai Khe Ward, rrethi Ninh Kieu, Can Tho City
 • Orari i punës: 17:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 30.000 – 300.000 VND
 • Fanpage: Manh Tuan Ushqim deti
 • Numri i telefonit: Nuk është përditësuar ende
 • Vlerësimi: 2.2/5
Tham Khảo Thêm:  Âm thanh phát ra từ sai loa trên PC của bạn? Hãy thử bản sửa lỗi nhanh này

Ushqim deti 154

Seafood 154 është një restorant me ushqim deti Can Tho që shumë klientë e duan jo vetëm të shijshëm, por edhe të përballueshëm. Shumë pjata të shijshme përpunohen me një shumëllojshmëri ushqimesh deti si kallamar, karkaleca, peshk, etj. Të gjithë janë të befasuar me çmimin e përballueshëm, por cilësia është kaq e madhe, dhe duhet ta vizitoni patjetër!

Ushqim deti 154

Ushqim deti 154

 • Adresa: Nr. 154 April 30 Street, Hung Loi Ward, Ninh Kieu District, Can Tho City
 • Orari i punës: 16:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 20.000 – 40.000 VND
 • Fanpage: Ushqim deti 154
 • Numri i telefonit: 091 397 45 94
 • Vlerësimi: 4/5

SUGJERON: Can Tho ëmbëlsira tet, vende për të blerë ëmbëlsira të shijshme Tet

Dyqan djegës jeshil

Restoranti Green Chili është një vend ideal për takime, takime me partnerë ose thjesht ushqime familjare. Hapësira e restorantit është e gjerë, e pastër dhe po aq luksoze. E vendosur në rrugën e mbushur me njerëz Ba Thang Hai, dyqani është gjithashtu mjaft i mbushur me njerëz në mbrëmje.

Restorant Can Tho Green Chili

Restorant Can Tho Green Chili

Menuja është e larmishme, çdo pjatë është cilësore me çmime të arsyeshme. Staf profesional shërbimi, i përkushtuar dhe gjithmonë i gatshëm për të këshilluar dhe ndihmuar klientët.

 • Adresa: Rruga 124/6 Ba Thang Hai, Xuan Khanh Ward, Ninh Kieu District, Can Tho City.
 • Koha e funksionimit:
 • Çmimi referencë: nga 40,000 VND
 • Fanpage: Green Chili Shop
 • Numri i telefonit: 093 942 54 11
 • Vlerësimi: 4.3/5

Restoranti i ushqimeve të detit Luan Nguyen

Nëse dëshironi të gjeni një adresë ushqimesh deti që ruan shijen dhe cilësinë e detit, atëherë ejani në restorantin e ushqimit të detit Luan Nguyen. Është një restorant me ushqim deti Can Tho kryesisht me ushqime deti të pjekura në skarë dhe tenxhere të nxehtë. Ushqimet e freskëta të detit janë të përpunuara, të marinuara me erëza të pasura, duken edhe më tërheqëse. Në ditë festash, Tet apo fundjavë, dyqani është mjaft i mbushur me njerëz, ndaj na kontaktoni për të rezervuar një tavolinë për shërbimin më të mirë!

Restoranti i ushqimeve të detit Luan Nguyen

Restoranti i ushqimeve të detit Luan Nguyen

 • Adresa: Rruga Nr. 85 124 Mau Than, An Hoa Ward, Ninh Kieu District, Can Tho City.
 • Orari i punës: 18:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 30.000 – 100.000 VND
 • Fanpage: Luan Nguyen Ushqim deti
 • Numri i telefonit: 093 656 51 65
 • Vlerësimi: 4.4/5

LEXO MË SHUMË: 15+ adresat më të mira për të marrë me qira motoçikleta në Can Tho për dërgesë, prestigj, të lira

Ushqim deti i rrugës së natës

Thjesht hani mirë dhe qetësohuni me hapësirën poetike të skelës Ninh Kieu, më pas shkoni menjëherë në hambarin e ushqimeve të detit Pho Night. Një restorant me ushqim deti Can Tho është shpesh plot me tavolina për shkak të freskisë së ushqimeve të detit dhe një hapësire të përshtatshme për festa të vogla.

Ushqim deti i rrugës së natës

Ushqim deti i rrugës së natës

Ushqimet e detit janë gjithmonë të garantuara të jenë të freskëta, të forta dhe të përpunuara në shumë pjata. Në veçanti, ju do të jeni në gjendje të zgjidhni vetë ushqimet e detit në tanke. Përveç ushqimeve të detit, lufta me pulën është gjithashtu një arsye pse restoranti është kaq tërheqës.

 • Adresa: Rruga Nguyen Van Linh Nr. 229, Hung Loi Ward, Ninh Kieu District, Can Tho City.
 • Orari i punës: 10:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 30.000 – 200.000 VND
 • Fanpage: Can Tho Tas Ushqim deti
 • Numri i telefonit: 0762 815 252
 • Vlerësimi: 3.6/5
Tham Khảo Thêm:  Cách xóa gạch chân khỏi siêu kết nối trong Word 2013

Dyqani i motrës sime

Motra ime është një dyqan Can Tho ushqim deti Krahas servirjes së specialiteteve perëndimore, është edhe një vend që shërben ushqime të freskëta deti. Ushqimet e detit të restorantit janë gatuar të pastër dhe të kalitur mirë, shumë të shijshëm. Hapësira e restorantit është një kopsht, pra është e gjerë dhe e freskët, dekorimi është aq i thjeshtë sa të jesh në shtëpi, komod dhe jashtëzakonisht komod.

Dyqani i motrës sime Can Tho

Dyqani i motrës sime Can Tho

 • Adresa: Rruga Le Loi Nr. 27 dhe Nr. 29, Cai Khe Ward, rrethi Ninh Kieu, Can Tho City.
 • Orari i punës: 9:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 30.000 – 230.000 VND
 • Fanpage: Dyqani i motrës sime
 • Numri i telefonit: 098 924 66 66
 • Vlerësimi: 4/5

LEXO MË SHUMË: Vizitoni 20 pijetore Can Tho për t’u shoqëruar me miqtë

Shtëpi Restorant Ushqim deti

Referimi i ushqimeve të detit Can Tho, por injorimi i Quan Nha Que është një lëshim i madh për këtë artikull. Nuk është vetëm një vend i njohur për shumë vendas, por edhe për turistët. Me pjata të shijshme dhe të pasura, të përshtatshme për të gjitha shijet, gatimet e detit duhet të quhen tenxhere e nxehtë, gaforre me avull, tenxhere e nxehtë peshku, karkaleca dhe kallamar të pjekur në skarë etj. Hapësirë ​​e bollshme, staf entuziast dhe restorant Hapur pothuajse gjithë ditën që të mund të vini në çdo kohë!

Shtëpi Restorant Ushqim deti

Shtëpi Restorant Ushqim deti

 • Adresa: Nr. 32 Tran Binh Trong Street, An Phu Ward, Ninh Kieu District, Can Tho City.
 • Orari i punës: 8:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 30.000 – 100.000 VND
 • Fanpage: Restorant në shtëpi
 • Numri i telefonit: 0899 688 323
 • Vlerësimi: 4.1/5

Epilogu

Pra, Diachiamthuc.vn ju ka prezantuar shumë adresa restorantesh Can Tho ushqim deti jashtëzakonisht cilësore dhe prestigjioze, duke plotësuar tre kriteret e shijshme – ushqyese – të lira. Ju uroj shumë udhëtime të lumtura dhe kujtime me të dashurit tuaj.

Pyetje të lidhura

Çfarë është e veçantë për ushqimet e detit Can Tho në krahasim me restorantet e tjera të detit?

Ushqimi i detit në Can Tho ka përbërës të ndryshëm, të freskët dhe të përpunuar. Karakteristikat perëndimore

Cili është çmimi i Can Tho restorant ushqim deti Diachiamthuc.vn?

Çmimet e dyqaneve janë shumë të arsyeshme dhe të përballueshme në krahasim me cilësinë. Mesatarisht nga 50,000 VND – 700,000 VND

A shërbejnë baret pije?

Po, mund të jeni të sigurt për të shijuar ushqime dhe pije të shkëlqyera në restorantet Can Tho


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Thưởng thức hải sản Cần Thơ . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Quên mật khẩu để mở / sửa đổi tài liệu Office, phải làm gì

Related Posts

Bỏ túi top 11 quán nhậu quận 10 chill chill, menu mồi bén

Pub i rrethit 10 – Pas një dite të lodhshme pune ose një fundjave, dëshironi të rrini me miqtë, por nuk e dini se cilat pijetore janë…

Top 10 quán lẩu bò quận 10 ngon chuẩn vị, vừa túi tiền

Lẩu Bò Quận 10 – Các bạn lẩu bò thân mến! Hôm nay, Diachiamthuc.vn Mình viết bài này để tổng hợp thông tin về những quán lẩu…

Top 20 quán ăn tối quận 10 ngon, hấp dẫn nhất bạn cần lưu lại

Quán ăn tối quận 10 – Nếu vô tình bị cuốn hút với nếp sống Sài Thành và lạc hồn vào thiên đường ẩm thực món ngon Quận…

Điểm danh top 20 Nhà hàng quận 10 menu đa dạng, view thoáng

Nhà hàng quận 10 – Hình như ở quận 10 có rất nhiều nhà hàng ngon, nổi tiếng khiến các bạn khó có thể đưa ra quyết…

Top 19 quán ăn trưa Quận 10 ngon, hấp dẫn, đông khách nhất

Quán ăn trưa quận 10 – Nếu vô tình lạc vào con đường ẩm thực tại Quận 10 ở Sài gòn và đang băn khoăn không biết…

Top những nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông với món ăn cực đỉnh

Nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông – Nếu bạn đang đau đầu khi phải tìm địa điểm tổ chức tiệc liên hoan, sinh nhật hay tiệc cưới…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *