REVIEW chi tiết Quán lẩu bò Ba Toa Đà Lạt CHÍNH GỐC

Rate this post

Hotpot i viçit Ba ToaDa Lat është një destinacion i preferuar turistik i shumë vietnamezëve. Ka shumë arsye që njerëzit të “dashurohen” me Da Lat. Jo vetëm për shkak të peizazhit të bukur natyror, apo për shkak se moti është i freskët dhe i ftohtë. Por njerëzit janë gjithashtu të apasionuar pas vendit të mjegullës për shkak të diversitetit kulturor që krijon një bukuri të veçantë për kuzhinën këtu.

Hotpot i viçit Ba Toa

Hotpot i viçit Ba Toa

Duke iu referuar kuzhinës Dalat, është padyshim e pamundur të injorohen pjatat që janë shumë të përshtatshme për motin këtu. Nuk është gjë tjetër veçse hotpot me mish viçi, një pjatë që kontribuon në markimin e kuzhinës vendase. Në mot të ftohtë, nuk ka asgjë më të mirë se sa të mblidheni rreth tenxheres së famshme të nxehtë të viçit Ba Toa. Dhe tani, le të mësojmë për tenxheren e famshme të viçit Ba Toa nga Da Lat with Diachiamthuc.vn Ju lutem!

Pse është mirë tenxherja e nxehtë e viçit Ba Toa?A të pëlqen?

Tenxherja e nxehtë e viçit njihet si ushqim i shijshëm në Dalat i famshëm. Duke u shfaqur së pari dhe më shpesh në zonën e vjetër Ba Toa, njerëzit i dhanë emrin tenxhere të nxehtë të viçit Ba Toa. Tenxherja e nxehtë e viçit këtu është e dashur për tenxheren e saj të shijshme të nxehtë me vermiçel të trashë, të madh, të përtypur, aromën e ëmbël të viçit malor dhe me pak yndyrë.

Enë e nxehtë e viçit Ba Toa në Da Lat

Enë e nxehtë e viçit Ba Toa në Da Lat

Zona Ba Toa në Da Lat ka shumë restorante me mish viçi të vendosura afër njëri-tjetrit, të gjitha të marra deri në Ba Toa. Por për të shijuar vaktin më të mirë dhe më të shijshëm të mishit të viçit Ba Toa, është padyshim restoranti i nxehtë i viçit Ba Toa, dyqani i drurit Da Lat!.

KUJDES: SHQYRTIM Lista e 10 restoranteve të shijshme dhe cilësore me mish viçi në Da Lat

Hotpot i viçit Ba Toa në një dyqan druri në Da Lat

Me më shumë se një duzinë restorante hotpot me të njëjtin emër në zonën Ba Toa në Da Lat. Por shtëpia prej druri e vendosur në fund të rrugicës është ende tërheqëse dhe prej më shumë se 30 vitesh është zgjedhja e parë si e vendasve ashtu edhe e turistëve.

Hotpot i shijshëm i viçit në Dalat

Hotpot i shijshëm i viçit në Dalat

Pra, pse mund të ketë kaq tërheqje vatra e viçit Ba Toa në një dyqan druri?

Për ata që e duan viçin, dyqani i drurit është padyshim vendi numër 1 në Ba Toa Da Lat. Tenxherja e nxehtë këtu tërheq shumë vizitorë për shkak të tenxheres së trashë të mbushur me majë viçi të freskët. Tenxherja e nxehtë është plot me peshk dhe të gjitha pjesët e mishit si: viçi i mbështjellë, tendinat, bishti dhe viçi. Jo vetëm kaq, pjata me tenxhere të nxehtë në restorant është gjithashtu e famshme kudo për lëngun e saj të shijshëm. Cmimi eshte jashtezakonisht i arsyeshem dhe i volitshem, krahas funksionimit shumevjecar te dyqanit.

Tenxhere me mish viçi në shtëpinë prej druri Dalat

Tenxhere me mish viçi në shtëpinë prej druri Dalat

Një emër tjetër për restorantin me tenxhere me mish viçi Ba Toa në Dalat

Prej shumë vitesh shërbimi restoranti njihet me shumë emra të ndryshëm si: Hot tenxhere me viçi Aba Toa, Hot tenxhere me viçi Quan Go, Hot tenxhere me mish viçi 3 Toa…

Tenxhere me mish viçi në dyqan druri Dalat

Tenxhere me mish viçi në dyqan druri Dalat

Adresa e restorantit origjinal Ba Toa me mish viçi në Da Lat

Kjo pjatë e nxehtë e viçit Dalat u shfaq në Da Lat në vitin 1975. Deri më tani, ka pasur shumë dyqane që janë rritur afër së bashku me të njëjtin emër. Kështu që vizitorët për herë të parë në këtë vend do të jenë mjaft të hutuar. Nuk e di se cili vend për të ngrënë, cili restorant është më i miri.

Tenxhere me mish viçi në dyqan druri

Tenxhere me mish viçi në dyqan druri

Prandaj, për të shmangur konfuzionin me dyqanet e tjera me emra të rremë, vizitorët duhet të shkojnë në adresën e duhur. Dyqan Tenxhere e nxehtë me mish viçi Ba Toa Origjinali ndodhet në një rrugicë të vogël. Edhe dyqani është lyer me kalimin e kohës, pra është mjaft i thjeshtë, fshatar dhe jo shumë i madh. Megjithatë, ky restorant është gjithmonë zgjedhja numër 1 e njerëzve.

Informacioni dhe adresa e restorantit:

Adresë:

Adresa: 1/29, Hoang Dieu, Ward 5, Da Lat City

Orë pune: 10:00 – 22:00
Çmimi referencë: 150,000 VND – 400,000 VND
Numri i telefonit: 0979476677
Vlerësoni: 3.8/5
Restorant Ba Toa Beef Hot Pot në Da Lat

Restorant Ba Toa Beef Hot Pot në Da Lat

Restoranti “Ba Toa” është shumë i famshëm dhe është gjithmonë zgjedhja numër 1 e vendasve. Pra, nëse nuk mund ta gjeni dyqanin, mos hezitoni të pyesni njerëzit përreth!

Hapësira e restorantit, numri i mysafirëve të nxehtësisë së viçit Ba Toa, dyqani i vjetër i drurit Da Lat

Dyqani i drurit ndodhet në rrugën Hoang Dieu. E vendosur në zemër të qytetit Da Lat, por reputacioni i restorantit është në mendjet e turistëve që kanë ardhur në Da Lat. Nëse jeni duke kërkuar për një restorant luksoz për të kontrolluar, Quan Go mund të mos i plotësojë pritjet tuaja. Ky është një restorant i njohur i njerëzve të Da Lat që ka qenë i pranishëm për një kohë të gjatë. Pra hapësira e dyqanit është lyer me kalimin e kohës. Hapësira Quan Go shquhet për thjeshtësinë, rusticitetin dhe thjeshtësinë e saj. Por kjo e bën vaktin edhe më komod dhe komod.

Pot Hot Beef Da Lat

Pot Hot Beef Da Lat

Edhe pse hapësira nuk është shumë e madhe, dyqani është gjithmonë i rregullt dhe jashtëzakonisht i pastër. Numri i klientëve që vijnë në restorantin e nxehtë të viçit Ba Toa është gjithmonë i mbushur me njerëz dhe i zënë. Ndonjëherë nuk ka vende të mjaftueshme, por shumë njerëz ende vijnë për të ngrënë në restorant për të shijuar këtë vatër të shijshme, ushqyese dhe të lirë. Tavolinat dhe karriget e përdorura në këtë restorant me mish viçi Ba Toa janë tavolina të ulëta dhe karrige filxhani. Për shkak se hapësira nuk është shumë e madhe, tavolinat janë të rregulluara mjaft afër njëra-tjetrës për të krijuar një hapësirë ​​restoranti shumë komode. Bërja e të ftohtit të Da Lat gjithashtu të shpërndahet disi.

LEXO MË SHUMË: TOP 15 restorantet e shijshme dhe të parezistueshme Dalat me pulë dhe oriz të pjekur në skarë

Pse restoranti Ba Toa me tenxhere me mish viçi është kaq i popullarizuar?

Një arsye tjetër e rëndësishme pse restoranti është i dashur është stili dhe qëndrimi i shërbimit të stafit. Gjithmonë entuziast dhe shumë i shkathët. Ndonjëherë restoranti është plot me klientë, por stafi këtu buzëqesh gjithmonë dhe mirëpret mysafirët me ngrohtësi. Dyqani ka nje parking te bollshem per motoçikleta perpara. Ky është gjithashtu një plus i madh për dyqanin e drurit.

Hotpot origjinal i viçit Dalat Ba Toa

Hotpot origjinal i viçit Dalat Ba Toa

Dhe një shënim i rëndësishëm për herë të parë që vini në Dalat. Dëshironi të shijoni tenxheren e nxehtë të viçit Ba Toa në dyqanin prej druri është një dyqan druri shumë i mbushur me njerëz. Në ditët normale, restoranti ka ende vende të mjaftueshme për të gjithë. Por gjatë pushimeve, për të mos humbur kohë duke pritur, mos harroni të vini pak herët për të mos mbetur pa vendet!.

Adresa e viçit hot pot tre toa

Adresa e restorantit origjinal me tenxhere me mish viçi

Menuja dhe çmimet në restorantin origjinal të nxehtë të viçit:

Dyqan Tenxhere e nxehtë me mish viçi Ba Toa Origjinali është një restorant i famshëm popullor. Pra, restoranti ka çmime jashtëzakonisht të arsyeshme, së bashku me një menu shumë të larmishme dhe të pasur. Jo vetëm tenxheren e nxehtë por edhe shumë pjata të tjera të shijshme dhe interesante. Ju lutemi referojuni menusë dhe çmimeve në restorant:

  • Pjata speciale në restorant: tenxhere me mish viçi, tenxhere e nxehtë me bisht dalat, çmimet variojnë nga 140,000 VND – 300,000 VND/1 tenxhere e nxehtë.
  • Gatime të tjera si: tenxhere me dhi, gatime me karkaleca, kallamar, derri, pulë etj. Bëjeni menunë e restorantit më të larmishme. Kur shkon me një grup ose shkon me familjen. Mund të porosisni shumë pjata, për frymë është vetëm rreth 50,000 VND – 100,000 VND/person. Ishte një vakt i plotë me shumë pjata për të zgjedhur.
Origjinale Hot Pot Tre Toa Beef

Hotpot autentik i viçit

Çmimi në dyqan është përgjithësisht shumë i volitshëm, në krahasim me vendin e përbashkët të restoranteve të tjera që shesin të njëjtin lloj tenxhere me mish viçi, dyqani prej druri është i lirë.

Komentet objektive për restorantin e vjetër origjinal të shtëpisë prej druri Dalat me mish viçi:

Edhe pse pak e ngushtë, hapësira është e ajrosur dhe e pastër. E specializuar në servirjen e pjatave të shijshme në tenxhere me mish viçi, shërbim të shpejtë dhe të vëmendshëm.

Lokali është pak i zhurmshëm për shkak të numrit të madh të klientëve, por porosia është shumë e shpejtë, stafi është i kënaqur, shërbim i përkushtuar.

Higjiena në restorant është gjithmonë e garantuar. Në përgjithësi, higjiena nga tavolina e ngrënies në tokë është mjaft e pastër, pastrimi pas largimit të mysafirëve është gjithashtu i shpejtë. Nëse tabela e mëparshme sapo është larguar, nuk është e mundur të pastrohet në kohë, por vjen klienti tjetër. Thjesht telefononi dhe dikush do të vijë për t’ju shërbyer.

Përjetoni të hani mish viçi Ba Toa në restorantin Go

Përvoja e të ngrënit të nxehtësisë së viçit në restorantin Go

Përveç tenxheres me mish viçi, menyja ka edhe shumë pjata të tjera. Për të rritur pasurinë e zgjedhjeve të anëtarëve të grupit.

Pika e vogël minus është ndoshta zona është pak e ngushtë, tavolina është e ulët, karriget janë shumë të mbushura me njerëz, kështu që është pak e zhurmshme. Por kjo u kompensua në cilësinë e mirë dhe çmimin e lirë të gjellës. Mishi i butë, supë e shijshme, perime të freskëta jeshile, i pastër është një tërheqje e pamohueshme. Në një restorant kaq të shkëlqyeshëm rastësor, kjo pikë minus mund të injorohet.

Si të gatuaj tenxhere të nxehtë me viçi Ba Toa në Dalat?

Si të bëni një tenxhere të nxehtë viçi Dalat nuk është shumë e vështirë. Nëse dëshironi të gatuani një tenxhere të nxehtë në shtëpi, mund t’i referoheni për pak kohë dhe mund të gatuani një tenxhere të shijshme të nxehtë. Megjithatë, për të shijuar pjatën e duhur dhe më të rrumbullakët në tenxhere të nxehtë. Ju duhet të shkoni në restorantin Ba Toa me mish viçi. Sepse këtu, tenxherja e nxehtë e viçit gatuhet sipas një recete të veçantë që krijon një shije për pjatën që mund ta ndjeni vetëm kur të vini këtu. Tenxherja e nxehtë ka një shije të veçantë që është e pagabueshme dhe nuk ka vend tjetër ku mund të gatuhet kaq mirë. Pra, mos kini frikë të vini këtu për ta provuar një herë këtë pjatë!. Patjetër që jo më kot.

Çmimi i nxehtë i viçit për tre makina

Çmimi i tenxhere me mish viçi në dyqan druri

Pjata e tenxheres së nxehtë Ba Toa është kaq e njohur, sa një pjesë shumë e rëndësishme është lëngu i lëngshëm. Lëngu në dyqanin e drurit gatuhet nga kockat, zihet për shumë orë me lëng mishi. Në këtë mënyrë krijohet një supë me një shije të ëmbël dhe të kursyer që është shumë e ndryshme nga lëngjet e nxehtësisë që përdorin MSG ose sheqer për të krijuar ëmbëlsi. Një tenxhere me lëng mishi të shijshëm i bën darkuesit të hanë përgjithmonë dhe të mos mërziten.

Lëngu dhe sipërfaqja shoqëruese janë shumë të rëndësishme

Përveç lëngut të mishit, po aq të rëndësishme janë edhe mbushjet nga viçi shoqërues. Mishi i viçit në dyqanin e drurit është viçi i freskët. Mblidhet, pastrohet dhe përpunohet brenda ditës për të ruajtur freskinë dhe higjienën e ushqimit. Perimet që hahen me tenxhere viçi janë zakonisht lakra, supa me lakër, centella asiatica… Perimet lahen dhe paraqiten në pjatë në mënyrë të bukur. Kur hanë, konsumatorët duhet vetëm t’i zhysin perimet në tenxheren e nxehtë që zien dhe mund t’i përdorin ato menjëherë. Mish viçi i shijshëm, i zhytur me salcë pikante dhe të kripur të përzier së bashku. Krijoni një shije të mrekullueshme që është e vështirë t’i rezistoni.

Çmimi i tenxhere me mish viçi në Dalat

Çmimi i tenxhere me mish viçi në restorantin prej druri Dalat

Epilogu

Ena e nxehtë e viçit në dyqanin e drurit Dalat është kthyer në një pjatë marke për vendin e mjegullës. Kjo pjatë është e garantuar të mbushë stomakun dhe t’u japë klientëve një ndjenjë kënaqësie kur largohen. Nëse ka më shumë pjata të reja në të ardhmen, atëherë Hotpot i viçit Ba Toa Dyqan druri Dalat. Padyshim që ende ruan pozicionin si pjata e nxehtë më e vlefshme për të ngrënë në zemrat e klientëve që e kanë provuar atë. Shpresoj se ky artikull mund t’ju ndihmojë të keni përvojë të mjaftueshme kulinare në këtë restorant të veçantë. Kur të keni mundësinë të vini në tokën e mjegullt të Da Lat, duhet patjetër të provoni hotpotin e viçit Ba Toa në dyqanin e drurit!.

Disa pyetje nga vizitorët në lidhje me restorantin Ba Toa me mish viçi, dyqani i drurit Dalat

Ku është restoranti origjinal Ba Toa me mish viçi në Da Lat, Diachiamthuc.vn?

Restoranti origjinal BaToa me mish viçi në Da Lat është një dyqan druri, miq. Dyqani ndodhet në adresën: 1/29, Hoang Dieu, Ward 5, Da Lat City. Dyqani hapet për t’u shërbyer klientëve çdo ditë në orën 10:00 dhe mbyllet në orën 22:00.

A është shumë i shtrenjtë çmimi i nxehtësisë së viçit Ba Toa?

Çmimi i nxehtësisë së viçit Ba Toa është shumë i lirë dhe i përballueshëm, një tenxhere e madhe e nxehtësisë kushton vetëm nga 150,000 VND deri në 400,000 VND në varësi të numrit të njerëzve me të cilët shkoni. Nëse nuk telefononi, është shumë.

Përveç ngrënies së nxehtësisë së viçit, a ka ndonjë pjatë tjetër të shijshme me tenxhere të nxehtë në Da Lat?

Nëse nuk ju pëlqen të hani tenxheren e nxehtë të viçit Ba Toa, mund të zgjidhni pjata të tjera të famshme me tenxhere të Da Lat si: Tenxherja e nxehtë me perime, Tenxherja e nxehtë e pulës me gjethe, Tenxherja e nxehtë e blirit..


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết REVIEW chi tiết Quán lẩu bò Ba Toa Đà Lạt CHÍNH GỐC . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Máy chủ không mong đợi khi mở thiết bị

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *