Quán nướng Quận Đống Đa Hà Nội

Rate this post

Dyqan barbekju të rrethit Dong Da Ata që janë adhurues të delikatesave të Hanoi do ta pëlqejnë patjetër këtë artikull. Sepse sot, diachiamthuc.vn do t’ju prezantojë të gjithëve adresat kryesore të restoranteve jashtëzakonisht të shijshme dhe të famshme të barbekjuve në rrethin Dong Da, Hanoi.

Dyqan barbekju të rrethit Dong Da

Dyqan barbekju të rrethit Dong Da

Rreth dyqanit Barbecue të rrethit Dong Da

Dyqan skarë në rrethin Dong Da Është një vend ku ushqimi i shijshëm tërheq gjithmonë mysafirët. Me një aromë tërheqëse të parezistueshme që i ka bërë darkuesit të mos mund ta harrojnë këtë shije në Hanoi. Ju do të duhet të ktheheni për të shijuar ushqimin e shijshëm. Çfarë prisni, ejani këtu shpejt dhe kënaquni.

Rreth dyqanit Barbecue të rrethit Dong Da

Rreth dyqanit Barbecue të rrethit Dong Da

Vendndodhja: Distrikti Dong Da ndodhet në jugperëndim të qytetit Hanoi.
Gjellë: Pjatat me tenxhere të nxehta të pjekura në skarë shihen shpesh dhe janë të njohura nga shumë njerëz: viçi, derri, ushqimet e detit (karkaleca, kallamar, …) të shërbyera me salcë të guximshme dhe perime jeshile.
Çmimi: Çmimi varet nga restoranti dhe vendndodhja e restorantit. Zakonisht, çmimi varion nga 100,000 në 500,000 VND.
Hapësirë: Restorantet me tenxhere të pjekur në skarë shpesh kanë hapësirë ​​të madhe, dizajn të bukur dhe të ajrosur, të përshtatshëm edhe për grupe të mëdha mysafirësh.
Koha e funksionimit: Varësisht nga restoranti do të ketë orë të ndryshme operimi. Zakonisht nga ora 10:00 deri në 22:00.

SHIH GJITHASHTU: Top 16 specialitetet e shijshme të Hanoi, që duhen blerë si dhuratë

Restorantet më të mira të barbekju në rrethin Dong Da që duhet të vizitoni

Nëse ende po pyesni veten për zgjedhjen e një restoranti Barbekju në rrethin Dong Da, ju lutemi referojuni këtij artikulli të diachiamthuc.vn. Këtu është një listë e dyqaneve jashtëzakonisht të famshme të barbekju të rrethit Dong Da për referencën tuaj.

Restorantet më të mira të barbekju në rrethin Dong Da që duhet të vizitoni

Restorantet më të mira të barbekju në rrethin Dong Da që duhet të vizitoni

SUGJERON: Lista #21 e restoranteve në rrethin Dong Da duhet t’i provoni një herë në jetë

Tharkë viçi në dyqanin Moc

Përshtypja e parë në restorantin Moc është hapësira nostalgjike e qytetit të vjetër të viteve ’80 në zemër të Saigon. Më pas do të mirëpriteni nga një staf jashtëzakonisht profesional, i lezetshëm, entuziast dhe i vëmendshëm. “Shef i fundit” është menyja me më shumë se 50 pjata nga përbërës jashtëzakonisht tërheqës mëshqerre: brinjë gështenjë të pjekur në skarë, viçi i pjekur në skarë, ….

Tharkë viçi në dyqanin Moc

Tharkë viçi në dyqanin Moc

 • Adresa: Rruga Nguyen Hong 47, Dong Da
 • Orari i hapjes: 10:00 – 23:30
 • Çmimi referencë: 200.000 – 250.000 VND
 • Numri i telefonit: 0942 963 355
 • Vlerësimi: 4.1/5
Tham Khảo Thêm:  CMNM là gì? Ý nghĩa từ viết tắt CMNM trên mạng xã hội năm 2023

Dyqan Dip

Nëse dëshironi një Barbecue të mirë, përbërësit duhet të jenë të freskët. Restoranti i kushton gjithmonë vëmendje përzgjedhjes së përbërësve, kështu që pjatat e pjekura këtu janë jashtëzakonisht cilësore. Ushqimi është i shijshëm dhe me çmime të arsyeshme, kështu që restoranti është gjithmonë i mbushur me njerëz. Dyqani ka shumë ushqime të pjekura në skarë nga të cilat mund të zgjidhni si: bark derri, bark derri, bark derri, fruta deti, kërpudha, perime etj. dhe salca e zhytjes në restorant është jashtëzakonisht e shijshme.

Dyqan Dip

Dyqan Dip

 • Adresa: Rruga Nguyen Van Tuyet 20, Dong Da
 • Orari i hapjes: 10:00 – 14:30 dhe 16:30 – 23:59
 • Çmimi referencë: nga 200,000 VND
 • Numri i telefonit: 0982 690 055
 • Vlerësimi: 4/5

Enë e nxehtë e pjekur në skarë në rrugë Le Duan Train

Ky është një restorant me tenxhere të nxehtë me cilësi jashtëzakonisht të lartë që ia vlen të përjetoni. Dyqani ndodhet buze rruges kryesore, keshtu qe eshte e lehte per tu gjetur. Hapësira është e madhe, e ajrosur, komode dhe pamja është jashtëzakonisht e ftohtë. Të gjithë përbërësit në dyqan janë jashtëzakonisht të freskët, kështu që kur të shijoni, do të ndjeni freskinë dhe ëmbëlsinë e përbërësve. Menuja është jashtëzakonisht e larmishme nga e cila mund të zgjidhni.

Enë e nxehtë e pjekur në skarë në rrugë Le Duan Train

Enë e nxehtë e pjekur në skarë në rrugë Le Duan Train

 • Adresa: Rruga Le Duan 298, Dong Da
 • Orari i hapjes: 17:00 – 05:00
 • Çmimi referencë: 50.000 – 300.000 VND
 • Numri i telefonit: 0704 051 111
 • Vlerësimi: 3.6/5

Gangwon BBQ

Një restorant barbekju i stilit korean për ju. Duke ardhur këtu për të përjetuar, ju do të bini në dashuri pikërisht nga hapësira e madhe, e ajrosur, e dekoruar bukur dhe stafi entuziast dhe miqësor. Më të veçantat janë ende gatimet e pjekura në skarë të stilit korean, të cilat marinohen nga përbërësit koreanë, ndaj janë gjithmonë jashtëzakonisht të shijshme dhe tërheqëse.

Gangwon BBQ

Gangwon BBQ

 • Adresa: Rruga Thai Ha 56, rrethi Dong Da
 • Orari i hapjes: 10:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 150.000 – 500.000 VND
 • Numri i telefonit: 0357 744 138
 • Vlerësimi: 3.7/5

Shtëpia Gogi

Gogi House është një zinxhir jashtëzakonisht i famshëm restorantesh barbeque në Vietnam, kështu që cilësia këtu nuk është për t’u diskutuar. Objektet janë investuar nga pajisje moderne për të sjellë komoditet dhe rehati për darkuesit. Ushqimi i pjekur në skarë është i freskët, me cilësi të mirë dhe me çmim shumë të arsyeshëm. Nëse hani në një set, kombinim ose shuplakë, çmimi do të jetë edhe më i mirë.

Shtëpia Gogi

Shtëpia Gogi

 • Adresa: Rruga 2 Pham Ngoc Thach, rrethi Dong Da
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: nga 100,000 VND
 • Numri i telefonit: 0247 3007 372
 • Vlerësimi: 3.8/5

Shogun Japanese Street BBQ

Nga emri i dyqanit, tashmë ndjen atmosferën “samurai” nga hapësira e stilit japonez brenda dyqanit, apo jo? Ky është një restorant jashtëzakonisht japonez Barbecue nga hapësira, stili i ushqimit në shërbim. Ky është një restorant barbekju me cilësi shumë të mirë që ia vlen të provoni.

Shogun Japanese Street BBQ

Shogun Japanese Street BBQ

 • Adresa: Kati i 5-të Vincom Pham Ngoc Thach, rrethi Dong Da
 • Orari i hapjes: 10:00 – 14:00 dhe 17:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: nga 200,000 VND
 • Numri i telefonit: 0247 3007 992
 • Vlerësimi: 4.4/5
Tham Khảo Thêm:  Cách thiết lập / sử dụng NVIDIA Broadcast trên Zoom, Teams, Chrome, v.v.

Mr Big Beef – Viçi i pjekur në skarë

Dyqani quhet Mr Big Beef ose Grilled Beef Tang. Është një restorant barbekju me një hapësirë ​​jashtëzakonisht moderne, komode, luksoze dhe të sofistikuar që është jashtëzakonisht i përshtatshëm për takime, takime familjare apo miq. Cilësia e viçit në Beef Grilled Tang është e pakrahasueshme, miq, viçi i kuq i ndezur, mishi yndyror i përzier në mënyrë të barabartë është jashtëzakonisht i cilësisë së lartë. Kamerierët këtu janë shumë miqësorë dhe entuziastë.

Mr Big Beef – Viçi i pjekur në skarë

Mr Big Beef – Viçi i pjekur në skarë

 • Adresa: Rruga Nguyen Hong 70, Distrikti Dong Da
 • Orari i hapjes: 10:00 – 14:30 dhe 17:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 150.000 – 250.000 VND
 • Numri i telefonit: 0243 2252 888
 • Vlerësimi: 3.5/5

Yukssam – BBQ Koreane dhe bufe me tenxhere të nxehtë

Nëse jeni adhurues i tenxhereve koreane dhe pjatave të pjekura në skarë, patjetër që nuk duhet ta humbisni këtë adresë. Dyqani disponon nje hapesire te madhe, pajisje moderne, te arreduar bukur, delikate dhe luksoze. Stafi i shërbimit është shumë i ëmbël. Gatimet janë jashtëzakonisht të larmishme si: mish viçi, brinjë viçi etj. Nëse ato pjata piqen sërish në skarë, do të jenë të “pamposhtura”.

Yukssam – BBQ Koreane dhe bufe me tenxhere të nxehtë

Yukssam – BBQ Koreane dhe bufe me tenxhere të nxehtë

 • Adresa: Rruga 43 O Cho Dua, rrethi Dong Da
 • Orari i hapjes: 11:00 – 14:00 dhe 17:30 – 23:30
 • Çmimi referencë: 90.000 – 520.000 VND
 • Numri i telefonit: 0243 23 23 222
 • Vlerësimi: 4/5

Duke iu referuar restoranteve të shijshme dhe të famshme barbekju në lagjen Dong Da pa praninë e Zamba Extra BBQ, është vërtet një gabim miq. Pjatat e pjekura në skarë në restorant duhet të quhen jashtëzakonisht cilësore dhe të larmishme, sepse kanë kaluar hapat e rreptë të kontrollit të atij restoranti. Të gjitha llojet e mallrave të pjekura si: blloqe viçi, sallam, proshutë viçi, …. Sidomos dyqani ka birrë të pijshëm jashtëzakonisht tërheqëse, ushqimi i pjekur në skarë që plotëson birrën është shumë “post i duhur”.

Zamba Extra BBQ

Zamba Extra BBQ

 • Adresa: rruga 33 Dong Cac, rrethi Dong Da
 • Orari i hapjes: 10:30 – 23:00
 • Çmimi referencë: 50.000 – 500.000 VND
 • Numri i telefonit: 0962 203 232
 • Vlerësimi: 4.1/5

Hugo BBQ

Ardhja në Hugo BBQ për të shijuar pjatat e pjekura në skarë është padyshim vendimi i duhur për ju djema. Dizajnimi i hapësirës së restorantit në mënyrë që konsumatorët të shijojnë pjatat e pjekura në skarë shumë rehat pa frikën se do të përndiqen nga era e tymit. Stafi në bar është shumë i ëmbël dhe entuziast. Barbekju është gjithmonë i freskët dhe i shijshëm me një shumëllojshmëri pjatash nga të cilat mund të zgjidhni.

Hugo BBQ

Hugo BBQ

 • Adresa: 295 De La Thanh Street, Dong Da District
 • Orari i hapjes: 11:00 – 14:30 dhe 17:30 – 23:00
 • Çmimi referencë: 125.000 – 600.000 VND
 • Numri i telefonit: 0247 3069 699
 • Vlerësimi: 4.5/5
Tham Khảo Thêm:  4 cách để bảo vệ quyền riêng tư của bạn khi chơi trò chơi trực tuyến

Buk Buk BBQ

Gjëja e parë që ju bën përshtypje kur vini në Buk Buk BBQ është hapësira e madhe e parkimit dhe ballina jashtëzakonisht e hapur. Hapësira e restorantit është shumë e madhe, komode dhe e ajrosur. Stafi i shërbimit është shumë i ëmbël dhe entuziast. Cilësia e skarës në Buk Buk BBQ është e pakrahasueshme, përbërësit e freskët përgatiten pastër dhe çmimi është jashtëzakonisht i arsyeshëm.

Buk Buk BBQ

Buk Buk BBQ

 • Adresa: Kati 1, Kulla Mipec, rruga 229 Tay Son, rrethi Dong Da
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 150.000 – 250.000 VND
 • Numri i telefonit: 0243 3668 862
 • Vlerësimi: 3.8/5

Mbreti BBQ

King BBQ është aq i famshëm në lagjen Dong Da saqë është një restorant barbekju jashtëzakonisht cilësor, kështu që patjetër do t’ju bëjë të kënaqur kur të vini këtu për ta përjetuar atë. Objektet në King BBQ janë moderne. Cilësia e shërbimit është shumë e mirë. Freski këtu, të gjithë mysafirët vlerësojnë gjithashtu prezantimin e freskët, të pastër dhe jashtëzakonisht tërheqës.

Mbreti BBQ

Mbreti BBQ

 • Adresa: Kati 1, Kulla Mipec, rruga 229 Tay Son, rrethi Dong Da
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 150.000 – 500.000 VND
 • Numri i telefonit: 0243 5639 555
 • Vlerësimi: 4.3/5

Shef Dzung Restorant bufeje

Kjo mund të jetë një skarë shumë e njohur me shumë njerëz në rrethin Dong Da. Dyqani ka shumë komplete bufeje shumë tërheqëse dhe çmimet janë jashtëzakonisht të përballueshme. Sidomos restoranti ka gjithashtu shumë pjata koreane. Komentet e darkuesve që kanë qenë këtu janë cilësi e mirë e shërbimit, ushqim i freskët.

Shef Dzung Restorant bufeje

Shef Dzung Restorant bufeje

 • Adresa: Rruga Nguyen Chi Thanh 71, rrethi Dong Da
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 300.000 – 500.000 VND
 • Numri i telefonit: 0246 2859 859
 • Vlerësimi: 4/5

Su Chef BBQ

Ky restorant është për ata që kërkojnë një restorant cilësor barbekju në lagjen Dong Da, i specializuar në servirjen e pjatave të klasit të lartë dhe të shijshëm. Hapësira e restorantit është jashtëzakonisht luksoze, e sofistikuar dhe e pajisur plotësisht me pajisje moderne. Politika apo stili i shërbimit të restorantit e bën çdo klient të ndihet i kënaqur.

Su Chef BBQ

Su Chef BBQ

 • Adresa: Rruga Truc Khe 30, rrethi Dong Da
 • Orari i hapjes: 09:30 – 22:30
 • Çmimi referencë: 100.000 – 500.000 VND
 • Numri i telefonit: 0981 172 668
 • Vlerësimi: 3.8/5

Wang Wang Huynh Thuc Khang

Kjo është një adresë Dyqan skarë në rrethin Dong Da dhe hotpot jashtëzakonisht cilësor në rrethin Dong Da ia vlen përvojën tuaj. Hapësira është e dizajnuar në mënyrë elegante, e sofistikuar dhe moderne. Stili i shërbimit është jashtëzakonisht i sofistikuar. Menuja ka një shumëllojshmëri të gjerë të pjatave nga të cilat mund të zgjidhni. Dyqani ka shumë kombinime ose komplete bufeje me çmime jashtëzakonisht të mira, djema.

Wang Wang Huynh Thuc Khang

Wang Wang Huynh Thuc Khang

 • Adresa: Rruga Huynh Thuc Khang 22, rrethi Dong Da
 • Orari i hapjes: 10:00 – 23:30
 • Çmimi referencë: 99.000 – 190.000 VND
 • Numri i telefonit: 0569 206 789
 • Vlerësimi: 4/5

Epilogu

Në artikullin e fundit, diachiamthuc.vn ju çoi nëpër adresat kryesore Dyqan skarë në rrethin Dong Da Është e shijshme dhe e famshme. Nëse ju pëlqen diachiamthuc.vn, mos harroni të lini një klikim në butonin vijues.

Pyetje në lidhje me dyqanin e barbekjuve të rrethit Dong Da

Restorante të pjekura në skarë në rrethin Dong Da që duhet të vizitoni?

Yukssam – Korean BBQ & Hot Pot Buffet, Chef Dzung Buffet Restaurant, Su Chef BBQ etj. Këto janë vende të shijshme barbekju që duhet t’i provoni patjetër kur të keni mundësi.

A janë të shtrenjta çmimet e produkteve të furrës?

Çmimet ndryshojnë nga restoranti në restorant. Sidoqoftë, ju mund t’i referoheni dhe të shkoni në restorante sipas secilit segment të çmimeve. Premtoni se kjo është një pjatë cilësore që duhet ta provoni

A janë të vështira për t’u gjetur restorantet e Barbekju në rrethin Dong Da?

Grilat e mësipërme janë të hulumtuara mirë dhe ju janë dërguar nga ne. Nëse keni frikë se mos humbisni, mund të përdorni transportin publik si taksi ose rrëmbim. Nëse lëvizni vetë, mund të përdorni hartat.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Quán nướng Quận Đống Đa Hà Nội . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Sửa lỗi ứng dụng Microsoft Teams không hoạt động bị treo khi tải trên Android

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *