Quán ăn đêm quận Đống Đa Hà Nội

Rate this post

Restorant nate në lagjen Dong Da – Nëse jeni duke kërkuar për një darkë apo darkë të mirë në rrethin Dong Da, Hanoi, por nuk e dini se ku, diachiamthuc.vn tashmë kujdeset për gjithçka për ju. Sot, diachiamthuc.vn do t’ju çojë në rrethin Dong Da për të ditur se ky vend ka restorante për darkë dhe natë që bashkojnë të gjitha pjatat e shijshme të Hanoi.

Darka në rrethin Dong Da

Darka në rrethin Dong Da

Rreth restorantit të natës në rrethin Dong Da

Restorant nate në lagjen Dong Da Është një vend ku ushqimi i shijshëm tërheq gjithmonë mysafirët. Me një aromë tërheqëse të parezistueshme që i ka bërë darkuesit të mos mund ta harrojnë këtë shije në Hanoi. Ju do të duhet të ktheheni për të shijuar ushqimin e shijshëm. Çfarë prisni, ejani këtu shpejt dhe kënaquni.

Rreth restorantit të natës në rrethin Dong Da

Rreth restorantit të natës në rrethin Dong Da

Vendndodhja: Distrikti Dong Da ndodhet në jugperëndim të qytetit Hanoi.
Gjellë: Në Distriktin Dong Da ka pjata të famshme të natës që duhet të provoni si: banh chung, pho, vermicelli, ushqim i pjekur në skarë, tenxhere e nxehtë, pulë e pjekur në skarë etj.
Çmimi: Çmimi varet nga restoranti dhe vendndodhja e restorantit. Çmimet variojnë nga 30,000 deri në 300,000 VND.
Hapësirë: Restorantet e natës shpesh kanë hapësirë ​​të hapur, afër natyrës, të ajrosur, të freskët, të përshtatshme për grupe të mëdha mysafirësh.
Koha e funksionimit: Shumica e restoranteve të natës zakonisht hapen pasdite ose në mbrëmje për natën vonë.

SHIH GJITHASHTU: Top 10 restorantet dimsum në Hanoi ju bëjnë të dëshironi të hani përsëri

Restorantet më të mira të darkës së nxehtë dhe të natës në rrethin Dong Da

Lista e restoranteve të darkës dhe natës më poshtë janë të gjitha të njohura nga shumë njerëz, kështu që ju mund të jeni të sigurt për cilësinë e ushqimit deri në cilësinë e shërbimit. Tani le të shkojmë të eksplorojmë.

Restorantet më të mira të darkës së nxehtë dhe të natës në rrethin Dong Da

Restorantet më të mira të darkës së nxehtë dhe të natës në rrethin Dong Da

SHIH GJITHASHTU: Top 16 specialitetet e shijshme të Hanoi, që duhen blerë si dhuratë

Rrugicë Rrugicë

Vendi ynë i parë është një restorant me një hapësirë ​​komode, të ngushtë, kampus të freskët dhe të rehatshëm. Stafi i shërbimit është jashtëzakonisht profesional, entuziast dhe i vëmendshëm. Sidomos, menyja e restorantit ka shumë pjata të ndryshme, duke filluar nga çmimet e ulëta deri tek ato të larta, kështu që pothuajse të gjithë vijnë në restorant për t’i përjetuar të gjitha.

Rrugicë Rrugicë

Rrugicë Rrugicë

 • Adresa: Rruga Hoang Cau 151-161, Dong Da District, Hanoi
 • Orari i hapjes: 10:30 – 22:30
 • Çmimi referencë: 150.000 – 300.000 VND
 • Numri i telefonit: 0243 5381 636
 • Vlerësimi: 3.9/5
Tham Khảo Thêm:  3 Cách làm bánh tai yến ngon, đẹp và dễ thành công nhất

Dyqan ëmbëlsirash me supë gaforre 69

Nëse shtoni supë me gaforre gjatë natës, ejani në këtë dyqan 69 supash me gaforre, miq. Restoranti vlerësohet shumë nga shumë klientë nga cilësia e pjatave të freskëta, të pastra dhe cilësia jashtëzakonisht e vëmendshme e shërbimit. Lëngu i ëmbël, i pasur dhe aromatike i kombinuar me mish të freskët të gaforres, petë të buta dhe të përtypura me supë ka bërë që shumë darka të magjepsin.

Dyqan ëmbëlsirash me supë gaforre 69

Dyqan ëmbëlsirash me supë gaforre 69

 • Adresa: Rruga 11 O Cho Dua, Dong Da District, Hanoi
 • Orari i hapjes: 08:00 – 23:59
 • Çmimi referencë: 25.000 – 150.000 VND
 • Numri i telefonit: 0836 560 099
 • Vlerësimi: 4.4/5

Pho pule me yndyrë të hollë

Supa me petë pule për darkë ose natë është gjithashtu perfekte, apo jo? Në mbrëmje, nëse dëshironi supë me petë pule, vendi i supës me petë pule Thin Beo duhet të jetë zgjedhja juaj prioritare. Një tas me pho plot me majë pule të butë, të përtypur, do t’ju bëjë jashtëzakonisht të lumtur. Sidomos supa e pastër, e ëmbël dhe aromatik. Cilësia duhet të quhet e përsosur.

Pho pule me yndyrë të hollë

Pho pule me yndyrë të hollë

 • Adresa: Rruga Xa Dan 195, Dong Da District, Hanoi
 • Orari i hapjes: 07:00 – 13:00 dhe 17:00 – 01:00
 • Çmimi referencë: 45.000 – 560.00 VND
 • Numri i telefonit: 0359 759 630
 • Vlerësimi: 4.2/5

Kuzhina Hieu Beo

Ky vend për të ngrënë natën pasi ta keni përjetuar, patjetër që do të vini përsëri herën tjetër. Hieu Beo Kitchen ka shumë lloje ushqimesh të shijshme me çmime shumë të volitshme. Materialet e pastra të përpunimit janë zgjedhur me kujdes, kështu që ju mund të jeni të sigurt për sigurinë dhe higjienën e ushqimit. Mënyra se si prezantohet vetëm ushqimi ju bën të dashuroheni me të. Ky është një vend i mrekullueshëm për të ngrënë gjatë natës.

Kuzhina Hieu Beo

Kuzhina Hieu Beo

 • Adresa: 901 De La Thanh Street, Dong Da District, Hanoi
 • Orari i hapjes: 15:00 – 06:00
 • Çmimi referencë: nga 50,000 VND
 • Numri i telefonit: 0969 306 566
 • Vlerësimi: 4.3/5

Anije Ha Beo ushqim nate

Ata prej jush që shpesh kanë një afat kohor gjatë natës në rrethin Dong Da, vështirë se nuk mund të dinë të dërgojnë ushqim natën Ha Beo. Restoranti vlerësohet nga shumë darkues për cilësinë e ushqimit, qëndrimin e shërbimit, paketimin e kujdesshëm, prezantimin e bukur të ushqimit dhe transportin jashtëzakonisht të shpejtë. A mjafton një restorant nate me kriteret e mësipërme për t’ju bërë akoma të lumtur?

Anije Ha Beo ushqim nate

Anije Ha Beo ushqim nate

 • Adresa: rrugica 7 San Quan, rrethi Dong Da, Hanoi
 • Orari i hapjes: 16:00 – 04:00
 • Çmimi referencë: 000 – 100 000 VND
 • Numri i telefonit: 0964 758 883
 • Vlerësimi: 4.2/5

Supë me petë viçi Hue Van Anh

Pastaj, shkoni në dyqanin e petëve të viçit të besimtarëve të petëve të viçit në rrethin Dong Da! Shija e supës me petë viçi Hue Van Anh është “e shijshme falas”. Supa është e ëmbël, e pasur dhe aromatik. Mbushjet shoqëruese janë jashtëzakonisht të shumta si: mish i këmbëve të derrit, paste karkaleci, gjak i zier, perime të gjalla shumë, djegës me limon të plotë, … Përveç shijes së mrekullueshme të ushqimit, hapësira dhe stafi i shërbimit në restorant janë gjithashtu i vleresuar.Cmim shume i mire djema.

Supë me petë viçi Hue Van Anh

Supë me petë viçi Hue Van Anh

 • Adresa: Rruga 135C Trung Liet, Dong Da District, Hanoi
 • Orari i hapjes: gjatë gjithë ditës
 • Çmimi referencë: 35.000 – 50.000 VND
 • Numri i telefonit: 0988 360 183
 • Vlerësimi: 4.2/5
Tham Khảo Thêm:  Giải mã bí mật 12 cung hoàng đạo

CAMP BBQ – Ha Lam Hot Pot 348 Xa Dan

Ky mund të jetë një restorant jashtëzakonisht ideal për darkë në rrethin Dong Da. Hapësira e restorantit është jashtëzakonisht e madhe, komode, e freskët, komode dhe e pajisur plotësisht me komoditete. Menuja ka një shumëllojshmëri të gjerë të pjatave me çmime shumë të arsyeshme. Ushqimi i pjekur në skarë është i freskët sepse është përzgjedhur me kujdes. Stafi i restorantit është shumë i ëmbël dhe entuziast.

CAMP BBQ – Ha Lam Hot Pot 348 Xa Dan

CAMP BBQ – Ha Lam Hot Pot 348 Xa Dan

 • Adresa: 348 Xa Dan Street, Dong Da District, Hanoi
 • Orari i hapjes: 16:30 – 03:00
 • Çmimi referencë: 50.000 – 200.000 VND
 • Numri i telefonit: 0975 346 610
 • Vlerësimi: 3.7/5

Tortë peshku Anh Vu

Nëse jeni duke kërkuar për një restorant që është i specializuar në gatimet tradicionale fshatare dhe ka një atmosferë komode në lagjen Dong Da, duhet të vini patjetër në dyqanin e ëmbëlsirave të peshkut Anh Vu për ta përjetuar atë. Hapësira në restorant u jep klientëve ndjenjën më komode dhe komode të mundshme. Stafi është jashtëzakonisht miqësor dhe i ëmbël. Pjata fshatar ka shije të shkëlqyer, më e veçanta është ende torta e peshkut Anh Vu, e cila ia vlen ta përjetoni.

Tortë peshku Anh Vu

Tortë peshku Anh Vu

 • Adresa: Rruga 120 K1 Giang Vo, rrethi Dong Da, Hanoi
 • Orari i hapjes: 10:00 – 14:00 dhe 16:30 – 20:00
 • Çmimi referencë: 150.000 – 180.000 VND
 • Numri i telefonit: 0243 5121 279
 • Vlerësimi: 4.3/5

Hot Pot Phan

Natën e mirë, miq! Phan Hotpot është një restorant jashtëzakonisht i famshëm hotpot në rrethin Dong Da me çmime jashtëzakonisht të ulëta për studentët, por cilësia nuk është për studentët. Këtu mund të hani dhe pini pa u shqetësuar shumë për çmimin. Hapësira është gjithashtu shumë e gjerë, e ajrosur dhe komode. Stafi i shërbimit është shumë miqësor dhe i vëmendshëm.

Hot Pot Phan

Hot Pot Phan

 • Adresa: Rruga Lang Ha 59/16, Distrikti Dong Da, Hanoi
 • Orari i hapjes: 11:00 – 23:59
 • Çmimi referencë: nga 139,000 VND
 • Numri i telefonit: 1900 2808
 • Vlerësimi: 4/5

Hoang Linh Quan

Pjata që e bën Hoang Linh Quan jashtëzakonisht të famshëm është vermiçeli i ushqimit të detit. Një porcion me vermiçeli me fruta deti është jashtëzakonisht i mbushur me mbushje të tilla si: sipërfaqe, karkaleca, kallamar, mish prej …. dhe veçanërisht lëng mishi aromatik, i pasur, i ëmbël me ngjyrë të verdhë me shkëlqim. Ushqimi është i cilësisë së mirë, por çmimet janë shumë të arsyeshme, kështu që restoranti është gjithmonë plot me klientë.

Hoang Linh Quan

Hoang Linh Quan

 • Adresa: Rruga Hoang Cau 40, Dong Da District, Hanoi
 • Orari i hapjes: 10:00 – 14:00 dhe 17:00 – 20:00
 • Çmimi referencë: 100.000 – 200.000 VND
 • Numri i telefonit: 0934 642 800
 • Vlerësimi: 4.4/5
Tham Khảo Thêm:  Loại bỏ các khoảng trắng thừa / không mong muốn trong Microsoft Excel Sheet

Pulë e pjekur në skarë Prosperity

Të dashur miq të krahëve të pulës në skarë, këmbëve të pulës në skarë, pulës së pjekur në skarë! Ejani në dollapin tuaj! Pula e pjekur në skarë Thinh Vuong është jashtëzakonisht e famshme për pjatat e shijshme të pulës së pjekur në skarë. Që në momentin që futni këmbën në restorant, ndjeni aromën e pulës së pjekur në skarë. Pula marinohet me erëza, kështu që kur piqet në skarë, është jashtëzakonisht aromatik. Pula e pjekur në skarë nuk është e thatë, lëkura e artë e shndritshme e pulës me siguri do t’ju bëjë të dashuroheni me të.

Pulë e pjekur në skarë Prosperity

Pulë e pjekur në skarë Prosperity

 • Adresa: Rruga 5 Ly Van Phac, Dong Da District, Hanoi
 • Orari i hapjes: 16:30 – 01:30
 • Çmimi referencë: 50.000 – 300.000 VND
 • Numri i telefonit: 0919 392 628
 • Vlerësimi: 4.2/5

Qull i brinjëve Luong Su

Ju djema jeni të lirë të dilni natën, nëse jeni të uritur, atëherë ndaloni në dyqanin e qullit të brinjëve Luong Su për të bërë një tas me qull të nxehtë kërcor për të mbështetur. Ky është një restorant shumë i njohur me njerëzit e Ha Thanh, kështu që ju mund të jeni të sigurt për cilësinë në këtë restorant. Qulli është i lëmuar dhe fleksibël, duke shtuar ëmbëlsinë e brinjëve, aromën e kripur të karkalecave dhe pak më krokante të thëllëzës, pastaj harrojeni rrugën e kthimit.

Qull i brinjëve Luong Su

Qull i brinjëve Luong Su

 • Adresa: korsia 37 Luong Su C, rrethi Dong Da, Hanoi
 • Orari i hapjes: 11:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 000 – 30 000 VND
 • Numri i telefonit: 097 374 6660
 • Vlerësimi: 4/5

Rolet e natës Ton Duc Thang

Rolet e natës në rrugën Ton Duc Thang janë të njohura për shumë darka, sepse roletat këtu janë të lëmuara, aromatike dhe shërbehen me mbushje jashtëzakonisht cilësore si p.sh. shija e salcës së ëmbël dhe të thartë të peshkut që i bën darkuesit të harrojnë rrugën për atje. Dyqani ka gjithashtu një shërbim transporti super të shpejtë, kështu që të jeni të sigurt se jeni larg.

Rolet e natës Ton Duc Thang

Rolet e natës Ton Duc Thang

 • Adresa: Rruga 109 Ton Duc Thang, Dong Da District, Hanoi
 • Orari i hapjes: 00:01 – 04:00 dhe 21:00 – 23:59
 • Çmimi referencë: 000 – 50 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Restorant orizi 123

Nëse jeni duke kërkuar për një restorant me një hapësirë ​​komode për të shijuar një vakt të vërtetë familjar, duhet të vini patjetër në restorantin e orizit 123. Restoranti ka një hapësirë ​​të freskët, komode dhe komode. Menuja është jashtëzakonisht e larmishme me pjata me çmime të listuara qartë. Stafi i shërbimit është shumë miqësor dhe i vëmendshëm.

Restorant orizi 123

Restorant orizi 123

 • Adresa: 482 Xa Dan Street, Dong Da District, Hanoi
 • Orari i hapjes: 10:00 – 21:30
 • Çmimi referencë: 50.000 – 100.000 VND
 • Numri i telefonit: 0243 737 3333
 • Vlerësimi: 4.3/5

Kuzhina Kom9

Ky është një vend Restorant nate në lagjen Dong Da jashtëzakonisht i famshëm në Hanoi, por shumica e njerëzve shpesh dalin natën pa e ditur. Ushqimi në restorant është jashtëzakonisht i larmishëm si: tenxhere e nxehtë, kallamar të thatë, supë me petë, oriz, pica, pije, … por çmimet janë jashtëzakonisht të larta për studentët. Të gjitha pjatat janë të kalitura sipas shijes. Përveç kësaj, restoranti ka edhe shërbimin e dërgesës së ushqimit të shpejtë, kështu që mund të porosisni nëse jeni larg.

Kuzhina Kom9

Kuzhina Kom9

 • Adresa: 143 Yen Lang, Dong Da, Hanoi
 • Orari i hapjes: 10:00 – 03:00
 • Çmimi referencë: 30.000 – 70.000 VND
 • Numri i telefonit: 0973423922 – 0918127405
 • Vlerësimi: 4.3/5

Epilogu

Në artikullin e fundit, diachiamthuc.vn ju prezantoi të gjithëve Restorant nate në lagjen Dong Da eshte shume e famshme. Në diachiamthuc.vn ka shumë informacione interesante, prandaj mos harroni të ndiqni rregullisht diachiamthuc.vn.

Pyetje të lidhura

Darkë shumë të nxehtë dhe restorante nate në rrethin Dong Da?

Kom9 Kitchen, Ton Duc Thang Night Roll, Luong Su Rib Qull, .. janë vende me cilësi të veçantë gjatë natës.

A është i shtrenjtë çmimi i ushqimit të natës?

Pjatat e natës në rrethin Dong Da janë shumë të ndryshme dhe çmimi varet gjithashtu nga çdo pjatë. Sidoqoftë, pjatat e natës variojnë nga 10,000 VND në 100,000 VND

Nga sa ore janë të hapura në shitje enët e natës?

Restorantet e natës zakonisht janë të hapura nga ora 17:00 deri në orët e vona të natës. Për t’u siguruar, duhet të kontrolloni përpara se të vini


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Quán ăn đêm quận Đống Đa Hà Nội . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách đặt trang web YouTube làm ứng dụng web tiến bộ PWA

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *