Phá hiện #8 quán chè Sài Gòn ngon nổi tiếng!!

Rate this post

Çaj Saigon Çaji është një meze e lehtë që pëlqehet nga shumë njerëz. Në Saigon ka shumë lloje të ndryshme çaji si çaj Hue, çaj jugor, çaj Hoa etj me shije të shijshme dhe tërheqëse që do t’ju bëjnë të dashuroheni.

Çaj Saigon

Çaj Saigon

Në këtë postim Diachiamthuc.vn do t’ju prezantojë dyqanet më të famshme dhe të shijshme të çajit në Saigon që nuk mund t’i injoroni. Le të ndjekim artikullin më poshtë!

Dyqanet kryesore të çajit Saigon duhet të shijojnë një herë në jetë

Për ata që kërkojnë Delikatesat e Saigonit E çuditshme, e përballueshme, mos i humbisni dyqanet çaj Saigon Ju lutem. Me një shumëllojshmëri çajrash dhe shijesh të shijshme, nuk do të zhgënjeheni.

Dyqanet kryesore të çajit Saigon

Dyqanet kryesore të çajit Saigon

Adresë: Saigon
Menutë: Çaj nga farat e Lotusit, Çaji i fasules së zezë, Çaji i misrit, Çaji i përzier, Çaji me ujë:…
Çmimi: Çmimi i çajit është i arsyeshëm
Orë pune: Orari i hapjes dhe mbylljes varet nga dyqani
Vlerësoni: Cilësia dhe shërbimi i restorantit është i mirë

LEXO MË SHUMË: Sugjeroni 8 petë të pjekura në skarë “të shijshme të sëmurë” nga Saigon – nuk duhen humbur

1. Dyqan çaji Thai Y Phuong

Me siguri dikush në Ho Chi Minh City ka shijuar dikur çajin Y Phuong Thai ose e ka parë këtë markë. E vendosur në rrugën Nguyen Tri Phuong dhe gjithmonë e zënë me klientët. I famshëm për çajin Thai të bërë me përbërës të freskët si: longan, jackfruit, mango, durian, jaggery, qumësht kokosi, …. Të gjithë përbërësit janë përzgjedhur me kujdes, receta e çajit është bërë me qumësht të freskët të pasterizuar, kështu që shija është gjithashtu unike.

Dyqan çaji Y Phuong Thai

Dyqan çaji Y Phuong Thai

Jo vetëm çaji tajlandez, Y Phuong ka një menu shumë të larmishme nga pjatat e shijshme deri te pjatat e ëmbla. Si topa të skuqura, ëmbëlsira filtri, salsiçe, akullore italiane, oriz ngjitës jackfruit, durian, etj. Ideale për ju dhe miqtë dhe familjen tuaj për t’u shijuar në ditët e nxehta të verës.

 • Adresa: 380 VND. Nguyen Tri Phuong, Ward 11, District 10, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 10:30 – 1:00
 • Çmimi referencë: 18 000 VND – 45 000 VND
 • Numri i telefonit: 0933338128
 • Vlerësimi: 4/5

2. Dyqan çaji i shijshëm Saigon – Thanh Tam

Ky është një nga dyqanet më të famshme të çajit kinez në Saigon. Në fillim, kjo çajtore ishte vetëm një karrocë e vogël prej druri, por me kalimin e kohës me përpjekje dhe përpjekje të vazhdueshme, tani ka një objekt të bollshëm dhe të ndritshëm. Pjata më e shijshme që shumë konsumatorë e duan në dyqan është supa tofu me bajame, Cao Quy Linh dhe farat e ftohta të pulës.

Thanh Tam

Thanh Tam

LEXO MË SHUMË: Pjesëmarrja në 10 Saigon Tea Rooms (HCMC) për t’u çlodhur për fundjavën

Rishikimi i çajit Thanh Tam

Supa me tofu me bajame është e ngjashme me pelte, por e butë dhe ka një aromë jashtëzakonisht të shijshme dhe tërheqëse bajameje. Çaji i bajameve do të pritet në katrorë sa kafshatë me ngjyrë të bardhë qumështi me shije të ëmbël dhe të shijshme. Cao Quy Linh është gjithashtu një pjatë e preferuar e shumë njerëzve. Kjo pjatë, kur shërbehet me qumësht të kondensuar, qumështi me yndyrë do të zvogëlojë shijen e hidhur të natyrshme të suvasë Quy Linh. Dhe të sjellë një shije harmonike dhe jashtëzakonisht tërheqëse.

Rishikimi i çajit Thanh Tam

Rishikimi i çajit Thanh Tam

Për ata që janë të rinj për të ngrënë për herë të parë ndoshta nuk do ta pëlqejnë këtë pjatë. Megjithatë, nëse jeni mësuar ta hani, patjetër që nuk do t’i rezistoni dot shijes së tij të shijshme. Përveç çajit, ka edhe ushqime të përshtatshme për të rinjtë. Hapësira e restorantit është e ajrosur dhe e gjerë, duke u dhënë klientëve rehati dhe relaksim kur vijnë këtu për të shijuar ushqimin në restorant.

 • Adresa: 98 D. Bui Huu Nghia, Lagjja 7, Distrikti 5, Qyteti. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 9:00 – 00:00
 • Çmimi referencë: 18 000 VND – 44 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.2/5

3. Dyqani tradicional i çajit Che Nghia

Ky është një dyqan i shijshëm çaji në Distriktin 6 që pëlqehet nga shumë njerëz. Ky dyqan çaji vlerësohet shumë nga shumë darkues. Sepse çaji është gjithmonë i përmirësuar për t’iu përshtatur shijes së të rinjve, por megjithatë ka një aromë unike tradicionale. Vetëm duke shijuar çajin, do të ndjeni menjëherë shijen e shijshme dhe tërheqëse të fasuleve të kuqe, patateve të ëmbla, taros, ëmbëlsirave, vesës, vesës etj. Mënyra më e përsosur dhe e mrekullueshme.

Çaj kuptimplotë

Çaj kuptimplotë

Hapësira e restorantit është e dekoruar afër, e thjeshtë, e freskët dhe e ajrosur. Çmimi i çajit është i arsyeshëm dhe i përballueshëm, kështu që ky vend është gjithmonë një vend ideal për t’u çlodhur me familjen, miqtë dhe të dashurit, për të shijuar çaj të shijshëm dhe tërheqës në fundjavë.

 • Adresa: 861 E. Hau Giang, Ward 11, District 6, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 10.000 VND – 33.000 VND
 • Numri i telefonit: 0938077299
 • Vlerësimi: 3.8/5

4. Dyqani Famous Co Bay Tea në Distriktin 10

Co Bay Tea është një dyqan çaji shumë i famshëm në Distriktin 10 për të cilin të gjithë duket se kanë dëgjuar dikur. Këtu, pronari përdor të gjithë përbërësit e bërë në shtëpi nga ngjyrat natyrale për të siguruar cilësinë dhe shijen e secilit prej çajrave të tij.

Dyqan çaji Co Bay

Dyqan çaji Co Bay

LEXO MË SHUMË: Atraksionet kryesore turistike numër 23 në Saigon më bëjnë të dëshiroj të bëj çantën e shpinës dhe të shkoj

Zbuloni Co Bay Tea

Çaji këtu ka një aromë të fortë të çajit Can Tho nga Perëndimi. Me shijen yndyrore të qumështit të kokosit të përzier me shijen aromatike dhe të përtypur të tulit të grejpfrutit dhe pak bishtaja, të duket sikur ngrënia do të shkrihet në gojë. Një avantazh tjetër i këtij çaji është se ka një hapësirë ​​të gjerë dhe të ajrosur. Së bashku me një ekip staf miqësor, entuziast dhe të përkushtuar, të cilët janë gjithmonë të vëmendshëm dhe mikpritës për çdo klient.

Zbuloni Co Bay Tea

Zbuloni Co Bay Tea

Edhe pse dyqani është gjithmonë i mbushur me njerëz, çaji shërbehet mjaft shpejt. Klientët nuk duhet të presin shumë gjatë. Nëse jeni adhurues i ëmbëlsirave, ky është vendi ku duhet të vizitoni ju dhe familja juaj.

 • Adresa: 384 Đ. Su Van Hanh, Lagjja 2, Distrikti 10, Qyteti. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 9:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 25 000 VND – 30 000 VND
 • Numri i telefonit: 0909209416
 • Vlerësimi: 4.3/5

5. Dyqani i çajit Khuc Bach Thanh është i shijshëm dhe i vështirë për t’i rezistuar

Kur bëhet fjalë për dyqanet e shijshme të çajit në Saigon, është padyshim e pamundur të injorohet emri i dyqanit të çajit Khuc Bach Thanh. Ky është një vend që rrëmben zemrat e atyre që i duan ushqimet, veçanërisht pjatat e ëmbla. Topat e butë, të lëmuar, në formë katrore Khuc Bach të kombinuara me ujin e freskët dhe të pastër të çajit do të bëjnë një pije freskuese të mrekullueshme në verë.

Dyqan çaji Khuc Bach Thanh

Dyqan çaji Khuc Bach Thanh

Çaji Khuc Bach në dyqan është shumë i larmishëm në shije nga bajamet, frutat, etj. Kështu që konsumatorët kanë më shumë zgjedhje që i përshtaten shijes së tyre. Kjo çajtore ka vend parkimi të përshtatshëm, staf parkimi, kështu që është shumë i sigurt. Përveç kësaj, stafi këtu konsiderohet gjithashtu i shpejtë, mikpritës dhe i lumtur, në mënyrë që klientët të mos presin shumë gjatë kur të vijnë këtu. Ky është një dyqan çaji i shijshëm, prestigjioz dhe cilësor në Saigon që nuk duhet ta humbisni.

Çajtore e shijshme dhe me reputacion

Çajtore e shijshme dhe me reputacion

 • Adresa: Ura Hoang Hoa Tham, Nr. 68/210 D. Tran Quang Khai, District 1, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 7:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 25 000 VND – 40 000 VND
 • Numri i telefonit: 0917251251
 • Faqja e internetit:
 • Vlerësimi: 4.3/5

6. Alley 3 Tea Shop

Ky është një dyqan çaji shumë i njohur. Edhe pse ndodhet në një rrugicë të vogël me një hapësirë ​​mjaft të vogël, çdo ditë ky vend tërheq ende një numër të madh të darkuesve për të ardhur dhe për të shijuar. Ky çajtore është hapur për më shumë se 20 vjet me disa enë çaji të njohur, por ka një aromë unike dhe të parezistueshme që e bën këdo që e ka shijuar një herë të duhet ta lavdërojë.

3 Co Alley Tea Shop

3 Co Alley Tea Shop

Qumështi i arrës së kokosit është bërë vetë nga pronari me një shije jo shumë të ëmbël dhe të yndyrshme të kombinuar me fasulet e gatuara të buta për t’i dhënë pjatës një shije të pasur dhe të shijshme. Ky çajtore ka shumë lloje të ndryshme çaji si: baba, gjizë fasule, miks, taro, çaj misri etj. Të gjitha pjatat janë të shijshme dhe tërheqëse. Në ditët e hënës së plotë, dyqani shet edhe oriz ngjitës me gac, oriz ngjitës dhe oriz ngjitës me fasule. Nëse keni një shans, ejani këtu për ta shijuar një herë.

Ky çajtore është hapur për më shumë se 20 vjet

Ky çajtore është hapur për më shumë se 20 vjet

 • Adresa: 107/2, Rruga 38, Hiep Binh Chanh Ward, City. Thu Duc, qytet. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 14:00 – 18:00
 • Çmimi referencë: 10.000 VND – 15.000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

LEXO MË SHUMË: 18 restorantet më të mira të jetës së natës në Saigon – TP. HCM e shijshme dhe e lirë për “bufat e natës”

7. Saigon Tuong Phong dyqan çaji të shijshëm

Nëse jeni duke kërkuar për një dyqan çaji kinez të shijshëm dhe tërheqës në Saigon, patjetër që duhet të vizitoni një herë dyqanin e çajit Tuong Phong. Ky dyqan çaji ndodhet në Rrugën An Diem, District 5 dhe është një vend për të shitur pjata të shijshme çaji tipike kineze që pëlqehen nga shumë darkues. Edhe pse dyqani ka një sipërfaqe të vogël dhe ndodhet në një rrugicë, ai është gjithmonë i mbushur me njerëz për shkak të atraktivitetit të çdo pjate çaji këtu.

Dyqan çaji të shijshëm Saigon Tuong Phong

Dyqan çaji të shijshëm Saigon Tuong Phong

Rishikimi i çajit Tuong Phong

Çaji i fasules së zezë në dyqan ka standardin e duhur të shijes kineze. Çaji zihet në një pluhur viskoz të zi, i cili është një çaj shumë popullor për shkak të shijes së tij të veçantë dhe tërheqëse. Përveç çajit të fasules së zezë, dyqani ka edhe supë me fara pule, e cila gjithashtu ia vlen të shijohet me shijen e ëmbël dhe të çuditshme nga çaji kinez i shërbyer me një vezë freskuese.

Rishikimi i çajit Tuong Phong

Rishikimi i çajit Tuong Phong

Menuja në restorant është mjaft e larmishme dhe e pasur me më shumë se 30 lloje të ndryshme çaji si: çaj me fasule të zezë, çaj bo bo bo xhinko, çaj pelte me shtatë ngjyra, çaj frutash të cekët etj. Të gjitha pjatat janë të shijshme dhe me çmime të arsyeshme. Nëse keni mundësinë të vizitoni Distriktin 5, shkoni në dyqanin e çajit Tuong Phong për të shijuar filxhanë çaji të shijshëm dhe tërheqës këtu.

 • Adresa: 83 Đ. An Diem, Lagjja 10, Distrikti 5, Qyteti. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 19:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 25 000 VND – 30 000 VND
 • Numri i telefonit: 02838550694
 • Vlerësimi: 4.4/5

8. Dyqani i vjetër i çajit Ky Dong

Ndoshta do të habiteni nga mosha e dyqanit çaj Saigon Ky Dong jetoi në Saigon nga një vendas i Hanoi dhe u hap 30 vjet më parë. Me një vendndodhje të mirë dhe hapësirë ​​të ajrosur, restoranti është i dashur nga shumë klientë. I famshëm në zonën e Ky Dong për pjatat e çajit si çaj miks, çaj me rrënjë fasule jeshile, çaj Thai, pelte kokosi etj.

Dyqani i vjetër i çajit Ky Dong

Dyqani i vjetër i çajit Ky Dong

Përveç pjatave të ëmbla, dyqani ofron edhe ushqime me çmime studentore për t’u ngrënë dhe për të parë rrugët. Stafi është shumë i shpejtë dhe gjithmonë entuziast. Padyshim një vend ideal për të lehtësuar stresin pas një jave stresuese studimi dhe pune.

 • Adresa: 16C Ky Dong, Ward 9, District 3, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 7:30 – 10:30
 • Çmimi referencë: 7000 VND – 25000 VND
 • Numri i telefonit: 0908954166
 • Faqja e internetit:
 • Vlerësimi: 4.1/5

Epilogu

Në këtë artikull, Diachiamthuc.vn ju ka prezantuar dyqanet më të shijshme, me reputacion dhe cilësi të çajit me çmime të arsyeshme në Saigon. Shpresojmë që informacioni i mësipërm do t’ju ndihmojë të gjeni një vend për ushqim çaj Saigon e shijshme, e përshtatshme për shijen e vetes, familjes dhe njerëzve të dashur. Faleminderit që lexuat këtë artikull. Për më shumë informacion interesant dhe interesant, ju lutemi ndiqni Diachiamthuc.vn.

Pyetje në lidhje me dyqanin e çajit Saigon

A ka ndonjë çaj të shijshëm për të provuar?

Sugjerime për ju: Çaj miks, çaj Khuc Bach, çaj Thai, çaj taro, çaj misri, çaj me rrënjë fasule jeshile etj.

Mund të çaj në çdo kohë të ditës?

Çaji është një rostiçeri e shijshme, e lehtë për t’u ngrënë, ka një efekt shumë të mirë ftohës. Ju duhet të hani çaj në mot të nxehtë, pasdite vonë, në mbrëmje është një zgjedhje e arsyeshme.

A përmban ngrënia e çajit shumë kalori Diachiamthuc.vn?

Çaj me bathë jeshile me qumësht kokosi (359 kalori), çaj misri (352 kalori), çaj pomelo (200 kalori), çaj nga farat e lotusit (89 kalori), çaj Khuc Bach (120 kalori), çaj durian (300 kalori), çaj me patate (358 kalori), çaj banane (300 kalori),…


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Phá hiện #8 quán chè Sài Gòn ngon nổi tiếng!! . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách đặt lại tùy chọn ứng dụng trên PC Windows 10 và 11

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *