Mách bạn #6 cách pha bạc xỉu ngon nhất quả đất!!

Rate this post

Si të zbehet argjendi Bac Xiu është një pije që pëlqehet nga shumë njerëz. Kjo pije është një kombinim i kafesë së shijshme dhe qumështit të yndyrshëm. Bac Xiu mund të përgatitet sipas shumë recetave të ndryshme, në varësi të rajonit dhe shijes individuale.

Si të zbehet argjendi

Si të zbehet argjendi

Në këtë postim Diachiamthuc.vn Unë do të ndaj me ju mënyrat më të shijshme dhe tërheqëse për të bërë xiu argjendi më të shijshëm dhe tërheqës në shtëpi, të cilat janë jashtëzakonisht të thjeshta që mund t’i bëjë kushdo.

Përmbledhja e mënyrës më të mirë për përzierjen e argjendit Xiu që duhet të dini

Ju tashmë e dini si të bëni smut argjendi A është e shijshme dhe e lehtë për t’u bërë? Me ndihmën e ndarjes së informacionit se si të përgatitet në artikull, shpresojmë që lexuesit të mund të marrin një moment dhe të krijojnë një filxhan tërheqës dhe të bukur me xiu argjendi për ta shijuar, si dhe për të trajtuar të dashurit dhe miqtë e tyre.

Përmbledhje se si të bëni xiaomi të shijshme argjendi

Përmbledhje se si të bëni xiaomi të shijshme argjendi

KUJDES: Si të gatuajmë oriz të shijshëm, të pasur, SHUMË TË MIRË

Si të bëni fudge argjendi të nxehtë

Për njerëzit me grip, shijimi i një filxhani të nxehtë dhe të shijshëm me xiu argjendi do ta bëjë të gjithë trupin të ngrohtë dhe të rehatshëm. Më poshtë diachiamthuc.vn do të prezantojë se si të bëni xiu të shijshëm argjendi të nxehtë në shtëpi jashtëzakonisht të thjeshtë. Le ta ndjekim!

Përbërësit për përzierjen e argjendit të nxehtë

 • Kafe e zezë pluhur 20 gr
 • Qumësht i kondensuar 50 ml
 • Qumësht i freskët pa sheqer 30 ml
Përbërësit për përzierjen e argjendit të nxehtë

Përbërësit për përzierjen e argjendit të nxehtë

 • Qumësht kokosi 5 ml
 • Ujë të vluar 120 ml
 • Mjetet përfshijnë gota matëse, vegla me shkumë, filtra kafeje, filxhanë, tenxhere etj.

Si të bëni fudge argjendi të nxehtë

 • Hapi 1: Zieni 20 ml qumësht të kondensuar, 40 ml ujë të vluar, 30 ml qumësht të freskët pa sheqer, 5 ml qumësht kokosi në zjarr mesatar. Kur të ziejë i përziejmë vazhdimisht derisa qumështi të vlojë dhe më pas fikim zjarrin. Hidhni 20 ml qumësht të kondensuar në një gotë, më pas shtoni masën e zier dhe përzieni mirë.
Si të bëni fudge argjendi të nxehtë

Si të bëni fudge argjendi të nxehtë

 • Hapi 2: Vendosni 20 gr pluhur kafeje të zezë në filtër, më pas shtoni 20 ml ujë të valuar për 30 sekondat e para, më pas shtoni 50 ml ujë të vluar. Prisni që kafeja të pikojë për të marrë sasinë e dëshiruar të kafesë. Përdorni një mjet shkumës për të krijuar shkumë kafeje.

Argjendi i përfunduar i nxehtë

 • Hapi 3: Kur kafja të bëhet me shkumë, hidhni ngadalë kafenë e zier në filxhanin me qumësht të nxehtë për të formuar një përzierje të bukur me 2 shtresa.
Argjendi i përfunduar i nxehtë

Argjendi i përfunduar i nxehtë

 • Hapi 4: Shijoni xiu argjendi të shijshëm me qumësht dhe shtresë kafeje dukeni shumë bukur. Përveçse një pije me aromë joshëse, kjo është edhe një pije me një shije tërheqëse të parezistueshme. Përziejini mirë, pini një gllënjkë të vogël për të ndjerë hidhësinë e butë të kafesë, ëmbëlsinë e qumështit të ngrohtë. Vetëm një gotë krem ​​argjendi në mëngjes do t’ju japë energji të mjaftueshme për të qëndruar zgjuar gjatë gjithë ditës!

Si të bëni një milkshake me yndyrë kokosi që e pëlqejnë të gjithë

Qumështi i kokosit Bac Xiu është një pije me një shije të shijshme, të parezistueshme. Kjo pije ka një shije pak të hidhur të kafesë të përzier me qumësht të kondensuar aromatik dhe qumësht kokosi të freskët dhe të yndyrshëm. Le të shkojmë në kuzhinë dhe të bëjmë një filxhan të shijshëm me qumësht kokosi të shijshëm pikërisht në shtëpi!

Përbërësit për përzierjen e argjendit të qumështit të kokosit

 • Pluhur kafeje: 20gr
 • Qumësht i kondensuar: 30 ml
Përbërësit për përzierjen e argjendit të qumështit të kokosit

Përbërësit për përzierjen e argjendit të qumështit të kokosit

 • Qumësht i freskët pa sheqer: 80 ml
 • Qumësht kokosi: 5 ml

SUGJERON: Si të përgatisni salcën e shijshme të zhytjes së simiteve në mënyrën e duhur dhe të lehtë për t’u bërë

Si të bëni argjend nga qumështi i kokosit

 • Hapi 1: Vendosni 20 gr kafe në filtër, më pas vendosni në 20 ml ujë të nxehtë, mbuloni filtrin e kafesë dhe inkuboni për rreth 2 minuta, më pas hapni kapakun e filtrit dhe shtoni 10 ml ujë të nxehtë dhe prisni që kafeja të pikojë në filtër. filxhan.
 • Hapi 2: Vendosni disa kuba akulli në kavanoz, derdhni kafen e sapokrijuar në kavanoz, mbyllni kapakun fort dhe tundeni.
Si të bëni argjend nga qumështi i kokosit

Si të bëni argjend nga qumështi i kokosit

 • Hapi 3: Hidhni ne nje gote 30 gr qumesht te kondensuar, 80 ml qumesht te fresket pa sheqer, 5 ml qumesht kokosi dhe perziejme te gjithe masen e mesiperme.Merrni nje gote tjeter, shtoni masen e mesiperme, mbushni goten me akull, hidhni nga kafeja. sapo futeni brenda, keni përfunduar një filxhan tërheqës dhe tërheqës me qumësht kokosi.
 • Hapi 4: Pas përfundimit, Bac Xiu do të ketë një shije pak të hidhur të kafesë, ëmbëlsia e qumështit të freskët pa sheqer, qumështi i kondensuar dhe shija yndyrore e qumështit të kokosit janë jashtëzakonisht të shijshme dhe tërheqëse.
Përfundoni një gotë argjendi me qumësht kokosi

Përfundoni një gotë argjendi me qumësht kokosi

LEXO MË SHUMË: 4 mënyra për të bërë ëmbëlsira të shijshme, të sigurta dhe pa ngjyra

Një mënyrë e re për të përzier 3 kate argjendi shaggy

Përzierja e argjendit me 3 nivele dhe e zbehtë është si të bëni smut argjendi E re, e shijshme, tërheqëse që duhet ta shijoni menjëherë. Le të shkojmë në kuzhinë me Diachiamthuc.vn dhe ta përgatisim menjëherë këtë pjatë argjendi tërheqëse, tërheqëse dhe të shijshme me 3 nivele!

Tham Khảo Thêm:  Cách xem chương trình phát sóng 4K: Hướng dẫn ATSC 3.0

Përbërësit për 3 nivele argjendi të zbehtë

 • Pluhur kafeje: 10gr
 • Qumësht i kondensuar: 30 ml
Përbërësit për 3 nivele argjendi të zbehtë

Përbërësit për 3 nivele argjendi të zbehtë

 • Qumësht i freskët: 100 ml
 • Akull: 1 pak
 • Mjetet përfshijnë shaker standard, filtër kafeje, lugë, filxhan

Si të përzieni 3 kate argjendi

 • Hapi 1: Vendosni në filtër 10 g kafe, 20 ml ujë të nxehtë në mënyrë që uji të mbushet me kafe, mbuloni filtrin dhe inkuboni për 3 minuta, më pas hapni kapakun dhe shtoni 30 ml ujë të nxehtë në filtër dhe prisni që kafeja te pikoj ne filxhan..
 • Hapi 2: Vendosni disa kuba akulli në shaker, më pas vendosni kafenë që sapo keni futur në kavanoz dhe tundeni mirë për 20 sekonda.
Si të përzieni 3 kate argjendi

Si të përzieni 3 kate argjendi

 • Hapi 3: Merrni një filxhan tjetër dhe shtoni një përzierje me 30 ml qumësht të kondensuar, 100 ml qumësht të freskët, disa kuba akulli dhe hidhni ngadalë kafenë e sapo tundur në gotë dhe keni një filxhan të bukur argjendi me 3 nivele.
 • Hapi 4: Argjendi me 3 nivele ka ngjyra që bien në sy, kur pini, përzieni këto 3 shtresa në mënyrë që shijet të përzihen së bashku për ta bërë këtë pije më të pasur dhe tërheqëse. Do të ndjeni lehtësisht shijen tipike të kafesë. I përzier me shijen e ëmbël të qumështit të kondensuar dhe qumështit të freskët është jashtëzakonisht i mrekullueshëm.
Argjend i zbehtë 3 kate

Argjend i zbehtë 3 kate

SUGJERON: 7 mënyra për të bërë pjepër të shijshëm të skuqur dhe të hani në shtëpi

Si të bëni xiaomi tërheqëse argjendi me 4 nivele

Bac Xiu është një pije e shijshme që pëlqehet nga shumë njerëz me një aromë të fortë kafeje. E kombinuar me shijen e shijshme të ëmbël të qumështit është jashtëzakonisht tërheqëse. Diachiamthuc.vn do të ndajë me ju se si të përgatisni një recetë të shijshme dhe unike me 4 nivele argjendi që mund të bëhet në shtëpi shumë thjeshtë. Le ta ndjekim!

Përbërësit për 4 shtresa argjendi të zbehta

 • Pluhur kafeje: 25gr
 • Qumësht i kondensuar: 5 ml
Përbërësit për 4 shtresa argjendi të zbehta

Përbërësit për 4 shtresa argjendi të zbehta

 • Qumësht i freskët: 30 ml
 • Sheqeri: 2 lugë çaji
 • Mjetet përfshijnë një shaker standard (shaker standard), filtër kafeje, lugë, filxhan

Hapat për përzierjen e argjendit me 4 nivele të zbehta

 • Hapi 1: Vendosni 25 gr pluhur kafeje të bluar në filtër, shtypni kafenë në mënyrë të barabartë dhe më pas vendosni 30 ml ujë të nxehtë në filtër. Mbuloni filtrin e kafesë për rreth 3 minuta, më pas hapeni kapakun. Shtoni 50 ml ujë të nxehtë dhe prisni që kafeja të pikojë.
 • Hapi 2: Vendosni disa kuba akulli në shaker, më pas vendosni kafenë që sapo keni futur në kavanoz dhe tundeni mirë për 20 sekonda.
Hapat për përzierjen e argjendit me 4 nivele të zbehta

Hapat për përzierjen e argjendit me 4 nivele të zbehta

 • Hapi 3: Hidhni në një gotë një përzierje prej 30 ml qumësht të freskët, 2 lugë sheqer. Përziejeni përzierjen derisa sheqeri të tretet plotësisht në qumësht. Merret nje filxhan tjeter,shtojme 5ml qumesht te kondensuar,30ml qumesht te fresket te embelsuar,hidheni kafen e paster ne filxhan qe te marre shtresen e 3. Shtresa e fundit eshte kafeja e sapo tundur,e hidhni ngadale siper filxhanit. . Pra, pjata e zbehtë e argjendit me 4 nivele ka përfunduar. Le të gëzojmë së bashku!
Pjatë argjendi me 4 nivele

Pjatë argjendi me 4 nivele

 • Hapi 4: Kur shijoni këtë pjatë, mos e përzieni për shkak të bukurisë së saj përpara se ta pini. Kur shtresat përzihen së bashku, do të krijojë një aromë më të pasur, më tërheqëse se kurrë më parë. Ëmbëlsia e qumështit, shija karakteristike e kafesë është e parezistueshme.

Si të zbehet argjendi me Milo

Milo Bac Xiu është gjithashtu një pije shumë e njohur me një shije të re, tërheqëse dhe shumë tërheqëse. Kjo pije është një kombinim i pasur i milos, ëmbëlsisë së qumështit të freskët dhe pasurisë së kremit me yndyrë. Shija unike e kafesë është e mahnitshme. Shkoni në kuzhinë dhe bëni menjëherë këtë pije të shijshme.

Përbërësit e argjendit Milo

 • Kafe e bluar 50 gr
 • Qumësht 3 pako qumësht pluhur Milo
Përbërësit e argjendit Milo

Përbërësit e argjendit Milo

 • 70 ml qumësht të freskët pa sheqer
 • 70 ml krem ​​pana

Hapat për të përzier argjendin dhe të fikët me Milo

 • Hapi 1: Vendosni 2 lugë filtri në filtër, shtypni fort kafenë. Më pas shtoni 70-100 ml ujë të vluar dhe prisni rreth 15 minuta që kafeja të pikojë në filxhan. Nëse kafeja e bluar ose e filtrit nuk disponohet, në vend të saj mund të përdoret kafe e zezë e çastit.
Hapat për të përzier argjendin dhe të fikët me Milo

Hapat për të përzier argjendin dhe të fikët me Milo

 • Hapi 2: Ndërsa prisni që kafeja të përfundojë, përzieni milo me krem ​​qumështi të freskët. Hidhni 70 ml krem ​​të freskët në një enë, përdorni një rrahëse për të rrahur kremin e freskët dhe më pas vendoseni në frigorifer për tu inkubuar për 10 minuta. Përzieni 150 ml ujë të filtruar me 3 pako milo, përzieni derisa milo të tretet plotësisht. Më pas shtoni 70 ml qumësht të freskët pa sheqer dhe përzieni mirë.

SUGJERON: Si të bëni këmbë të shijshme pule me qepë të zier në avull dhe Këshilla për zgjedhjen e blerjes së këmbëve të freskëta të pulës

Rishikoni se si të përzieni argjendin xiu milo

 • Hapi 3: Shtoni milon e zier dhe filxhanin e gatshëm të kafesë. I trazojmë mirë dhe i bashkojmë me qumësht milo. Vendosni kube akulli në një gotë, shtoni krem ​​qumështi dhe spërkatni pak milo sipër për një prekje të këndshme.
Rishikoni se si të përzieni argjendin xiu milo

Rishikoni se si të përzieni argjendin xiu milo

 • Hapi 4: Pikërisht hapa kaq të thjeshtë, keni përfunduar pjatën e shijshme dhe tërheqëse Bac Xiu me milo. Kjo pije ka një aromë karakteristike të kafesë dhe qumështit të freskët. I kombinuar me krem ​​pana të freskët, ka një shije yndyrore shumë të shijshme.

Epilogu

Në artikullin në Diachiamthuc.vn ndau me ju si të bëni smut argjendi e shijshme, e shijshme, tërheqëse, e thjeshtë në shtëpi që çdokush mund ta bëjë. Shpresojmë, ndarja e mësipërme do t’ju ndihmojë të krijoni gota argjendi tërheqëse, të shijshme dhe të bukura për të argëtuar të dashurit dhe miqtë tuaj. Për më shumë informacion interesant dhe interesant, ju lutemi ndiqni Diachiamthuc.vn!

Pyetje në lidhje me mënyrën e përgatitjes së argjendit të shijshëm xiu

Cilat janë mënyrat për përzierjen e argjendit dhe të dobësimit Diachiamthuc.vn?

Si të përzieni argjendin e nxehtë, argjendin e ftohtë, qumështin e kokosit, argjendin milo, argjendin me 3 nivele, argjendin me 4 nivele, …

A është pirja e argjendit me yndyrë të dobët?

Për ata që nuk e dinë, kafeja e argjendtë ka rreth 105 kalori. Prandaj, duhet të pini në mënyrë të moderuar për të kontrolluar peshën.

Pirja e argjendit të dobët do t’ju bëjë të humbni gjumin?

Për shkak se lënda e parë e Bac Xiu është kafeina, kafeina shkakton pagjumësi. Prandaj, ata që kanë probleme me gjumin, kanë pagjumësi duhet të shmangin pirjen e kësaj pjate afër gjumit.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Mách bạn #6 cách pha bạc xỉu ngon nhất quả đất!! . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách tìm / xem / chia sẻ các bản tóm tắt theo mùa trên YouTube Âm nhạc của bạn

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *