LƯU Top #10 quán bánh đập Hội An nổi tiếng ăn không biết chán

Rate this post

Hoi Një tortë kile Hoi An është një destinacion i famshëm turistik që tërheq turistë me shumë specialitete të shijshme. Në të cilën, është e pamundur të mos përmendim tortën e famshme të kile afër dhe larg, duke lënë në zemrat e vizitorëve shumë mbresa të paharrueshme.

Hoi Një tortë kile

Hoi Një tortë kile

Këtu janë 10 vendet kryesore që shesin tortën Hoi An dam që mund t’i bëjë vizitorët të hanë pa mërzi Diachiamthuc.vn sintetike. Le të zbulojmë së bashku tani Hoi An shijshme kjo eshte!

Prezantimi i tortës Hoi An paund

Diga Banh është një pjatë me origjinë nga rajoni qendror me një mënyrë mjaft të thjeshtë përgatitjeje. Torta bëhet nga mielli i holluar i orizit, më pas lyhet me një shtresë të hollë. Banh dam zakonisht shërbehet me letër orizi të pjekur në skarë dhe përdor një salcë të veçantë zhytjeje.

Prezantimi i tortës Hoi An paund

Prezantimi i tortës Hoi An paund

Me mënyrën e veçantë të përgatitjes së ëmbëlsirave të njerëzve në Lagjen e Vjetër, Hoi Një tortë kile siguron një strukturë krokante, të përtypur. Kur hahet i përzier me salcë të shijshme zhytjeje, krijon një tortë super të çuditshme dhe tërheqëse. Le të ndjekim Diachiamthuc.vn për të zbuluar adresën e dyqaneve të ëmbëlsirave super të shijshme.

LEXO MË SHUMË: 15 vendet kryesore për të shijuar Hoi An Cao Lau të shijshme

Top Hoi An dyqane ëmbëlsirash

Këtu janë 10 dyqanet e ëmbëlsirave Hoi An dam që i bëjnë darkuesit të duan të shijojnë përgjithmonë:

Dyqan ëmbëlsirash Hoi An Cam Dam

 • Adresa: 679/2 Hai Ba Trung, Hoi An
 • Orari i hapjes: 8:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 15.000 VND – 25.000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Cam Nam Hoi Një dyqan ëmbëlsirash me digë ndodhet pikërisht në rrugën Hai Ba Trung, i vendosur në zemër të qytetit të vjetër. Ky vend është një nga dyqanet e famshme të ëmbëlsirave Hoi An paund. Edhe pse nuk ndodhet në qendër të qytetit, restoranti është gjithashtu një adresë e lehtë për t’u gjetur për darkuesit.

Dyqan ëmbëlsirash Cam Nam Dam

Dyqan ëmbëlsirash Cam Nam Dam

Dyqani i ëmbëlsirave Cam Nam dam ka një hapësirë ​​të dekoruar bukur, e theksuar nga një fanar i stilit Hoi An. Dyqani zotëron një recetë të veçantë për të bërë ëmbëlsira të pjekura, kështu që sjell një shije unike të paharrueshme.

Rishikimi i restorantit Cam Nam

Është e pamundur të mos përmendet se është salca e veçantë ajo që krijon markën e restorantit. Kur kombinohet me qepë të skuqura, krijon një pjatë të shijshme. Përveç tortës paund, dyqani shet edhe midhje të skuqura me shije mbresëlënëse. Përveç kësaj, qëndrimi në shërbim i pronarit komentohet edhe nga darkuesit si i këndshëm, qesharak dhe shumë miqësor.

Rishikimi i restorantit Cam Nam

Rishikimi i restorantit Cam Nam

SUGJERON: 22 Hoi An specialitete të blera si dhurata të shijshme dhe cilësore

Zonja e vjetër duke rrahur tortën

 • Adresa: 679/2 Hai Ba Trung, Hoi An
 • Orari i hapjes: 8:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 15.000 VND – 25.000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Kur bëhet fjalë për dyqanet e ëmbëlsirave të shijshme në Hoi An, është e pamundur të injorosh dyqanin e ëmbëlsirave të Ba Gia-s me një histori të gjatë aktivitetesh tregtare në qytetin e vjetër.

Zonja e vjetër duke rrahur tortën

Zonja e Vjetër duke rrahur tortën

Ndodhet në një rrugicë jo shumë të madhe, por dyqani është jashtëzakonisht tërheqës për darkuesit, sepse është i dekoruar bukur dhe bie në sy. Kjo është një adresë e famshme që çdo turist dëshiron të vizitojë për ta shijuar. Prandaj, kur të keni mundësinë të vini në Hoi An, mos harroni të vizitoni restorantin Ba Gia Hoi An për të shijuar tortën e famshme të kile.

Tham Khảo Thêm:  Cách xem và tải xuống dữ liệu lịch sử xem video trên TikTok

Restorant Ben Tre

 • Adresa: 98/1 Nguyen Tri Phuong, Cam Nam, Hoi An
 • Orari i hapjes: 15:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 10.000 VND – 20.000 VND
 • Numri i telefonit: 0905487145
 • Vlerësimi: 4/5

Edhe pse ndodhet mjaft larg nga zona e qytetit, por restoranti Ben Tre është shumë i popullarizuar nga darkuesit për shijshmërinë e ëmbëlsirave të pjekura. Dyqani zotëron një hapësirë ​​poetike, jashtëzakonisht idilike por po aq lirike. Çfarë mund të jetë më e mrekullueshme sesa të jesh në gjendje të shijosh ëmbëlsira të shijshme duke admiruar peizazhin poetik këtu.

Restorant Ben Tre

Restorant Ben Tre

LEXO MË SHUMË: Oriz pule Hoi An – një pjatë e njohur e lashtë me 10 adresa të shijshme

Rishikimi i restorantit Ben Tre

Torta në dyqan është bërë sipas një recete të veçantë, të përpunuar me përpikëri. Duke krijuar kështu tortën më të shijshme për të shijuar darkuesit. Restoranti Ben Tre është një nga vendet me një histori të gjatë operimi. Quan Thien ndjek një drejtim paksa idilik, por ka një bukuri magjepsëse që është e vështirë të përshkruhet.

Rishikimi i restorantit Ben Tre

Rishikimi i restorantit Ben Tre

Në këtë vend, ka dy lloje ëmbëlsirash për darkë, përkatësisht banh beo dhe banh dap. Ka edhe disa pjata të tjera si: Cao Lau, midhje të përziera, çaj misri etj. Pjatat këtu janë të gjitha shumë të shijshme dhe ia vlen të provohen. Me ëmbëlsira të shijshme dhe çmime referencë të përballueshme, dyqani është gjithmonë i mbushur me njerëz dhe plot klientë. Pronari është gjithashtu shumë miqësor, mikpritës, shërbim jashtëzakonisht i përkushtuar, nuk i mban klientët në pritje për një kohë të gjatë.

Restoranti numër 2

 • Adresa: Nguyen Tri Phuong, Cam Nam, Hoi An
 • Orari i hapjes: 6:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 15.000 VND – 22.000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Adresa e dyqanit të ëmbëlsirave paund me siguri nuk mund të mos përmendet në këtë listë. Është restoranti numër 2 i vendosur në rrugën Nguyen Tri Phuong – një nga zonat me më shumë dyqane ëmbëlsirash Hoi An. Nxënësit afër dhe larg duhet ta kenë njohur këtë restorant sepse funksionon prej kohësh. Restoranti Nr. 2 është i specializuar në sjelljen e specialiteteve të Hoi An, si ëmbëlsira me paund, tortë me midhje të përziera dhe Cao Lau.

Restoranti numër 2

Restoranti numër 2

Jo më pak se letra e orizit e grirë, edhe midhjet e skuqura këtu janë mjaft të shijshme dhe të freskëta. Përveç kësaj, dyqani ka edhe një hapësirë ​​të hapur, pa erë yndyre. Edhe pse shiten vetëm pjata të thjeshta tipike të lagjes Hoi An, torta krokante e restorantit do të sjellë shije të vërtetë të shijshme.

SUGJERON: Rishikoni Mot Hoi An – shijoni një pije unike bimore!

Blini në dispozicion tani

 • Adresa: Nguyen Tri Phuong, Cam Nam, Hoi An
 • Orari i hapjes: 9:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 7000 VND – 15000 VND
 • Numri i telefonit: 0999222555
 • Vlerësimi: 3.7/5

Mospërmendja e “Cau Right” në këtë listë është një lëshim i madh për darkuesit. Ky është dyqani më i famshëm i ëmbëlsirave Hoi An dam në qytetin e vjetër. Restoranti ka një emër shumë të veçantë. Kur e dëgjova, e dija që restoranti do të shërbente ushqim shumë shpejt.

Blini në dispozicion tani

Blini në dispozicion tani

Jo vetëm kaq, hapësira e Quan Co Ngai është gjithashtu shumë e gjerë dhe e freskët. E dekoruar mjaft idilike, duke sjellë një ndjenjë afërsie për darkuesit.

Çfarë është në dyqan në dispozicion tani?

Në veçanti, kjo adresë njihet edhe si vendi i shitjes së ëmbëlsirave të pjekura me çmimin më të lirë të referencës në treg. Duhet të tërheqë një numër të madh të darkuesve që të vijnë dhe të shijojnë. Ëmbëlsira e dyqanit janë shumë mbresëlënëse dhe bie në sy, me një shije të shijshme, krokante ndryshe nga adresat e tjera.

Çfarë është në dyqan Në dispozicion tani

Çfarë është në dyqan Në dispozicion tani

Dhe sigurisht, stili i shërbimit këtu është gjithashtu jashtëzakonisht mbresëlënës për darkuesit kur nuk do t’ju duhet të prisni gjatë. Stafi dhe pronari janë mikpritës dhe miqësorë. Blini Po drejt nuk do t’ju zhgënjejë sa herë që e vizitoni.

Dyqan ëmbëlsirash Dam Huong

 • Adresa: Cam Nam, Hoi An
 • Orari i hapjes: 17:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 15,000 VND – 50,000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Dyqani i ëmbëlsirave Dap Huong është një adresë e famshme që funksionon për një kohë të gjatë në Hoi An. Kjo është adresa që shumë turistë duhet të lavdërojnë. Dyqani ka një menu të larmishme ushqimesh me çmime të ndryshme referencë, si letër oriz Hoi An dam, banh beo…

Dyqan ëmbëlsirash Dam Huong

Dyqan ëmbëlsirash Dam Huong

Së bashku me këtë është një salcë e veçantë që krijon karakteristikat e pjatës si dhe emrin e restorantit. Edhe pse ndodhet në një zonë ku janë të përqendruara shumë dyqane ëmbëlsirash, dyqani ende tërheq klientët. Kur vini në këtë dyqan ëmbëlsirash Hoi An paund, patjetër që duhet të shijoni midhjet e rrahura dhe të skuqura. Ky do të jetë një opsion që nuk do t’ju zhgënjejë sepse çdo i ftuar që e ka ngrënë do ta komplimentojë gjithashtu.

Quan Lan

 • Adresa: 80 Nguyen Tri Phuong, Hoi An
 • Orari i hapjes: 7:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 7000 VND – 50000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Quan Lan i vendosur në rrugën Nguyen Tri Phuong është adresa për të shijuar tortën Hoi An paund që nuk duhet ta humbisni në këtë listë. Restoranti ka një hapësirë ​​jashtëzakonisht të gjerë dhe të ajrosur, duke akomoduar deri në 70 persona në të njëjtën kohë. Me një hapësirë ​​të rehatshme, mund të shijoni ushqime të shijshme dhe të pushoni, kështu që darkuesit vijnë këtu për të harruar rrugën e kthimit.

Quan Lan

Quan Lan

Dyqani është projektuar kryesisht me dru dhe bambu në një stil rustik. Bëjeni hapësirën e restorantit të bëhet më e afërt dhe më familjare. Në restorantin Lan gjendet një pjatë keku që i bën të gjithë të kënaqurit me shijen e tij të shijshme. Përveç kësaj, ka edhe shumë pjata të tjera që ju presin t’i shijoni.

SUGJERON: Vinpearl Nam Hoi An – Zbuloni resortin me 5 yje pranë detit dhe qytetit të vjetër

Furgoni i plehrave

 • Adresa: Luong Nhu Bich, Cam Nam, Hoi An
 • Orari i hapjes: 15:00 – 20:00
 • Çmimi referencë: 15.000 VND – 30.000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Të humbur në zemër të qytetit të vjetër, duhet të vizitoni patjetër dyqanin e ëmbëlsirave Dung Van Dam për të shijuar shijet e famshme të kësaj toke. E veshur me bukurinë tipike të qytetit të vjetër, dyqani ka një hapësirë ​​idilike, të qetë dhe të butë. Torta paund e dyqanit është bërë sipas një recete tradicionale, kështu që ka një shije shumë unike. Kur kombinohet me salcën më të mirë të restorantit, do t’ju duhet ta hani vetëm një herë dhe ta mbani mend përgjithmonë.

Furgoni i plehrave

Furgoni i plehrave

Dinerët vizitojnë dyqanin shumë të mbushur me njerëz për të shijuar tortën cilësore dhe të bukur paund. Krahas kësaj është edhe qëndrimi entuziast dhe mikpritës i stafit dhe pronarit. Torta Dung Van dam është destinacioni i preferuar i turistëve sepse ka bukurinë e qytetit të vjetër dhe ushqimi është i shijshëm. Kur vini në Hoi An, mos harroni të vizitoni restorantin për të ngrënë Banh Dap.

Banh mi dyqani numër 9

 • Adresa: Cam Nam, Hoi An
 • Orari i hapjes: 7:00 – 21:45
 • Çmimi referencë: 15.000 VND – 30.000 VND
 • Numri i telefonit: 0966189840
 • Vlerësimi: 3.9/5
Tham Khảo Thêm:  3 cách mới của Apple OS X có thể giúp bạn làm việc năng suất hơn

Adresa për të shijuar grupin tjetër të ëmbëlsirave në këtë listë është dyqani Banh Dap numër 9. Ky është një restorant që shumë darkues e kanë vlerësuar si të shijshëm dhe të kënaqur. Dyqani Banh dam numër 9 i vendosur në rrugën Cam Nam është parajsa e ëmbëlsirave të digës Hoi An. Dyqani është gjithmonë i përpiktë dhe i përpiktë në procesin e përgatitjes së ëmbëlsirave dhe ushqimeve. Pra, pjatat janë të shijshme, të kënaqshme për klientët.

Banh mi dyqani numër 9

Banh mi dyqani numër 9

Pika e madhe plus për këtë adresë është se përbërësit e pjekjes janë të gjithë përbërës natyralë me burim nga Hoi An. Për të shijuar tortën e shijshme Hoi An paund, mos harroni të vizitoni këtë adresë!

LEXO MË SHUMË: Përmbledhje e 30+ Hoi An që banon në shtëpi të mahnitur nga bukuria e qytetit të vjetër, ÇMIM SHOKUES

Cuong Hoi Një tortë

 • Adresa: 01 Nguyen Hoang, Hoi An City, Quang Nam
 • Orari i hapjes: 15:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 10 000 VND – 30 000 VND
 • Numri i telefonit: 0905550993
 • Vlerësimi: 3.5/5

Adresa tjetër në këtë listë është torta Cuong Dam. Ky është një dyqan i famshëm me ëmbëlsira të rrahura me një çmim referimi mjaft të lirë që mund ta keni një pjatë në dorë Hoi Një tortë kile e shijshme me gojë.

Cuong mundi tortën

Cuong mundi tortën

Banh Dam Cuong ka një hapësirë ​​jashtëzakonisht të gjerë dhe të ajrosur, të përshtatshme për grupe të mëdha të ftuarish. Torta në dyqan bëhet sipas recetës tradicionale. Pra, shija e letrës së orizit është krokante dhe e freskët në krahasim me vendet e tjera. Kur kombinohet me salcën ekskluzive të zhytjes, shija duhet thënë se është e parezistueshme.

Cuong Hoi Një tortë

Cuong Hoi Një tortë

Përveç kësaj, restoranti ka edhe një menu shumë të larmishme me shumë pjata të tjera. Të tilla si: banh beo, vermiçeli, petë Quang, midhje të skuqura… Të gjitha pjatat janë shumë të shijshme, të cilësisë së shkëlqyer dhe gjithashtu garantojnë sigurinë dhe higjenën e ushqimit, kështu që mund t’i shijoni me qetësi.

Epilogu

Këtu janë adresat për shitje Hoi Një tortë kile i famshëm në zonën e qytetit të vjetër që mund të vini dhe të shijoni. Prej andej mund të ndjeni plotësisht shijen tipike të pjatave speciale të këtij vendi. Diachiamthuc.vn ju uron një udhëtim të lumtur për të zbuluar qytetin e lashtë Hoi dhe shumë kujtime të paharrueshme.

Pyetje në lidhje me tortën Hoi An paund

Si të deshifroni emrin e tortës së rrahur Diachiamthuc.vn?

Banh Dap, i njohur gjithashtu si Banh Chop, “Dam” kuptohet thjesht si një tortë që duhet rrahur përpara se të hahet. Një shtresë letre orizi të pjekur kombinohet me një shtresë keku të lagur dhe më pas paloset dhe hahet me salcë erëzash.

Sa kushton një copë brumë?

Një pjesë e tortës paund kushton nga 10,000 deri në 30,000 VND.

A është e yndyrshme torta e rrahur?

Banh dam është një lloj keku i bërë nga mielli i orizit, ndaj mos u shqetësoni nëse hani shumë, do të shëndosheni.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết LƯU Top #10 quán bánh đập Hội An nổi tiếng ăn không biết chán . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách cập nhật chương trình cơ sở hoặc phần mềm của Máy đọc sách điện tử Kobo của bạn

Related Posts

Bỏ túi top 11 quán nhậu quận 10 chill chill, menu mồi bén

Pub i rrethit 10 – Pas një dite të lodhshme pune ose një fundjave, dëshironi të rrini me miqtë, por nuk e dini se cilat pijetore janë…

Top 10 quán lẩu bò quận 10 ngon chuẩn vị, vừa túi tiền

Lẩu Bò Quận 10 – Các bạn lẩu bò thân mến! Hôm nay, Diachiamthuc.vn Mình viết bài này để tổng hợp thông tin về những quán lẩu…

Top 20 quán ăn tối quận 10 ngon, hấp dẫn nhất bạn cần lưu lại

Quán ăn tối quận 10 – Nếu vô tình bị cuốn hút với nếp sống Sài Thành và lạc hồn vào thiên đường ẩm thực món ngon Quận…

Điểm danh top 20 Nhà hàng quận 10 menu đa dạng, view thoáng

Nhà hàng quận 10 – Hình như ở quận 10 có rất nhiều nhà hàng ngon, nổi tiếng khiến các bạn khó có thể đưa ra quyết…

Top 19 quán ăn trưa Quận 10 ngon, hấp dẫn, đông khách nhất

Quán ăn trưa quận 10 – Nếu vô tình lạc vào con đường ẩm thực tại Quận 10 ở Sài gòn và đang băn khoăn không biết…

Top những nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông với món ăn cực đỉnh

Nhà hàng Gia Nghĩa Đắk Nông – Nếu bạn đang đau đầu khi phải tìm địa điểm tổ chức tiệc liên hoan, sinh nhật hay tiệc cưới…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *