LƯU NGAY #10 quán ăn sáng Quận 2 (TP. HCM) ngon bá cháy

Rate this post

Distrikti i mëngjesit 2 Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, mëngjesi do t’ju japë energji për të bërë gjithë ditën. Pra, çfarë është e shijshme dhe e arsyeshme për të ngrënë? Ejani në District 2 – një parajsë kulinare me shumë pjata të shijshme në District 2. Dhe sigurisht, edhe pjatat e mëngjesit në District 2 janë shumë të ndryshme. Më poshtë, Diachiamthuc.vn ka përmbledhur restorantet super të shijshme të mëngjesit në Distriktin 2. Le të shijojmë me Diachiamthuc.vn pjatat e mëngjesit që kemi përpiluar për ju më poshtë!

Distrikti i mëngjesit 2

Distrikti i mëngjesit 2

10 restorantet më të mira të mëngjesit në Distriktin 2 – TP. Qyteti Ho Chi Minh është i shijshëm!

Vjen në Distriktin 2 – TP. Në qytetin Ho Chi Minh, me siguri do të gjeni një shumëllojshmëri të pjatave të shijshme dhe tërheqëse, që kënaqin të gjithë darkuesit. Por nëse dëshironi që Diachiamthuc.vn të sugjerojë që të mos mungojnë pjatat e mëngjesit në Distriktin 2, mos humbisni restorantet që përmendëm më poshtë. Pasuroni menunë tuaj të mëngjesit tani me këto Mëngjesi i rrethit 2 ndonjë!

Përmbledhje e pjatave të mëngjesit të Distriktit 2

Përmbledhje e pjatave të mëngjesit të Distriktit 2

>>> Nxehtë: Rekomandojmë për ju TOP #22 restorantin më të mirë të drekës Go Vap (HCMC).

Vermiçeli i peshkut Co Huyen – Restorant i shijshëm për mëngjes në Distriktin 2

 • Adresa: 25 Le Van Thinh, Binh Trung Dong Ward, District 2, HCMC
 • Orari i hapjes: 6:00 – 13:00 | 16:30 – 21:00
 • Çmimi referencë: 30.000 – 40.000 VND
Supë me petë peshku zonja Huyen - Petë Quang

Supë me petë peshku zonja Huyen – Petë Quang

Bun Cha Ca është një pjatë që nuk është më e çuditshme për të gjithë për shkak të shijes së saj tërheqëse dhe të çuditshme, nëse dëshironi të hani simite cha kaq të shijshme, atëherë Bun Cha Co Huyen do të jetë një zgjedhje e mençur. Hapësira e restorantit është mjaft e madhe, edhe pse nuk është e dekoruar shumë e veçantë, por gjithsesi të krijon një ndjesi komode kur vjen këtu për të shijuar.

Supë me petë peshku zonja Huyen

Supë me petë peshku zonja Huyen

Restoranti është mjaft i mbushur me njerëz, por nuk do t’ju duhet të prisni shumë. Tortat e peshkut të dyqanit të saj kanë një shije shumë të shijshme, të pasur me shije, jo të kripura, jo të përtypura, jo të yndyrshme. Edhe pjatat e tjera përgatiten me kujdes, perimet e gjelbra janë përzgjedhur me kujdes, ndaj janë gjithmonë të freskëta, të garantuara për të kënaqur edhe miqtë më të zellshëm.

Sunny – Restorant i pjekur në skarë Nha Trang në Saigon

 • Adresa: Dega 1: Nr. 17, Rruga 45, Binh Trung Tay, District 2, HCMC
 • Dega 2: 403A Nguyen Duy Trinh, District 2, HCMC
 • Orari i hapjes: 6:00-19:30
 • Çmimi referencë: 30.000 – 40.000 VND
Sunny - Nha Trang dyqan i pjekur në skarë

Sunny – Nha Trang dyqan i pjekur në skarë

Ndonjëherë ju përpiqeni të “ndryshoni erën” duke filluar mëngjesin tuaj me një bukë të shijshme Nha Trang të pjekur në skarë pikërisht në zemër të Saigon! Stafi profesional i shërbimit do t’ju bëjë të kënaqur kur shijoni ushqimin Nha Trang në zemër të Saigon. Një pjesë e roleve të pranverës këtu është shumë e mbushur, plot me mbushje të tilla si springrolls të pjekur në skarë, koriandër, marule, kastravec, Spring rolls, salcë djegës etj., duke siguruar energji për një ditë të gjatë pune.

Sunny - Restorant i pjekur në skarë Nha Trang në Distriktin 2

Sunny – Restorant i pjekur në skarë Nha Trang në Distriktin 2

Pjesa e perimeve eshte shume e fresket dhe e gjelberuar, spring rolls jane te pjekur ne skare ne ngjyre te verdhe pak, gje qe bie shume ne sy. Pjesa më tërheqëse është ndoshta salca e trashë, duke shtuar pak qepë aromatik të skuqur dhe duke shtuar pak djegës, shija është jashtëzakonisht tërheqëse. Rrokullisni të gjitha shtesat së bashku dhe do të ndjeni menjëherë shijen e pasur, të moderuar dhe menjëherë do të keni një burim energjie për të nisur ditën.

Tham Khảo Thêm:  Địa điểm sống ảo HOT "mang tầm thế giới"

Restorant vegjetarian Thanh Trai në District 2 Saigon

 • Adresa: 479 Nguyen Thi Dinh, Cat Lai Ward, District 2, HCMC
 • Orari i hapjes: 7:00-21:00
 • Çmimi referencë: 20.000 – 40.000 VND
Restorant vegjetarian Thanh Trai

Restorant vegjetarian Thanh Trai

Nëse keni një preferencë për një dietë vegjetariane të lehtë dhe të kursyer, nuk mund të humbisni restorantin vegjetarian Thanh Trai, i përshtatshëm si për studentët, ashtu edhe për studentët dhe punonjësit. Me një çmim mjaft të arsyeshëm nga 20,000-40,000, ju keni një pjatë të shijshme vegjetariane me oriz, me shumë pjata anësore që janë po aq të shijshme sa edhe pjatat e shijshme.

Restorant vegjetarian Thanh Trai District 2

Restorant vegjetarian Thanh Trai District 2

Edhe pse është një oriz vegjetarian i njohur, me siguri do të keni një vakt të shijshëm dhe të fortë. Pronari i restorantit është shumë i kënaqur me klientët, shërbimi është super entuziast dhe mikpritës. Hapësira e gjerë e hapur do t’ju bëjë të rehatshëm kur vini këtu për të shijuar mëngjesin.

Hoang Yen Chicken Sticky Rice – Restorant i shijshëm dhe i famshëm për mëngjes në Distriktin 2

 • Adresa: 23 Le Van Thinh, Binh Trung Dong Ward, District 2, HCMC
 • Orari i hapjes: 7:00-10:00
 • Çmimi referencë: 20.000 – 35.000 VND
Oriz ngjitës i shijshëm i pulës Hoang Yen

Oriz ngjitës i shijshëm i pulës Hoang Yen

Ata prej jush që janë adhurues të orizit ngjitës nuk mund të humbasin çdo mëngjes orizin ngjitës, veçanërisht orizin ngjitës të pulës Hoang Yen. Nëse vini këtu për herë të parë, me siguri do të habiteni me gëzimin dhe gëzimin e pronarit. Nuk ka asgjë më të mirë se sa të ulesh për të ngrënë një copë të shijshme orizi ngjitës dhe të bisedosh me pronarin miqësor. Pjesa e orizit ngjitës në restorantin e saj është shumë e mbushur, farat ngjitëse të orizit janë aromatike dhe jo të buta, pjatat anësore janë të kalitura sipas shijes, shërbehen me një copë oriz ngjitës, shija përmirësohet shumë.

Oriz ngjitës pule Hoang Yen - Distrikti 2

Oriz ngjitës i pulës Hoang Yen – Distrikti 2

Orizi ngjitës këtu ka shumë pjata anësore si: kofshët e pulës të grira, shumai, lakër turshi, lëkurë pule të skuqur thellë, salsiçe, karkaleca të thata, vezë pule të reja kanë gjithashtu lakër turshi për t’ju ndihmuar të hani më pak të mërzitur … Çfarë lloj toning Ato janë gjithashtu shumë të shijshme dhe tërheqëse, ndaj ia vlen t’i vizitoni.

Rollat ​​e nxehtë të pranverës Ba Nam – Restorant i shijshëm për mëngjes në Distriktin 2

 • Adresa: 93 Tran Nao, KP. 4, Binh An Ward, District 2, HCMC
 • Orari i hapjes: 6:00-15:00
 • Çmimi referencë: 20.000 – 30.000 VND
Rrotulla të nxehta Ba Nam në Distriktin 2

Rrotulla të nxehta Ba Nam në Distriktin 2

Rollat ​​e nxehtë të pranverës janë gjithashtu një nga pjatat më të njohura të mëngjesit. Vlen të përmendet është dyqani i ëmbëlsirave të Ba Nam-it. Një pjesë e rulave të nxehta me avull do t’ju ngrohë zemrën në mëngjeset e ftohta. Rrotullat e pranverës së nxehtë janë të veshura me një strukturë të butë, por jo të butë. Mbushja e tortës është mish i grirë dhe kërpudha veshi druri që skuqen me fibra aromatike.

Rrotulla të nxehta Ba Nam në Distriktin 2

Rrotulla të nxehta Ba Nam në Distriktin 2

Shërbejeni me role derri të skuqura ose të pjekura në skarë për shije. Zhytja e një cope salce zhytjeje të përzier sipas një recete sekrete do të rrisë shumë shijen. Shija është aq tërheqëse, ndaj me kalimin e viteve, restoranti i saj frekuentohet ende nga shumë darkues.

Tham Khảo Thêm:  Hướng dẫn chiến đấu tối ưu và Triệu hồi đơn vị

Tenxhere orizi Saigon Son Thuy në Distriktin 2

 • Çmimi referencë: 30.000 – 200.000 VND
 • Adresa: Nr. 75 Xuan Thuy, Thao Dien Ward, District 2, HCMC
 • Orari i hapjes: 7:00 – 22:00
Tenxhere orizi Saigon Son Thuy në Distriktin 2

Tenxhere orizi Saigon Son Thuy në Distriktin 2

Për ju që dëshironi të shijoni një shije të njohur në mëngjes. Saigon Son Thuy tenxhere me oriz është ndoshta një vend që nuk është më i çuditshëm për njerëzit në Saigon. Një vakt i mbushur me gatime tradicionale do t’ju bëjë të ndiheni mirë dhe do t’ju sigurojë të mbushni stomakun tuaj të uritur. Përveç tenxheres së orizit, restoranti shërben edhe shumë pjata me shije të guximshme të 3 rajoneve. Prandaj, restoranti është shumë i përshtatshëm për takime familjare dhe miqsh. Menuja është e larmishme dhe hapësira është e gjerë, që ia vlen t’i referoheni!

Supë me petë viçi mbretërore Hue në District 2 Saigon

 • Adresa: Rruga 39A Nr. 66, Thao Dien Ward, District 2, HCMC
 • Orari i hapjes: 6:00-21:00
 • Çmimi referencë: 30.000 – 50.000 VND
Supë me petë viçi mbretërore Hue në Distriktin 2

Supë me petë viçi mbretërore Hue në Distriktin 2

Nuk është e nevojshme të shkoni në Hue të largët për të shijuar një tas me vermiçeli Hue, por ejani në Hue Royal Bun Bo Hue për ta shijuar atë. Shija e supës me petë viçi në restorant nuk është inferiore ndaj asaj në Hue. Duke hyrë në dyqan, do të ndjeni menjëherë aromën nga lëngu i pasur dhe tërheqës. Nga aroma, dekorimi tek shija do të kënaqë edhe darkuesit më të përpiktë.

Supë me petë mbretërore me ngjyrim të shijshëm

Supë me petë mbretërore me ngjyrim të shijshëm

Tasi me vermicelli kur të shërbehet do të jetë i dekoruar shumë në sy, pjatat duken tërheqëse. Petët e mëdha të rrumbullakëta ngjyhen në lëng, të freskëta dhe jo të përtypura. Mishi është i shëndoshë, i butë, i prerë në copa sa një kafshatë dhe jo i thatë. Lëngu i ëmbël i barit shërbehet me një shumëllojshmëri perimesh të freskëta jeshile, shija është edhe më e shijshme. Nëse keni mundësinë të vizitoni District 2, mos e humbisni Hue Royal Bun Bo!

Phuc Loc Tho oriz i thyer në Distriktin 2

 • Adresa: 256 Nguyen Duy Trinh, Binh Trung Tay Ward, District 2, HCMC
 • Orari i hapjes: 6:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 10.000 – 50.000 VND
Phuc Loc Tho oriz i thyer në rrethin 2

Phuc Loc Tho oriz i thyer në rrethin 2

Emri i orizit të thyer Phuc Loc Tho është ndoshta shumë i njohur për njerëzit e Saigonit. Edhe pse gradualisht me kalimin e kohës, restorantet e shijshme të orizit të thyer në Saigon u rritën gjithnjë e më shumë. Por orizi i thyer Phuc Loc Tho ende qëndron fort në zemrat e shumë darkuesve. Restoranti ka një hapësirë ​​të bollshme të përshtatshme për ata që duan të hanë me familjen dhe të afërmit. Hapësira komode do t’ju bëjë të ndiheni rehat sa herë që vini këtu.

Phuc Loc Tho oriz i thyer q. 2

Phuc Loc Tho oriz i thyer q. 2

Restoranti fokusohet në servirjen e orizit tradicional me stil vietnamez. Ende një copë brinjë të marinuar, orizi është aromatik dhe jo i thatë. Së bashku me salcën e peshkut, është e pasur, por do të krijojë një përshtypje të veçantë për darkuesit që vijnë këtu për ta shijuar.

Tham Khảo Thêm:  Nhà hàng Hoàng Gia Đà Lạt

Tan Kim Ma Dumplings – Restorant i shijshëm në Distriktin 2

 • Adresa: 2 Nguyen Duy Trinh, Binh Trung Tay Ward, District 2, HCMC
 • Orari i hapjes: 08:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 30 000 VND
Tan Kim Ma Dumplings

Tan Kim Ma Dumplings

Imazhi i shitësve ambulantë të motrave apo karrocave idilike është ndoshta një imazh shumë i njohur dhe i bukur në sytë e vietnamezëve dhe miqve ndërkombëtarë. Në District 2, do të shohim edhe imazhin e kamionit me petë Tan Kim Ma me një aromë joshëse. Edhe pse hapësira është mjaft e thjeshtë, shitet në trotuar, shija është e shkëlqyer.

Tan Kim Ma Dumplings District 2

Tan Kim Ma Dumplings District 2

Ky vend ka një larmi të plotë dhe të larmishme petash. Një numërim i përafërt diku ka më shumë se 20 lloje të prishura nga të cilat mund të zgjidhni. Pronari i restorantit është shumë i pastër dhe në kabinetin e xhamit vendos të gjitha llojet e petave, duke bërë që këdo që i shikon t’i duket jashtëzakonisht tërheqës. Sidomos, nëse jeni një adhurues i ushqimeve, ky vend do të jetë një vend që vështirë se mund ta injoroni.

Tortë peshku Ngon Phet – Një nga restorantet e shijshme të mëngjesit në Distriktin 2

 • Adresa: 290 Nguyen Duy Trinh, Binh Trung Tay Ward, District 2, HCMC
 • Orari i hapjes: 6:00 – 9:30
 • Çmimi referencë: 20.000 – 50.000 VND
Bukë me tortë peshku Ngon Phat

Bukë me tortë peshku Ngon Phat

Përveç pho-së së viçit, një pjatë që kur bëhet fjalë për ushqimin vietnamez që ndiheni krenarë ta rekomandoni është buka. Një mëngjes nxiton në punë dhe nuk ke kohë të mendosh se çfarë të hash. Atëherë mjafton vetëm një bukë për t’ju ngopur. Tortë peshku Ngon Phat – një restorant Distrikti i mëngjesit 2 ka një emër që është i vërtetë për shijen e ushqimit që shet restoranti. Me përbërës që nuk janë shumë të mprehtë, por sjellin një pjatë të shkëlqyer.

Bukë me tortë peshku Ngon Phat Q2

Bukë me tortë peshku Ngon Phat Q2

Buka këtu përbëhet nga përbërës si bukë, ëmbëlsira peshku, barishte, salca, etj. Kjo ka krijuar markën më të vjetër dhe më të shijshme në Saigon. Me një çmim të përballueshëm dhe shije të shijshme, buka këtu do të jetë një zgjedhje e arsyeshme për mëngjesin tuaj.

Epilogu

Nëse keni mundësinë të vini në Saigon ose District 2, mos i humbisni dyqanet Distrikti i mëngjesit 2 që Diachiamthuc.vn e ka përmbledhur më sipër. Pjatat e mësipërme janë të garantuara për t’ju ndihmuar të keni një mëngjes të shijshëm dhe më shumë se kaq, një ditë argëtuese dhe energjike. Mos harroni të mos e anashkaloni mëngjesin dhe gjithashtu mos harroni të ndiqni Diachiamthuc.vn për të ndihmuar mikun tuaj më të mirë të marrë më shumë njohuri dhe informacione të dobishme!

Cilat bare mëngjesi të District 2 janë të përballueshme, gështenja?

Restoranti vegjetarian Thanh Trai, rrotullat e nxehta Ba Nam, oriz ngjitës i pulës Hoang Yen, oriz i thyer Phuc Loc Tho,…

Distrikti 2 enët mëngjes për njerëzit e zënë?

Nëse jeni person i zënë dhe nuk keni kohë për t’u ulur në restorant, mos i humbisni këto pjata mëngjesi super të përshtatshme: bukë me kek peshku Ngon Phet, oriz ngjitës pule Hoang Yen, …

Cili restorant shet ushqim për mëngjes vegjetarian në Distriktin 2?

Për vegjetarianët, Diachiamthuc.vn do të donte të rekomandonte restorantin vegjetarian Thanh Trai.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết LƯU NGAY #10 quán ăn sáng Quận 2 (TP. HCM) ngon bá cháy . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Nhà hàng Hoàng Gia Đà Lạt

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *