Lẩu gà lá é Phú Yên

Rate this post

Phu Yen tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe Hotpot e pulës me gjethe é është një nga pjatat më të shijshme dhe tërheqëse që shumë njerëz e duan. Nxehtësia e pulës me gjethe Phu Yen é është një pjatë e veçantë që vizitorët nuk duhet ta humbasin nëse kanë mundësi të vizitojnë këtë tokë.

Phu Yen tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe

Phu Yen tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe

Në këtë postim Diachiamthuc.vn do t’ju prezantojë informacionin më të detajuar dhe specifik në lidhje me tenxheren e nxehtë të pulës Phu Yen me gjethe. Le ta ndjekim artikullin së bashku!

Ju prezantojmë tenxheren e nxehtë të pulës me gjethe

Phu Yen tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe Kjo është një pjatë specialiteti e shijshme dhe tërheqëse e këtij vendi. Pulat e zgjedhura janë pulat tona, të forta, të ëmbla dhe të shijshme, kështu që kur t’i hani, do të ndjeni menjëherë qëndrueshmërinë e moderuar dhe jashtëzakonisht tërheqëse.

Prezantimi i tenxheres së nxehtë të pulës me gjethe

Prezantimi i tenxheres së nxehtë të pulës me gjethe

Tenxherja e nxehtë e pulës me gjethe Phu Yen é duket se është një pjatë e njohur që të gjithë duan ta shijojnë nëse kanë mundësinë të vizitojnë këtë tokë. Kjo është arsyeja pse ajo renditet gjithmonë në krye të specialiteteve më të shijshme dhe tërheqëse në Phu Yen.

SUGJERON: 21 restorante të shijshme me tenxhere me mish viçi në distriktin Binh Tan, më të famshmit

Si të gatuajmë tenxhere të shijshme të pulës Phu Yen me gjethe

Kjo pjatë e shijshme, e mrekullueshme mund të bëhet edhe në shtëpi nëse e dini recetën. Le të ndjekim për të ditur se si të gatuajmë tenxheren më të mirë të pulës me gjethe!

Si të gatuajmë tenxhere të shijshme të pulës Phu Yen me gjethe

Si të gatuajmë tenxhere të shijshme të pulës Phu Yen me gjethe

Përbërësit që duhen përgatitur

Për të qenë në gjendje të gatuani tenxheren më të mirë të nxehtë të pulës Phu Yen, duhet të përgatisni përbërësit e mëposhtëm: pulë, djegës siamez, gjethe, vermiçeli, bar limoni, kripë, sheqer guri. Në varësi të numrit të njerëzve që hanë, ju mund të rrisni ose ulni numrin e përbërësve për t’iu përshtatur më së miri.

Përbërësit e nevojshëm për përgatitjen e gjetheve të tenxheres së nxehtë të pulës

Përbërësit e nevojshëm për përgatitjen e gjetheve të tenxheres së nxehtë të pulës

Hapat për të ndërmarrë

Hapi 1: Pastroni pulën, lani disa herë me ujë, prisni në copa sa kafshatë.

Hapi 2: Hidhni në llaç rreth 5 speca djegës, gjethet e borzilokut dhe më pas i shtypni. Merrni rreth 4 kunguj të tjerë të prerë në feta. Lemongrass blerë, larë, copëtuar.

Hapi 3: Hapi tjetër është vjedhja e pulës. Marinojme me gjysmen e kripes dhe piperit te grire me pare, marinojme pulen per rreth 30 minuta ne menyre qe mishi te thithe te gjitha erezat.

Si të bëni një tenxhere të shijshme të pulës me gjethe

Si të bëni një tenxhere të shijshme të pulës me gjethe

Hapi 5: Sillni një tenxhere me ujë të vluar, shtoni bar limoni, pulën e marinuar dhe gatuajeni. Më pas shtoni pak sheqer guri për shije sa më të mirë. Gjatë procesit të gatimit, hiqni rregullisht shkumën në mënyrë që lëngu të jetë më i pastër.

Tham Khảo Thêm:  Cách tạo trang chủ Google

Hapi 6: Thërrmoni gjethet e borzilokut ashtu siç duhet, më pas vendosni gjithçka në tenxheren me lëng mishi. Shtoni vetëm një sasi të vogël për aromën.

Me hapa kaq të thjeshtë, ju keni përfunduar tenxheren më të shijshme të pulës.

LEXO MË SHUMË: Top 15 restorantet e famshme Can Tho me tenxhere, gjurmë të kuzhinës perëndimore

Disa shënime kur gatuani tenxheren e nxehtë të pulës me gjethe Phu Yen

Për këtë pjatë përdorni gjethet e bardha të borzilokut dhe zgjidhni gjethet e reja për shijen më të mirë. Pas blerjes hiqni gjethet e vjetra dhe të dëmtuara dhe më pas lajini që të kullojnë

Për këtë pjatë me tenxhere të nxehtë, është mirë të mos përdorni lëng kockash, por të përdorni ujë mineral kikiriku për ta gatuar atë. Sepse kur përdorni ujë mineral, do të ndihmojë pulën të gatuhet më shpejt dhe të mos ketë një shije të ashpër, veçanërisht shumë të mirë për shëndetin.

Disa shënime kur gatuani tenxheren e nxehtë të pulës me gjethe Phu Yen

Disa shënime kur gatuani tenxheren e nxehtë të pulës me gjethe Phu Yen

Top restorantet më të mira të nxehtësisë së pulave Phu Yen

Këtu është një listë e restoranteve më të mira të tenxhereve të pulave në Phu Yen që nuk duhet të humbisni

Restorant Ut Trinh

 • Adresa e detajuar: 177 To Ngoc Van, Linh Dong, Thu Duc, Ho Chi Minh City
 • Orari i hapjes: 9:00 – 22:30
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Fanpage: duke u përditësuar
 • Çmimi: 50.000 VND – 350.000 VND

Për ata prej jush që janë adhurues të tenxheres së nxehtë të pulës me gjethe, me siguri e keni dëgjuar emrin tenxhere të nxehtë të pulës Ut Trinh që ndodhet pikërisht në rrugën To Ngoc Van. Restoranti është projektuar me një hapësirë ​​të bollshme dhe të ajrosur, e thjeshtë por shumë tërheqëse. Cilësia e ushqimit këtu vlerësohet nga shumë darkues si e shijshme dhe me çmime të arsyeshme. Menuja e larmishme dhe e pasur i ndihmon klientët të kenë më shumë zgjedhje për vaktet e tyre. Kjo është një adresë e mrekullueshme që nuk mund ta humbisni nëse dëshironi të shijoni hotpotin e përsosur të pulës dhe gjetheve.

Restorant Ut Trinh

Restorant Ut Trinh

SUGJERON: Provoni tani tenxheren e shijshme me peshk goby në rrethin Thanh Quan, Saigon

Restoranti i nxehtë 205

 • Adresa e detajuar: 205 Pham Van Chieu, Ward 14, Go Vap District, Ho Chi Minh City
 • Orari i hapjes: 16:00 – 23:00
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Fanpage: duke u përditësuar
 • Çmimi: 100.000 VND – 300.000 VND

Ky restorant me tenxhere me gjethe pule ka një hapësirë ​​të ngushtë, të thjeshtë dhe të njohur. Ky është një vend për të shijuar hotpotin popullor, i përshtatshëm për shumë audienca të ndryshme. Falë hapësirës së gjerë, të ajrosur dhe të pastër, ky vend është gjithmonë një vend grumbullimi që shumë njerëz e duan dhe e vizitojnë shpesh. Tenxherja e pulës me gjethe në restorant është vlerësuar si super e shijshme dhe e pasur nga klientët. Pulë me mish të fortë, të fortë dhe të ëmbël. Të gjithë përbërësit për përgatitjen e kësaj pjate përgatiten me kujdes, duke garantuar higjienën dhe sigurinë e ushqimit, në mënyrë që klientët të jenë të sigurt.

Restoranti i nxehtë 205

Restoranti i nxehtë 205

Phu Yen tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe

 • Adresa e detajuar: 10B Thanh Mau, District 7, Tuy Hoa city, Phu Yen
 • Orari i hapjes: gjatë gjithë ditës
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Fanpage: duke u përditësuar
 • Çmimi: 100.000 VND – 300.000 VND

Ky është gjithashtu një restorant i shijshëm i nxehtë i pulës në Phu Yen që nuk duhet ta humbisni. Hapësira këtu është mjaft e gjerë, e ajrosur, tavolinat dhe karriget janë gjithmonë të rregulluara mirë, të rregullta dhe të pastra. Enë e nxehtë me gjethe pule ka shijen më unike dhe të pasur, së bashku me lëngun tërheqës të ëmbël dhe aromatik që do të stimulojë shijen tuaj që në kafshimin e parë. Në mot të ftohtë dhe me shi, nuk ka asgjë më të mirë sesa të shijoni një tenxhere të nxehtë e të shijshme me tenxhere të nxehtë pule me gjethe.

Tenxhere e shijshme Phu Yen dhe e nxehtë e pulës me gjethe

Tenxhere e shijshme Phu Yen dhe e nxehtë e pulës me gjethe

Hang dyqan

 • Adresa e detajuar: Crossroads 4 Tran Binh Trong – Le Thanh Ton, Ward 3, Tuy Hoa city, Phu Yen
 • Orari i hapjes: gjatë gjithë ditës
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Fanpage: duke u përditësuar
 • Çmimi: 100.000 VND – 300.000 VND

Ky është ndoshta një nga restorantet më të famshme dhe të shijshme me gjethe pule në Phu Yen. Ky restorant funksionon prej shumë kohësh dhe njihet nga shumë vendas si dhe turistë vendas dhe të huaj. Phu Yen tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe Ka shijen pikante, aromatike të gjetheve, ëmbëlsinë e pasur dhe të shijshme të pulës. Tenxherja e nxehtë me gjethe pule këtu definitivisht nuk do t’ju zhgënjejë kur ta shijoni.

Varni gjethet e pulës në tenxhere të nxehtë në restorant

Varni gjethet e pulës në tenxhere të nxehtë në restorant

Tenxhere e nxehtë e pulës Tao Ngoi

 • Adresa e detajuar: Qyteti nr 5, rruga 3/4. Da Lat, Provinca Lam Dong
 • Orari i hapjes: 7:00 – 21:00
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Fanpage: duke u përditësuar
 • Çmimi: 200.000 VND – 300.000 VND

Ena e nxehtë e pulës me gjethe Tao Ngo është projektuar me një hapësirë ​​të rregullt, të thjeshtë, jo shumë të ngarkuar dhe me stil. Zona e restorantit është mjaft e vogël, por restoranti është gjithmonë i pastër, tavolinat dhe karriget janë të rregulluara mirë. Nëse shkoni në një grup prej 2 deri në 3 persona, ju duhet vetëm të porosisni një tenxhere të nxehtë pule prej rreth 200,000 VND për të mbushur stomakun tuaj. Nëse shkoni me një grup më të madh prej 4 deri në 5 persona, mjafton të porosisni një tenxhere të nxehtë prej 300,000 VND. Në mbrëmje rreth orës 06.00 lokali do të fillojë të mbushet me njerëz, ndaj nëse vini në këtë orë duhet të prisni pak që restoranti t’ju shërbejë.

Tenxhere e nxehtë e pulës Tao Ngoi

Tenxhere e nxehtë e pulës Tao Ngoi

SUGJERON: TOP 10 restorantet super të shijshme Ca Mau hotpot, klientët vijnë në nuoc nuoc

Restorant Anh Seven

 • Adresa e detajuar: Rruga 04 46, Binh Trung Dong Ward, District 2 (pranë Muoi Mau Park)
 • Orari i hapjes: 16:00 – 23:00
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Fanpage: duke u përditësuar
 • Çmimi: 100.000 VND – 280.000 VND

Do të ishte një lëshim i madh nëse emri i Quan Anh Bay mungon në listën e restoranteve të shijshme hotpot të pulave. Ky vend është vetëm një pijetore e vogël, popullore dhe e thjeshtë, por është gjithmonë e pastër, e rregullt dhe e rregullt. Hapësira komode krijon një ndjenjë të këndshme kur klientët vijnë në restorant. Një tenxhere e nxehtë dhe e shijshme me siguri do të mbushë stomakun tuaj të uritur brenda një kohe të shkurtër. Stafi këtu është shumë entuziast, i shpejtë dhe ushqimi është i shpejtë, kështu që kur të vini këtu nuk keni pse të shqetësoheni për të pritur shumë gjatë.

Hotpot i pulës Quan Anh Bay me gjethe

Hotpot i pulës Quan Anh Bay me gjethe

O Ke Quan

 • Adresa e detajuar: 164 Nguyen Van Luong, Ward 17, Go Vap District, Ho Chi Minh City
 • Orari i hapjes: 11:00-22:00
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Fanpage: duke u përditësuar
 • Çmimi: 100.000 VND – 250.000 VND

O Ke Quan është një restorant me gjethe pule dhe një tenxhere të nxehtë me një hapësirë ​​të bollshme dhe të ajrosur me dizajne moderne për të sjellë kënaqësinë dhe rehatinë më të madhe për darkuesit. Menuja këtu është mjaft e larmishme dhe e pasur për të ndihmuar klientët të kenë më shumë zgjedhje për vaktet e tyre. Pjata e nxehtë e pulës me gjethe é është pjata më e njohur këtu. Për shkak të hapësirës së madhe, restoranti është i përshtatshëm për festa të mëdha, grupe miqsh,..

O Ke Quan tenxhere e nxehte e pules me gjethe dhe gjethe

O Ke Quan tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe dhe gjethe

Van Quan

 • Adresa e detajuar: 123/17 Nguyen Xi, Ward 26, Binh Thanh District, Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 9:00 – 23:00
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Fanpage: duke u përditësuar
 • Çmimi: 200.000 VND – 300.000 VND

Van Quan është projektuar me një hapësirë ​​të gjerë të përzier me stile tradicionale, klasike dhe moderne. Tavolinat dhe karriget në restorant janë gjithmonë të rregulluara mirë, të rregullta dhe të pastra për të krijuar ndjesinë më të rehatshme dhe të këndshme kur klientët shijojnë ushqimin këtu. Menuja në restorant është e larmishme dhe e pasur me shumë zgjedhje për klientët. Gjethja e pulës dhe tenxherja e nxehtë përgatitet sipas recetës së restorantit, ndaj edhe shija është shumë e veçantë dhe e ndryshme. Stafi entuziast, i vëmendshëm dhe i përkushtuar është gjithashtu një plus i madh për këtë vend.

Van Quan është tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe

Van Quan është tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe

Restoranti Hoang Ky – shije e shijshme ju fton ta shijoni

 • Adresa e detajuar: 96B Bach Dang Street, Ward 2, Tan Binh District, Ho Chi Minh City
 • Orari i hapjes: 8:00 – 22:00
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Fanpage: duke u përditësuar
 • Çmimi: 100.000 VND – 250.000 VND

Restoranti Hoang Ky është një nga vendet më të famshme për të shitur tenxhere të nxehtë me gjethe pule në Tan Binh. Ky vend merr gjithmonë vlerësime pozitive dhe lëvdata me krahë nga klientët. Hotpot me gjethe pule në restorant përgatitet sipas standardeve Phu Yen. Pjesa e pulës e përtypur, e butë dhe aromatike e shërbyer me perime është jashtëzakonisht e papërmbajtshme. Hapësira e restorantit është projektuar të jetë e bollshme, elegante dhe e ajrosur me tavolina dhe karrige druri që pastrohen vazhdimisht për një kohë të gjatë. Ky vend është shumë i përshtatshëm edhe për festa të vogla, takime familjare.

Hoang Ky i pulës me gjethe

Hoang Ky i pulës me gjethe

SUGJERON: Top 15 restorantet e shijshme dhe të lira në Hanoi, të cilat vetëm gustatorët i njohin

Restorant Duy Phong

 • Adresa e detajuar: 26/7a Nguyen Anh Thu, Ba Diem, Hoc Mon, Ho Chi Minh City
 • Orari i hapjes: 10:00 – 23:00
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Fanpage: duke u përditësuar
 • Çmimi: 100.000 VND – 300.000 VND

Edhe pse ndodhet pak larg qendrës së qytetit, Duy Phong Quan ende merr mbështetjen e një numri të madh klientësh. Këtu shërben enët e nxehtë tenxhere, pije. Tenxherja e nxehtë e pulës Phu Yen është pjata më e njohur, tenxherja e nxehtë e ëmbël dhe aromatike me shijen pangolinë të djegës së rrezikshme është vërtet e shijshme dhe tërheqëse.

Quan Duy Phong është tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe

Quan Duy Phong është tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe

Edhe pse ky restorant hotpot i pulave ndodhet pak larg qendrës së qytetit, ai është gjithmonë i mbushur me klientë për shkak të shijes së tij të shijshme, të pasur dhe unike. Ky restorant ka një menu mjaft të larmishme dhe të pasur me pjata dhe pije të përpunuara në tenxhere me çmime të arsyeshme. Tenxherja e nxehtë e pulës Phu Yen é me gjethe është pjata më e preferuar e shumë darkave me tenxheren e nxehtë dhe pikante që është mjaft tërheqëse. Pula jonë është krokante, e ëmbël dhe e servirur me perime për ta bërë gatimin tashmë të shijshëm edhe më të veçantë. Kjo pjatë definitivisht nuk do t’ju zhgënjejë.

Aromë e shijshme, e pasur dhe unike Quan Duy Phong është tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe

Aromë e shijshme, e pasur dhe unike Quan Duy Phong është tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe

Epilogu

Përmes artikullit në Diachiamthuc.vn, ju kemi prezantuar informacionin më të detajuar dhe specifik për Chicken La é Hot Pot si dhe restorantet më të mira. Phu Yen tenxhere e nxehtë e pulës me gjethe Më e mira që nuk duhet të humbisni. Shpresojmë se artikulli i mësipërm ju ka sjellë njohuri të dobishme. Uroj që ju dhe të dashurit tuaj të zgjidhni një vend për të ngrënë dhe pirë që i përshtatet shijes tuaj.

Pyetje të lidhura

Çfarë është vatra e pulës Phu Yen me gjethe, Diachiamthuc.vn?

Phu Yen é tenxhere me gjethe të pulës është një pjatë tradicionale e njerëzve në rajonin qendror, veçanërisht në Phu Yen. Kjo pjatë është bërë nga pula, gjethet, perimet dhe erëzat

Si të bëni një tenxhere të nxehtë të pulës me gjethe Phu Yen?

Si të bëni tenxheren e nxehtë të pulës me gjethe Phu Yen é është mjaft e thjeshtë, mund ta shihni në artikullin e mësipërm!

Cilat janë përfitimet shëndetësore të kësaj pjate?

Ena e nxehtë e pulës me gjethe Phu Yen është një pjatë e pasur me lëndë ushqyese dhe ka shumë përfitime shëndetësore duke siguruar proteina, vitamina dhe minerale… ka efektin e humbjes së peshës, rritjen e imunitetit dhe mbështetjen e tretjes.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Lẩu gà lá é Phú Yên . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Gợi ý Top 20 nhà hàng Cà Mau ngon tuyệt vời cho du khách

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *