Lalaland Homestay Đà Lạt – Điểm lưu trú bay bổng 9 tầng mây

Rate this post

Shtëpi në Lalaland Ky është një vend ideal për të qëndruar për turistët kur vijnë në Rrugën e Malit Da Lat. Shtepia Dalat Kjo është e rrethuar nga natyra dhe e përqafuar e përkëdhelur çdo ditë. Me shpirtra poetikë që e duan të bukurën, ngrohtësinë dhe pastërtinë. Lalaland Homestay është një vend që nuk duhet humbur në itinerarin tuaj të udhëtimit në Dalat. Së bashku Diachiamthuc.vn Eksploroni këtë vend!

Shtëpi në Lalaland

Shtëpi në Lalaland

Lalaland Homestay Da Lat

Adresë: Rruga 10A Trieu Viet Vuong, Ward 3, Da Lat City, Lam Dong, Vietnam
Faqja e internetit:
Çmimet e dhomave: 400,000 VND – 900,000 VND
Numri i telefonit: 0866535898
Larg qendrës së qytetit: 4 km
Vlerësoni: 4.1/5

Lalaland Homestay ndodhet në 10A Trieu Viet Vuong Street, Da Lat City. Homestay zotëron një vendndodhje me transport të përshtatshëm. Pra, kur qëndrojnë këtu, vizitorët mund të lëvizin lehtësisht në atraksione të tjera në qytetin e ëndrrave.

Ku është Lalaland Homestay Dalat?

Ku është Lalaland Homestay Dalat?

KUJDES: Top 17 hotelet Dalat, të lirë, pamje të këndshme, afër tregut, MË TË MIRË

Çfarë është unike për Lalaland Homestay Dalat?

Lalaland Homestay zotëron shumë gjëra unike dhe interesante. Sapo të vini këtu, me siguri do ta mbani mend përgjithmonë. Ndjenja dhe përvoja të shkëlqyera me këtë vend.

Çfarë është unike për Lalaland Homestay Dalat?

Çfarë është unike për Lalaland Homestay Dalat?

Përshtypja e parë e Lalaland Homestay për vizitorët është dizajni i tij elegant dhe krijues. Homestay është ndërtuar kryesisht nga materiale druri dhe xhami transparent. Në këtë mënyrë duke i ndihmuar të ftuarit të qëndrojnë mund të pushojnë në të njëjtën kohë. Sapo gjeta ndjenjën e paqes dhe harmonisë me natyrën. Nga çdo dhomë në shtëpi. Ju mund të shihni imazhin e qiellit dhe tokës duke u përzier së bashku.

Vendndodhja e shtëpisë është jashtëzakonisht e përshtatshme

Një tjetër pikë plus që duhet përmendur është se Lalaland Homestay zotëron një vendndodhje jashtëzakonisht të favorshme. Për të admiruar peizazhin e qytetit Da Lat. Nga shtëpia, ju vetëm duhet të shikoni larg për të admiruar plotësisht bukurinë e fermave të gjelbra. Kodrat e shtrira me pisha ose malet e larta me bimësi të pasur. Të gjitha problemet e qytetit të ngarkuar me siguri do të shpërndahen.

Vendndodhja e shtëpisë është jashtëzakonisht e përshtatshme

Vendndodhja e shtëpisë është jashtëzakonisht e përshtatshme

Dhe gjëja e fundit i bën vizitorët ta duan këtë vend për të qëndruar. Ky është pronari i shtëpisë dhe stafi është jashtëzakonisht miqësor dhe i lezetshëm. Të gjithë mirëpresin gjithmonë mysafirë nga larg e gjerë në mënyrë të ngrohtë dhe entuziaste. Të gjitha sendet e nevojshme do të përgatiten me kujdes. Në veçanti, dhomat, mobiljet dhe komoditetet në dhomë janë shumë të rregullta, të pastra dhe nuk mungojnë asgjë. Duke ju dhënë kështu momentet më të mrekullueshme të pushimit.

Të gjitha sendet e nevojshme do të përgatiten me kujdes

Të gjitha sendet e nevojshme do të përgatiten me kujdes

Detajet e dhomës në Lalaland Homestay Dalat

Lalaland Homestay u ofron miqve 8 lloje të ndryshme dhomash. Me tipare dhe dizajne të veçanta. Ju mund të bazoheni në preferencat personale. Numri i mysafirëve që qëndrojnë, buxheti për udhëtimin në mënyrë që të mund të zgjidhni një nga 8 llojet e dhomave: Dhoma A, Konvikti B, Dhoma C, Konvikti D, Dhoma E, Dhoma G, Dhoma H ose Dhoma F

Detajet e dhomës në Lalaland Homestay Dalat

Detajet e dhomës në Lalaland Homestay Dalat

Dhoma A

Dhoma A është një lloj dhome veçanërisht i njohur në Lalaland. Me një hapësirë ​​romantike dhe komode në ditët e ftohta të Da Lat. Ky lloj dhome është shumë i përshtatshëm për çifte.

Dhoma A

Dhoma A

Dhoma ka një dizajn dhe plan urbanistik të thjeshtë me kulmin e pikturave në mur. Dritat e natës dhe bimët në vazo janë vendosur kudo. Pas një dite të plotë aktivitetesh argëtuese, mund të ktheheni këtu. Shtrihuni në shtratin e butë dhe shijoni një gjumë të mirë. Rimbushni për të nisur një ditë të re të mrekullueshme.

Fotografia e dhomës A

Fotografia e dhomës A

HINT: Përmbledhja e 6 hoteleve më të bukura me 5 yje në Da Lat – nuk duhet humbur

Konvikti B – Shtepi në Lalaland

Për një grup të madh mysafirësh, ky lloj dhome është zgjidhja ideale. Dhoma e konviktit B në Lalaland Homestay është një dhomë konvikti. Konvikti B ka gjithsej 4 krevate teke dhe 6 krevate dopio. Kapaciteti maksimal deri në 16 persona. Dhoma është e pajisur plotësisht me komoditetet bazë dhe mobilje.

Dhoma e konviktit

Dhoma e konviktit

Nëse nuk shkoni me një grup të madh njerëzish, dhoma e Konviktit B ka avantazhet e veta. Mysafirët do të kenë një hapësirë ​​të bollshme të jetesës. Dhe mundësia për të bashkëvepruar me miq të tjerë që duan udhëtime. Megjithatë, ka një disavantazh të vogël që privatësia nuk është shumë e lartë. Dhe të ftuarit duhet të përdorin banjën e përbashkët në zonën e jashtme.

Konvikti B në shtëpi në Lalaland

Konvikti B në shtëpi në Lalaland

LEXO MË SHUMË: Top #15 hotelet pranë tregut Da Lat për REFERENCA tuaj

DHOMA E VJETËR

Dhoma C është një dhomë me një sipërfaqe mjaft të madhe. I përshtatshëm për familje ose grup të vogël miqsh. Dhoma ka 2 krevate druri, te veshur me dyshekë të butë dhe jastëk me ajër, batanije të trasha. Dhoma C premton t’ju sjellë një gjumë të mirë gjatë motit Dalat.

DHOMA E VJETËR

DHOMA E VJETËR

Përveç kësaj, dhoma C është e pajisur me një frigorifer dhe mbështetës. Hapësira është mjaft e madhe për të organizuar bagazhet dhe sendet personale. Sidomos mund të uleni dhe të lexoni një libër ose të dëgjoni muzikë relaksuese. E vetmja pikë minus e këtij lloji të dhomës është se mysafirët duhet të përdorin tualetin e përbashkët në zonën e jashtme, gjë që është pak e vështirë dhe e papërshtatshme.

Dhoma C Shtepi në Lalaland

Dhoma C Shtepi në Lalaland

KUJDES: TOP 30+ Villa Da Lat shtepi e tere e lire, PAMJE E BUKUR, prane qendres

Konvikti D – Shtepi në Lalaland

Dhoma e konviktit D është projektuar në një stil minimalist me ngjyrën kryesore të ngjyrës e zezë, e bardhë e kombinuar me gri. Hapësirë ​​harmonike dhe komode. Ky lloj dhome është zgjidhja ideale për një grup të madh miqsh ose familjarësh për t’u vizituar për një kohë të gjatë.

Tham Khảo Thêm:  Tiệm ăn Đà Lạt Phố

Dhoma është e pajisur me krevate marinari, dyshekë të veçantë dhe jastëk për çdo krevat. Mobiljet bazë dhe komode si ventilatorë, garderoba, varëse rrobash apo rafte druri etj janë gjithashtu të përgatitura mirë nga Homestay.

Dhoma e Konviktit EASY

Dhoma e Konviktit EASY

Dhoma E

Me tonin kryesor rozë, Dhoma E është jashtëzakonisht e përshtatshme për vajzat bukuroshe që e duan feminitetin, butësinë, ngrohtësinë dhe fluturimin. Edhe dhoma është e dekoruar me shumë pemë dhe lule, duke sjellë cilësinë ëndërrimtare sipas emrit të kësaj shtëpie.

Dhoma E

Dhoma E

Dhoma C ka edhe tualetin e saj, një lavaman guri shumë unik. Në veçanti, dhoma ka një dritare me pamje nga kopshti. Drita e drejtpërdrejtë e diellit e bën hapësirën të freskët dhe me erë pa qenë e errët apo e nxehtë.

Dhoma E Lalaland Shtepi

Dhoma E Lalaland Shtepi

LEXO MË SHUMË: NGJYRAT Vendpushimet më të mira #14 luksoze – origjinale – të qetë Da Lat për ju

Dhoma G – Shtepi në Lalaland

Kjo është një dhomë e vendosur në katin e lartë të banesës Dalat në Lalaland, jashtëzakonisht ideale për të admiruar dhe shijuar bukurinë natyrore të qytetit malor. Në veçanti, kur zgjidhni këtë dhomë si një vend për të qëndruar, ju dhe të dashurit tuaj do të shijoni një mëngjes falas me një pamje romantike të kopshtit.

Dhoma G Shtëpi në Lalaland

Dhoma G Shtëpi në Lalaland

Dhoma G është e pajisur me një krevat dopio të madh. Përveç kësaj, ka mobilje dhe pajisje të tjera. Përveç kësaj, dhoma ka edhe tualetin e saj, kështu që siguron privatësi dhe rehati për klientët. Jashtë dhomës ka një ballkon të përbashkët. Në mëngjes herët, të shkosh në ballkon për të kapur lindjen e diellit ose në mbrëmje për të kapur perëndimin e diellit duhet të jetë jashtëzakonisht paqësore.

Dhomë prej druri

Dhomë prej druri

>>> Nxehtë: Chika Farm Dalat: Kafeneja e fermës është HOT

Dhoma F

Dhoma F u ofron miqve një hapësirë ​​të bollshme me tonet portokalli dhe blu si ngjyra kryesore. Duke sjellë kështu një ndjenjë rehati dhe rehati për mysafirët për të pushuar. Përveç kësaj, dhoma ka një vendndodhje shumë të bukur, mund të marrë rrezet e diellit direkte nga jashtë, kështu që është shumë e ajrosur dhe e ndritshme.

Dhoma F

Dhoma F

Në dhomën F do të ketë një krevat dopio standard për 2 persona. Nëse dëshironi të qëndroni 3-4 persona, mund të kërkoni një krevat shtesë. Ndonëse tualeti është i përbashkët me ambientin e jashtëm, ai është i pastër dhe higjienik, kështu që ju mund të shijoni qëndrimin tuaj me qetësi.

Fotografitë e dhomës F

Fotografitë e dhomës F

KUJDES: GËZONI 5 TOP 5 4 YJE RESORT DA LAT ÇMIMI MË I MIRË – MË ARGËTIM

Dhoma familjare

Lalaland Homestay ndërtoi kohët e fundit një dhomë të re të Dhomës H. Dhoma ka nje siperfaqe te mjaftueshme per 2 persona per te qendruar dhe jetuar rehat. Sidomos me pamje nga kopshti. Ne ambjentin e dhomes ndodhet nje tualet i vecante dhe i pajisur plotesisht me mobilje baze si: tavoline, dollap, vegla banjo, …

Dhoma është projektuar në një drejtim modern të kombinuar me stilin vintage, kështu që sjell një hapësirë ​​sa të sofistikuar dhe romantike. Dhoma është jashtëzakonisht komode kur është një kombinim harmonik i bardhë dhe i kuq. Përveç kësaj, drita e dhomës është kryesisht nga jashtë, kështu që hapësira është gjithmonë e ndritshme dhe e freskët.

Dhoma familjare

Dhoma familjare

Kuzhina në Lalaland Homestay Da Lat

Lalaland Homestay Dalat nuk është vetëm një vend për të qëndruar me dhoma të pastra, por edhe një zonë e gjerë ngrënieje me një hapësirë ​​super të bukur. Zona e ngrënies do të ndahet në një restorant dhe një kafene.

Tham Khảo Thêm:  Bạn ghét tính năng tự động bật AirPods của mình? Đây là cách tắt nó đi

Restoranti: Restoranti në Lalaland Homestay u ofron mysafirëve pjata super të shijshme dhe tërheqëse. Menuja është e larmishme nga pjatat e thjeshta deri te ato të sofistikuara. Gjatë qëndrimit këtu, darkuesit duhet të provojnë patjetër mishin e qengjit të pjekur në skarë me shije jashtëzakonisht të shijshme dhe tërheqëse që nuk mund të gjendet askund tjetër.

Kuzhina në Lalaland Homestay Da Lat

Kuzhina në Lalaland Homestay Da Lat

Kafene në shtëpi në Lalaland

Kafeneja në Lalaland Homestay është e famshme dhe e dashur jo vetëm nga të ftuarit, por edhe nga besimtarët virtualë. Me një menu të pasur pijesh speciale, duke ardhur këtu ju mund të zgjidhni lehtësisht për vete një pije të kënaqshme për të shijuar dhe admiruar peizazhin e mrekullueshëm të Da Lat.

Kafene në shtëpi në Lalaland

Kafene në shtëpi në Lalaland

LEXO MË SHUMË: Top #20 motele të bukura të lira Dalat pranë tregut të natës, liqenit Xuan Huong, Tuyen Lam

Disa shënime kur qëndroni në Lalaland Homestay Dalat

Në mënyrë që qëndrimi dhe zbulimi juaj në Lalaland Homestay Da Lat të jetë i plotë, ju lutemi vini re disa gjëra të vogla më poshtë!

Lalaland Homestay nuk pranon rezervimin e dhomës përmes linjës telefonike. Për të rezervuar një dhomë në këtë pronë, duhet të kontaktoni drejtpërdrejt përmes faqes së tifozëve për mbështetje dhe udhëzime.

Regjistrimi në Lalaland Homestay

Regjistrimi në Lalaland Homestay

Për fëmijët nën 7 vjeç ose nën 1.2 m të gjatë, Lalaland Homestay Da Lat është pa pagesë. Për fëmijët nga 7 deri në 12 vjeç ose mbi 1,2 m të gjatë, shtëpia do të ketë një tarifë shtesë prej 100,000 VND/fëmijë. Fëmijët mbi 12 vjeç tarifohen si të rritur (shtesë 150,000 VND/personi).

Kafene Lalaland

Kafene Lalaland

Shërbime të tjera të jashtëzakonshme

Përveç biznesit të shërbimit të akomodimit, Lalaland Homestay gjithashtu u ofron vizitorëve një vend për të bërë foto, veçanërisht fotot e dasmave. Kostoja e marrjes me qira të lokalit do të variojë nga 500,000 VND/orë për një grup prej 5 personash.

Homestay ka gjithashtu një shërbim me qira të makinave ose motoçikletave në mënyrë që vizitorët të mund të eksplorojnë me lehtësi Da Lat. Çmimi referencë i motoçikletës me qira: 100 000 VND/makinë/ditë. Çmimi i makinës do të jetë më i lartë në varësi të situatës në momentin e marrjes me qira. Shënim, çmimi i makinës me qira nuk përfshin benzinën.

Disa foto në Homestay

Disa foto në Homestay

Informacioni i Kontaktit:

  • Adresa: Rruga Trieu Viet Vuong Nr. 10A, Qyteti Da Lat, Provinca Lam Dong
  • Telefoni kontaktues: 098 669 3232
  • Email: [email protected]
  • Faqe fansash:

Epilogu

Shtëpi në Lalaland Da Lat është një destinacion ideal që ëndërrimtarët duhet ta vizitojnë një herë. Kur të keni mundësinë të vini në qytetin e Da Lat dhe të doni bukurinë poetike dhe idilike të qytetit malor, mos e humbisni mundësinë për të qëndruar në Lalaland Homestay! Ju uroj ju dhe të dashurit tuaj një udhëtim plot kujtime dhe përvoja të mrekullueshme.

Pyetje të lidhura

Ku është adresa e Lalaland Homestay, a është e lehtë të gjesh Diachiamthuc.vn?

Lalaland Homestay ndodhet në 10A Trieu Viet Vuong Street, Da Lat City. Homestay zotëron një vendndodhje me transport të përshtatshëm

A është çmimi i dhomës në Lalaland Homestay shumë i shtrenjtë?

Çmimi: 150.000 VND – 600.000 VND. Shumë i përshtatshëm për të gjithë!

A ka shërbimi i marrjes me qira të motoçikletave në Lalaland Homestay?

Homestay ka gjithashtu një shërbim me qira të makinave ose motoçikletave në mënyrë që vizitorët të mund të eksplorojnë me lehtësi Da Lat. Çmimi referencë i motoçikletës me qira: 100 000 VND/makinë/ditë. Çmimi i makinës do të jetë më i lartë në varësi të situatës në momentin e marrjes me qira. Shënim, çmimi i makinës me qira nuk përfshin benzinën.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Lalaland Homestay Đà Lạt – Điểm lưu trú bay bổng 9 tầng mây . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Hướng dẫn Build đội hình tốt nhất cho Nông dân

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *