Khám phá 15 quán cháo canh Quảng Bình ngon không thể bỏ lỡ

Rate this post

Supë quang Quang Binh është një specialitet që shumë njerëzve u mungon kur vijnë në Quang Binh, duke sjellë aromën me diell dhe me erë të rajonit Qendror.

Supë quang Quang Binh

Supë quang Quang Binh

Ndiqni së bashku Diachiamthuc.vn për të shkuar në vende për të shijuar Delikatesat Quang Binh Merrni shijen më të mirë të kësaj pjate të shijshme!

Prezantimi i supës me supë Quang Binh

Supa me qull Quang Binh është një pjatë e pasur me aromë qendrore. Është një pjatë e thjeshtë dhe shumë e preferuar nga shumë njerëz këtu.

Petët fleksibël bëhen nga orizi aromatik, i përzier me pak miell për të rritur butësinë e petëve. Përziejini mirë masën me pak ujë të nxehtë për të formuar një brumë të njësuar. Shkathtësia e dorës për të gatuar brumin mirë, e rrafshojmë dhe e presim në petë. Ka shumë forma të petëve, të cilat mund të jenë katrore ose të sheshta, në varësi të rajonit.

Prezantimi i supës me supë Quang Binh

Prezantimi i supës me supë Quang Binh

Shpirti i supës së supës është lëngu. Shija e ëmbël zihet 100% nga palca e eshtrave, erëza sipas shijes. Kur hani për petë të ziera paraprakisht, derdhni lëngun. Spërkateni me qepë të skuqura, barishte, limon, djegës në varësi të shijes.

Shpirti i supës së supës është lëngu

Shpirti i supës së supës është lëngu

SUGJERON: Specialitete Quang Binh, shijshme të famshme nga “era e Laosit, rëra e bardhë”

Top restorantet që shesin supën më të shijshme dhe tërheqëse të qullit Quang Binh

Supa me qull shitet me shumë popullaritet në dyqane trotuaresh, restorante, markete etj. Por për të gjetur një vend që shet qull supë të shijshme, standarde. Më pas Diachiamthuc.vn ju sugjeron vendet prestigjioze dhe cilësore më poshtë

Top restorantet që shesin supën më të shijshme dhe tërheqëse të qullit Quang Binh

Top restorantet që shesin supën më të shijshme dhe tërheqëse të qullit Quang Binh

Dyqan supë me petë Quang Binh – 24 specialitete të qytetit të lindjes

Ndodhet pranë tregut të famshëm Dong Hoi dhe një rruge për shëtitje. Nëse keni dëshirë për supë, duhet të nxitoni dhe të bëni një tas me supë me kek Quang Binh.

Në një vend të përshtatshëm, restoranti është gjithmonë i mbushur me klientë. Dyqani është i hapur gjatë gjithë ditës, kështu që ky është një vend shumë i përshtatshëm për t’u rimbushur çdo mëngjes. Me një tas të veçantë supë qull. Hapësirë ​​e ajrosur, e gjerë. Shumë njerëz e pëlqejnë këtë restorant sepse shija e lëngut është paksa e ëmbël, mjaft e ngjashme me shijen e njerëzve Binh Thuan.

Dyqan supë me petë Quang Binh - 24 specialitete të qytetit të lindjes

Dyqan supë me petë Quang Binh – 24 specialitete të qytetit të lindjes

Çdo mëngjes restoranti është i mbushur me njerëz, kështu që parkingu është mjaft i ngushtë, ndaj duhet të organizoni një kohë për të ardhur për të shijuar këtë specialitet të shijshëm.

 • Adresa: 24 Dong Hai, Dong Hoi, Quang Binh
 • Orari i hapjes: gjatë gjithë ditës
 • Çmimi referencë: 25 000 VND – 30 000 VND
 • Numri i telefonit: 0917095775
 • Vlerësimi: 4.9/5
Tham Khảo Thêm:  Hướng dẫn làm chủ game một cách nhanh chóng

Supë peshku me kokë gjarpri Ba Hong

Restoranti Ba Hong me supë peshku me kokë gjarpri sigurisht që nuk do t’i zhgënjejë darkuesit. Një tas me qull këtu bie vërtet në sy kur paraqitet në një tas të veçantë, ndryshe nga dyqanet e tjera, ndaj është shumë mbresëlënës. Ndodhet pikërisht në rrugën Nguyen Huu Canh, kështu që dyqani është gjithmonë i mbushur me njerëz, por hapësira është mjaft e madhe, duke krijuar një ndjenjë komode kur vini këtu. Perreth dyqanit ka shume peme te gjelberuara, te pastra, duke e bere dyqanin te zgjeroje hapesiren e gjelberuar.

Supë peshku me kokë gjarpri Ba Hong

Supë peshku me kokë gjarpri Ba Hong

Duke folur për ushqimin, cilësia nuk është për t’u diskutuar. Ashtu si qullët e tjerë të supës, ka një pjesë shtesë të tortës së peshkut të skuqur që i bën shumë njerëz ta komplimentojnë atë. Shërbimi i pjatave anësore për të ndihmuar në lehtësimin e mërzisë është gjithashtu një staf shumë entuziast.

Supa me qull është një pjatë e njohur e vendasve me shijen e lëngut të ëmbël

Supa me qull është një pjatë e njohur e vendasve me shijen e lëngut të ëmbël

 • Adresa: 51 Nguyen Huu Canh, Dong Hoi, Quang Binh
 • Orari i hapjes: 6:00 – 11:00
 • Çmimi referencë: 25 000 VND – 30 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.5/5

LEXO MË SHUMË: Quang Binh përvojë udhëtimi të vetë-mjaftueshme | zbulim i plotë

Qull supë Quang Binh me oriz të prerë dhe peshk me kokë gjarpri

E vendosur në rrugën Ton Duc Thang, pranë stacionit Dong Hoi, nëse turistët shkojnë me tren dhe dëshirojnë shijen e Supë me supë Quang Binh Në veçanti, ky do të ishte një vend i arsyeshëm.

Qull supë Quang Binh me oriz të prerë dhe peshk me kokë gjarpri

Qull supë Quang Binh me oriz të prerë dhe peshk me kokë gjarpri

Dyqani është projektuar thjesht, i freskët, dyqani është gjithmonë i pastër. Supa e supës këtu ka një shije të re me përbërës peshkun kokë gjarpër. Copat e peshkut janë natyralisht aromatike, pak yndyrore. Shumë njerëz janë përgjithmonë të impresionuar me lëngun dhe petët këtu. Do të jetë padyshim një pjatë që ngroh barkun për udhëtimin tuaj.

 • Adresa: 76 Ton Duc Thang, Dong Hoi, Quang Binh
 • Orari i hapjes: 6:00 – 11:00
 • Çmimi referencë: 25 000 VND – 30 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Supë me karkaleca me brinjë peshku Thuy Huong

Thuy Huong supë supë dyqan si nuk mund të jetë në adresën e lartë shitur supë qull shijshme në Quang Binh. Është një restorant që shumë të ftuar vendas vijnë shpesh ta shijojnë për shumë vite dhe bëhet restoranti “gut” i shumë familjeve.

Supë me karkaleca me brinjë peshku Thuy Huong

Supë me karkaleca me brinjë peshku Thuy Huong

Hapësira është mjaft e ngushtë, por tavolinat dhe karriget dhe dizajni janë gjithashtu shumë të lezetshme. Duke injoruar disavantazhin e vogël të restorantit, ai kompensohet nga shija e pasur e supës së karkalecave dhe brinjëve të peshkut. E përpunuar sipas recetës së restorantit, prandaj asnjë restorant tjetër nuk e ka këtë recetë ekskluzive. Përveç kësaj, ardhja në restorant shërbehet edhe ushqim me Ba Don, duke e bërë gatimin më tërheqës.

Një tas me supë qull plot me tuma tërheqëse

Një tas me supë qull plot me tuma tërheqëse

 • Adresa: Rruga Dong Hai 46, Dong Hoi, Quang Binh
 • Orari i hapjes: 6:00 – 20:00
 • Çmimi referencë: 25 000 VND – 30 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 5/5
Tham Khảo Thêm:  làm thế nào để làm cho câu lạc bộ an toàn hơn và dễ tiếp cận hơn để giao tiếp

Supë supe 10

Dyqani i supave 10 është një vend që shet supë të shijshme supë në Quang Binh që ekziston për shumë vite. Ndonëse ndodhet në një rrugicë të vogël, është e vështirë të gjendet, por shija e shijshme nuk mund t’i ndalë ushqimorët.

Supë supe 10

Supë supë 10

Një tas me supë qull këtu është gatuar shumë i pasur dhe aromatik. Lëngu gatuhet nga shumë përbërës të ndryshëm nga brinjët e derrit, shojza, etj., të cilat janë të kalitura për t’iu përshtatur shijes së popullit vietnamez. Pjesa e petës ka petë miell orizi dhe petë miell gruri, dy petë të ndryshme të kombinuara me lëng mishi për të krijuar një supë të shijshme deri në copën e fundit.

 • Adresa: 10 Nguyen Truong To, Dong Hoi, Quang Binh
 • Orari i hapjes: 6:00 – 11:00
 • Çmimi referencë: 25 000 VND – 30 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.5/5

KUJDES: Restoranti më i famshëm i shijshëm Quang Binh, nuk mund ta humbisni

Dyqani i ëmbëlsirave me gaforre Quang Binh duke u larguar nga Paven

Të vendosura pranë dyqanit Banh Canh 10, në rrugën Tran Bang Can, dy dyqanet janë gjithmonë të mbushura me dy shije të ndryshme. Hapësira e restorantit është projektuar të jetë e bollshme, mund të mirëpresë shumë njerëz në të njëjtën kohë dhe tavolinat dhe karriget janë gjithmonë të siguruara plotësisht. Ka një parking privat, kështu që nuk keni pse të shqetësoheni për gjetjen e një vendi të madh parkimi.

Dyqani i ëmbëlsirave me gaforre Quang Binh duke u larguar nga Paven

Dyqani i ëmbëlsirave me gaforre Quang Binh duke u larguar nga Paven

Ardhja në dyqan nuk është vetëm për shkak të tortës së shijshme dhe standarde të supës, por edhe buzëqeshjeve të ngrohta të stafit të shërbimit të restorantit. Duke ardhur në Paven, jo vetëm i kënaqur, por edhe plot energji.

 • Adresa: 02 Tran Bang Can, Dong Hoi, Quang Binh
 • Orari i hapjes: 6:00 – 20:00
 • Çmimi referencë: 25.000 VND – 50.000 VND
 • Numri i telefonit: 0983052998
 • Vlerësimi: 4/5

Supë me supë peshku me kokë gjarpëri me lakër

Me 20,000 VND mund të shijoni specialitetet Supë me supë Quang Binh me supë peshku me kokë gjarpri, e cila gjendet vetëm në restorantin Cai Ngo.

Si një restorant që funksionon prej kohësh, hapësira është e bollshme dhe e ajrosur, tavolinat dhe karriget janë mjaft të modës së vjetër, me pak shije të vjetër, duke bërë që shumë njerëz të ndihen të njohur kur vijnë për të shijuar.

Supë me supë peshku me kokë gjarpëri me lakër

Supë me supë peshku me kokë gjarpëri me lakër

Duke ardhur në restorant, ju duhet të hani supë qull jashtëzakonisht të shijshme dhe tërheqëse. Dyqani shitet vetëm në mëngjes, kështu që vizitorët përfitojnë nga koha që vijnë dhe shijojnë!

 • Adresa: 30 Ba Trieu, Dong Hoi, Quang Binh
 • Orari i hapjes: 6:00 – 11:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.3/5
Tham Khảo Thêm:  Cách ngăn Facebook Messenger khởi chạy khi khởi động trong Windows 10/11

Dyqan supë supe Quang Binh Suong Gio

Hapësira është projektuar të jetë e gjerë. Ndodhet prane makines se gjelber, ka nje parking teper te pershtatshem.

Dyqani shet kryesisht supë qull me petë të përtypur, të buta të përziera me shije të njohura. Dyqani shitet vetem ne mengjes.

Dyqan supë supe Quang Binh Suong Gio

Dyqan supë supe Quang Binh Suong Gio

Përreth dyqanit ka edhe shumë pjata të shijshme që mund të shijoni si vermiçeli, banh cuon, bun cha etj.

 • Adresa: 01 Le Quy Don, Dong My, Dong Hoi, Quang Binh
 • Orari i hapjes: 6:00 – 11:00
 • Çmimi referencë: 30 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.3/5

Dyqan ëmbëlsirash me supë Gia Bao

Restoranti Gia Bao Banh Canh është një vend ndalimi për makinat e pasagjerëve, makinat dhe motoçikletat, kjo është arsyeja pse dyqani është gjithmonë i mbushur me njerëz.

Dyqan ëmbëlsirash me supë Gia Bao

Dyqan ëmbëlsirash me supë Gia Bao

Ky vend shet një supë shumë të pasur me rrotulla të kokës së gjarprit, dhe lloje të tjera qull, supë me shumë maja të tjera. Sidomos kur hahet me kocka lumi, është shumë aromatik, duke ju bërë të dëshironi ta hani gjatë gjithë kohës. Nëse dëshironi të jeni një “kuzhinier i vërtetë” me supë qull, dyqani ka në dispozicion miell orizi të cilësisë shumë të mirë me një çmim të arsyeshëm.

 • Adresa: Rruga nr. 8 Ly Thuong Kiet, Dong Hoi, Quang Binh
 • Orari i hapjes: 6:00 – 11:00
 • Çmimi referencë: 30 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.3/5

LEXO MË SHUMË: Gjithçka në lidhje me destinacionet më të nxehta turistike në Quang Binh

Dyqan qull supë Quang Binh Be Mai

Më në fund, një dyqan i hapur së fundmi është restoranti i supës me qull Quang Binh Be Mai, i cili shijohet nga shumë turistë. Vakti është një kombinim i fibrave të veçanta të miellit të orizit kafe dhe lëngut standard.

Dyqan qull supë Quang Binh Be Mai

Dyqan supë supe Quang Binh Be Mai

Hapësira është projektuar me hapësirë ​​dhe është e pajisur me një pajisje mjegulluese për të qetësuar diellin e nxehtë në ditët e nxehta. Padyshim që do të jetë një pjatë cilësore që duhet të vini ta shijoni.

 • Adresa: 21 Ly Nam De, La Gi, Quang Binh
 • Orari i hapjes: 6:00 – 11:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 50 000 VND
 • Numri i telefonit: 0946293345
 • Vlerësimi: 4.5/5

Shënime kur shijoni supë me qull Quang Binh

Ejani në Quang Binh për të shijuar pjatat e shijshme me më shumë shije, duhet t’i kushtoni vëmendje çështjeve të mëposhtme:

Vizitorët duhet të marrin iniciativën për të sjellë pak para, sepse shumica e dyqaneve nuk përdorin transferta bankare ose nuk rrëshqasin kartat si në restorantet luksoze.

Shënime kur shijoni supë me qull Quang Binh

Shënime kur shijoni supë me qull Quang Binh

Duhet të organizoni një kohë të arsyeshme për të qenë në gjendje të shijoni këtë pjatë të shijshme.

Shikoni restorantet me cilësi të mirë dhe çmime të arsyeshme. Para se të hani, gjithashtu duhet të kërkoni çmimin paraprakisht për të shmangur prerjen dhe prerjen.

Epilogu

Një udhëtim në Quang Binh të bukur do të jetë më tërheqës, kujtime më të bukura kur shijoni pjatën Supë me supë Quang Binh E guximshme, tërheqëse. Shpresojmë, sugjerimet e mësipërme do t’ju ndihmojnë të zgjidhni restorantin më të mirë për veten tuaj. Ndiqni Diachiamthuc.vn për të mësuar gjëra interesante në jetën rreth nesh.

KUJDES DIACHIAMTHUC.VN:

15 kompanitë më të njohura të taksive të lirë Ninh Binh me numra telefoni

Pyetje të lidhura

Cilin vakt të ditës duhet të shijoni supë me qull?

Supa me qull është shumë tërheqëse, mund ta hani sa herë të doni. Por ka një shënim të vogël që nëse hani vonë, mos hani shumë

Sa kushton për një pjesë të supës me supë Quang Binh, Diachiamthuc.vn?

Detajet e çmimeve të çdo restoranti mund t’i shihni në artikull.

A janë të lehta për t’u gjetur adresat e dyqaneve sipër artikullit?

Ne kemi dhënë adresën e detajuar të secilit vend në artikull që ju të ndiqni dhe të lëvizni. Informacion për ju!


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Khám phá 15 quán cháo canh Quảng Bình ngon không thể bỏ lỡ . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách khắc phục Mã lỗi Disney Plus 1026 trên Samsung Smart TV

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *