Gợi ý Top 8 quán nậm nướng Sài Gòn ngon không thể bỏ lỡ!

Rate this post

Petë të pjekura në skarë Saigon – Nam Dinh i pjekur në skarë është shumë i popullarizuar në Saigon. Njerëzit do t’i vendosin pllakat pasdite në sobën me qymyr. Lyejeni me furçë vajin e gatimit në sipërfaqen e pllakës dhe përhapeni direkt në skarë. Falë skarës, copat e mishit pasi janë zier janë ende të freskëta, jo të thata, të pa djegura.

Petë të pjekura në skarë Saigon

Petë të pjekura në skarë Saigon

Nëse keni mall për ushqim të pjekur në skarë, por nuk e keni provuar ende Delikatesat e Saigonit kjo ndonjëherë. Atëherë keni gjetur vendin e duhur. Së bashku Diachiamthuc.vn Zbuloni restorantet më të shijshme dhe të mbushura me mish derri të pjekur në skarë në Saigon.

Restorantet më të shijshme të mishit të derrit të pjekur në skarë në Saigon për të mos u humbur

Sot, unë do t’ju prezantoj TOP 8 petët e pjekur në skarë jashtëzakonisht tërheqëse nga Saigon. Le ta zbulojmë së bashku!

Dyqanet kryesore të petëve të orizit të pjekur në skarë në Saigon

Dyqanet kryesore të petëve të orizit të pjekur në skarë në Saigon

Vendi i shitjes: Nami i pjekur në skarë është një pjatë e njohur në Saigon, mund ta gjeni në tezgat e ushqimit në rrugë apo restorante.
Përbërësi: Barku i derrit i pjekur në skarë bëhet nga mish derri, viçi ose pule, i prerë në copa të holla, i përzier me erëza si hudhra, djegës, tapiokë dhe salcë peshku.
Përpunimi: Mishi piqet në skarë në sobë me qymyr ose furrë, më pas zbukurohet me perime të papërpunuara,…
Vendndodhja: Restorante në rrugë ose restorante lokale, por veçanërisht në zonën e Distriktit 1, Distrikti 3, Distrikti 5, Distrikti 10
Çmimi: Çmimi i bukës së pjekur në skarë është mjaft i arsyeshëm dhe zakonisht shitet nga 20,000 VND deri në 50,000 VND

KUJDES: Ruani menjëherë degën e Grilled Beef Street – TP. Ho Chi Minh City me miqtë SE BASHKU

Pllakë BBQ – Petë orizi të pjekur në skarë

BBQ është një restorant i shijshëm barbekju në Saigon që nuk duhet ta humbisni. Ushqimi këtu komentohet nga shumë njerëz si i shijshëm, me një çmim të arsyeshëm. Pjatat e pjekura këtu janë të veçanta pasi janë të pajisura me shumë perime dhe fruta. Falë kësaj, ngrënia më pak e mërzitshme dhe më e bukur.

Pllaka BBQ

Pllaka BBQ

Menuja në restorant është e pasur me më shumë se 30 lloje të ndryshme të mishit dhe ushqimeve të detit dhe shumë pjata. Për më tepër, kriteri që restoranti mban gjithmonë është i pastër dhe i sigurt. Me cilësi të shkëlqyera ushqimore, ky është një vend që tërheq shumë darkues. Nëse dikur keni shijuar Barbecue në BBQ Tile, nuk do të mund të harroni shijen “ekstatike”. Nga pjatat e shijshme kur përzihen me erëza tipike.

Pllakë Saigon BBQ

Pllakë Saigon BBQ

Hapësira e restorantit nuk është shumë e veçantë, por është e afërt dhe veçanërisht shumë e gjerë. Restoranti është mjaft i ajrosur, kështu që do të ketë më pak erë kur piqet. Stafi është shumë miqësor dhe mikpritës, duke i bërë vizitorët të ndihen rehat. Kjo është ndoshta një nga arsyet që pllaka BBQ është më e mbushur me njerëz sesa toka e zakonshme.

Hapësirë ​​BBQ

Hapësirë ​​BBQ

 • Adresa: Rruga 168 Nr. 1, Zona e Banimit Trung Son, Distrikti Binh Chanh, Qyteti. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 07:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 60.000 VND – 300.000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.3/5

Oriz i pjekur në skarë me pllaka Saigon

Për adhuruesit e pjatave të pjekura në skarë është e pamundur të mos e dinë Dyqan petë derri të pjekur në skarë në Saigon. Duke ardhur këtu, ju mund të shijoni një menu me të gjitha mish. Së bashku me pjatat e tjera larmi dhe pasuri super e tejmbushur. Përbërësit e freskët kaliten me një recetë unike. Ky vend u ofron darkave pjata të nxehta dhe të shijshme të pjekura në skarë. Dinerët do të jenë në gjendje të pijnë në skarë feta mishi që janë marinuar me kujdes.

Pllaka Saigon të pjekura në skarë

Pllaka Saigon të pjekura në skarë

Tavolina e ngrënies në restorant është e dizajnuar me një sobë me qymyr. Kur klienti porosit skarën, stafi do të vendosë një pllakë mbi të që klienti ta pjekë. Njerëzit pëlqejnë të hanë petë të pjekura në skarë, sepse enët e pjekura në skarë në pllakë do të shijojnë më mirë, mishi digjet më pak. Duke zgjedhur për të pjekur në skarë Saigon, darkuesit do të jenë në gjendje të përjetojnë një restorant popullor Barbecue me një menu të larmishme. Ushqim i shijshëm me shërbim entuziast dhe profesional.

Enët në skarë me pllaka Saigon

Enët në skarë me pllaka Saigon

 • Adresa: 232 Pham Van Dong, Ward 1, Go Vap District, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 16:30 – 23:30
 • Çmimi referencë: 10 000 VND – 30 000 VND
 • Numri i telefonit: 0911099779
 • Vlerësimi: 4/5

Dyqani im

Për të marrë shijen e duhur, përbërësit duhet të jenë të freskët dhe receta të jetë e marinuar mirë. Duke ardhur në Saigon Grilled Nam Restaurant – Dyqani im ndodhet në Distriktin 5, do të hapeni plotësisht me receta të çuditshme dhe të shijshme të marinuara. Dhe me çmime shumë miqësore, ndaj edhe pse nuk ka kohë që është hapur, dyqani ka tërhequr shumë klientë në fundjavë.

Dyqani im

Dyqani im

Ejani në dyqanin tim, mos humbisni gatimet speciale të shijshme si rrotullat e viçit me kërpudha enoki me gjilpëra, rripa kërci, bark derri, kërpudha, pulë, oktapod, nofulla derri,… Pjekjet e lokalit janë të gjitha të shijshme. në një salcë të pasur, të zhytur në çdo pjesë të mishit, kështu që kur piqet në skarë, është shumë aromatik. Mishi i shërbyer me perime jeshile, i zhytur në salcë të nxehtë dhe të thartë ose kao, duhet të quhet “i lirë nga tavolina”.

Pjatat e pjekura të restorantit janë të gjitha tërheqëse

Pjatat e pjekura të restorantit janë të gjitha tërheqëse

 • Adresa: 11A -11B Hung Vuong, Ward 4, District 5, Ho Chi Minh City
 • Orari i hapjes: 16:00 – 00:00
 • Çmimi referencë: 45.000 VND – 175.000 VND
 • Numri i telefonit: 0915050811
 • Vlerësimi: 5/5

KUJDES: Top 20 restorantet më të famshme dhe të shijshme të orizit të thyer në Saigon që duhet të provoni

Tym nga fshati – petë oriz të pjekur në skarë

Smoke of Que është një dyqan Petë të pjekura në skarë Saigon Ideale për të kaluar me miqtë dhe kolegët në fund të ditës. . . Menuja e pjekur në skarë këtu është mjaft e pasur, duke përfshirë shumë lloje viçi, derri, kallamar, oktapod, struc, … të marinuar me erëza të pasura e të shijshme, të njohura nga shumë darkues.

Tymi nga fshati

Tymi nga fshati

Për mishin e derrit të pjekur në skarë në restorant kujdeset edhe mishi i prerë sipas shijes, i marinuar aq sa duhet, kështu që kur piqet në skarë është aromatik dhe hahet me perime si bamje, misër, patëllxhan. I pjekur në skarë me pllakë, mishi nuk do të marrë flakë direkt si pjekja në skarë, në mënyrë që të mos digjet në ngjyrë, të hahet për një kohë të gjatë dhe të ndikojë në shëndet.

Tham Khảo Thêm:  Cách khắc phục ứng dụng Tin nhắn liên tục đóng băng trên iPhone

Restoranti kombinon hapësirat e jashtme dhe të brendshme. Dekoruar në stilin e një pijetoreje të rastësishme. Nga personeli te pronari, të gjithë janë shumë miqësorë dhe të butë. Ushqimi përgatitet mjaft shpejt edhe nëse restoranti është i mbushur me njerëz. Kjo do të jetë padyshim një eksperiencë e veçantë për komunitetin që i pëlqejnë pjatat e pjekura në skarë.

Fshat i Smoky Saigon

Fshat i tymosur i Saigonit

 • Adresa: 59 Pham Ngu Lao, Ward 3, Go Vap District, Ho Chi Minh City
 • Numri i telefonit: 093897970
 • Çmimi referencë: 99,000 VND – 109,000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.4/5

Restorant viçi i pjekur në skarë Trung Son – Petë të pjekura në skarë në Saigon

Dyqani ndodhet pikërisht në rrëzë të urës Him Lam, rrethrrotullimi i Trung Son – një zonë e njohur si vendi i grumbullimit të njohësve të ushqimit. Menuja këtu është e larmishme si zemra e viçit, mish viçi i pjekur, kallamar me mjekër satay, salcice të freskëta, rrotulla viçi me kërpudha gjilpërash… Pjatat këtu janë të kalitura me erëza standarde, të sjella me vete, me një aromë të pasur dhe të këndshme. Plus, salca e veçantë për çdo pjatë i ndihmon darkuesit të kenë gjithmonë një vakt harmonik dhe plot shije.

Restorant me mish viçi të pjekur në skarë Trung Son

Restorant me mish viçi të pjekur në skarë Trung Son

Për të përmbushur kërkesat e cilësisë së produkteve të pjekura, faktori vendimtar që Akay Grill vendos në krye është se përbërësit duhet të jenë të freskët dhe të garantuar të jenë “të pastër”. Viçi i pjekur në skarë mbi pllakë marinohet me shije të theksuar dhe ngjyrë që bie në sy. Kur mishi të jetë gatuar, do të jetë më i butë dhe më i zhytur në mënyrë të barabartë se mënyra e zakonshme e pjekjes.

Restorant i madh, vendndodhje e lehtë për t’u gjetur. Në përgjithësi, hapësira është e ajrosur dhe e gjerë, e përshtatshme për festa dhe ditëlindje. Restoranti Trung Son është mjaft i famshëm, kështu që nëse shkoni në një grup të madh, duhet të rezervoni një tavolinë paraprakisht. Staf i shpejtë, profesional, mos i lini klientët të presin gjatë.

Trung Son Grilled Beef Restaurant - Grilled Nam

Trung Son Grilled Beef Restaurant – Grilled Nam

 • Adresa: Zona e banimit C19/11 Trung Son, Komuna Binh Hung, Binh Chanh, Qyteti. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 11:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 60.000 VND – 200.000 VND/personi
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.1/5

LEXO MË SHUMË: Top #20 Pub Pham Van Dong – TP. HCM Super ftohtë në fundjavë

Hoa Hung e nxehtë e viçit

Hoa Hung beef hotpot është një restorant mjaft i vjetër në Distriktin 10, i specializuar në gatimet e mishit si p.sh., viçi i pjekur në skarë… Avantazhi i pjatave në restorantin Hoa Hung është se është me pak yndyrë, i gatuar në një mënyrë shumë unike. Shija është gjithashtu mjaft mbresëlënëse. Kur vizitoni restorantin, duhet t’i provoni të dyja.

Hoa Hung e nxehtë e viçit

Hoa Hung e nxehtë e viçit

Mallrat e pjekura do të piqen në pllakë, të pastra dhe të përshtatshme. Mishi i viçit është i prerë hollë, i marinuar mirë dhe jo shumë i fortë kur piqet në skarë. Tenxherja e restorantit është pak më e famshme. Një pjesë e tenxheres së nxehtë prej 300,000 të restorantit është plot me mish, që është i rrallë, zbokth, tendin, stomak… Çdo copë është shumë e madhe. Të gatuara së bashku me tenxheren e nxehtë janë tapioka, tofu, kërpudhat.

Hoa Hung tenxhere me mish viçi - pllakë e pjekur në skarë

Hoa Hung tenxhere me mish viçi – pllakë e pjekur në skarë

Lëngu i tenxheres së nxehtë është i pastër, natyralisht i ëmbël nga kockat e viçit, pa asnjë mbetje vaji. Perimet për tenxhere të nxehtë përfshijnë zarzavate, spinaq, centella asiatica, barishte, koriandër, borzilok. Restoranti është i famshëm për pastërtinë, përbërësit janë higjienikë, mos e lini ushqimin brenda natës, kështu që të jeni të sigurt.

 • Adresa: 87A Hoa Hung, District 10, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 17:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 120 000 VND – 200 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5
Tham Khảo Thêm:  Sửa lỗi Netflix NW-8-20, NW-8-14, NW-8-17 hoặc NW-1-19

Skewers Saigon i pjekur në skarë

Adresa e mëposhtme është mjaft e përshtatshme për studentë – studentë. Është i njëjti lloj skarë, por në këtë dyqan nuk piqen mish dhe prodhime deti drejtpërdrejt, por i bëjnë në hell, gjë që është mjaft e përshtatshme. Enët si barku i derrit, zierja, oktapodi, karkaleca, topat e peshkut marinohen jashtëzakonisht mirë. Sapo hyni në dyqan, mund të ndjeni aromën tërheqëse të ushqimit jashtëzakonisht të ëmbël.

Skewers tjegull Saigon

Skewers tjegull Saigon

Restoranti ndodhet në trotuar, por hapësira është mjaft e ndritshme dhe e ajrosur. Për shkak se tavolinat e vogla të ngrënies janë të vendosura jashtë, kjo pakëson një pjesë të punës së futjes së erës së tymit në rroba. Stafi në restorant është shumë i përkushtuar, pjatat përgatiten mjaft shpejt, kështu që kur të vini në restorant nuk do të duhet të prisni gjatë.

 • Adresa: Ndodhet në rrugën Quang Trung, pranë fshatit të fëmijëve SOS (në fillim të rrugës 21)
 • Orari i hapjes: 14:00
 • Çmimi referencë: 20 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

KUJDES: Baret më të mira #27 të fundit për ekipet e pijeve në Saigon

Restorant i pjekur në skarë 977 – Petë orizi të pjekur në skarë

Nëse dëshironi të hani ushqime të të gjitha llojeve të pjekura në skarë, mund të vizitoni këtë skarë 997 në rrethin Tan Phu. Pjatat e restorantit në skarë janë shumë të larmishme me një shumëllojshmëri mishësh dhe prodhimesh deti, të marinuara me erëza të ndryshme, kështu që ju mund të zgjidhni sipas preferencave tuaja. Menuja përfshin gatime tërheqëse dhe të larmishme të pjekura në skarë si: kallamar i pjekur në skarë me spec djegës, oktapod i marinuar në satay, mish viçi me salcë piper, stomak me pesë erëza, zorrë me mjaltë, këmbë pule pa kocka.

Restoranti i pjekur në skarë 977

Restorant i pjekur në skarë 977

Restoranti është i dekoruar në mënyrë shumë fshatare, afër stilit të jetës së përditshme të vietnamezëve, me trotuare të bollshme ku mysafirët mund të hanë dhe mblidhen të qetë. Duke qenë se është një dyqan i njohur, çmimi 997 është shumë i volitshëm. 997 premton t’u sjellë darkuesve një vakt të afërt, të rehatshëm dhe të paharrueshëm.

Forca këtu janë enët e pjekura në skarë nga viçi

Forca këtu janë enët e pjekura në skarë nga viçi

 • Adresa: 83B Nguyen Thai Hoc, Tan Thanh Ward, Tan Phu District, Ho Chi Minh City
 • Orari i hapjes: 16:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 100,000 VND – 165,000 VND/person
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.4/5

Epilogu

Shpresoj se dyqanet Petë të pjekura në skarë Saigon Pjata e famshme që sapo ka shpërndarë Diachiamthuc.vn do t’ju ndihmojë të merrni më shumë informacion cilësor të kuzhinës. Nëse njihni ndonjë restorant tjetër, ju lutemi lini një koment për të na njoftuar. Ju uroj një vakt të shijshëm dhe argëtues!

Disa pyetje nga vizitorët në lidhje me petë të pjekura në skarë nga Saigon:

Në Saigon, nëse doni të hani mish derri të pjekur në skarë, në cilin restorant duhet të shkoni në Diachiamthuc.vn?

Nëse jeni në Saigon dhe dëshironi të hani mish derri të shijshëm të pjekur në skarë, duhet të shkoni në restorant: Cua Tui, fshat Khoi, hell Saigon në skarë, Restorant i pjekur në skarë 977, …

Përveç ushqimit të pjekur në skarë, çfarë duhet të hani?

Mishrat dhe prodhimet e detit, tenxherja e nxehtë e viçit, gatimet me mish viçi janë gjithashtu shumë të shijshme që nuk duhet t’i humbisni kur të vini në Saigon.

A janë të lehta për t’u gjetur adresat e dyqaneve në artikull?

Ne kemi shtuar adresën dhe numrin e telefonit të çdo restoranti në artikull që ju të kërkoni dhe zbuloni!


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Gợi ý Top 8 quán nậm nướng Sài Gòn ngon không thể bỏ lỡ! . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Sửa lỗi Netflix NW-8-20, NW-8-14, NW-8-17 hoặc NW-1-19

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *