Gợi ý 10 quán trà sữa Đà Nẵng ngon, không gian check in đẹp

Rate this post

Çaji i qumështit Da Nang Çaji i qumështit është një pije me origjinë nga Tajvani që është futur në Vietnam për rreth 20 vjet. Deri më tani, kjo pije interesante është bërë e njohur dhe e domosdoshme për shumicën dërrmuese të popullit vietnamez. Jo vetëm kaq, çaji i qumështit tërheq gjithnjë e më shumë të rinjtë dhe punonjësit e zyrës.

Çaji i qumështit Da Nang

Çaji i qumështit Da Nang

Së bashku Diachiamthuc.vn Hidhini një sy 10 dyqaneve kryesore të çajit të qumështit Da Nang që janë më të pëlqyera nga të rinjtë në Da Nang!

Dyqanet më të nxehta të çajit të qumështit Danang

Jo një specialitet i jashtëzakonshëm. Por duke ardhur në Da Nang, do të ishte mirë nëse do të kishit nevojë për një filxhan çaj qumështi. Duke ecur nëpër rrugë, do të jetë e mrekullueshme.

Dyqanet më të nxehta të çajit të qumështit Danang

Dyqanet më të nxehta të çajit të qumështit Danang

LEXO MË SHUMË: Top #40 shijshme Da Nang HARDWARE

Çaji i qumështit Gongcha – Dyqan çaji qumështi Danang për një kohë të gjatë

 • Adresa: 25 – 29 Nguyen Van Linh, Hai Chau, Da Nang
 • Çmimi mesatar: 20,000 VND – 50,000 VND.
 • Dyqani është i hapur nga ora 8:00 deri në 22:00
 • Numri i telefonit: 0931858535
 • Vlerësimi: 4/5

Për “pasuesit” e çajit me qumësht, me siguri të gjithë e kanë dëgjuar emrin Gongcha. Kjo markë është shumë e njohur me studentët ose punonjësit e zyrës, të cilët shpesh vijnë për të shijuar dhe biseduar.

Çaj qumështi Gongcha

Çaj qumështi Gongcha

Çaji i qumështit Gongcha ka një shije unike me krem ​​qumështi të butë dhe të yndyrshëm, aromë jashtëzakonisht aromatike. Përveç kësaj, ajo theksohet edhe nga perlat e buta, të përtypura dhe të shijshme. Restoranti ka gjithashtu një menu të larmishme me shumë ushqime të ndryshme.

Çaji i qumështit Gongcha ka një aromë të veçantë

Çaji i qumështit Gongcha ka një aromë të veçantë

Gongcha Danang ka një hapësirë ​​të bollshme, të dekoruar mjaft delikate, me hapësirë ​​të brendshme dhe të jashtme. Përveç kësaj, stafi është profesional dhe i shpejtë për t’u shërbyer klientëve, kështu që ata nuk duhet të presin për një kohë të gjatë.

SUGJERON: Top 10 baret karaoke të cilësisë më të mirë në Da Nang, për argëtim të plotë

Çaji me qumësht tokotoko

 • Adresë:
 • 79 Nguyen Van Linh, Hai Chau, Da Nang.
 • 52 Ngo Thi Nham, Lien Chieu, Da Nang.
 • 266 Hung Vuong, Hai Chau, Da Nang.
 • Orari i hapjes: 07:00-22:30
 • Çmimi referencë: 25.000 – 58.000 VND
 • Numri i telefonit: 0907768868
 • Vlerësimi: 4.1/5

Tocotoco është një markë e zhvilluar gjerësisht e çajit të qumështit me degë në të gjithë vendin. Dyqani të bën përshtypje me një ambient shumë të bukur arredimi së bashku me staf shërbimi jashtëzakonisht të përkushtuar dhe profesional. Tocotoco Da Nang u zgjodh si një nga dyqanet më të mbushura me çaj qumështi në Danang.

Tocotoco Da Nang

Tocotoco Da Nang

Pika e madhe plus për këtë dyqan çaji qumështi është stafi i përkushtuar dhe i shpejtë i shërbimit.

Në veçanti, restoranti ka një menu pijesh shumë të larmishme nga të cilat klientët mund të zgjedhin. Tocotoco Da Nang është një vend i arsyeshëm për të shkuar në ditët e nxehta të verës.

Çaji me qumësht TocoToco

Çaji me qumësht TocoToco

Paratë Danang Milk Tea

 • Adresa: 17 Nguyen Du, Hai Chau District, City. Danang
 • Orari i hapjes: 14:30 – 22:00
 • Çmimi mesatar: 25,000 VND – 45,000 VND/pjatë
 • Numri i telefonit: 0906553563
 • Vlerësimi: 4.2/5
Tham Khảo Thêm:  Khắc phục sự cố mạng với Mã lỗi Amazon Prime Video 1061, 9912 hoặc 1004-LD

Kur bëhet fjalë për çajin e qumështit, ekziston një vend që ekziston prej kohësh i quajtur Paraja. Ky vend është ende shumë i popullarizuar nga të rinjtë. Në të kaluarën, dyqani ishte dyqani i Co Giang i vendosur në trotuar. Pas shumë vitesh funksionimi dhe zhvillimi, dyqani është rritur dhe është i famshëm, por cilësia mbetet e pandryshuar.

Paratë Danang Milk Tea

Paratë Danang Milk Tea

Përveç çajit me qumësht, ka edhe shumë ushqime të lehta për t’u pirë dhe për të biseduar me miqtë. Mund të përmenden disa pika të veçanta si: Rollat ​​e skuqura, këmbët e pulës djegës lemongrass, toptha peshku dhe karkaleca të skuqura… Çmimi është i përshtatshëm për shumë objekte, vetëm nga 10.000 VND.

Çaj qumështi me para

Çaj qumështi me para

Një nga arsyet pse dyqani është i dashur nga shumë të rinj është se çaji i qumështit këtu është jashtëzakonisht i lirë dhe ka shumë mbushje tërheqëse. Studentët, si dhe punonjësit e zyrës, mos harroni të vini në Money për ta shijuar çajin e qumështit!

LEXO MË SHUMË: Bufe Da Nang dhe 20 vende për të ngrënë një shuplakë cilësore dhe të lirë

Çaj qumështi R&B Da Nang

 • Adresa: 105 Phan Chau Trinh, Phuoc Ninh, Hai Chau, Da Nang
 • Orari i hapjes dhe mbylljes: 8:00 – 22:00
 • Çmimi mesatar: 36,000 VND – 63,000 VND
 • Faqe fansash:
 • Numri i telefonit: 02363777788
 • Vlerësimi: 4.1/5

Shto një markë Çaj qumështi Da Nang shumë popullor me adhuruesit e çajit të qumështit, që është çaji me qumësht R&B. Kjo është një markë e famshme çaji qumështi, kështu që kur u shfaq në qytetin Da Nang, mori shumë vëmendje nga të rinjtë si dhe mori reagime pozitive.

Çaj me qumësht R&B

Çaj me qumësht R&B

R&B u ofron klientëve pije duke përdorur qumësht të freskët 100% të pastër dhe fruta të pastra. Menuja e barit është gjithashtu e larmishme me më shumë se 40 pije të ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni.

R&B Da Nang

R&B Da Nang

SUGJERON: Fusni shpejt në xhep 15 restorante të famshme të orizit të pulës Da Nang

Çaj me qumësht pambuku

Adresë:

 • 125 Dong Da
 • 123 Nguyen Thi Minh Khai
 • 840 Ton Duc Thang
 • 500 Nui Thanh
 • 38 Ham Tu
 • 302 Nguyen Hoang
 • Orari i hapjes: 8:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 12.000 – 70.000 VND
 • Faqe fansash:
 • Vlerësimi: 4.4/5

Sistemi i çajit me qumësht pambuku tërheq një numër të madh të rinjsh për ta shijuar me cilësi të mirë dhe çmim të përballueshëm.

Çaj me qumësht pambuku

Çaj me qumësht pambuku

Çaji i qumështit të pambukut Da Nang ka një shumëllojshmëri pijesh. Së bashku me këtë është një shumëllojshmëri e gjerë ushqimesh, të mjaftueshme për ju që të bisedoni me miqtë. Sidomos, perlat e familjes Bong janë mjaft të ëmbla, duke lënë një aromë të shijshme në majë të gjuhës. Edhe çmimi i dyqanit konsiderohet të jetë jashtëzakonisht i arsyeshëm, i përshtatshëm për shumë klientë.

Çaj qumështi Moc

Çaj qumështi Moc

Çaji me qumësht pambuku u jep klientëve një hapësirë ​​të thjeshtë, të përshtatshme dhe të ngushtë. Ka hapësira të brendshme dhe të jashtme. Në ambjentet e brendshme, ka edhe tavolina dhe karrige druri të klasit të lartë të rregulluar me delikatesë, duke krijuar një ndjenjë hapësire jashtëzakonisht të gjerë.

Në Bong ka gjithashtu një mur të dekoruar me vizatime për të krijuar një hapësirë ​​të freskët dhe dinamike.

Çaj qumështi Da Nang Moc

 • Adresa: 6 degë në të gjithë qytetin
 • 30 Thai Phien, Hai Chau District, City. Danang
 • 22 Tran Van Ky, Lien Chieu District, City. Danang
 • 75 Ngo Van So, Lien Chieu District, City. Danang
 • 87 Tu Mo, Cam Le District, City. Danang
 • 53 Nguyen Lam, Son Tra District, City. Danang
 • 155C Le Dinh Ly, Qarku Thanh Khe, Qyteti. Danang
 • Orari i hapjes: 8:00 – 22:00
 • Çmimi mesatar: 20,000 VND – 40,000 VND/pjatë
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.6/5

Për t’u shërbyer të rinjve që e duan çajin e qumështit Moc, degët e sistemit tani po mbulojnë të gjithë Da Nang.

Çaj qumështi në dyqanin Moc

Çaj qumështi në dyqanin Moc

Dyqani u ofron darkave një sërë pijesh të njohura si: çaj jeshil Thai, çaj i kuq Thai, çaj qumështi me çokollatë, etj. deri te pjata si qumësht i freskët me perla dhe sheqer të zi, të cilat janë jashtëzakonisht tërheqëse. Në veçanti, recetat e çajit të qumështit në dyqan janë të gjitha të bëra vetë, kështu që ato sigurojnë gjithmonë higjienën dhe sigurinë e ushqimit. Së bashku me këtë janë përbërësit me origjinë të qartë.

Pjata më e njohur në mesin e të rinjve në këtë vend është çaji i qumështit jeshil Thai me një shije të veçantë që nuk mund të gjendet askund tjetër. Përveç kësaj, stafi i shërbimit është gjithashtu shumë entuziast dhe miqësor me klientët.

Çaji me qumësht Tiger Sheqer Da Nang

 • Adresa: Nr. 150 Dong Da, Nr. 65 Phan Dang Luu, rrethi Hai Chau dhe shumë degë të tjera
 • Orari i hapjes: 10:30 – 22:00
 • Çmimi mesatar: 25,000 VND – 40,000 VND/pjatë
 • Numri i telefonit: 0354146960
 • Vlerësimi: 3.4/5

Nëse jeni adhurues i mbushjeve të ndryshme, nuk duhet ta humbisni patjetër këtë dyqan çaji qumështi. Me një theks të veçantë në pjatat e bëra nga lloje të ndryshme perlash, Tiger Sugar Da Nang është i dashur nga shumë të rinj. Çmimet në restorant janë gjithashtu mjaft të përshtatshme për shumicën e klientëve.

Çaji i qumështit me sheqer Tiger

Çaj qumështi me sheqer Tiger

Tiger Sugar është një markë çaji qumështi nga Tajvani, kështu që shija e çajit me qumësht ka cilësitë e veta unike, kryesisht duke favorizuar shijen më të ëmbël. Ata që duan ëmbëlsirat janë padyshim të impresionuar me këtë dyqan çaji qumështi.

KUJDES: Pranvera mbresëlënëse e kajsisë Da Nang me bukuri si një mëndafshi i ftohtë pjeshke

Çaji me qumësht Ong Tho

 • Adresa: degët 96 Trinh Cong Son, Le Dinh Ly,…
 • Orari i hapjes: 16:30 – 22:00
 • Çmimi mesatar: 20,000 VND – 30,000 VND/pjatë
 • Numri i telefonit: 0905545557
 • Vlerësimi: 4.2/5

Emri tjetër në listën e dyqaneve Çaj qumështi Da Nang markë padyshim e domosdoshme e çajit të qumështit Ong Tho. Ndryshe nga dyqanet e tjera të çajit të qumështit, çaji i qumështit Ong Tho ka një shije unike dhe shumë ushqime tërheqëse për darkat.

Çaji me qumësht Ong Tho

Çaji me qumësht Ong Tho

Kupa e çajit me qumësht të restorantit Ong Tho ka një shije shumë të pasur, e lehtë për t’u pirë, por çmimi është mjaft i përballueshëm. Prandaj, dyqani tërheq gjithmonë një numër të madh të rinjsh si dhe punonjës zyre. Menuja është gjithashtu shumë e larmishme me shumë pije të ndryshme.

Z. Tho Da Nang

Z. Tho Da Nang

Përveç kësaj, restoranti ka një hapësirë ​​të freskët. Edhe pse shpesh është i mbushur me njerëz, ai përsëri siguron hapësirë ​​të mjaftueshme për të punuar dhe për të biseduar për mysafirët.

LEXO MË SHUMË: Top 15 dyqanet e shijshme të bukës Da Nang janë padyshim të shijshme

Çaj që ka dalë

 • Adresa: Nr. 30 – 32 Hoang Hoa Tham/Nr. 159 Le Loi, Da Nang
 • Çmimi mesatar: 25,000 VND – 42,000 VND
 • Orari i hapjes: 08:00-22:00
 • Numri i telefonit: 02363752792
 • Vlerësimi: 4/5
Tham Khảo Thêm:  Cách đồng bộ hóa tệp SharePoint và Teams với OneDrive

Popping bën një përshtypje të fortë te klientët me dekorin perfekt nga ngjyrat tek dritat. Së bashku me këtë, ka pije kreative që kontribuojnë në markimin e dyqanit si dhe i bëjnë njerëzit ta vizitojnë shpesh.

Çaj që ka dalë

Çaj që ka dalë

Në menynë e restorantit, padyshim vlen të përmendet çaji jeshil i pjeshkës me shije të pastër, të përtypur, me majë reçeli mango, perla shumëngjyrëshe që bëjnë Da Thanh-in erë rinore.

Duke ardhur në Popping, jo vetëm mund të shijoni çaj qumështi, por edhe të kontrolloni çdo cep të dyqanit, sepse dekori këtu është shumë i përshtatshëm për një foto të bukur.

Çaj që po shpërthen Da Nang

Çaj që po kërcen

SUGJERON: Mësoni rreth çajit të xhensenit të ananasit Da Nang dhe 5 vendeve me reputacion për të blerë

Çaji me qumësht të gjatë Phuc

 • Adresa: 59-61 Nguyen Van Linh, Hai Chau, Da Nang
 • Çmimi mesatar: nga 35000 VND – 65000 VND
 • Orari i hapjes: 8:00 – 21:30
 • Numri i telefonit: 02871001968
 • Vlerësimi: 4.1/5

Në këtë listë nuk duhet humbur çaji i qumështit Phuc Long, i cili është një markë e njohur për të rinjtë. Së bashku me këtë është klasi dhe çmimi i shtrenjtë. Por në këmbim kur zgjedhin Phuc Long, klientët do të kenë ndjenjën e shijimit të shërbimeve më të mira dhe pijeve më të mira.

Phuc Long Da Nang

Phuc Long Da Nang

Restoranti Phuc Long në Da Nang është i dekoruar në një stil të ngrohtë me tone të thella. Hapësira mban erë kafeje, shumë e këndshme.

Sidomos stafi këtu është jashtëzakonisht entuziast dhe i lezetshëm. Së bashku me këtë, dizajni i paketimit të filxhanëve të çajit të qumështit Phuc Long është i thjeshtë, por miqësor me mjedisin. Për shkak të çmimit të lartë, ky është një vend i përshtatshëm për të mirëpritur partnerët e biznesit ose në raste të veçanta.

Çaji me qumësht të gjatë Phuc

Çaji me qumësht të gjatë Phuc

Epilogu

Ka shumë dyqane Çaj qumështi Da Nang E shijshme e shijshme për të folur për ta shijuar. Më lart, Diachiamthuc.vn ka përpiluar 10 dyqanet kryesore të çajit të qumështit që janë më të pëlqyera nga të rinjtë në Da Nang, në mënyrë që të mund të referoni dhe zgjidhni vetë një adresë që i përshtatet nevojave tuaja. Ju urojme te kaloni momente relaksi me filxhane te shijshem me qumesht Da Nang.

Pyetje të lidhura

Ku është i shijshëm çaji i qumështit Da Nang?

Çaji i qumështit Ong Tho, çaji i qumështit Koi, çaji i qumështit Gongcha, çaji i qumështit të bletës, çaji i qumështit të gjyshit, Phuc Long,…

A është e shtrenjtë kostoja e një filxhani çaji qumështi në Da Nang?

Në varësi të dyqanit, kjo kosto është gjithashtu e ndryshme, por në përgjithësi, kostoja e një filxhani çaji qumështi në Da Lat do të variojë nga 25,000 deri në 50,000 VND/filxhan.

Cilat janë disa dyqane të shijshme çaji qumështi në Da Nang me pamje të bukur?

Dyqanet e shijshme të çajit të qumështit në Da Nang pëlqehen nga shumë të rinj si: Çaji me Qumësht Gongcha, Çaji i Qumështit Tocotoco, Çaji me Qumësht R&B Da Nang, Çaji me Qumësht pambuku, Çaji me Qumësht Moc, etj.


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Gợi ý 10 quán trà sữa Đà Nẵng ngon, không gian check in đẹp . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Phải làm gì nếu trang web không tải

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *