Điểm danh Top 8 Món ngon Đức Trọng nhất định phải thử

Rate this post

Delikatesa Duc Trong Është diçka që patjetër duhet ta provoni kur udhëtoni këtu. Duc Trong – Lam Dong ka qenë prej kohësh një destinacion që tërheq shumë të rinj për shkak të atmosferës së tij të freskët dhe të lezetshme. Ose këtu ka vende për të kontrolluar, për të jetuar një jetë të bukur virtuale. Jo vetëm kaq, Duc Trong është gjithashtu shtëpia e shumë restoranteve të shijshme me aromën tipike të kësaj toke.

Delikatesa Duc Trong
Delikatesa Duc Trong

Nëse vini në Duc Trong, mos humbisni restorantet e shijshme dhe cilësore Diachiamthuc.vn këtë përmbledhje.

Restorantet më të mira, ushqimi më i mirë në Duc Trong

Nëse po pyesni veten për zgjedhjen e një destinacioni të përshtatshëm për veten tuaj, artikulli më poshtë Dichiamthuc.vn kemi përmbledhur restorantet më të denjë për t’u shijuar. .

Delikatesa Duc Trong
Delikatesa Duc Trong
Vendndodhja: Restorantet e shijshme në Duc Trong, Lam Dong shpesh janë të përqendruara në qendër të qytetit ose zona turistike
Specialiteti: Duc Trong, Lam Dong është shtëpia e shumë specialiteteve të shijshme si letra orizi i pjekur në skarë, banh beo, …
Stili i përpunimit: Pjatat e veçanta në Duc Trong përgatiten shpesh në një stil lokal, me një kombinim të erëzave dhe përbërësve vendas.
Çmimi: Çmimi i pjatave të specializuara në Duc Trong është relativisht i përballueshëm, duke filluar nga rreth 10,000 deri në 50,000 VND për racion.
Hapësirë: Shumë restorante në Duc Trong kanë një hapësirë ​​të thjeshtë, duke krijuar një ndjenjë komode, të afërt dhe miqësore. Shumë dyqane këtu kanë hapësirë ​​të jashtme, pamje të bukur, duke krijuar një hapësirë ​​relaksuese dhe të qetë

1. Lien Bin Hotpot – Ushqim deti i freskët Duc Trong

Lien Bin salcë peshku hotpot është një nga adresat Delikatesa Duc Trong Maja është e interesuar nga adhuruesit e ushqimit. Pjata kryesore e restorantit është tenxherja e nxehtë me salcë peshku. Falë shijes së tij të pasur dhe të shijshme, di edhe të qetësojë urinë e furishme të njerëzve. Hotpot me salcë peshku të përzier me karkaleca, peshk, kallamar… sa më i freskët, aq më i ëmbël tenxherja e nxehtë. Por kur bëhet fjalë për të ngrënë tenxhere të nxehtë, është e domosdoshme për perimet jeshile, apo jo? Në përgjithësi, në Lien Bin, kur bëhet fjalë për ushqimet e detit dhe perimet, është e vetëkuptueshme, gjithmonë të freskëta dhe duke garantuar sigurinë dhe higjienën ushqimore.

Restorant Lien Bin me ushqime deti të freskëta
Restorant Lien Bin me ushqime deti të freskëta

Në Lien Bin, mund të jeni të sigurt sepse kuzhina këtu është një tenxhere me induksion. Tenxherja e nxehtë ka një madhësi të madhe dhe të vogël në varësi të numrit të njerëzve që zgjidhni të jetë i arsyeshëm. Hotpoti i vogël këtu mjafton edhe për të ngrënë 2-3 persona, thuhet se është i vogël, por në fakt është afër madhësisë tjetër të madhe. Keni një pyetje kur shkoni në një restorant me tenxhere të nxehtë që ka vetëm tenxhere me salcë peshku? Jo, përveç kësaj, Lien Bin shërben edhe sallata dhe rolls pranverë që gjithashtu ia vlen të provohen.

Tenxhere e nxehtë me salcë peshku Lien Bin
Tenxhere e nxehtë me salcë peshku Lien Bin

Hapësira është e gjerë dhe shumë e pastër. Hapësira e hapur nuk ka një mur mbajtës, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për të ngrënë tenxhere të nxehtë, por nëse ngecni. Hani tenxhere të nxehtë duke shijuar flladin e freskët.

 • Adresa: 36 – 37 Hung Vuong, Lo Thanh Thanh, Distrikti Duc Trong, Lam Dong
 • Numri i telefonit 0993 737 475
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 100 000 VND
 • Vlerësimi: 4/5
Tham Khảo Thêm:  Cách loại bỏ vi-rút và phần mềm độc hại

2. Bufe No Ne Grilled 99k – Delikatesat Duc Trong janë të vështira për t’u humbur

Grilled Buffet 99k është një vend ku shijet e Duc Trong janë mjaft të njohura në Duc Trong. Çmimi prej 99 mijë është shumë i lirë për një seancë të plotë Barbecue me restorantin me shuplakë. Ushqimi është shumë i larmishëm, këtu mund të zgjidhni lirisht gatimet tuaja të preferuara.

Bufe No Ne Grilled 99k
Bufe No Ne Grilled 99k

Pjatat këtu janë të kalitura me erëza të pasura. Përbërësit e sapoimportuar sigurohen vazhdimisht në fazën e higjienës së ushqimit, duke u siguruar klientëve pjatat më të freskëta. Përveç pjatave të pjekura në skarë, restoranti ka edhe oriz të skuqur, petë të skuqura… Jam i sigurt që duke ardhur këtu do të keni një përvojë të shijshme dhe tërheqëse të ushqimit të pjekur në skarë.

No Ne restorant me shuplakë të pjekur në skarë
No Ne restorant me shuplakë të pjekur në skarë
 • Adresa: 02 Luong The Vinh, Lot 90, Lien Nghia, Duc Trong, Lam Dong.
 • Numri i telefonit: 0985 615 475
 • Orari i hapjes: 16:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 99.000 – 279.000 VND
 • Vlerësimi: 4/5

3. Pulë e pjekur në skarë me oriz lam – Delikatesat gjermane në ju duhet të kurseni

Pula e pjekur në skarë me oriz është një pjatë tipike e pakicave etnike. Megjithatë në ditët e sotme është më popullor me njerëzit. Është për shkak të mënyrës tajlandeze të gatimit, aromës delikate të orizit me tub bambu që njerëzit e duan gjithnjë e më shumë çdo ditë. Hani një herë, do ta mbani mend përgjithmonë, ejani në Duc Trong për të ngrënë oriz lam dhe pulë të pjekur në skarë.

Pulë e pjekur në skarë me oriz lam
Pulë e pjekur në skarë me oriz lam

Orizi lam zgjidhet nga orizi aromatik i gatuar në tuba bambuje. Provojeni dhe do të shihni një shije të ndryshme nga orizi i gatuar në tenxhere elektrike. Pulat e pjekura në skarë janë të gjitha pula me rreze të lirë, kështu që mishi është mishi dhe i fortë. Mishi është i ëmbël, i fortë, jo i shkrifët si pula industriale. Pula pas pjekjes ka një ngjyrë kafe të artë shumë që bie në sy, erëzat thithen në mënyrë të barabartë sepse është marinuar më parë. Pulë e pjekur në skarë e shërbyer me kastravec dhe gjethe laksa është e duhura.

Pulë e pjekur në skarë me oriz lam
Pulë e pjekur në skarë me oriz lam
 • Adresa: Zona e planifikimit Cho Dau Mot, Lien Nghia, Duc Trong, Lam Dong.
 • Numri i telefonit: 0937 805 555
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 350.000 – 500.000 VND/krerë
 • Vlerësimi: 43 5

4. Lan Phuc rrotulla të pjekura në skarë – Delikatesa Duc Trong

Rollat ​​e pjekura në skarë Lan Phuc njihen nga shumë njerëz dhe mendojnë se kjo është një nga pjatat më të shijshme të Duc Trong që ia vlen të shijohet. Shijoni ushqime të shijshme me një çmim të volitshëm. Kur të vini në Duc Trong, mos harroni të vizitoni rrotulla të shijshme të pjekura në skarë në Da Lat Lan Phuc.

Dyqan me rrotulla të pjekura në skarë Lan Phuc
Dyqan me rrotulla të pjekura në skarë Lan Phuc

Spring rolls janë pjekur në skarë në një ngjyrë të artë, aroma është magjepsëse. Rollat ​​e pjekura në skarë kur janë ende të nxehta hahen shumë mirë, të shoqëruara me perime jeshile, kastraveca, ushqime të tharta… jo të mërzitshme. Është e pamundur të hash role të pjekura në skarë pa salcë zhytjeje hyjnore, ajo ngre shijen e rrotullave të pjekura në skarë në majë të sipërme. Është e pamohueshme se sekreti i përgatitjes së salcës së shijshme të zhytjes së restorantit. Spring rolls, corn ram komplimentohen edhe nga shija e shijshme por edhe krokante.

Lan Phuc rrotulla të pjekura në skarë
Lan Phuc rrotulla të pjekura në skarë
 • Adresa: 157 No Trang Long, Ward 12, Duc Trong, Lam Dong
 • Numri i telefonit: 0263 3812 939
 • Orari i hapjes: 09:00 – 21:00
 • Çmimi: 8000 VND – 40000 VND
 • Vlerësimi: 5/5
Tham Khảo Thêm:  Cách sửa máy chơi game Sony PS5 bị hỏng hoặc bị khóa

5. Kuzhina e restorantit me vodka

Kuzhina e vodkës – ku mund të shijoni Delikatesa Duc Trong që pak vende e kanë. Me një menu të larmishme, një shtrirje unike të pjatave, ky vend është i interesuar nga shumë darkues. Pjatat e famshme për t’u përmendur janë mishi i qengjit në tepsi, pula në tepsi, ushqimet e detit në tabaka… gjithmonë gati për t’u shijuar. Dyqani përditëson gjithmonë tendencat e reja, por megjithatë ruan shijen tradicionale.

Kuzhina e restorantit me vodka
Kuzhina e restorantit me vodka

Duke dëgjuar emrin e restorantit më bëri të dëshiroja të vija këtu me miqtë e mi për të pirë disa pije. Bari është gjithmonë në dispozicion për t’u shijuar. Duhet përmendur disa lloje të verës që janë orizi i shijshëm ngjitës verior që gatuhet në shtëpi. Eja këtu të pish disa gota verë me ushqimet e restorantit, nuk ka asgjë më të mirë, miku im.

Kuzhina vodka në restorantin e virtyteve
Kuzhina vodka në restorantin e Duc Trong
 • Adresa: 26 Nguyen Cong Tru, Lot 90, Lien Nghia, Truc Trong, Lam Dong.
 • Numri i telefonit: 0976 349 329
 • Orari i hapjes: 09:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 79.000 VND – 349.000 VND
 • Vlerësimi: 44 5

6. Top BBQ

Top BBQ – vendi për të ndaluar për shumë darkues që kanë qenë në Da Lat. Sepse shija këtu i bën njerëzit të vështirë të harrohen. Nëse dikur keni shijuar Barbecue këtu, duhet të jeni ndjerë të kënaqur. Nga hapësira e sjellshme deri tek shërbimi i mirë, ky vend dëshiron t’u sjellë klientëve gjithmonë gatime që plotësojnë të gjitha kriteret.

Top BBQ Duc Trong
Top BBQ Duc Trong

Lopët janë të importuara nga SHBA dhe Australia. Duke ngrënë brenda, do të ndjeni ëmbëlsinë nga mishi i përzier me erëzat dhe salcat e specializuara të restorantit. Përveç kësaj, restoranti ju shërben edhe pjata me tenxhere të nxehtë. Ky vend është i përshtatshëm edhe për festa komode, me rezervime tavoline ditëlindjesh.

Restoranti më i mirë për BBQ
Restoranti më i mirë për BBQ
 • Adresa: 89 Le Hong Phong, Lien Nghia, Duc Trong, Lam Dong
 • Numri i telefonit: 0766 925 678
 • Orari i hapjes: 10:30 – 22:30
 • Çmimi referencë: 230 000 VND
 • Vlerësimi: 42 5

7. Bich vermicelli

Bun rieu Bich është një vend i përshtatshëm për t’u vizituar për drekë dhe darkë. Nëse keni mundësinë të udhëtoni në Da Lat, gjatë rrugës për në ose nga aeroporti Lien Khuong, mos harroni të ndaleni tek kjo supë e shijshme me petë në Duc Trong.

Tham Khảo Thêm:  Cách sửa lỗi "Rất tiếc, chúng tôi không thể cập nhật ảnh hồ sơ của bạn" trên Instagram
Duc Trong vermicelli vermicelli
Supë me petë Duc Trong

Përshtypja e parë për këtë restorant vermicelli është se gaforrja është shumë e pasur, e artë por e pasur. Supa është e pastër, natyralisht e ëmbël, por shtimi i më shumë perimeve është më i lehtë për t’u ngrënë. Perimet e freskëta duhet të zhyten në lëngun e vermiçelit, i cili është shumë i këndshëm. Një pjatë freskuese dhe ushqyese.

Bich vermicelli
Bich vermicelli
 • Adresa: 369 Thong Nhat, Lien Nghia, Duc Trong, Lam Dong
 • Numri i telefonit: 0984 430 146
 • Orari i hapjes: 11:00 – 20:00
 • Çmimi referencë: 30 000 VND – 35 000 VND
 • Vlerësimi: 42 5


8. Petë të mundshme të rosës Hung Ky

Petë e mundshme e rosës Hung Ky me stil kinez, është një restorant i famshëm i shijshëm me petë rosash në Duc Trong. Në mesditë restoranti është më i mbushur me njerëz, megjithëse është i mbushur me njerëz, shërbimi është shumë i shpejtë, mjaft i kënaqshëm. Kjo është një nga shijet e Duc Trong që duhet ta ruani për veten tuaj!

Dyqan i mundshëm i petëve të rosës Hung Ky
Dyqan i mundshëm i petëve të rosës Hung Ky

Vetëm duke kaluar pranë dyqanit, ndjen aromën e ëmbël, duke ju bërë të ndaloni pikërisht në dyqan. Shijimi në restorant do të ndjejë drejtpërdrejt ndryshimin e shijes. Tasi me petë këtu është jashtëzakonisht cilësor. Rosë me lëkurë krokante, ka pjatën e saj për rosë. Shtoni më shumë perime me gjethe jeshile. Përveç kësaj, rosa me kërpudha shiitake dhe barishte kineze është gjithashtu shumë e shijshme. Petët janë të vështira për t’u ngrënë, supa është e pasur. Ngrënia e një tasi me këtë rosë cilësore është e garantuar të jetë plot deri në pasdite.

Petë rosash Hung Ky me potencial Duc Trong
Petë Hung Ky Duc Trong Duck
 • Adresa: 259 Thong Nhat, Lien Nghia, Duc Trong, Lam Dong.
 • Numri i telefonit: 0902 347 933
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 75 000 VND
 • Orari i hapjes: 8:00 – 22:00
 • Vlerësimi: 44 5

konkludoni

Këtu janë disa restorante Delikatesa Duc Trong cilësia nga materialet tek shërbimet që kemi përpiluar në Diachiamthuc.vn. Shpresojmë që ky artikull të jetë i dobishëm për udhëtimin tuaj të ardhshëm. Nëse keni ndonjë pyetje apo sugjerim, na kontaktoni përmes linjës telefonike 02632 703 789 ose lini një koment poshtë këtij artikulli!

Diachiamthuc.vn, çfarë duhet të hani kur të vini në Duc Trong?

Duc Trong ka shumë pjata të shijshme, në varësi të shijes tuaj, ju mund të zgjidhni pjatat e duhura për veten tuaj. Ju sugjerojmë gatimet e mëposhtme: Tenxhere e nxehtë me salcë peshku, shuplakë e pjekur në skarë, springrolls të pjekur në skarë, …

A është i shtrenjtë ushqimi në Duc Trong?

Në varësi të pjatave do të ketë çmime të ndryshme. Për gatimet me petë, çmimi do të variojë nga 20,000 VND – 70,000 VND; Rolet e pranverës në skarë kanë një çmim mesatar prej 40,000 VND/servicioni; Bufeja e pjekur në skarë ka një çmim mesatar prej 300,000 VND/servicioni;…

Për grupe miqsh, grupe të mëdha njerëzish, ku duhet të shkoni, Diachiamthuc.vn?

Për grupe të mëdha, ju sugjerojmë disa nga adresat e mëposhtme: Top BBQ, Restorant Vodka, Buffet Grill 99k,…


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Điểm danh Top 8 Món ngon Đức Trọng nhất định phải thử . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách loại bỏ vi-rút và phần mềm độc hại

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *