Điểm danh 10 quán cơm trưa văn phòng quận 3 ngon, quá xá rẻ

Rate this post

Dreka e zyrës në rrethin 3 – Vitet e fundit, dreka në zyrë është bërë një nga shërbimet e preferuara të darkuesve të Saigonit. Duke ndjekur trendin e zhvillimit, lindin gjithnjë e më shumë restorante zyrash, duke siguruar cilësi Delikatesat e Saigonit Ky, ushqim i mirë për të gjithë klientët.

Dreka e zyrës në rrethin 3

Dreka e zyrës në rrethin 3

Në këtë postim Diachiamthuc.vn Do t’ju dërgojë restorantet më të mira Dreka e zyrës në rrethin 3 e shijshme, prestigjioze, cilësore që nuk duhet të humbisni. Le të ndjekim artikullin së bashku!

Dyqanet kryesore të drekës së zyrës në Distriktin 3 janë të gjitha të shijshme

Dreka në zyrë është një nga shërbimet e preferuara të darkuesve të Saigonit. Duke e kapur këtë prirje, lindën shumë restorante orizi në zyrë, për të siguruar cilësinë dhe ushqimin më të mirë për të gjithë klientët.

Dyqanet kryesore të drekës së zyrës në Distriktin 3 janë të gjitha të shijshme

Dyqanet kryesore të drekës së zyrës në Distriktin 3 janë të gjitha të shijshme

KUJDES: KUJDES Dyqanet me ushqime të mira #16 në Distriktin 3 janë të lira, por të shijshme!

Restorant Rruga Kopshti

 • Adresa: 213 Bis Nam Ky Khoi Nghia, Ward 7, District 3
 • Orari i hapjes: 07:00 – 22:30
 • Çmimi referencë: 60.000 VND – 250.000 VND
 • Vlerësimi: 4.2/5

Ky është një bar drekë zyre i projektuar në një stil klasik, tërheqës me një hapësirë ​​të qetë dhe të këndshme. Ky vend shërben jo vetëm mëngjes dhe darkë, por shërben edhe drekë në zyrë për darkuesit në nevojë.

Restorant Rruga Kopshti

Restorant Rruga Kopshti

Menuja e larmishme dhe e pasur përpunohet në shumë stile të ndryshme për të bërë përshtypje dhe kënaqur klientët. Çmimi i çdo pjate do të varet nga zgjedhja e klientit, por shumica e tyre janë të përballueshme dhe më të lira se pjatat aziatike dhe evropiane sipas bazës së përbashkët.

LEXO MË SHUMË: Top 15 restorantet që ofrojnë ushqimin më të mirë dhe më të shpejtë në Distriktin 3

Oriz i thyer “Tran Quy Cap”.

Orizi i thyer Tran Quy Cap është një nga dyqanet shumë të famshme të drekës së zyrës në Distriktin 3 që pëlqehet nga shumë klientë. Ka një hapësirë ​​të bollshme, të ajrosur, e dekoruar mjeshtërisht dhe e pastër.

Oriz i thyer

Oriz i thyer “Tran Quy Cap”.

Menuja është e larmishme, e pasur dhe e përgatitur sipas recetës ekskluzive të restorantit, ndaj shija është jashtëzakonisht unike dhe e shijshme. Orizi i thyer me brinjë është pjata më e njohur me copa të mëdha brinjësh që marinohen, piqen në skarë dhe gatuhen derisa pjesa e jashtme të marrë ngjyrë të artë dhe brenda është e ëmbël dhe aromatik. Shumica e pjatave me oriz të thyer këtu janë të përballueshme dhe të shijshme, kështu që numri i klientëve është gjithmonë i mbushur me njerëz.

 • Adresa: 260 Vo Van Tan, Ward 5, District 3, Ho Chi Minh City
 • Çmimi referencë: 20 000 VND – 40 000 VND
 • Orari i hapjes: 10:00 – 21:00
 • Numri i telefonit: 02838394659
 • Vlerësimi: 4/5

Kafe tjetër për drekë në zyrë

Ky është një lokal goxha i famshëm drekë zyrash në Distriktin 3 që pëlqehet nga shumë njerëz. Menuja është e larmishme dhe e pasur, nga pjatat e ziera deri te ato të ziera, të ziera dhe të skuqura, të cilat të gjitha kanë shije të shijshme dhe kanë gjurmët e tyre. Një vakt me oriz këtu do të jetë plot me pjata të shijshme, perime, supa deri tek ëmbëlsirat. Të gjitha janë të përgatitura në mënyrë të shijshme, të pasura dhe të dekoruara me ngjyra harmonike, shije të shijshme dhe çmime të arsyeshme.

Kafe tjetër për drekë në zyrë

Kafe tjetër për drekë në zyrë

Hapësira është e dizajnuar në mënyrë elegante, e ajrosur, e rregullt dhe e pastër. Restoranti përdor tavolina dhe karrige me tone të lehta për t’u dhënë klientëve ndjenjën më të rehatshme dhe të këndshme. Megjithëse restoranti është gjithmonë i mbushur me njerëz, shërbimi është jashtëzakonisht i shpejtë dhe nuk i mban klientët të presin shumë gjatë. Restoranti ka gjithashtu një shërbim të përshtatshëm dërgese për klientët që nuk vijnë për të ngrënë direkt në restorant.

 • Adresa: 205/14 Cach Mang Thang Tam, Ward 4, District 3, Ho Chi Minh City
 • Çmimi referencë: 30.000 VND – 75.000 VND
 • Orari i hapjes: 7:00 – 21:00
 • Numri i telefonit: 0909115043
 • Vlerësimi: 4.2/5

LEXO MË SHUMË: Shpëtoni menjëherë 20 kafene në Distriktin 1 që shkaktojnë ethe për shkak të hapësirës së tyre super të bukur

Tenxhere me oriz Saigon

Tenxherja e orizit Saigon është një vend i preferuar për drekë për shumë njerëz. Ekziston një ekip kuzhinierësh me përvojë që do ta transformojnë tenxheren me oriz në një pjatë të ëmbël të shijshme, tërheqëse që mund të kënaqë të gjithë mysafirët më kërkues. Hapësira e restorantit nuk është shumë e madhe, por është e rregulluar mjaft mjeshtërisht dhe pastër. Të gjitha pjatat këtu përgatiten të shijshme, tërheqëse, të përshtatshme për shijen e darkës.

Tenxhere me oriz Saigon

Tenxhere me oriz Saigon

Menuja në restorant është mjaft e larmishme dhe e pasur me shumë pjata të ndryshme si peshk i zier me piper, peshk i zier, mish i zier, mish derri i zier, perime të ziera, supë me perime… Përveç drekës, restoranti shërben edhe mëngjesin me shumë Hani si petë, pho por shije të shijshme dhe tërheqëse. Stafi është entuziast, i vëmendshëm, i shpejtë, gjithmonë mikpritës dhe i lumtur për të mirëpritur klientët.

 • Adresa: 27 Tu Xuong, Ward 7, District 3, Ho Chi Minh City
 • Çmimi referencë: 50 000 VND – 200 000 VND
 • Orari i hapjes: 6:00 – 22:30
 • Numri i telefonit: 0901301808
 • Vlerësimi: 3.9/5

Orizi i bërë në shtëpi i Muoi Khot

Ky restorant orizi ka një stil unik kulinarie që ndërthur harmoninë e kuzhinës së Saigonit dhe kuzhinës qendrore. Ky restorant është gjithmonë i mbushur me klientë për shkak të shijes dhe atraktivitetit të çdo pjate, dhe gjithashtu sepse pronari këtu është komediani i famshëm Truong Giang i cili është i dashur nga audienca të panumërta.

Orizi i bërë në shtëpi i Muoi Khot

Orizi i bërë në shtëpi i Muoi Khot

Menuja është mjaft e larmishme me shumë pjata autentike Quang si petët Quang, petët e viçit, salcën e erëzave, salcën e patëllxhanëve turshi, etj. Çdo pjatë u jep klientëve një shije të guximshme dhe të paharrueshme. Përveç shijes së mrekullueshme, çdo pjatë është e dekoruar bukur në gota klasike, pjata, shkopinj bambuje, lugë druri që janë shumë të thjeshta dhe të afërta. Edhe pse çmimi është pak më i lartë se ai i zakonshëm, cilësia e ushqimit këtu vlerësohet shumë nga shumë klientë.

 • Adresa: 27 Tran Quoc Thao, Ward 6, District 3, Ho Chi Minh City
 • Çmimi referencë: 60.000 VND – 350.000 VND
 • Orari i hapjes: 8:00 – 22:00
 • Numri i telefonit: 0901202727
 • Vlerësimi: 3.9/5

Dyqan Oriz – Kafe me lule

Ky restorant ka një dizajn klasik të Saigonit të vjetër. Duke ardhur këtu, vizitorët do të ndihen sikur të vijnë në një Hoi An në miniaturë në Long Saigon. Hapësira tërheqëse dhe mbresëlënëse është gjithashtu ajo që i bën klientët të emocionohen kur vijnë këtu.

Dyqan Oriz - Kafe me lule

Dyqan Oriz – Kafe me lule

I gjithë ushqimi i përpunuar nga restoranti është i importuar nga Quang Nam, kështu që origjina është shumë e garantuar dhe shija është në përputhje me standardet rajonale. Ka një menu mjaft të larmishme me shumë pjata të veçanta si: petë Quang, midhje me letër orizi, oriz pule Tam Ky, sallatë me jackfruit, vermiçeli me erëza, mish i zier me letër orizi, …

 • Adresa: 19 Huynh Tinh Cua, Ward 8, District 3, Ho Chi Minh City
 • Çmimi referencë: 50.000 VND – 250.000 VND
 • Orari i hapjes: 7:00 – 23:00
 • Numri i telefonit: 0933112126
 • Vlerësimi: 4/5

SUGJERON: XUOT XOA me 28 dyqanet e drekës super cilësore në Distriktin 1 (HCMC)!

Rruga e spagetit

Ky dyqan drekë zyre me stil italian është jashtëzakonisht i popullarizuar në Distriktin 3. Kjo do të jetë zgjidhja perfekte për ata që duan të ndryshojnë drekën e tyre. E veçanta këtu është se ka pjata cilësore dhe tërheqëse që prezantohen bukur me shije të shijshme dhe delikate. Përbërësit zgjidhen me kujdes dhe pastrohen përpara se të përpunohen në pjata standarde italiane.

Rruga e spagetit

Rruga e spagetit

Menuja këtu është mjaft e larmishme dhe e pasur me shumë pjata të shijshme si: Oyster Bar (goca të freskëta të servirura me 3 salca speciale), Baby Octopus (oktapod i pjekur në skarë i shërbyer me sallam spanjoll), Gamberi Melon (karkaleca tigër të skuqur të shërbyer me pjepër), Parma. Pjepër (kofshët e derrit të kripur të stilit spanjoll të servirura me pjepër)… Për klientët që pëlqejnë ushqimin e shëndetshëm, duhet të provoni Sallatën me Karkaleca Caprese të bërë nga përbërësit më të freskët.

 • Adresa: 225/9 Nguyen Dinh Chieu, Ward 5, District 3, Ho Chi Minh City
 • Çmimi referencë: 60.000 VND – 250.000 VND
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Numri i telefonit: 0358390839
 • Vlerësimi: 4.2/5

SUGJERON: Hidhini një sy 15 restoranteve të famshme të shijshme vegjetariane në Distriktin 1 që duhen vizituar

Dreka në kafene Van Xuan

 • Adresa: 76 Nguyen Thi Minh Khai, Ward 6, District 3
 • Çmimi referencë: 60.000 VND – 250.000 VND
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Ky vend është i përshtatshëm për kafene dhe dreka në zyrë për darka. Përveç shijimit të pjatave të shijshme dhe tërheqëse të drekës. Përgatitur nga duart e zota të kuzhinierëve. Më pas, darkuesit mund të shijojnë edhe filxhanë të shkëlqyer kafeje në kafene.

Dreka në kafenenë Van Xuan

Dreka në kafene Van Xuan

Menuja është e larmishme në mënyrë që darkuesit të kenë më shumë zgjedhje. Çdo porcion orizi do të jetë plot me pjata të shijshme, perime, supa dhe ëmbëlsira. Restoranti vlerësohet me një hapësirë ​​të bollshme, të ajrosur, të rregullt dhe të pastër. Stafi është miqësor, i vëmendshëm dhe jashtëzakonisht i shpejtë.

Tham Khảo Thêm:  Các công cụ theo dõi lượt truy cập gần đây của Snapchat tốt nhất

Një Nam Quan

Ky është një restorant dreke që zotëron një menu mjaft të larmishme me më shumë se 80 specialitete të shijshme dhe tërheqëse qendrore. Dyqani merr kriteret SHKELQYER – I SHMËLQYR – I PASTER për t’i shërbyer klientëve. Pjatat këtu janë të shijshme, tërheqëse dhe të dekoruara bukur. Hapësira e restorantit është e dizajnuar në mënyrë luksoze, komode, pranë tipareve idilike të fshatit vietnamez.

Një Nam Quan

Një Nam Quan

Pas shumë vitesh funksionimi dhe gjithashtu shumë dyqane për drekë zyrash kanë lindur. Ky restorant ruan ende markën e tij dhe është i dashur nga klientët. Menuja është e larmishme me shumë pjata. Të tilla si: rosë e pjekur në skarë, mish viçi i pjekur në gur, mish viçi me salcë piper jeshil, ushqim deti të pjekur në skarë, perime të skuqura etj. Të gjitha lënë një përshtypje të thellë në zemrat e klientëve.

 • Adresa: 51B Tu Xuong, Ward 7, District 3, Ho Chi Minh City
 • Çmimi referencë: 50 000 VND – 500 000 VND
 • Orari i hapjes: 11:00 – 23:00
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4.1/5

LEXO MË SHUMË: HINT #20 Restorante të shijshme në rrethin 1 – TP. HCM DUHET TË JENI MË MIRI

Oriz pule Shangai

Shanghai Chicken Rice është një nga restorantet me ushqime të shijshme dhe tërheqëse kineze që pëlqehet nga shumë njerëz në Distriktin 3. Menuja është e larmishme dhe e pasur me shumë pjata të ndryshme që darkuesit të kenë shumë zgjedhje.Zgjidhni më shumë opsione si: Oriz pule Shangai , tenxhere e nxehtë me salmon, vermiçeli peshku, oriz i skuqur Pulë e pjekur, rosë e Pekinit, char siu mish derri i pjekur, oriz i skuqur i pulës së pjekur etj.

Oriz pule Shangai

Oriz pule Shangai

Pjata që bën markën e restorantit është pula e Shangait. Orizi i pulës është gatuar plotësisht me lëng pule. Prandaj, është jashtëzakonisht fleksibël, i yndyrshëm dhe aromatik. Klientët mund të zgjedhin oriz pule të zier ose oriz pule të pjekur në varësi të preferencave të tyre.

 • Adresa: 21 Vo Van Tan, Ward 6, District 3, Ho Chi Minh City
 • Çmimi referencë: 50.000 VND – 500.000 VND
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:30
 • Numri i telefonit: 19000091
 • Vlerësimi: 4.1/5

Epilogu

Në këtë artikull, Diachiamthuc.vn ju prezantoi. Restorantet më të mira Dreka e zyrës në rrethin 3 e shijshme, tërheqëse. Që nuk duhet të humbisni. Shpresojmë që informacioni i mësipërm do t’ju ndihmojë të zgjidhni. Një vend i shijshëm drekë që i përshtatet shijes tuaj. Ju uroj të keni ushqime të shijshme dhe përvoja sa më të këndshme.

Pyetje të lidhura

Cili është çmimi për një drekë zyre në Distriktin 3?

Çmimi referencë: 30,000 VND – 75,000 VND!

A janë të lehta për t’u gjetur adresat e dyqaneve sipër artikullit?

Ne kemi dhënë adresën e detajuar të secilit vend në artikull që ju të ndiqni dhe të lëvizni. Informacion për ju!

Bare drekë zyre me shërbim transporti?

Restorant Garden Street, Oriz i thyer Tran Quy Cap, Kafeneja e drekës së zyrës tjetër, Oriz Saigon, oriz Muoi Kho, Dyqani i orizit – kafe Hoa Giay, Rruga e spagetit, An Nam Quan, Dreka në kafenenë Van Xuan, Oriz pule Shanghai,..


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Điểm danh 10 quán cơm trưa văn phòng quận 3 ngon, quá xá rẻ . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Hướng dẫn chơi và nuôi thú cưng nhanh nhất

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *