Bỏ túi top 11 quán nhậu quận 10 chill chill, menu mồi bén

Rate this post

Pub i rrethit 10 – Pas një dite të lodhshme pune ose një fundjave, dëshironi të rrini me miqtë, por nuk e dini se cilat pijetore janë të ndryshme Delikatesat e SaigonitNëse jeni i famshëm, ju lutemi referojuni këtij artikulli të Diachiamthuc.vn menjëherë.

Pub i rrethit 10

Pub i rrethit 10

Sot, Diachiamthuc.vn Shkruani këtë artikull për t’ju prezantuar restorantet më të shijshme dhe me reputacion në Distriktin 10.

Pub-et kryesore në Distriktin 10 duhet të takohen me miqtë një herë

Këtu është një listë e top Pub i rrethit 10 Të famshmet që Diachiamthuc.vn ka përpiluar dhe dëshiron t’ju dërgojë për referencën tuaj. Tani le të shkojmë të eksplorojmë.

Pub-et kryesore në Distriktin 10 duhet të takohen me miqtë një herë

Pub-et kryesore në Distriktin 10 duhet të takohen me miqtë një herë

Vendndodhja Distrikti 10 ka shumë pijetore të njohura, të shpërndara në mënyrë të larmishme në të gjithë zonën
Çmimi Çmimet e lokaleve në Distriktin 10 janë zakonisht të përballueshme dhe shumica e tyre kanë për qëllim klientët vendas
Orë pune Zakonisht dyqanet do të jenë të hapura nga ora 17:00 deri në orën 22:00 ose deri sa të largohet klienti i fundit.
Hapësirë Hapësira është e larmishme, nga një restorant i vogël dhe komod në një restorant të gjerë dhe luksoz
Vlerësoni: Këto bare shpesh vlerësohen për cilësinë e ushqimit, shijen, hapësirën dhe shërbimin

KUJDES: Baret më të mira #27 të fundit për ekipet e pijeve në Saigon

Dyqan birre 324

Duke iu referuar lokaleve në Distriktin 10, i pari që përmendet është dyqani i birrës 324. Vetëm duke dëgjuar emrin e lokalit, tashmë e ndjen se sa e shijshme është birra këtu! Birra e mirë është padyshim e domosdoshme për “karrem” të shijshëm si: sallatë mango me tre aspekte qumështi, proshutë në një ditë me diell, brinjë xhenxhefili teriyaki, loot Spring rolls, etj. Hapësira e restorantit është gjithashtu jashtëzakonisht e gjerë, kështu që eksperienca është jashtëzakonisht komode. Hej djema.

Dyqani i birrës 324 rrethi 10

Dyqani i birrës 324 rrethi 10

 • Adresa: 324 Dien Bien Phu – Ward 11 – District 10
 • Orari i hapjes: 7:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 30 000 VND – 250 000 VND
 • Numri i telefonit: 028 3839 0054
 • Vlerësimi: 4/5

Kopshti i Dhisë së Artë Bac Hai 1

Vendndodhja jonë tjetër e pijetores është kopshti i dhisë së artë Bac Hai. Ky është një nga pijet në Distriktin 10 të besuar nga shumë burra. Sepse dyqani ka një hapësirë ​​të bollshme, komode, shumë pjata dhe birrë të ftohtë. Duhet përmendur disa shije jashtëzakonisht tërheqëse në restorant si: mish dhie i pjekur në skarë, tenxhere e nxehtë dhie, mish dhie e grirë, sallatë dhie në stilin tajlandez, …

Bac Hai Golden Goat Garden 1 District 10

Bac Hai Golden Goat Garden 1 District 10

 • Adresa: GB5 That Son – Bac Hai Residence – District 10
 • Orari i hapjes: 12:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 150.000 VND – 250.000 VND
 • Numri i telefonit: 090 866 55 77
 • Vlerësimi: 3.8/5
Tham Khảo Thêm:  Cách cập nhật phần mềm thiết bị trên Echo Buds

Dyqan Pemësh Tamarind

Nëse doni një pije “të shijshme”, duhet të shkoni në dyqanin e pemës së tamarindës në Distriktin 10, miq! Dyqani ndodhet në një rrugicë të vogël që është e vështirë për t’u gjetur, por padyshim që do t’ju bëjë të kënaqur që nga cilësia e ushqimit deri tek shija e birrës. Restoranti ka shumë pjata të shijshme, por herën e parë që vini në restorant, duhet të provoni patjetër mishin e pjekur në skarë në prush, është i shijshëm!

Distrikti i restorantit Cay Ta 10

Distrikti i restorantit Cay Ta 10

 • Adresa: 18 Nguyen Lam, Ward 6, District 10, Ho Chi Minh City
 • Orari i hapjes: 17:00 – 21:30
 • Çmimi referencë: 000 VND – 165 000 VND
 • Numri i telefonit: 094 233 89 09
 • Vlerësimi: 3.9/5

LEXO MË SHUMË: Top #20 Pub Pham Van Dong – TP. HCM Super ftohtë në fundjavë

Shtetet e Bashkuara të Paqes

Ky është një nga lokalet në Distriktin 10 që ka shumë ushqime të shijshme, birrë të shijshme të ftohtë, hapësirë ​​të pastër dhe komode, por çmimi është jashtëzakonisht i përballueshëm. Le t’i hedhim një vështrim të shpejtë menysë së restorantit: roti chom zviceran, perime të ziera me petë të ziera, oriz i skuqur me ushqim deti, tenxhere me ushqim deti, tenxhere e nxehtë tajlandeze, etj. Stafi i shërbimit të restorantit është jashtëzakonisht i lezetshëm dhe entuziast, dhe i vëmendshëm.

Ky Hoa Quan District 10

Ky Hoa Quan District 10

 • Adresa: 16 E. Le Hong Phong, Ward 12, District 10, Ho Chi Minh City
 • Orari i hapjes: 14:00 – 22:30
 • Çmimi referencë: 50,000 VND – 150,000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

Fshati jugor i skarës

Një pijetore për djemtë që duan “karremin e pjekur në skarë”. Southern Grill Village ka një hapësirë ​​të madhe, të rehatshme, të ajrosur dhe pjata të freskëta, të pastra, të pjekura në skarë. Menuja ka më shumë se 100 pjata të ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni. Me një shef me përvojë shumëvjeçare, drejtimi i shijes me siguri do t’ju bëjë të kënaqur.

Southern Grilling Village District 10

Southern Grilling Village District 10

 • Adresa: 302A To Hien Thanh, Ward 15, District 10, Ho Chi Minh City
 • Orari i hapjes: 10:00 – 23:30
 • Çmimi referencë: 50.000 VND – 165.000 VND
 • Numri i telefonit: 028 3862 2569
 • Vlerësimi: 4.2/5

Restorant Le La – Shtylla elektrike

Ky është një nga pijet e njohura në Distriktin 10 që është i popullarizuar me shumë darka. Restoranti është i njohur, por jashtëzakonisht i fokusuar në hapësirën, cilësinë e ushqimit dhe shërbimin. Menuja është jashtëzakonisht e larmishme me pjata tërheqëse si: karkaleca në avull, peshk i pjekur në skarë, molusqe në avull dhe ushqime të tjera të freskëta deti. Të gjithë përbërësit janë jashtëzakonisht të freskët, kështu që mund të jeni të sigurt.

Restorant Le La - Shtylla e energjisë në lagjen 10

Restorant Le La – Shtylla e energjisë në lagjen 10

 • Adresa: 283/6 Cach Mang Thang Tam, Ward 12, District 10, Ho Chi Minh City
 • Orari i hapjes: 16:00 – 01:00
 • Çmimi referencë: 50.000 VND – 330.000 VND
 • Numri i telefonit: 093 870 26 43
 • Vlerësimi: 3.9/5

Shtylla elektrike e kuzhinës

Dien Kitchen është një nga pub-et që ju sjell gatime unike nga kuzhina aziatike – evropiane. Hapësira e restorantit është jashtëzakonisht e gjerë, komode dhe e pastër, kështu që grupet e mëdha nuk shqetësohen kurrë. Një nga pjatat më të spikatura në restorant që duhet të përjetoni patjetër është palca e viçit të pjekur. Restoranti ka një menu shumë të larmishme të pjatave të shijshme, kështu që ju jeni të llastuar për zgjedhjen.

Shtylla e energjisë e kuzhinës në lagjen 10

Shtylla e energjisë e kuzhinës në lagjen 10

 • Adresa: Nr. 1 Dong Nai – Reparti 15 – Distrikti 10
 • Orari i hapjes: 09:00 – 00:00
 • Çmimi referencë: 100.000 VND – 330.000 VND
 • Numri i telefonit: 096 501 01 01
 • Vlerësimi: 4.2/5

Restorant ushqim deti Phi Pho Bien

Një Pub i rrethit 10 Për njerëzit që duan ushqim deti! Restoranti i ushqimeve të detit Phi Pho Bien ka shumë lloje të ndryshme ushqimesh deti të freskëta të disponueshme në rezervuar për t’ju shërbyer. Menuja e restorantit është jashtëzakonisht e larmishme me ushqime deti si: karkaleca të papërpunuara Vo Tac Thien, oriz i skuqur me peshk të kripur, oktapod i pjekur në skarë me kripë dhe piper, iriq deti etj.

Distrikti i restoranteve të detit Phi Pho Bien 10

Distrikti i restoranteve të detit Phi Pho Bien 10

 • Adresa: Extended Near Dong Ho And, 16A Đ. Le Hong Phong, Ward 12, District 10, Ho Chi Minh City
 • Orari i hapjes: 10:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 50.000 VND – 330.000 VND
 • Numri i telefonit: 028 3862 0081
 • Vlerësimi: 4/5

LEXO MË SHUMË: TOP #10 Restoranti i shijshëm i mëngjesit në Distriktin 10 (HCMC)

Bandat

The Gangs është një pijetore me një hapësirë ​​jashtëzakonisht luksoze në natyrë, natyrisht, brenda. Shija e ushqimit të restorantit është shumë e veçantë, e shijshme dhe e disponueshme vetëm këtu. Menuja e restorantit është jashtëzakonisht e larmishme si: kallamar i pjekur në skarë, tofu me petë, proshutë me bar limoni, etj. Stafi i restorantit është jashtëzakonisht entuziast dhe i lezetshëm.

Bandat e zjarrit

Bandat e zjarrit

 • Adresa: 179 Cao Thang Extension – Ward 12 – District 10
 • Orari i hapjes: 11:00 – 00:00
 • Çmimi referencë: 100 000 VND – 300 000 VND
 • Numri i telefonit: 093 356 5557
 • Vlerësimi: 4.3/5

Zona Khe

Khe Zone është një nga restorantet për ata që e duan “pirjen luksoze”. Lokali ka “gati pijeje” jashtëzakonisht të klasit të lartë si: rosë pekini, karkaleca karkaleca, Khe Spring rolls, sallatë me peshk të kuq, karkaleca karkaleca etj. Hapësira e restorantit është jashtëzakonisht e madhe, e pastër, komode dhe komode. shumë e freskët sepse aty ka shumë pemë të gjelbra përreth.

Distrikti 10 i Zonës Khe

Distrikti 10 i Zonës Khe

 • Adresa: Nr. 1 Dong Nai – Reparti 15 – Distrikti 10
 • Orari i hapjes: 11:00 – 23:59
 • Çmimi referencë: 000 VND – 120 000 VND
 • Numri i telefonit: 090 816 99 44
 • Vlerësimi: 4/5
Tham Khảo Thêm:  Cách chụp ảnh tự sướng đẹp nhất

Dat Mui Gaforrja Hot Pot

Nëse jeni adhurues i pjatave të bëra nga gaforrja Ca Mau, nuk duhet ta humbisni patjetër këtë restorant Dat Mui Crab Hot Pot. Dyqani është i specializuar në pjatat e freskëta Ca Mau, të kapura në të njëjtën ditë dhe të transportuara nga Ca Mau në Saigon, kështu që freskia është falas. Disa pjata nga gaforrja Ca Mau janë jashtëzakonisht tërheqëse në dyqan si: gaforrja me salcë Singapori, vermiçeli gaforre me dorezë, gaforrja me kripë bore etj.

Mui Mui Gaforrja Hot Pot

Mui Mui Gaforrja Hot Pot

 • Adresa: 50 – 52 Vinh Vien, Ward 2, District 10, City. Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:30
 • Çmimi referencë: 50 000 VND – 200 000 VND
 • Numri i telefonit: 0903068019 – 02877799989
 • Vlerësimi: 4.1/5

Alley Beef Hot Pot 616

Nëse shkoni të pini shpesh në rreth pa e ditur këtë restorant 616 rrugicë, është pak keq për ju. Restoranti ekziston për më shumë se 30 vjet, kështu që cilësia e ushqimit është e shkëlqyer. Sidomos ushqimi është i freskët, i pastër, cilësor, dhe çmimi është jashtëzakonisht i lartë për studentët. Restoranti shërben një stil të rastësishëm, kështu që ndihet shumë i njohur nga kohët e vjetra.

Pot Hot Beef 616 District 10

Pot Hot Beef 616 District 10

 • Adresa: Alley 616 Cach Mang Thang 8, Ward 11, District 10, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 18:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 50 000 VND – 200 000 VND
 • Numri i telefonit: përditësohet
 • Vlerësimi: 4/5

SUGJERON: Vizitoni 14 restorantet më të shijshme dhe të lira në Distriktin 10 që duhet të provoni

Bodrumi i verës Don De Rieu

Ky është një restorant i specializuar në verëra jashtëzakonisht të famshme dhe të shijshme nga shumë vende të ndryshme. Kushdo që është adhurues i verës do ta pëlqejë atë! Vera qe ndodhet aty duhet te kete patjeter gatime jashtezakonisht te klasit te larte si: sallate ruse, salsiçe te pjekura ne skare, foie gras te pjekura ne tigan etj.Te gjitha gatimet jane te pergatitura nga shefa me eksperience ndaj shija eshte e mire.Eshte falas per ju djema!

Bodrumi i verës Don De Rieu, Distrikti 10

Rrethi i Bodrumit të Verës Don De Rieu 10

 • Adresa: 49/1 Hoang Du Khuong, Ward 12, District 10, HCMC
 • Orari i hapjes: 10:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 50.000 VND – 165.000 VND
 • Numri i telefonit: 0909356795
 • Vlerësimi: 4.3/5

Restorant Grill Nr.1

Pika jonë e fundit do të ndalet në restorantin nr.1 të pjekur në skarë. Këtu do të përjetoni stilin e “bufes së pijes”. Sepse restoranti ka një shuplakë me pjata të panumërta nga të cilat mund të zgjidhni. Menuja e restorantit është gjithashtu jashtëzakonisht e larmishme me më shumë se 100 pjata të ndryshme nga mish derri, viçi, pule, …

Restorant Nr.1 ​​Grill, Rrethi 10

Restorant Nr.1 ​​Grill, Rrethi 10

 • Adresa: 158 Thanh Thai, Ward 12, District 10, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • Orari i hapjes: 11:00 – 22:30
 • Çmimi referencë: 100 000 VND
 • Numri i telefonit: 0886 331 158
 • Vlerësimi: 4/5

Epilogu

Në artikullin e fundit, Diachiamthuc.vn ju prezantoi majën Pub i rrethit 10 i famshëm, i famshëm. Nëse ju pëlqen Diachiamthuc.vn, mos harroni të lini një klikim në butonin ndjekës.

Pyetje të lidhura

Si kanë vend dhe si shërbejnë pijet në Distriktin 10?

Hapësirë ​​komode dhe komode, e përshtatshme për të mbledhur dhe shijuar pije. Shërbim i shpejtë dhe miqësor

A kanë pijetore në Distriktin 10 shërbime të tjera speciale?

Disa bare në Distriktin 10 kanë shërbime speciale si rezervime për festa, karaoke, shfaqje muzikore live ose ngjarje të veçanta.

Keni nevojë për një rezervim përpara se të shkoni në pijetore në Distriktin 10?

Rezervimet para se të shkoni në pijetore në Distriktin 10 varen nga bari dhe koha. Sidomos gjatë fundjavave ose gjatë orëve të pikut, rezervimi paraprak do të ndihmojë në sigurimin e një vendi


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết Bỏ túi top 11 quán nhậu quận 10 chill chill, menu mồi bén . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Cách cập nhật phần mềm thiết bị trên Echo Buds

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *