#6 cách làm kem chuối với nước cốt dừa, sữa tươi BÉO THƠM

Rate this post

Si të bëni akullore me banane Akullorja është një zgjidhje freskuese e verës dhe një ëmbëlsirë e preferuar nga të rriturit tek fëmijët. Ka shumë produkte të gatshme me shumë përbërës dhe formula komplekse.

Si të bëni akullore me banane

Si të bëni akullore me banane

Pastaj le Diachiamthuc.vn Unë do t’ju tregoj 6 mënyra të thjeshta për të bërë akullore të shijshme me banane me përbërës të thjeshtë për t’u gjetur me qumësht kokosi dhe qumësht të freskët.

Akullore banane fruta luleshtrydhe boronicë

 • Përgatitja: 10 minuta
 • Përpunimi: 15 minuta
 • Shërbimet: 2-3 persona

Përveç bananeve, lëndë e parë janë edhe hardhia perëndimore dhe vietnameze. Duhet të shtohet në akullore me banane për të përmirësuar shijen e akullores. Me shumë shije të ndryshme në të njëjtin produkt të përfunduar.

Akullore banane fruta luleshtrydhe boronicë

Akullore banane fruta luleshtrydhe boronicë

LEXO MË SHUMË: Si të bëni kallamar të shijshëm të skuqur krokantë, jashtëzakonisht tërheqës të kulluar me vaj

Përbërësit për akulloren e frutave me banane, luleshtrydhe boronicë

 • Fruta: 300 g luleshtrydhe, luleshtrydhe të egra, vietnameze, 4 banane
 • Qumësht kokosi: 400 ml
 • 100 ml qumësht i freskët, 100 ml qumësht i kondensuar
 • Pluhur patate: 1 lugë gjelle
 • Kikirikë të pjekur: 100 g
Përbërësit për akulloren e frutave me banane, luleshtrydhe boronicë

Përbërësit për akulloren e frutave me banane, luleshtrydhe boronicë

Si të bëni akullore me luleshtrydhe me fruta banane

Për blerje të lehtë të përbërësve të mësipërm, ju lutemi shkoni te dyqanet e komoditetit ose faqet e internetit në internet. Një mënyrë e thjeshtë për të përgatitur pjata të shijshme për të gjithë familjen.

Hapi 1: Gatuani qumështin e kokosit

Vendosni të gjithë përbërësit e mëposhtëm: 100 ml qumësht të kondensuar, 100 ml qumësht të freskët, 1 lugë gjelle niseshte patate, ¼ lugë çaji kripë dhe më pas vendoseni tenxheren në tenxhere të ziejë në zjarr mesatar, përzieni mirë dhe përgatitet 400 ml qumësht kokosi. Lëreni përzierjen të vlojë, më pas fikni zjarrin, shtoni disa pika vanilje për t’i dhënë aromë përzierjes, lëreni të ftohet.

Gatuani qumështin e kokosit

Gatuani qumështin e kokosit

Hapi 2: Bëni akullore me fruta banane me luleshtrydhe me boronica

Materialet e blera frutash lahen dhe përpunohen thjesht. Përdorni një kuti plastike për alternimin e përbërësve në mënyrë që të jetë më e arsyeshme deri në fund, shtresa e fundit është uji i kokosit dhe kikirikët e pjekur.

Bëni akullore me fruta banane me luleshtrydhe

Bëni akullore me fruta banane me luleshtrydhe

Akulloren e konservuar me banane e vendosni në ngrirje për të ngrirë pas disa orësh, mund ta hani direkt në kuti ose ta prisni në copa sa një kafshatë.

Hapi 3: Produkti i përfunduar

Kjo akullore e shijshme me banane me luleshtrydhe me luleshtrydhe me boronica është me të vërtetë freskuesi më i mirë i verës.

Akullore me fruta banane me luleshtrydhe boronica

Akullore me fruta banane me luleshtrydhe boronica

Akullore me banane ananasi

 • Përgatitja: 10 minuta
 • Përpunimi: 15 minuta
 • Shërbim për: 2-3 persona

Si të bëni akullore me banane Gjethet e ananasit janë gjithashtu të thjeshta, ju lutemi ndiqni Diachiamthuc.vn!.

Akullore me banane ananasi

Akullore me banane ananasi

Përbërësit për akulloren me banane ananasi

Ju duhet të përgatisni përbërësit e mëposhtëm të thjeshtë:

 • 1 tufë banane porcelani
 • Ujë kokosi: 300 ml qumësht kokosi, 200 ml qumësht kokosi i holluar
 • Miell
 • Gjethet e pandanit: 50 g
 • Jackfruit: i grirë imët
 • Kikiriku i pjekur
 • Qumësht i freskët pa sheqer: 1 qese
 • Sheqeri: 130 g
Përbërësit për akulloren me banane ananasi

Përbërësit për akulloren me banane ananasi

Hapat për të kompletuar akulloren me banane pandan

Hapi 1: Përzieni gjethet e pandanit

Merrni 50 gr gjethe pandan të përgatitura, lajini dhe pritini në copa të vogla. Vendoseni në një blender me 200 ml qumësht kokosi të holluar, më pas bëni pure, filtroni në një sitë për të marrë lëngun e gjetheve të pandanit.

Përzieni gjethet e pandanit

Përzieni gjethet e pandanit

Hapi 2: Bëni përzierje kremi me banane

Vendoseni tenxheren me sipërfaqe të mjaftueshme, hidhni në tenxhere 300 ml qumësht kokosi. Vazhdoni të shtoni përzierjen e qumështit të kokosit dhe gjetheve të pandanit të sapo filtruara përmes sitës. Shtoni 1 qese qumësht të freskët pa sheqer dhe 130 g sheqer. Duke e trazuar butësisht, supe përzierjen mbi nxehtësinë e ngrohtë.

Përgatitni përzierjen e akullores me banane

Përgatitni përzierjen e akullores me banane

Merrni një tenxhere të veçantë për të holluar miellin e tapiokës me 1 litër ujë. E trazojmë në zjarr të ulët derisa masa të trashet dhe më pas fikeni zjarrin.

SUGJERON: Mënyra e gatimit të rosës është SHUMË E NXETË, e lehtë për t’u bërë në shtëpi, e ushqyeshme

Hapi 3: Bëni akullore me banane pandan

Banane porcelani e qëruar, e shtypur fort në copa të gjata dhe të rregullta, kikirikë të pjekur të grirë. Vendoseni në mbështjellësin e ushqimit. Derdhni përzierjen e kremit të gjetheve të pandanit në mbështjellësin e bananes të shtypur paraprakisht. Shtoni kikirikë të pjekur dhe jackfruit të grirë. Gatuani derisa t’ju mbarojnë përbërësit dhe nëse dëshironi shtoni më shumë.

Bëni akullore me banane pandan

Bëni akullore me banane pandan

Vendoseni në ngrirje për 5-6 orë që akullorja të forcohet.

Hapi 4: Produkti i përfunduar

Me shijen jashtëzakonisht të shijshme dhe të yndyrshme të qumështit të kokosit. Aroma karakteristike e gjetheve të pandanit, mishi i yndyrshëm i kikirikëve të pjekur, nëse e hani, duhet të keni kërcell.

Produkt i përfunduar me akullore me banane ananasi

Produkt i përfunduar me akullore me banane ananasi

Disa këshilla të mira

Për të ndihmuar që akullorja me banane pandan të jetë më e shijshme. Të gjithë duhet të lexojnë disa nga sa vijon:

Për bananet: duhet të zgjidhni frutin që nuk është i grimcuar, vetëm në madhësinë e duhur. Bananet janë të pjekura, shmangni ato jeshile sepse mund të mos jenë të pjekura. Ose thithni konservues kimikë, agjentë pjekjeje.

Zgjidhni fruta të ëmbël dhe krokante

Nëse është e mundur, përdorni qumësht kokosi të punuar me dorë në vend të qumështit të konservuar të kokosit për të marrë yndyrën e duhur.

Akullore me banane

Me përbërësit më të mirë të thjeshtë: jackfruit, qumësht i kondensuar, qumësht kokosi, kos. E cila jep një akullore të shijshme, të lezetshme dhe të shijshme me banane.

Akullore me banane

Akullore me banane

Përzihet mes ëmbëlsisë së jackfruit, aromës krokante, shijes yndyrore të qumështit, qumështit të kokosit. SHBAPak kosi jogurt që është tërheqës nuk mund të mos shkojë në kuzhinë për ta bërë.

Përbërësit për përgatitjen e akullores me banane

Përbërësit për përgatitjen e akullores me banane

Thjesht shtoni të gjithë përbërësit në tenxhere dhe përzieni mirë. Dhe lëreni të vlojë mbi zjarr, lëreni përzierjen të ftohet dhe më pas hidheni direkt në kallëp për të rregulluar frutat. Pra, ekziston produkti i përfunduar. Nuk ka nevojë të shpenzoni shumë kohë ose makineri të rënda.

Akullore me banane me qumësht kokosi

Akullorja me banane me qumësht kokosi është e yndyrshme dhe e ftohtë. Me disa përbërës të thjeshtë si: banane, qumësht kokosi, niseshte tapioke, qumësht i kondensuar, kikirikë. Gjithashtu mjafton për të tërhequr shumë miq të vegjël.

Akullore me banane me qumësht kokosi

Akullore me banane me qumësht kokosi

Metoda është më e thjeshtë se kurrë, mjafton të zieni përzierjen e qumështit të kokosit. Siç është e vërtetë me kremrat e mësipërm. Vendosini bananet në frigorifer për disa orë për të pasur një pjatë të thjeshtë dhe të freskët me akullore.

Përbërësit për të bërë krem ​​banane me qumësht kokosi

Përbërësit për të bërë krem ​​banane me qumësht kokosi

Akullore me banane me kakao

Si të bëni akullore me banane kakao është po aq e thjeshtë. Të cilën çdokush mund ta bëjë me informacionin e mëposhtëm që Diachiamthuc.vn ju dërgon.

Akullore me banane me kakao

Akullore me banane me kakao

 • Përgatitja: 10 minuta
 • Përpunimi: 5 minutë
 • Shërbimet: 2-3 persona

Përbërësit për akulloren me banane me kakao

Me përbërës të thjeshtë që mund të gjenden në furra buke dhe supermarkete. Ose faqet e porositjes në internet.

 • Banane të ngrira: 5 fruta
 • Pluhur kakao: 2 lugë gjelle
 • Krem pana: 250 gr
 • Sheqeri i verdhë: 15 g
 • Granulat e çokollatës
Përbërësit për akulloren me banane me kakao

Përbërësit për akulloren me banane me kakao

SUGJERON: 5 mënyrat kryesore për të bërë banh khot të shijshëm dhe të shijshëm si në dyqan

Si të bëni akullore me banane me kakao

Këtu janë detajet se si të bëni akullore me banane me kakao:

Hapi 1: Grini bananen dhe kakaon

5 banane që duhet të ngrini me periudhën e mëparshme. Më pas hidhni në blender 2 lugë kakao pluhur të pure

Përzieni bananen dhe kakaon

Përzieni bananen dhe kakaon

Hapi 2: Bëni akullore me banane me kakao

Vendosni rreth 250 g krem ​​pana në një tas, shtoni edhe 15 g sheqer të artë. Më pas rrihni mirë këtë përzierje. Shtoni të gjithë përzierjen që sapo keni përzier në hapin 1 dhe përziejeni mirë. Formoni një përzierje të unifikuar. Hidheni përzierjen në një tas ose enë, spërkateni me pak nga çokollata e përgatitur. Vendoseni gjithçka në frigorifer për rreth 6 orë për ta shijuar.

Bëni akullore me banane me kakao

Bëni akullore me banane me kakao

Hapi 3: Produkti i përfunduar

Me disa hapa dhe përbërës të thjeshtë, ju keni një pjatë të shijshme me banane që të shijon gojën. Përzieni një hidhësi të lehtë karakteristike të kakaos.

Produkt i përfunduar me akullore me banane me kakao

Produkt i përfunduar me akullore me banane me kakao

Akullore me banane frutash pa makineri

Dëshironi të hani akullore, por nuk keni mjete të mjaftueshme, mos u shqetësoni, Diachiamthuc.vn është këtu.

 • Përgatitja: 10 minuta
 • Përpunimi: 15 minuta
 • Shërbimet: 2-3 persona
Akullore me banane frutash pa makineri

Akullore me banane frutash pa makineri

Përbërësit për të bërë akullore frutash pa makinë

Së pari ju duhet të përgatisni përbërësit e mëposhtëm:

 • Frutat me peshë: 300 g banane, 1 avokado, 2 kivi, 200 g luleshtrydhe
 • Qumësht i kondensuar: 150 g
 • Niseshte misri: 20 g
 • Qumësht kokosi: 400 ml
 • Kos: 300 ml
 • Kikirikë të pjekur: 30 g
 • Erëza: sheqer, kripë
Përbërësit për të bërë akullore frutash pa makinë

Përbërësit për të bërë akullore frutash pa makinë

Si të bëni akullore me banane frutash pa makinë

Ju nuk keni nevojë të keni mjaft makineri mbështetëse për të pasur akullore, ndiqni këtë recetë të akullores me banane:

Hapi 1: Gatuani qumështin e kokosit

Hidhni 400 ml ujë kokosi të përgatitur në një tenxhere me 150 g qumësht të kondensuar, 1/6 lugë çaji kripë, 20 g niseshte misri. E trazojmë mirë dhe më pas e kaurdisim në zjarr të ulët derisa masa të trashet në një masë të caktuar.

Gatuani qumësht kokosi për të bërë akullore me fruta banane

Gatuani qumësht kokosi për të bërë akullore me fruta banane

Hapi 2: Përgatitni frutat

Frutat që blini janë larë, të prera në kubikë. Veçanërisht luleshtrydhet ndahen në 2 pjesë, një pjesë ruhet si fruta të freskëta të prera aq sa duhet. Një pjesë zihet me sheqer. Qëroni bananen dhe e prisni në rrathë.

Përpunimi i frutave

Përpunimi i frutave

Pasi të jetë ftohur përzierja e gatimit, qumështi i kokosit është ftohur. Shtoni 300 ml kos dhe rrihni derisa masa të trashet.

Hapi 3: Bëni akullore me banane frutash

Merrni një kuti që përdoret për të ruajtur akulloren, renditni përbërësit njëri pas tjetrit derisa të mbarojnë. E vendosim në frigorifer për disa orë dhe e shijojmë.

Bëni akullore me banane frutash

Bëni akullore me banane frutash

LEXO MË SHUMË: Udhëzimet se si të bëni çaj qumështi në shtëpi janë të thjeshta, çdokush mund ta bëjë këtë

Hapi 4: Produkti i përfunduar

Akullorja me fruta me përpunim të thjeshtë prodhon produkte të bukura të përfunduara, duke tërhequr si të rriturit ashtu edhe fëmijët.

Akullore me banane me fruta të përfunduara

Akullore me banane me fruta të përfunduara

Epilogu

Me receta dhe përbërës, si të bëni akullore me banane Të thjeshta për t’u përgatitur ëmbëlsira të shijshme, të thjeshta për t’u përgatitur do t’i pëlqejë të gjithë familjes. Shpresojmë që përmes artikullit të mësipërm t’ju ndihmojë të bëni këtë akullore të freskët për ditët e nxehta të verës. Ndiqni më shumë rreth Diachiamthuc.vn për të marrë gjëra më të dobishme dhe interesante në jetë.

Pyetje të lidhura

A është në rregull të hani shumë akullore me banane Diachiamthuc.vn?

Ngrënia e shumë akullores me banane mund t’ju bëjë të shtoni peshë. Megjithatë, banania është një frut që përmban shumë fibra, kështu që sistemi juaj tretës do të përmirësohet ndjeshëm. Në atë kohë, akumulimi i substancave të tepërta në trup nuk do të ndodhë. Nuk shqetësoheni për shtimin e shpejtë të peshës

Sa kohë mund të ruhet akullorja me banane?

Pjatat e bëra në shtëpi nuk kanë të njëjtat data të skadencës si ushqimet e përpunuara. Megjithatë, që ushqimi të mos humbasë lëndët ushqyese dhe të ruajë shijen e tij të shijshme, nuk duhet ta lini për një kohë të gjatë.

Si të bëni akullore të shijshme me banane?

Përmes artikullit të mësipërm, Diachiamthuc ka ndarë shumë mënyra për të bërë akullore të shijshme dhe të thjeshtë me banane në shtëpi, mund të lexoni më shumë!


Vlerësoni këtë postimCảm ơn bạn đã đọc bài viết #6 cách làm kem chuối với nước cốt dừa, sữa tươi BÉO THƠM . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Rate this post

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết tại Cakhia TV trang web cập nhật link xem trực tiếp bóng đá lớn nhỏ trên khắp hành tinh, nơi bạn thoả mãn niềm đam mê với trái bóng. Chất lượng đường truyền trực tiếp ổn định, dàn bình luận viên chuyên nghiệp và sôi động, tốc độ cao, truyền tải nhanh nhất trong tất cả các trang web xem bóng đá online. Chần chờ gì nữa truy cập ngay Cà khịa TV để thưởng thức bóng đá đỉnh cao thôi !

Tham Khảo Thêm:  Hướng dẫn chơi game Kiếm Tiền xu/Kim cương nhanh

Related Posts

DALAT EDEN Cafe & Restaurant cực đẹp với view sân vườn ngắm hoàng hôn

DALAT EDEN Cafe & Restaurant – Những quán cafe đẹp nhất Đà Lạt không thể bỏ qua cái tên DALAT EDEN. Quán cafe có view đồi thông,…

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ khởi hàng hàng ngày

Tour Hà Nội Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Du lịch Đà Lạt từ xưa đến nay luôn là một điểm đến lý tưởng cho những…

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm giá rẻ ghép đoàn chất lượng 2023

Tour Đà Lạt 4 ngày 3 đêm – Sở hữu trong mình vẻ đẹp nên thơ, trữ tình. Với những cánh rừng thông bạt ngàn, những cánh…

Ghé thăm Túy Tửu Lầu Đà Lạt thưởng thức món ngon “kiếm hiệp”

Túy Tửu Lầu Đà Lạt – Đề cập đến quán bar ở đà lạt thì không thể bỏ qua cái tên Túy Tửu Lâu. Túy Tửu Lầu…

Tổng hợp Top 10 đồ ăn tốt cho sức khỏe và quán ăn healthy

Đồ ăn tốt cho sức khỏe – Sức khỏe là yếu tố hàng đầu được mọi người chú trọng và quan tâm nhất trong đời sống. Đồ…

Những quán nhậu Mỹ Đình

Quán nhậu Mỹ Đình – Mỹ Đình là một trong những khu vực có mật độ tập trung dân khá đông vì thế mà sự phong phú…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *